Mühür Haberleri

Hangi oylar geçersiz sayılır? YSK açıkladı! Aynı ittifaktaki birden fazla partiye mühür basıldığında...

Pazar günü gerçekleşecek seçimlerde seçmenlerin akıllarındaki sorulardan bir tanesi de 'Oylar hangi hallerde geçersiz sayılır?' sorusu. Bu doğrultuda özellikle genel seçimlerde 'evet' mührünün hangi alana basılmış olması gerektiği de araştırılıyor. İşte Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) paylaştığı bilgiler üzerinden geçerli ve geçersiz oylarla ilgili sıkça merak edilen o soruların cevapları...

Haber

Depremler sonrası Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan talimat verdi! O yapılar mühürlenecek

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin etkilediği kentlerde incelemelerde bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu'ya dönüşünde dikkat çeken bir talimat verdi. Özcan'ın zabıta ekiplerine verdiği talimata göre, kentteki binaların giriş katlarında bulunan iş yerleri denetlenecek. Başkan Özcan, yapılan denetimlerde eksik kolon tespit edilen yapıların mühürleneceğini de belirtti. İşte haberin detayları...

Haber

İzmir'de mühürlü işletmelerde kumar oynayan 130 kişiye para cezası

İzmir'de, daha önce mühürlenmiş işletmelere yapılan baskınlarda kumar oynadığı tespit edilen 130 kişiye para cezası kesildi.

Yurthaber

Afyonkarahisar'da bir zincir market şubesi mühürlendi

Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde, belediye zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, bir zincir market şubesi mühürlenerek faaliyetlerine ara verildi.

Yurthaber

Mühür

Mühür Hakkındaki Haberler Mynet'te. Mühür Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çocuk istismarıyla gündeme gelmişti! İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Hiranur Vakfı'nın kaçak yapısını mühürledi... Bir ay süre tanındı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İmar Müdürlüğü ekipleri, Hiranur Vakfı'na ait Sancaktepe'deki inşaatı kaçak olduğu gerekçesiyle mühürledi. İBB'den yapılan yazılı açıklamada, 5 Blok için ruhsat alan, yapı ruhsatında bloklar arasını bahçe olarak gösteren Hiranur Vakfı'nın, mevzuata aykırı bir şekilde kaçak külliye inşa ettiğinin tespit edildiği belirtildi. İBB İmar Daire Başkanı Ramazan Gülten, kaçak yapının yıkılması için bir ay süre tanındığını söyledi.

Haber

HDP Diyarbakır il binası kaçak kat nedeniyle mühürlendi

Bağlar Belediyesi: - "Denetimlerde ilgili binada bir katın kaçak, iki kapının da projeye aykırı inşa edildiği tespit edilerek, imar kanununun ilgili maddeleri çerçevesinde yasal işlem uygulanmıştır"

Yurthaber

Sakarya'da taşıyıcı sistemi tahrip edilen bina mühürlendi

Sakarya'da taşıyıcı sistemi tahrip edilen bina mühürlendi

Yurthaber

Geçmişi Orta Çağ’a kadar uzanıyor! Onlarca mühür ziyaretçilerini bekliyor

Eti Arkeoloji Müzesi, “Tarih Öncesinden Osmanlı’ya Mühür Sanatı” sergisine ev sahipliği yapıyor. Tarih öncesi dönemlere ait onlarca mührün sergilediği koleksiyon ziyaretçilerini bekliyor.

Trend

Aydın'da milattan önceki döneme ait mühür ve heykelcikler ele geçirildi

Aydın'da milattan önceki döneme ait mühür ve heykelcikler ele geçirildi

Yurthaber

Kirayı 4 bin 600 liradan 9 bin 750 liraya çıkardı, kabul edilmeyince Eve giren çıkan belli değil dedi

İstanbul Bahçelievler'de biri öğretmen toplam dört kişinin yaşadığı bir evin kirası 4 bin 600 liradan 9 bin 750 liraya çıkarıldı. Artışı kabul etmeyen kiracılar 1 yıllık kontratları olduğunu hatırlatarak mahkeme yoluna başvurdular. Bunun üzerine ev sahibi, "Ev pansiyon gibi kullanılıyor. Gireni çıkanı belli değil" diyerek kaymakamlığa şikâyette bulundu.

Haber

Kangal çiftliğinin gözdesi Cesurun yavruları için sıraya girdiler

Sivas Valiliği Kangal Köpeği Üretim, Eğitim ve Koruma Merkezi Müdürü Doğan Aydın: - "Şu anda yaklaşık 200 kişi yavru talebi için sırada bekliyor. İnşallah yavruları olursa soyunun devamı için onları da sahiplendireceğiz" - Cesur'un bakıcısı Özkan Özvatan: - "Çok ünlü, koruma iç güdüsüyle yetişmiş, koyunların içinden gelmiş bir köpek"

Yurthaber

Aççana Höyük'te Hitit prensine ait 3 bin 250 yıllık mühür baskısı bulundu

Kazı Heyeti Başkanı Doç. Dr. Murat Akar: - "Bu buluntu, bölgenin Hitit kontrolü altına geçtikten sonraki dönemde yaşananları anlayabilmek, idari ve politik dinamiklerini tanımlayabilmek adına bu yılın en önemli keşiflerinden biri" - "İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü Hititoloji Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Peker'in yakın zamanda tamamlayacağı çalışmalarla Hitit prensinin ismi bilim dünyasına duyurulacak"

Yurthaber

Karkamış'ta 3 bin yıl önce yönetici olan kadının mühürlerine rastlandı

Karkamış'ta 3 bin yıl önce yönetici olan kadının mühürlerine rastlandı

Yurthaber

Arslantepe'de 5 bin 621 yıllık 250 mühür bulundu

Malatya'daki UNESCO Kültür Mirası Kalıcı Listesi'nde yer alan Arslantepe Höyüğü'nde, 5 bin 621 yıl öncesine ait olduğu düşünülen 250 mühür bulundu.

Haber

Mührünü sökerek girdikleri işletmede kumar oynayan 7 kişi hakkında cezai işlem uygulandı

Mührünü sökerek girdikleri işletmede kumar oynayan 7 kişi hakkında cezai işlem uygulandı

Yurthaber

Tarlasında bulmuştu! 3 bin 500 yıllık mührü bulana ödül

Çorum'un Ortaköy ilçesine bağlı Şapinuva beldesinde traktörle tarlasını süren çifti tarafından bulunan Hitit dönemine ait 3 bin 500 yıllık 'çekiş başlı damga mührü', gazetecilere tanıtıldı. Ön incelemesinin ardından, sonuçların raporlanması için kent müzesi bünyesinde komisyon kurulan mührü teslim eden çiftinin de ikramiyeyle ödüllendirileceği belirtildi.

Haber

Tarlada köylüler buldu! Benzeri yurt dışında bile çok az olan 3500 yıllık Hitit mührü müzede

Dünyanın en büyük medeniyetlerinden biri olan Hitit İmparatorluğu'na başkentlik yapan aynı zamanda en önemli dini ve askeri merkezlerinden birisi olan Çorum’un Ortaköy ilçesinde 3500 yıllık Hitit mührü bulundu.

Haber