YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Adalet hizmetlerine yönelik geçen yıl başlatılan iki mobil uygulamanın kullanıcı sayısı 75 bini aştı

Adalet hizmetlerine yönelik geçen yıl başlatılan iki mobil uygulamanın kullanıcı sayısı 75 bini aştı

Adalet Bakanlığınca, 2021'de kullanıma sunulan UYAP Mobil ve UYAP Mevzuat Mobil'in toplam kullanıcı sayısı 75 bin 985'e ulaştı.

Adalet Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yargı Reformu Stratejisi kapsamında Bakanlık Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünce geliştirilen mobil uygulamalara geçtiğimiz yıl 2 yeni uygulama daha eklendi ve kullanılan mobil uygulama sayısı 11'e yükseldi.

Bunlardan geçen yıl kullanılmaya başlanan, yargı mensubu ve çalışanlarını tüm dosya bilgilerine istedikleri anda mobil cihazlarından erişme imkanı veren UYAP Mobil'in, bugün itibarıyla 59 bin 418 kullanıcısı bulunuyor.

UYAP sisteminin mobil dönüşümü olan uygulamaya hakim ve cumhuriyet savcıları ile yazı işleri müdürü, katip, mübaşir, icra müdürü ve icra memurları portal şifresi ve SMS doğrulama yöntemi ile tek bir uygulama üzerinden girebiliyor. UYAP Mobil ile izin, yetki gibi özlük bilgileri görüntülenebilirken, yetki verilen tüm dosyalara mobil cihazlar üzerinden erişilebiliyor ve duruşma takibi yapılabiliyor.

Yine 2021'de hizmete sunulan UYAP Mobil Mevzuat uygulaması ise 16 bin 567 kişi tarafından kullanılıyor.

Adalet Bakanlığınca daha önce hizmete alınan uygulamalar olan Celse, e-Adalet Vatandaş, e-Arabulucu, e-Uzlaştırmacı ve e-Bilirkişi Mobil'e 2021'de UYAP Mobil ve UYAP Mevzuat Mobil de eklenmişti.

Adalet teşkilatı mensuplarının teknik işlemler için kullandığı 4 mobil uygulamanın da buna dahil edilmesiyle adalet hizmetlerinde aktif olarak kullanılan mobil uygulama sayısı 11 olmuştu.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler