Müteahhit Haberleri

İki daire karşılığı müteahhitle anlaştı, kabusu yaşadı! Hem arsasından oldu hem de yaşadığı gecekonduya haciz geldi

İstanbul Esenyurt'ta bulunan arsalarını iki daire karşılığında anlaşarak müteahhitte veren İlimdar Doğru'nun hayatı kabusa döndü. 2009 yılında yaptığı anlaşmayla arsaların karşı tarafın üzerine devredildiğini öğrenen Doğru, mahkemeye başvurdu. Yıllar süren dava sonucunda aleyhine çıkan karar sonrası başka bu kez avukat tarafından gönderilen hacizle şoke olan Doğru, 2 yetim torunu ile eşyasız evde yaşamak zorunda kaldı.

Haber 15-08-23 15:11

Adana'da depremde yıkılan binanın birbirini suçlayan mühendisi ve müteahhidine dava

Adana'daki İhsan Bayram Apartmanı C Blok'unun Kahramanmaraş merkezli depremde yıkılmasından birbirlerini sorumlu tutan tutuklu inşaat mühendisi Ferit Işık ve müteahhit Celal Gül hakkında 22 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yurthaber 03-08-23 12:25

Binlerce liralık vurgun! Vatandaş şikayet etti, müteahhidin oyunu ortaya çıktı

İzmir'de bir vatandaşın İzmir Valiliği'ne yaptığı başvuru, büyük bir vurgunu ortaya çıkardı. Menemen ve Çiğli ilçelerinde bir müteahhitin, yaptığı daireleri birden fazla kişiye satıp, kat karşılığı bina yapma vaadinde bulunduğu arsa sahiplerini de sözleşmeye aykırı hareket ederek dolandırdığı öne sürüldü. Müteahhit ile aralarında aile üyeleri ve emlakçılarında olduğu 7 kişi operasyonla yakalandı. 6 şüpheli adli kontrolle serbest kalırken, müteahhit ise tutuklandı. İşte olayın detayları...

Haber 21-07-23 10:50

Satılan 16 dairenin 39 sahibi ortaya çıktı! Mağdur vatandaşlar isyan etti: 20 yıllık emeğimizi çöpe attık

Batman’da bir müteahhidin 16 dairelik binayı toplamda 39 kişiye satarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşları dolandırdığı öne sürüldü. İnşaatların bazılarının sadece temellerinin atıldığı görüldü. Sosyal medyadan da grup kuran mağdur vatandaşlar birbirlerine yolladıkları belgeler sayesinde gerçeği fark etti. Yarım kalan inşaatların önünde toplanan vatandaşlardan biri "Bir daireyi alabilmek için 20 yıllık emeğimizi çöpe attık. Bir daireyi 2-3 kişiye satmış" sözleriyle tepki gösterdi.

Haber 11-07-23 23:20

İnşaat müteahhidine bıçaklı saldırı! Evinde öldürüldü

Kilis'te, inşaat müteahhidi 56 yaşındaki Rıdvan Kaplan, evinde 6 yerinden bıçaklanmış halde ölü olarak bulundu.

Haber 13-05-23 18:36

Müteahhit nasıl yazılır, müteahhit yazımı nasıl olmalıdır? Müteahhit mi mütahit mi, TDK'ye gör doğru yazılışı nedir?

Türkçe kelime haznesi oldukça geniş ve zengin diller arasında yer alır. Kelimelerin fazla olması sebebiyle bazı kelimelerin yazılışlarında hatalar yapılabilir. Özellikle ağız farklılıklarından kaynaklanan söyleyiş ve yazılışlarında hata yapılan kelimeler çok fazladır. Günlük yaşamda sıklıkla kullanılan sözcüklerden biri olan "müteahhit" kelimesi de yazılışında en çok hata yapılan kelimelerden biridir. Peki, müteahhit kelimesinin yazımı nasıl olmalıdır?

Egitim 28-04-23 14:58

Antalya'da kavga ettiği müteahhidi öldüren inşaat bekçisi tutuklandı

Antalya'nın Alanya ilçesinde alacak nedeniyle kavga ettiği müteahhidi öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan inşaat bekçisi tutuklandı.

Yurthaber 12-04-23 13:48

SON DAKİKA | 89 kişiye mezar olmuştu! Galeria Sitesi'nin müteahhidi Sedat E. Ankara'da yakalandı

Son dakika haberi: Kahramanmaraş merkezli depremlerinde 89 kişiye mezar olan Diyarbakır'daki Galeria Sitesi'nin müteahhidi Sedat E. Ankara'da yakalandı.

Haber 12-04-23 12:21

Adıyaman'da depremde yıkılan bir apartmanın müteahhidi tutuklandı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman'da, yıkılan Bilkent Yapı Apartmanı'nın müteahhidi Mustafa Nedim Karakuş tutuklandı.

Yurthaber 06-04-23 14:40

Çok sayıda kişiye mezar olmuştu! Mete Apartmanı'nın tutuklu müteahhidinden 'pes' dedirten savunma

Kahramanmaraş merkezli ilk depremde hasar alan, 7,6 büyüklüğündeki ikinci sarsıntıda yıkılan, Adana'daki Mete Apartmanı çok sayıda kişiye mezar olmuştu. Mete Apartmanı'nın, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılmasıyla ilgili tutuklanan müteahhit Muzaffer Mete, kusuru bulunmadığını öne sürdü. Mete'nin "ilk depremde binanın yalnızca bir kısmı yıkıldı" şeklindeki savunması ise pes dedirtti.

Haber 27-03-23 16:51

Depremle gündem olan müteahhit, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu

Hatay’da aldığı lüks daire depremde yıkılan ancak sattığı dairelerin zarar görmemesi ile gündeme gelen müteahhit Nurettin Kayış, ailesiyle birlikte çadırda yaşamını sürdürüyor. Milletvekili aday adayı olan Kayış, aldığı maaşı depremzedelere bağışlayacağını, deprem üzerine bölgede gece gündüz çalışacağını söyledi.

Haber 23-03-23 11:23

Tutuklandıktan sonra 'Kızılay' detayı gündem oldu! Yaptırdığı Süeda Kent Sitesi 70 kişiye mezar olmuştu

Depremlerden sonra yıkılan, ağır hasar alan binaların müteahhitleri hakkında hukuki süreçler başladı. Bu çerçevede Mehmet Murat Bulut da tutuklanan isimlerden olundu. Felaketin boyutunun en yüksek olduğu illerden Adıyaman'daki Süeda Kent Sitesi'nin müteahhidi olan Mehmet Murat Bulut'un aynı zamanda Kızılay Adıyaman Şube Başkanı olduğu ortaya çıktı.

Haber 17-03-23 08:43

Depremlerde Adıyaman'daki site yıkılmıştı! Müteahhit İran'a kaçarken yakalandı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman'da yıkılan bir sitenin müteahhidi olan ve hakkında yakalama kararı bulunan şüpheli, Van'da Kapıköy Sınır Kapısı'ndan İran'a geçmeye çalışırken yakalandı.

Haber 15-03-23 10:08

Site sakinleriyle müteahhit birbirine girdi! Öğretmenler Sitesinde kentsel dönüşüm gerginliği: İsyan ettiler... Bu tehdit değil mi?

Depremden sonra en çok gündeme gelen konulardan biri olan kentsel dönüşüm, İstanbul'un Eyüpsultan ilçesindeki Öğretmenler Sitesinde sarpa sardı. Site sakinleri dairelerinin zorla ellerinden alınmasıyla tehdit edildiklerini öne sürerken müteahhit ise iddiaları yalanlayıp "Çoğunluk bizden yana" dedi. Müteahhidin "İmza vermezseniz yatağınızdan alıp sokağa atarız" diyerek tehdit ettiği iddiası site sakinlerini isyan ettirdi.

Haber 05-03-23 08:39

Deprem felaketinde yıkılan binalarla ilgili ifadeler ortaya çıktı! 'Keşke yapmasaydım', 'Binanın yıkılması depremin suçu'

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde yıkılan binalarla ilgili tutuklanan sorumluların ifadeleri ortaya çıkmaya başladı. Adana'da 70 kişinin can verdiği Alpargün Apartmanı'nın müteahhiti Hasan Alpargün ifadesinde, "Binayı yaptığım yerin dere yatağı olduğu belliydi. Keşke yapmasaydım" dedi. Adıyaman’da 30'dan fazla kişinin hayatını kaybettiği Hasoğlu Apartmanı’nın sorumluları ise ifadelerinde suçu birbirlerine attı. Şüpheli müteahhit, "Binanın yıkılması depremin suçu" dedi. İşte detaylar...

Haber 02-03-23 09:59

'Altın makas' ile açılışı yapılmıştı! İskenderun’da yaptığı binalar yıkılmadı! Antakya’da satın aldığı daire yıkıldı...

Hatay İskenderun’da yaptığı binalardan hiçbiri yıkılmayan ve inşaatların yapım sürecinde belediye tarafından kendisine sürekli haksız ceza yazıldığını iddia eden müteahhit Nurettin Kayış’ın, Antakya’da site içerisinden satın aldığı daire Kahramanmaraş merkezli depremde yıkıldı. Siteyi yapan müteahhit tutuklandı. Konuya ilişkin konuşan depremzede müteahhit Nurettin Kayış, "İskenderun’da bulunan dairelerimde çatlaklar hariç hiçbir zarar olmadı. Bu sitede 68 kişi hayatını kaybetti" dedi.

Haber 25-02-23 16:17

Yaptıkları binalar depremde yerle bir olmuştu: İstanbul'da tutuklandılar!

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan binalarla ilgili soruşturmalar kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan 6 müteahhitten 3'ü tutuklandı. Öte yandan diğer 3 müteahhit ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Haber 21-02-23 23:18

Deprem sabahı ardına bile bakmadan kaçtı! Binaya yapılanlar dehşete düşürdü: Çocuk parkı ve havuz için...

Lüks binanın zemin katına havuz yapmak için kolonlarını kestiler, teras katına da çocuk parkı yaptılar; Hatay'daki bina deprem sırasında enkaz yığınına dönüştü. Onlarca kişiye mezar olan binanın yıkımı havadan görüntülendi. 15 gündür enkazda kuzenini bekleyen vatandaş ise "Müteahhit burada oturuyordu, deprem sabahı kaçmış” diye konuştu.

Haber 21-02-23 12:01

Hatay’da vahim iddia! Yaptığı binayı kendisi denetledi… ‘Canımızı zor kurtardık’

Büyük deprem felaketinde acı tablonun neden bu kadar kötü olduğunun yanıtını gözler önüne seren bir detay daha ortaya çıktı. Hatay İskenderun’daki bir binanın müteahhitti aynı zamanda o binanın yapı denetimcisi çıktı. Yani kendi yaptığı binayı yine kendisi denetledi. İşte akıllara durgunluk veren olayın detayları…

Haber 21-02-23 07:59

Kahramanmaraş'ta yıkılan Ebrar Sitesi'nin müteahhitlerinden biri tutuklandı

Kahramanmaraş'ta "asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerde yıkılan binalara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Ebrar Sitesi'nin müteahhitlerinden biri tutuklandı.

Yurthaber 17-02-23 07:51

Aralarında 248 saat sonra kurtarılan Aleyna'nın kaldığı apartmanın müteahhidi de var! 5 şüpheli İstanbul'da yakalandı

Son dakika haberi... Kahramanmaraş’ta 248. saatin sonunda enkazdan sağ çıkarılan Aleyna Ölmez’in enkazda kaldığı Atabey Apartman müteahhidi Haydar Kurtar’ın da aralarında bulunduğu 5 müteahhit İstanbul’da yakalandı. Şüphelilerin tamamı, soruşturmanın yürütüldüğü Kahramanmaraş’a gönderildi.

Haber 16-02-23 16:37

SON DAKİKA | Deprem sonrası tekneyle kaçmaya çalışan müteahhit Marmaris açıklarında yakalandı!

Son dakika haberi: Kahramanmaraş'taki deprem sonrası hakkında yakalama kararı çıkarılan müteahhit, Marmaris açıklarında tekneyle yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

Haber 16-02-23 09:50

Kahramanmaraşlı müteahhit, Bodrum'da arkadaşının evinde yakalandı

Kahramanmaraş merkezli iki depremde kentte yıkılan binalarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında müteahhit Ahmet Say, Bodrum'da arkadaşının evinde yakalandı.

Haber 15-02-23 20:09

Malatya’da hiçbir binasının yıkılmadığını söyleyen müteahhit sosyal medyada gündem oldu! “300 milyar ceza yazmışlardı...”

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremler Adana, Gaziantep, Kilis, Malatya, Adıyaman, Hatay, Osmaniye, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da da hissedildi. Çevre illerde de yıkımlara neden olan depremlerin ardından binaları yapan müteahhitler tartışılmaya başladı. Malatya’da hiçbir binasının yıkılmadığını dile getiren müteahhidin sözleri sosyal medyada gündem yarattı.

Trend 14-02-23 08:40

Son dakika: Depremde yerle bir olmuştu! O binaların müteahhitleri birer birer tutuklanıyor

Son dakika haberine göre, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin vurduğu 10 ilde yıkılan binaların müteahhitleri birer birer yakalanıyor. Son olarak Hatay'da depremde yıkılan Erdoğan Apartmanı'nın müteahhidi Mustafa Erdoğan Keçecioğlu ve Adıyaman'da yıkılan çok sayıda binanın müteahhidi olduğu belirlenen Yavuz Karakuş ve Sevilay Karakuş tutuklandı.

Haber 13-02-23 19:25

Hatay'da yıkılan binanın müteahhidi 'depremzede' olarak kaldığı 5 yıldızlı otelde yakalandı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da bulunan Kule Apartmanı yerle bir oldu. Hayatını kaybedenlerin ve yaralananların olduğu binanın müteahhidi Cihan İnşaat sahibi Ömer Cihan (49), Antalya'nın Manavgat ilçesinde yakalandı. Cihan'ın 5 yıldızlı bir otelde depremzede olarak kaldığı belirlendi. Sağlık kontrolü ve parmak izi tespitinin ardından adliyeye sevk edilen Cihan, daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. İşte olayın detayları...

Haber 13-02-23 18:01

Yaptığı binalar yerle bir olmuştu! Müteahhidin ifadesi ortaya çıktı: Site sakinlerini suçladı

Kahramanmaraş merkezli depremde Gaziantep'te yıkılan Ayşe-Mehmet Polat Sitesi'nin müteahhidi ve fenni mümessili Mehmet Ertan Akay'ın ifadesi ortaya çıktı. Binanın dönemin mevzuatına uygun yapıldığını öne süren Akay, site sakinlerini suçladı. Akay, "İnşaat bitiminden sonra dairelerde ikamet eden kişiler tarafından altyapı çalışması yapılmış. Bunun sitenin temeline zarar verebilecek nitelikte olduğu kanaatindeyim" şeklinde savunma yaptı.

Haber 13-02-23 13:15

Adıyaman'da yıkılan 6 binanın müteahhidi Mersin'de yakalandı

Adıyaman'ın Besni ilçesinde yıkılan 6 binanın müteahhidi Mersin'de yakalandı.

Yurthaber 13-02-23 10:10

Gaziantep'te depremde çöken Bahar Apartmanı'nın müteahhidi tutuklandı

Gaziantep'te depremde yıkılan Bahar Apartmanı'nın müteahhidi İbrahim Mustafa Uncuoğlu tutuklandı.

Haber 13-02-23 01:05

Adana'da yıkılan apartmanın müteahhidinden, 70 kişinin ölümüne tek kelimelik yanıt! 'Mukadderat'

Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu Adana'nın Çukurova ilçesinde yerle bir olan ve 70 kişinin cansız bedeninin çıkarıldığı Hasan Alpargün Apartmanı'nın müteahhidi Hasan Alpargün yakalandığı KKTC'den Adana'ya getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen Alpargün, gazetecilerin 'Yaptığınız binanın çökmesiyle 70 kişi öldü ne diyeceksiniz?' şeklindeki sorusuna, "Mukadderat" yanıtını verdi.

Haber 12-02-23 17:35

SON DAKİKA | Gürcistan'a kaçarken yakalandılar! 'Vicdanınız rahat mı?' sorusuna bakın nasıl yanıt verdi

Son dakika haberi: Adıyaman'da depremde yıkılan çok sayıda binanın müteahhiti olduğu belirlenen Yavuz Karakuş ve Sevilay Karakuş, Gürcistan'a kaçmaya çalışırken İstanbul Havalimanı'nda yakalandı. Sağlık kontrolüne götürülürken gazetecilerin 'Vicdanınız rahat mı?' sorusuna, Yavuz Karakuş, "Vicdanım rahat, her şeyi usulüne göre yaptım" dedi. Öte yandan, Gaziantep'te depremde yıkılan Pamukoğlu Sitesi'nin fenni mesulü olan inşaat mühendisi A.G., Afyonkarahisar'da gözaltına alındı.

Haber 12-02-23 12:26

'Yüzde 80'i kadar nakit...' Heyecanlandıran orta gelir konut kampanyasının önündeki engel! 'En fazla 500 bin TL kredi...'

Ev alacak orta gelirliler yeni konut kampanyasını araştırıyor. 0,69 oranla düşük konut kredisi faizi ve 15 yıl vade imkanından yararlanmak isteyenlerin ev arayışında karşılarında kampanyanın önünde engel gibi duran bir durum var. Bu engel, vergi kaçırmak için satış fiyatının çok altına değer gösteren müteahhitler. Sıfır ev arayanlara, bankaya gerçek satışla giderlerse satış yapılamayacağı söyleniyor. Kimisi 'En fazla 500 bin kredi' yanıtını alırken kimisinden de yüzde 80’i kadar nakit isteniyor.

Finans 13-01-23 13:25

Ev sahibi olmak isterken hayatının şokunu yaşadı! Ödemeyi yaptığı halde tapuyu alamadı, eşyalarıyla sokağa atıldı

Gaziantep’te arsa sahibi ile müteahhit firma arasındaki anlaşmazlık ev sahiplerini vurdu. Parasını vererek satın alıp oturmaya başladıkları evlerin tapusunu alamayan vatandaşlar, eşyalarıyla birlikte sokağa atılmaya başlandı. Eşyalarıyla birlikte sokağa atılan Adem Şahatak, inşaat kalıpçılığı işi yaptığını ve alın teri karşılığında aldığı dairesinden zorla çıkarıldığını söyledi. Yaşananlara isyan eden mağdur vatandaşlar, yetkililere çözüm çağrısında bulundu. İşte olayın detayları...

Haber 08-09-22 11:33

Dünyanın 'en iyi 250 uluslararası müteahhidi' belli oldu! Ödülünü Erdoğan'ın elinden aldı

Dünya inşaat sektörünün önemli ve prestijli dergilerinden olan ENR’nin (Engineering News Record), ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ 2022 yılı listesi belli oldu. Gürbağ Group, bu yılki listede 181. sırada yer aldı. Gürbağ Group adına Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağıban, ödülünü bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Finans 31-08-22 16:13

Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat duyurdu! Vergi konusunda süratle adım atılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödül Töreni sektöre ilişkin önemli mesajlar verdi. Uluslararası müteahhitlik geliri konusunda Türkiye'nin henüz arzu edilen seviyede olmadığını belirten Erdoğan, hedefin 75 milyar dolar olduğunu söyledi. Erdoğan ayrıca, vergi konusuyla ilgili de en kısa sürede adım atılacağını ekledi.

Haber 24-08-22 14:49

İzmir depreminin simge bebeği Elif'in annesi hukuk mücadelesini sürdürüyor

Enkaz altından 65 saat sonra çıkarılan Elif bebeğin annesi Seher Perincek, aynı enkazda yitirdiği oğlu Umut'un adını kurduğu vakıfla yaşatırken, binanın yıkılmasına ilişkin davada sanıklara verilen cezaların artırılması için de çalışıyor - Seher Perincek: - "Herkes kendine çekidüzen versin ki başka çocukların canı yanmasın, anne babalar yavrularını kaybetmesin"

Yurthaber 13-08-22 11:34

Yurt dışı müteahhitlik sektörü 7 ayda yaklaşık 6 milyar dolarlık iş üstlendi

Ticaret Bakanlığı verilerine göre, yurt dışı müteahhitlik sektörü 1972'den bugüne kadar 459,6 milyar dolar değerinde 11 bin 293 projeye imza attı

Yurthaber 13-08-22 11:07

Müteahhitten akılalmaz oyun! Ev sahibi olmak isterken hayatı kabusa döndü

Avcılar’da faaliyet gösteren müteahhit İrfan T.’nin yaptıkları 'bu kadar da olmaz' dedirtti. 2019 yılında inşaat halindeyken 400 bin lira verip ev alan emekli öğretmen Gülseren Karakaya, başına gelenler sonrası hayatının şokunu yaşadı. İddiaya göre müteahhit İrfan T. aynı evi 5 kişiye sattı. Aynı ev için müteahhite ayrı miktarlarda para veren mağduralar, avukat aracıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. İşte müteahhitin akılalmaz oyununun detayları...

Haber 11-08-22 15:31

İzmir depreminde yıkılan Doğanlar Apartmanı davasının gerekçeli kararı açıklandı

Kararda 18 yıl ila 4 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası alan 3 sanığın, binanın yıkılmasında kusurlarının olduğu vurgulandı

Yurthaber 20-07-22 14:08

Temel atma töreninde ilginç anlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müteahhide: 'Sen nasıl Fatih'in torunusun? Bunu değiştirelim biz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Temel Atma Töreni'ne katıldı. İnşaatın bitiş süresini öğrenmek için müteahhidi yanına çağıran Erdoğan'ın sözleri törene damga vurdu. Erdoğan törende müteahhit için, "Sen nasıl Fatih'in torunusun. Bunu değiştirelim biz." demesi ilginç anların yaşanmasına neden oldu.

Haber 20-05-22 16:49

Yanlış binayı yıkan kepçe operatörü konuştu: Ben bile şaşırdım

Samsun'da yaşanan olayda bir kepçe operatörünün, adres karışıklığı nedeniyle yanlış binayı yıktığı belirtilmişti. Fıkra gibi olayda bugün yeni gelişme yaşandı ve yanlış binayı yıkan kepçe operatörü konuştu. Karışıklığın müteahhitten kaynaklandığını belirten operatör, "Ben bile şaşırdım. Böyle bir şey nasıl oldu diye" ifadelerini kullandı.

Haber 07-04-22 13:32

Samsun'da fıkra gibi olay! Adresi karıştıran kepçe operatörü, yanlış binayı yıktı

Samsun'da Ahmet Çelik isimli bir vatandaş, arsa ve üzerinde bulunan evi, yeni bina karşılığında müteahhit firmaya verdi. Belediyede işlemlerin devam etmesi üzerine yıkım için beklerken, fıkra gibi bir olay yaşandı. Başka bir binayı yıkmak için yola çıkan kepçe operatörü, adresi karıştırınca yanlış binayı yıktı. Bununla da yetinmeyen operatör, yıkım masraflarını da istedi...

Haber 06-04-22 15:25

Yeni ev için müteahhitle anlaşanları ilgilendiren gelişme! Yargıtaydan emsal karar

Yargıtaydan yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren emsal niteliğinde bir karar geldi. Satış sözleşmesinde bulunmasına rağmen daireyi bir dizi eksikle tüketiciye teslim eden müteahhit haksız bulundu.

Finans 27-03-22 11:51

Esenyurt'ta müteahhit dehşeti! Tapusunu vermediği kişiyi önce dövdürttü, sonra vurdurttu

Esenyurt'ta, satın aldığı dairenin tapu akıbetini sormaya geldiği müteahhidin adamları tarafından dövüldükten sonra silahlı saldırıya uğradığı iddia edilen Cahit S. yaralandı. Hastaneye kaldırılan Cahit S.'nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Haber 17-03-22 21:58

İzmir depreminde Doğanlar Apartmanı'nın yıkılmasına ilişkin yargılama sürüyor

Mahkemeye sunulan ek bilirkişi raporunda, fenni mesul ve müteahhit, asli kusurlu olarak gösterildi

Yurthaber 21-01-22 15:04

11 kişiye mezar olmuştu! Müteahhit: Benim inşaatlarım yıkılmaz

İzmir'de yaşanan 6.6 büyüklüğündeki depremde 11 kişinin öldüğü Yağcıoğlu Apartmanı davasında sanıklarının yargılanmasına devam edildi. Duruşmada konuşan tutuklu müteahhit Şerafettin Ağar (71), "B bloktaki yıkılmanın tek sebebi, 23 numaralı kolonun kesilmesidir. Bundan dolayı suç duyurusunda da bulundum. Benim inşaatlarım yıkılmaz" dedi.

Haber 01-12-21 16:27

İki müteahhidin 'pes' dedirten tapu oyunu! Öğrenince şok yaşadılar

Edirne’de bir müteahhit satış sözleşmesiyle sattığı daireleri başka bir müteahhide de tapu devriyle sattı. Daireleri satılan alan müteahhit de o daireleri başka vatandaşlara sattı. Şüpheliler hakkında hazırlanan iddianamede, en başından beri fikir birliğinde oldukları belirtilirken, müteahhitlerin yeni oyunu pes dedirtti.

Haber 29-10-21 11:03

15 gündür çimento fiyatlarından dolayı boykot yapıyorlardı! Müteahhitler yeni karar aldı

Müteahhitler, çimento fiyatlarındaki artış nedeniyle 9 Eylül tarihi itibarıyla Türkiye genelinde inşaatları durdurarak boykot kararı almıştı. İMKON'dan yapılan açıklamada, dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı konuşmanın ardından boykot kararını sonlandırdıkları belirtildi. İMKON, "Alım gücünü bitiren “fahiş fiyat” artışlarıyla ilgili sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye kamuoyuna açıkladığı mücadeleyi seferberlik olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Finans 24-09-21 11:01

Dolandırıcılara kaptırdığı parasını geri almak isterken bir kez daha dolandırıldı

Bursa'da 2 yıl önce müteahhit tarafından 65 bin lira dolandırılan yaşlı adam, "Paranı geri vereceğiz" denilerek 3 bin lira daha dolandırıldı. Başına geleni anlayan adam, bu anları kayıt altına alarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Haber 23-09-21 10:00