Topkapı Sarayı Haberleri

Yaz stajı için Türkiye'ye gelen yabancı öğrenciler İstanbul'u geziyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'de tamamladıkları stajın ardından sosyokültürel etkinlikleri içeren gezi programına başlayan öğrenciler, Sultanahmet Meydanı ve Topkapı Sarayı'nı ziyaret etti

Yurthaber 13-08-22 15:38

Topkapı çinilerine matkap iddiası! Yanıt geldi

Milli Saraylar Başkanlığından, Topkapı Sarayı çinilerinin matkapla delindiği iddialarına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada "Harem Dairesi 3. Murat Has Odası girişinde yer alan tarihî çiniler üzerine 1950'li yıllarda eklenen kapı kancaları, restorasyon çalışmaları sebebiyle çıkarılmış, gerekli müdahaleden sonra aslına uygun şekilde yerlerine takılacaktır. İddia edildiği gibi çinilerin matkapla delinmesi veya restorasyona aykırı herhangi bir müdahalede bulunulması söz konusu değildir" denildi.

Haber 11-07-22 22:22

Mehteran Birliği Topkapı Sarayı'nda konser verdi

Mehteran Birliği Topkapı Sarayı'nda konser verdi

Yurthaber 29-06-22 13:21

DÜNYA KAŞIKÇI ELMASINI KONUŞUYOR! Kaşıkçı Elmasına ne oldu? Kaşıkçı Elması çalındı mı? Kaşıkçı Elması kayboldu mu?

Kaşıkçı Elması gündemde yer alıyor. Kaşıkçı Elması kayıp mı oldu? Dünyanın en değerli mücevherlerinden Kaşıkçı Elmasının kaybolduğu söylentisi ortalıkta dolaşıyor. Peki, Kaşıkçı Elması çalındı mı, kayıp mı oldu? Kaşıkçı Elması nerede, değeri nedir? İşte Kaşıkçı Elması hakkında merak edilenler!

Haber 12-05-22 15:35

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Topkapı Sarayı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Tarihi Yarımada'da turist yoğunluğu

Tarihi Yarımada'da turist yoğunluğu

Yurthaber 06-05-22 16:20

Topkapı Sarayı’ndan müjdeli haber! Harem bölümü yüzde 80 tamamlandı: Ziyarete açacağız

Topkapı Sarayı’nda restorasyonda olan Harem-i Hümayun bölümünün çalışmalarının yüzde 80’ni tamamlandı. Kadın Efendiler, Cariyeler Taşlığı, Kara Ağalar Taşlığı ve Harem Hastanesi’nin restorasyonun tamamlanmasının ardından ziyaretçilerin gezilebileceği alanların kapasitesinin iki katına çıkarılması hedefleniyor.

Trend 15-03-22 17:55

Piliç Topkapı nasıl yapılır? Piliç Topkapı tarifi nedir? Piliç Topkapı hangi yöreye ait?

Piliç Topkapı tarifini duyan var mıdır bilmiyoruz ama bir kere tadınca kesinlikle unutamayacağınız lezzetlerden birisidir. İsmiyle ilk önce dikkat çeken Piliç Topkapı tadıyla da sofranın baş tacı olacaktır. Piliç Topkapı, farklı lezzetler peşinde koşanlara göre bir yemektir. Gelin Piliç Topkapı tarifine ve nasıl yapıldığına bir göz atalım.

Yemek 10-02-22 20:57

Fuat Oktay duyurdu! Topkapı, Dolmabahçe, Yıldız ve Beylerbeyi Sarayları restore edilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Topkapı Sarayı'nın bazı bölümleri ile Dolmabahçe, Yıldız ve Beylerbeyi saraylarında restorasyon çalışması yapılacağını duyurdu.

Haber 26-11-21 11:09

İngiltere, Topkapı Sarayı'nı dünyanın en güzel sarayı seçti

İngiltere'de altın oran göz önünde bulundurularak yapılan bir araştırmada, Topkapı Sarayı dünyanın en güzel sarayı seçildi.

Haber 03-09-21 15:09