Sendrom Haberleri

Sjögren sendromu nedir? Sjögren sendromu belirtileri ve tedavisi

Sjögren sendromu, bağışıklık sisteminin vücuda saldırıp gözyaşı ve tükürük bezlerini etkilediği bir hastalıktır. Sjögren sendromu ismi verilen bu sendrom, özellik ile göz ve ağız gibi ıslak yüzeylerde kuruluk, yanma hissi ve şişlik gibi semptomlar ile kendini gösterir. Ancak Sjögren sendromu, sadece bu sayılan bölgeleri değil aynı zamanda vücudun diğer bezlerini de etkileyebilir. Peki sjögren sendromu nedir, sjögren sendromu belirtileri ve tedavisi nelerdir?

Haber

Stevens-Johnson sendromu nedir, belirtileri nelerdir? Stevens-Johnson sendromu nasıl tedavi edilir?

Stevens-Johnson sendromu, nadir görülen ancak potansiyel olarak hayati tehlike taşıyan bir durumdur. İlaçlar gibi birtakım maddeler bu sendromu tetikleyebilir. Bu neden ile herhangi bir ciddi cilt reaksiyonu veya mukoza zarlarında değişiklik belirtisi olan bireyler, derhal tıbbi yardım almalı ve potansiyel tetikleyiciler hakkında doktorlarına bilgi vermeli, bu maddelerden ise kaçınmalıdır. Peki, Stevens-Johnson sendromu nedir, belirtileri nelerdir? Stevens-Johnson sendromu nasıl tedavi edilir?

Haber

Bale sanatçısı belini inceltmek için yaptıklarını anlattı! Neredeyse bir soda şişesi kadar...

Kadınlar ince bele sahip olmak için yapılması gerekenleri araştırıyorlar. İnce bel için egzersiz yapmak oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlasa da bazı durumlarda beli inceltmek çok daha kolay olabiliyor. 24 yaşındaki Ruth Lujan, hastalığı nedeniyle taktığı korsenin etkilerini paylaştı.

Kadin

Tıraş olmayı bırakan kadın sakallarını uzatarak dünya rekoru kırdı

Vücuttaki istenmeyen tüylerin artışına neden olan birçok hastalık bulunuyor. Kurt adam sendromu olarak bilinen Hipertrikoz vücuttaki tüylerin anormal derecede uzamasına neden oluyor. Kurt adam sendromuna sahip olan Vivian Wheeler, bir ayak uzunluğundaki sakallarıyla Guinness Dünya Rekoru'nu elde etti.

Kadin

Sendrom

Sendrom Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Sendrom Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Down sendromlu judocular, Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor

Judo antrenörü Rakip Aslan'ın spora yönlendirdiği down sendromlu 3 sporcu, Türkiye şampiyonasında kürsüye çıkmayı hedefliyor

Yurthaber

5 yaşındaki çocuğu daha fazla yemek yemesin diye mutfağı kilitliyor

İngiltere'de yaşayan 25 yaşındaki anne Holly Williams, 5 yaşındaki kızının genetik rahatsızlığı nedeniyle sürekli olarak yemek yediğini açıkladı. 5 yaşında obez olan küçük kız daha fazla kilo almasın diye mutfağın kapısına kilit koyduğunu anlattı.

Kadin

Hindistan'da dünyaya gelen bebek doktorları hayrete düşürdü! Vücudunun yarısı kılla kaplı

Hastalıkların sonradan çeşitli etkenlerle ortaya çıktığı bilinse de doğuştan gelen birçok sağlık sorunu da bulunabiliyor. Hindistan'da yeni doğan bir bebek doktorları bile şaşırttı. Vücudunun yarısı kıllarla kaplı olan bu bebek dünyada gündem oldu.

Haber

İçinden çıkan doktorları şaşırttı! Hastalığı var sandı ama... Tam 2 yıldır aynı tamponu kullanıyormuş

Tampon regl sürecinde pedlere göre çok daha konforlu olabiliyor. Tampon kullanmaya çekinen birçok kişi olsa da özellikle özel günlerde ve spor yaparken tamponu tercih eden kadınların sayısı giderek artıyor. Ancak tamponun sık sık değiştirilmesi gerekiyor. TikTok'ta paylaşım yapan bir sosyal medya kullanıcısı 2 yıldır aynı tamponla yaşadığını öğrendi.

Kadin

Milyonda bir görülüyor! Sendromu nedeniyle bir anda heykele dönüşerek yere düşüyor

Dünyada çok şaşırtıcı hastalıklar bulunuyor. Nadiren görülen bazı hastalıklar tüm yaşamı etkisi altına alarak oldukça olumsuz durumlara neden olabiliyor. Ünlü şarkıcı Celine Dion, hayranlarına yaptığı açıklamada Katı Kişi Sendromu yaşadığını belirtmişti. Milyonda bir görülen bu hastalığa sahip olan Karen Long yaşadığı zorlukları anlattı.

Haber

Doğumhanede ailesi yüzünü görünce terk etti! Hikayesi herkesi hüzünlendirdi... “Ailem yüzümü beğenmedikleri için beni hastanede terk etti”

Elmacık kemikleri ve çene kemeği olmadan doğan Jono Lancaster isimli bir adam ailesinin kendisini doğumdan sonra beğenmediği için terk ettiğini söyledi. Teacher Collins Sendromu olarak bilinen bir hastalıkla dünyaya gelen Lancaster’in hikayesi herkesi duygulandırdı.

Trend

Kuaförde saçını yıkattığı için canından oluyordu! Felç geçirmesine neden oldu

Kuaför, saç bakımı için sıklıkla tercih ediliyor. Kadınlar kuaförde saç boyatmanın veya saç yıkatmanın çok daha pratik olduğunu belirtiyorlar. Ancak kuaföre gidince çeşitli risklerle karşı karşıya kalınabiliyor. 50 yaşındaki bir kadın kuaförde saçını yıkatırken yapılan hata nedeniyle felç geçirdi.

Kadin

Beyni kafatasından düşen genç kadın yaşadığı zorlukları paylaştı! Çektiği acılar inanılmaz...

Bazen ilginç sağlık problemleri meydana gelebiliyor. Nadir görülen durumlar arasında yer alan malformasyonu ve siringomyeli hastalığına sahip olan Georgia Lambert beyninin omuriliğinden aktığını bu nedenle yıllarca büyük acılar yaşadığını paylaştı.

Haber

Doktor doktor dolaştı, bir türlü teşhis konamadı! 19 yaşındaki Beyzanur'un hastalığı 14 yıl sonra ortaya çıktı: 1992'den beri cerrahım, ilk kez...

İstanbul'da yaşayan hemşirelik öğrencisi 19 yaşındaki Beyzanur Yekiner, 5 yaşından beri şiddetli böbrek ve karın ağrısı, idrarında kan gibi belirtilerle doktor doktor dolaştı. Ancak genç kızın hastalığına bir türlü teşhis konamadı. Yıllarca 6-7 tane hastane dolaşan genç kızın hastalığının geçen yıl yapılan anjiyo ile birlikte çok nadir görülen "fındıkkıran sendromu" olduğu ortaya çıktı. Kalp Damar Cerrahı Doç. Dr. Sabit Sarıkaya ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu.

Haber