Rusya Ukrayna Savaşı Haberleri Ve Son Dakika Rusya Ukrayna Savaşı Haberleri

Rusya Ukrayna savaşı

Rusya Ukrayna Savaşı Haberleri

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Erdoğan'dan faiz ve kredi mesajı, Azra'nın katilinin intiharı, ABD'de 'Ian' felaketi...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan faiz ve kredi mesajı, Azra Gülendam Haytaoğlu'nun cani katili Mustafa Murat Ayhan'ın intiharı, İYİ Parti hakkında Mansur Yavaş iddiası, ABD'de Ian kasırgası, Rusya-Ukrayna savaşında referandumun ardından kritik gelişme, Feghouli'den Galatasaray'a 'kupa' göndermesi...

Haber 29-09-22 17:41

Everton'ın eski futbolcusu Diniyar Bilyaletdinov, Rus ordusuna alındı! Babası isyan etti...

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton'ın eski futbolcusu Diniyar Bilyaletdinov ilginç bir olayla karşı karşıya kaldı. Bilyaletdinov, Ukrayna'ya askeri müdahalede bulunan Rusya'da kısmi seferberlik ilan edilmesi sonrasında Rus ordusuna alındı.

Spor 29-09-22 16:03

Putin'in planını tarihiyle açıkladılar! İngiltere'den istihbarat raporu: 'Gerçekçi bir olasılık'

İngiltere Savunma Bakanlığı, yayınladığı istihbarat raporunda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 30 Eylül’de Ukrayna'nın işgal altındaki bölgelerinin Rusya Federasyonu'na katılımını resmen ilan edebileceğini belirtti.

Haber 27-09-22 11:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'da toplu açılış töreninde konuştu (3):

"Bu altılı masadan bir şey çıkar mı? Bunlar her toplantıda, sadece bir sonraki toplantıyı kimin evinde yapacaklar onu konuşuyorlar, başka bir şey yok. Birileri ülkeyi yönetmeyi, kurdukları masaya oturttukları ve etrafında topladıkları güya gizli ortaklarını idare etmekle karıştırıyor" - "İnşallah 2023'te bir kez daha kimin ülkemizi ve şehirlerimizi eserleriyle şenlendirdiğini, kimin yerinde yeller estiğini göreceğiz" - "Biz öyle birileri gibi yarısı yalan, yarısı yanlış, bir kısmı da iftiradan ibaret boş laflarla milletimizin vaktini heba etmiyoruz. Biz yapılmış, bitmiş, milletin hizmetine sunulmuş yatırımları, seçim vaadi olarak söyleyerek kendimizi komik duruma da düşürmüyoruz"

Yurthaber 24-09-22 19:43

Putin'in seferberlik ilanından sonra kadınlardan 'kol, bacak' kırma tehdidi! Google'da aramalar yükseldi: Dünya hayret içinde izliyor

Putin'in Ukrayna-Rusya savaşının seyrini değiştirecek seferberlik ilanının ardından şok gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Erkekler askere çağrılmaktan kaçınmak için ülkenin sınırlarında uzun kuyruklar oluştururken kadınlar çok daha beklenmedik yöntemlerin yolunu aramaya başladı. Google aramalarında ülkeden nasıl çıkılacağı aramalarından sonra bu kez 'Evde kol nasıl kırılır' aramaları yükseldi. Kocalarının seferberliğe katılmasından korkan kadınların 'kol, bacak kırma' tehdidi hayrete düşürdü.

Haber 22-09-22 15:43

Kraliçe’nin ölümünü ve Rusya-Ukrayna savaşını bilmişti! Nostradamus’un 2022 yılı kehanetleri yeniden gündem oldu

Fransız astrolog Nostradamus'un 1555'te yayınlanan Les Prophéties adlı kitabı, Rusya-Ukrayna savaşı ve Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünü önceden öngördükten sonra yeniden gündeme gelmeyi başardı. 2022 yılının bitimine aylar kalsa da bu yıl için Nostradamus’un kehanetleri bir kez daha konuşulmaya başlandı. Dünyaca ünlü kahin 2022 yılında Üçüncü Dünya Savaşı vurgusu yapmıştı.

Trend 21-09-22 17:33

Toplu mezarlar açıldı! İşkence izleri mide bulandırdı: Çatlamış kafatasları, kırık kaburgalar, kopmuş cinsel organlar...

Rusya'nın işgalinden yakın zamanda kurtarılan, Ukrayna'nın Harkov bölgesindeki İzyum kentinde devasa bir toplu mezar araştırmalar için yetkililer tarafından açıldı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky yaptığı açıklamada, İzyum ve çevresinde birçoğunun sivillere ait olduğu düşünülen 450 mezar bulunduğunu söyledi. Mezarlardan çıkarılan cesetlerin neredeyse tamamında, acımasız işkence biçimlerine maruz bırakıldıklarının açık belirtileri görülüyordu.

Trend 21-09-22 09:57

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Erdoğan'ın KKTC çağrısı, Kılıçdaroğlu'ndan 'bakanlık' sözü, TOKİ'den uyarı, UEFA'nın Rusya kararı

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklama, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Elazığ'a 'bakanlık' sözü, Donetsk ve Luhansk'ta referandum kararı, Toki'den ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara 'dolandırıcı' uyarısı, UEFA'nın Rusya kararı...

Haber 20-09-22 17:55

Sakarya Diplomasi Akademisi'nde Ukrayna-Rusya savaşı ve Türkiye'nin barıştaki rolü konuşulacak

Sakarya Diplomasi Akademisi'nde Ukrayna-Rusya savaşı ve Türkiye'nin barıştaki rolü konuşulacak

Yurthaber 19-09-22 17:59

Cepheyi podyuma tercih etti! Eski güzellik kraliçesi şimdi sıhhiyeci oldu

Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı savaşa ilişkin gündem olan hikayelere bir yenisi daha eklendi. Ukrayna'nın eski güzellik kraliçesi Evgenia Prokopenko'nun, Rus işgaliyle birlikte orduya yazıldığı ortaya çıktı. Podyumları ardında bırakıp cepheye giden ülkenin tescilli güzellerinden Prokopenko'nun sıhhiyeci olarak görev yaptığı bildirildi.

Trend 18-09-22 16:36

Zelenskiy duyurdu: 3 yerleşim birimi Rus güçlerinden geri alındı! Dikkat çeken Kırım detayı

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta kritik gelişmeler yaşanıyor. Son olarak Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ikisi ülkenin güneyinde, biri de doğusunda olmak üzere 3 yerleşim biriminin Rus güçlerinden geri alındığını bildirdi. Öte yandan Zelenskiy açıklamasında "Ukrayna bayrağının ve özgür hayatın Kırım'a geri döneceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Haber 04-09-22 23:42

Son dakika: Çatışmaların dinmediği noktada kritik gelişme! Rus basını duyurdu: UAEA santrale girdi!

Son dakika haberi: Rusya ile Ukrayna arasında sürmekte olan savaşta kilit noktalardan biri olan ve tüm dünyayı tedirgin eden Zaporijya Nükleer Santrali'nde yaşanan son gelişmeyi Rus basını duyurdu. Buna göre, santrale Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) heyeti girdi.

Haber 01-09-22 14:37

Alanya kış mevsiminde de Avrupalılara tatil imkanı sunmayı hedefliyor

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili: - "Kış turizmi için spor, sağlık, kongre gibi farklı noktalarda ürün geliştirerek kaynak pazarlara sunmaya hazırlanıyoruz. Rusya-Ukrayna Savaşı sonucunda çıkan enerji krizinin kış aylarında Avrupalıların Türkiye'ye talebini belirli bir oranda artıracağını düşünüyoruz" - TÜRSAB Alanya Yöre Temsil Kurulu Başkanı Bilal Korkmaz: - "Tesislerimizi kış turizmine göre ufak tefek çalışmalarla hazırlarsak Avrupa için umut olabiliriz, iyi destinasyon olabiliriz"

Yurthaber 31-08-22 13:55

Avrupa'ya seyahatleri yasaklanacak mı? Zelenskiy ateş püskürdü: Savaşın sorumlusu sadece Putin değil

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'ya ve Rus vatandaşlarına yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zelenskiy, ülkesindeki savaşın sorumlusunun yalnız Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin olmadığını, bütün Rusya’nın bu savaştan sorumlu olduğunu söyledi. Zelenskiy, Ukrayna'daki savaşa karşı olmayan ve savaşa belirli şekilde karışmış Rus vatandaşlarının Avrupa'ya seyahatinin yasaklanması gerektiğini belirtti.

Haber 29-08-22 20:48

Zelenskiy'den 'ekonomik terör' suçlaması! Rusya kaynaklı yapay bir fiyatlama var

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, enerji piyasalarındaki fiyatlardan söz ederek Rusya'yı "ekonomik terör estirmek" ile suçladı.

Haber 29-08-22 12:59

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, CNN'e konuştu:

"(Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı ekibinin Zaporijya Nükleer Santrali ziyareti) Uluslararası toplumu da Zaporijya Nükleer Santrali ve çevresinde güvenliği sağlamak için bu girişimi desteklemeye çağırıyoruz" - "Tahıl anlaşmasının müzakerelerin tekrar başlaması için bir platform veya yol olarak işe yarayabileceğine inanıyoruz. Ancak tabii ki bu sadece Ruslar ve Ukraynalıların iradesini değil uluslararası toplumun da bu doğrultuda desteğini gerektiriyor"

Yurthaber 24-08-22 13:28

Rusya'nın orkide ihtiyacı Yalova'dan karşılanacak

Rusya'nın orkide ihtiyacı Yalova'dan karşılanacak

Yurthaber 24-08-22 09:53

Putin çok kızacak: Yakınları arkasından iş çevirdi! CIA ile pazarlık masası...

Yaklaşık 6 aydır devam eden Rusya-Ukrayna savaşında taraflar pes etmeden çatışmayı sürdürürken işgali başlatan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i en yakınları adeta arkasından bıçakladı. Savaş nedeniyle Batı dünyasının uyguladığı ağır yaptırımlara ve ülkedeki ekonomik gidişata direnemeyen yakınları, iddiaya göre Putin'in arkasından pazarlık masası kurdu.

Haber 15-08-22 10:23

Zelenskiy'den Rusya-Ukrayna savaşı için çarpıcı sözler! 'Orada son bulmalı'

Dünya gözünü son günlerde Çin-ABD hattındaki ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan ziyaretiyle başlayan ve yeni savaş riski endişelerine yol açan krize çevirse de Rusya'nın 24 Şubat'ta başlattığı Ukrayna işgali devam ediyor. Direnişini sürdüren Ukrayna'nın Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, dün Kırım'da meydana gelen patlamalara dikkat çekerken savaşın sonu için Kırım bölgesini işaret etti.

Haber 10-08-22 10:23

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Türkiye-Almanya ilişkilerini değerlendirdi:

"(Almanya'dan) Terör örgütünü destekleyen, terörün masum gösterilmesi amacıyla yapılan herhangi bir adımın karşılıksız kalmaması, buna izin verilmemesi, bu bizim talebimiz. Terörle mücadele eden NATO müttefiki Türkiye'ye bu anlamda çok ciddi destek verilmesi gerekir" - "(Almanya'daki Türklere çifte vatandaşlık) Almanya tarafından aldığımız mesajlar ve sinyaller bu sürecin olumlu yönde ilerlemesinin artık ciddi manada mümkün olduğu yönünde"

Yurthaber 29-07-22 11:10

Gizli servis ajanı ifşa oldu! Güzelliği ele verdi: Birkaç ay öncesinde İstanbul'daydı

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın 5. ayı geride kalırken iki ülke arasındaki saha çatışmalarına bir de istihbarat mücadelesi eklendi. Bulgar gazeteci Christo Grozev 'Tüm zamanların en tuhaf istihbarat operasyonlarından biri' olarak tanımladığı Rusya ve Ukrayna arasındaki istihbarat mücadelesinin detaylarını Twitter’dan yaptığı paylaşımla dünya kamuoyuyla paylaştı.

Trend 26-07-22 15:31

BM Genel Sekreteri Guterres, İstanbul'a geliyor! Gündem 'Ukrayna tahılı'

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Ukrayna tahılının Karadeniz’den ihracı için Türkiye-Rusya-Ukrayna-BM arasında yapılan görüşmelerle ilgili geç saatlerde İstanbul’u ziyaret edeceği bildirildi.

Haber 21-07-22 20:21

ABD'den Rusya'yı kızdıracak bir hamle daha! Sahadaki dengeleri değiştirdi

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin önemli gelişmeler yaşanmaya devam ederken ABD'nin de Ukrayna'ya yönelik askeri desteği sürüyor. Son olarak ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, ABD’nin Ukrayna’ya Rusya’nın saldırılarına karşı koyması için 4 adet daha yüksek hareketli topçu roket sistemi (HIMARS) göndereceğini aktardı. Austin, söz konusu sistemlerin sahadaki dengeleri değiştirdiğini söyledi.

Haber 20-07-22 23:20

Güneydoğulu hububat ve bakliyatçılardan Ukrayna ve Rusya'daki tahılları işleme talebi

Güneydoğulu hububat ve bakliyatçılardan Ukrayna ve Rusya'daki tahılları işleme talebi

Yurthaber 19-07-22 10:09

Ukrayna Savaşı: 'Rusya saldırılarda yeni aşamaya hazırlanıyor'

Ukraynalı bir askeri yetkili, Moskova'nın "tüm operasyonel alanlarda" askeri operasyonları artıracağı yönündeki açıklamasını, Rusya'nın Ukrayna'daki saldırısının bir sonraki aşamasına hazırlandığı şeklinde değerlendirdi.

Haber 17-07-22 19:41

SON DAKİKA | Merkez İstanbul olacak! Tahıl koridoru için kritik toplantı sonrası Bakan Akar'dan açıklama

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşının yol açtığı gıda kriziyle alakalı Karadeniz limanlarında bekleyen tahılların deniz yoluyla sevki için yapılan görüşmelerde tüm dünyada gözler Türkiye'ye çevrilmişti. Tahıl koridoru için Türkiye, Rusya, Ukrayna ve BM arasında İstanbul'da gerçekleşen görüşme sonrası Bakan Akar'dan açıklama geldi. İstanbul'da tüm tarafların temsilcilerinin bulunacağı bir koordinasyon merkezinin oluşturulacağı duyuruldu. Rusya da taraflara bazı teklifler sunduklarını açıkladı.

Haber 13-07-22 17:32

Kırklareli Valisi Birol Ekici, savaş mağdurlarıyla bayramlaştı

Kırklareli Valisi Birol Ekici, savaş mağdurlarıyla bayramlaştı

Yurthaber 10-07-22 10:14

Ukrayna'daki ayrılıkçıların bayraklarını açıp poz vermişlerdi! NASA'dan ISS'deki Rus kozmonotlara tepki

24 Şubat'tan beri devam eden Rusya-Ukrayna savaşından sıcak haberler gelmeye devam ederken, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki Rus kozmonotlar Ukrayna’daki ayrılıkçı Luhansk ve Donetsk bayraklarıyla poz vermiş ve yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemişlerdi. Uluslararası Uzay İstasyonu'nu kullanan Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ise, üç Rus kozmonotun eylemlerini kınayarak tepki gösterdi. Uzay ajansı, tepkisini dile getiren bir bildiri yayınladı.

Haber 08-07-22 10:58

Ukrayna ordusuna katılan Brezilyalı model Thalita do Valla, Rus füzelerinin saldırısında hayatını kaybetti

24 Şubat’ta başlayan Rusya’nın Ukrayna’yı işgali hâlâ devam ediyor. İki ülke arasındaki savaşta Ukrayna cephelerinde yer almak için dünyanın pek çok ülkesinden gönüllü ve paralı askerler gelmişti. Gönüllü olarak Rusya-Ukrayna savaşına katılan kişilerden biri de eski manken ve oyuncu Brezilyalı Thalito do Valle’ydı. Ukrayna ordusuna keskin nişancı olarak katılan Valle, Rus füzelerinin saldırısı sonucunda hayatını kaybetti.

Trend 06-07-22 11:07

Ukraynalı mülteciyle kaçarak ailesini terk eden baba isyan etti! “Çocuklarımı göremiyorum”

29 yaşındaki güvenlik görevlisi Tony Garnett ve 28 yaşındaki eşi Lorna, Vladimir Putin’in işgalinden sonra memleketi Lviv’den kaçan 22 yaşındaki Sofiia Karkadym’i Londra’daki evlerinde miasfir etmişti. Ancak genç kadına aşık olduğunu söyleyen iki çocuk babası Garnett, Karkadym'e için eşini terk etmişti. Kendisini canavar olarak niteleyenlere tepki gösteren Garnett, eski eşinin çocuklarını göstermediğini dile getirerek isyan etti.

Trend 05-07-22 16:48

Mariupol: Ukrayna'nın Rus saldırılarıyla 80 günde yerle bir olan liman kenti

Mariupol üç aydır aralıksız devam eden saldırılar sonucu Rus güçlerinin eline geçti. Şehir gerek Rusya'nın acımasız saldırılarının gerekse Ukrayna'nın inatçı direnişinin sembolü haline geldi. BBC'ye konuşan kent sakinleri, son üç ayda yaşadıklarını anlatıyor.

Haber 04-07-22 23:12

Rapor Putin'e verildi! Luhansk tamamıyla kontrol altına alındı

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus güçlerinin Ukrayna’nın doğusundaki Luhansk topraklarının tamamını kontrol altına aldığını söyledi.

Haber 04-07-22 15:26

'Son kale'ydi! Rusya-Ukrayna savaşında kritik gelişme... Çekildiklerini doğruladılar

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta kritik bir gelişme yaşandı. Rusya tarafından Ukrayna’nın doğudaki ‘son kale’si olarak tanımlanan Lysychansk’ın Rus ordusunca kontrol altına alındığı duyurulmuştu. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı da Ukrayna ordusunun Lysychansk’tan geri çekildiğini doğruladı.

Haber 03-07-22 22:38

Rusya’nın Ukrayna sınırındaki Belgorod kentinde patlama: En az üç kişi hayatını kaybetti

Rusya’nın Ukrayna sınırında bulunan Belgorod kentinde bir patlama meydana geldi. Vali Vyaçeslav Gladkov en az üç kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Haber 03-07-22 14:33

Rusya'dan ses getirecek iddia! Son 24 saatte yüzde 50'si kaybedildi

Rusya ile Ukrayna arasında sürmekte olan savaşta kritik gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna'da son vurdukları noktaları açıkladı. Bunun yanı sıra Konaşenkov dikkat çeken bazı iddialarda da bulundu. Ukrayna'nın tüm yönlerde zayiat verdiğini ileri süren Konaşenkov, Ukrayna ordusunun son 24 saatte verdiği kayıpla ilgili çarpıcı bir veri öne sürdü.

Haber 02-07-22 17:46

Rusya-Ukrayna arasında yaşanan savaşın başından bu yana en büyük esir takası gerçekleştirildi!

24 Şubat'tan bu yana devam eden Rusya-Ukrayna savaşında yeni bir gelişme yaşandı. Savaşın başından bu yana en büyük esir takası gerçekleşti. Ukrayna, Rusya’dan 19-65 yaş arası 144 askerini teslim aldı.

Haber 29-06-22 21:30

Rusya Ukrayna'da Saldırılarını Arttırdı

NATO ülkeleri İspanya'nın başkenti Madrid'de Moskova'ya karşı atılacak bir dizi adımı tartışmak için buluşmuşken, Rus güçleri Ukrayna'nın güneyindeki Mikolayiv bölgesinde hedefleri vurmaya ve ülke genelindeki cephelerde saldırılarını yoğunlaştırmaya bugün de devam ediyor

Haber 29-06-22 19:19

Kremenchuk saldırısı: Alışveriş merkezini vuran Rus saldırısında halen onlarca kişi kayıp durumda

Ukrayna'nın Kremenchuk kentinde bir alışveriş merkezini vuran Rus saldırısında onlarca kişinin halen kayıp olduğu açıklandı.

Haber 29-06-22 06:16

Ukraynalı kadınlar, Rusya’ya karşı savaşa maddi destek sağlamak için çıplak fotoğraflarını satıyor! “Nakit paraya çeviriyoruz”

Ukraynalı sosyal medya içerik üreticileri ülkelerinin Rusya ile savaşına destek olmak için yeni bir yönteme başvurdu. Ukraynalı içerik oluşturuculardan oluşan bir ekip, Rusya'ya karşı savaş için para toplamak adına 38 farklı içerik oluşturucunun müstehcen fotoğraflar ürettiği yeni bir projede çıplakları nakit parayla değiştiriyor.

Trend 28-06-22 14:46

SON DAKİKA: İçeride binden fazla sivil vardı! Kurbanların sayısını hayal etmek imkansız Rusya, Ukrayna'da bir AVM'yi füzeyle vurdu ilk görüntüler geldi

Son dakika haberi: Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy yaptığı flaş açıklamada "Rus füzeleri Kremençuk'ta AVM'ye isabet etti. Saldırı sırasında binden fazla sivil vardı." dedi. Zelenskiy açıklamasında "Kurbanların sayısını hayal etmek imkansız" ifadelerini kullandı. AVM'deki füze saldırısından ilk görüntüler de geldi. Öte yandan saldırıda 10 kişinin hayatını kaybettiği, 40'tan fazla kişinin de yaralandığı aktarıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 27-06-22 17:46

Putin'in 'büyük' silahı! 128 kiloluk general cepheye gidiyor

Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin, Şubat ayından bu yana Ukrayna'yı işgalini sürdürüyor. Rus liderin bu süreçte zaman zaman taktiklerinde değişikliğe gittiği görülüyordu. Şimdiki taktiği yine emekli generallerden biri olan ve 128 kiloluk vücuduyla dikkat çeken 67 yaşındaki emekli General Pavel'i cepheye göndermek oldu. Putin, General Pavel'i Ukrayna'daki birlikleri yönetmesi için yeniden göreve çağırdığı iddia edildi.

Haber 27-06-22 12:05

Rusya’dan Kiev’e Saldırı

Rusya’nın Ukrayna’nın başkenti Kiev’e haftalar sonra düzenlediği hava saldırısında iki bina hedef oldu. Saldırıda yaralananlar olurken, Rusya’nın Ukrayna’nın doğusundaki saldırıları da Lysychansk kentinde yoğunlaşmış durumda.

Haber 26-06-22 14:54

Zirvesi Almanya’da Başladı

G7 olarak bilinen dünyanın en zengin 7 ekonomisinin liderlerini bir araya getiren zirve dönem başkanı Almanya’nın ev sahipliğinde başladı. Zirvede gündemin ilk sırasında Rusya-Ukrayna savaşı ve Rusya'ya yönelik yaptırımlar var.

Haber 26-06-22 14:12

Rus füzeleri Kiev'i vurdu

Rus füzelerinin Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki bir yerleşim yerini vurduğu bildirildi.

Haber 26-06-22 12:00

Ukraynalı aktivistlerden Beyoğlu'nda dikkat çeken eylem! 'İdam edebilirler'

Ukraynalılar Rusya'nın işgaline karşı direnişlerini yalnızca kendi topraklarında değil, dünyanın dört bir köşesinde sürdürüyor. İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde de Ukraynalı aktivistler bugün dikkat çeken bir eyleme imza attı. Azov taburunun idam edilebileceğini söyleyerek serbest bırakılmasını isteyen aktivistler, giyimleri ve yarattıkları mizansenle eylemlerini destekledi.

Haber 25-06-22 17:27

'Kiev'in keçisi' sosyal medyayı salladı! Rus ordusuyla 'tek başına savaşıyor': 40 askeri yaraladı

Rusya-Ukrayna savaşında 4 ay geride kalırken eşi benzerine pek rastlanmayacak türden bir olay yaşandı. Savaşlar tarihine geçmesi muhtemel olayda bir keçi onlarca Rus askerini yaraladı. Sosyal medyada 'Kiev'in keçisi' olarak efsaneleşen keçinin Rus askerlerini yaralayışı ise akla hayale gelmeyecek bir şekilde gerçekleşti.

Haber 25-06-22 11:39

Dünya peşinden koşuyor! 'Önemi bir kat değil 10 kat arttı'

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası tüm dünyayı etkileyen gıda krizinin başında yer alan buğdayda Manisalı çiftçiler ürünlerini almaya başladı. Hasadın devam ettiği Manisa’da buğday tarlasında bir açıklama yapan Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, “Rusya-Ukrayna savaşı sonucu buğdayın önemi bir kat değil, 10 kat arttı" dedi.

Finans 23-06-22 16:37

Tahıl koridoru için İstanbul'da 4'lü zirve! Cumhurbaşkanlığı kaynakları açıkladı: Türkiye'ye yüzde 25 ucuza satılması gündemde

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının Ukrayna'da savaş nedeniyle mahsur kalan tahıl ürünlerinin ihracatının sağlanması için İstanbul'da 4'lü bir zirve yapılacağını açıkladığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in de katılabileceği belirtilen toplantının gündeminde tahıl koridorundan çıkacak ürünlerin Türkiye'ye yüzde 25 daha ucuza satılmasının da olduğu ifade edildi.

Haber 21-06-22 17:07

Rusya Saldırıları Yoğunlaştıracak

Rus kuvvetleri, bugün Ukrayna'nın doğusundaki Siverskyi Donets nehri boyunca uzanan bir bölgenin kontrolunu ele geçirdiğini açıkladı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski, ülkesinin Avrupa Birliği üyeliğinin açıklanmasının beklendiği zirveden önce Moskova'nın saldırılarını arttıracağı öngörüsünde bulundu

Haber 20-06-22 18:52