Yıkım Haberleri

Hatay'da ağır hasarlı bina kolonları kesilerek yıkıldı: Binanın yerle bir olma anı kamerada!

Depremin vurduğu Hatay’ın Antakya ilçesinde 8 katlı ağır hasarlı binanın yerle bir olma anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

Haber 14-09-23 09:57

Hatay'da yıkım sırasında çöken binanın çarptığı iş makinesinin operatörü yaralandı

Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde ağır hasarlı binanın yıkım çalışması sırasında çöken binanın çarptığı iş makinesinin operatörü yaralı olarak kurtarıldı.

Yurthaber 13-09-23 07:41

Depremlerden etkilenen Afşin'de ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

6 Şubat depremlerinden etkilenen Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, ağır hasarlı binaların yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Yurthaber 05-09-23 13:53

Çok ilginç geldi! İlk kez gördüm Hatay’da 13 katlı lüks binayı yıkmak için buldukları çözüm vatandaşları şaşırttı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin vurduğu Hatay’da 13 katlı lüks site, tepesine iş makinesi çıkarılarak yıkılmaya başlandı. Bina tepesindeki iş makinası, vatandaşların da ilgi odağı oldu. Binayı tepeden yıkıyor olmalarının çok ilginç geldiğini söyleyen vatandaşlar ilk kez böyle bir yıkım çalışması gördüklerini ifade etti.

Haber 04-09-23 09:53

Depremlerden etkilenen Afşin'de ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

6 Şubat depremlerinden etkilenen Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, ağır hasarlı binaların yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Yurthaber 31-08-23 14:37

İBB ekipleri bu sabah harekete geçti, arbede yaşandı! İstanbul Valiliği devreye girdi

İstanbul'da yıkım işlemi sırasında gerginlik yaşandı. Zeytinburnu'nda İBB'ye ait ekipler, kamu alanı olduğu gerekçesiyle açtığı davayı kazarak Zeytinburnu’ndaki bir inşaat firmasının satış ofisini yıkmak için harekete geçti. Bölgeye gelen İBB Zabıta ekipleriyle inşaat firması çalışanları arasında arbede yaşandı. Polis ekiplerinin müdahalesiyle arbede son buldu. İstanbul Valiliği’nin gönderdiği yazıyla beraber yıkım işlemi ileri bir tarihe ertelendi.

Haber 29-08-23 16:42

Yer: Diyarbakır! Her şey saniyeler içinde oldu... Parktakiler neye uğradığını şaşırdı

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde ağır hasarlı bina yıkım esnasında saniyeler içinde çöktü. Parkta oturan vatandaşlar, neye uğradığını şaşırdı. Vatandaşlar, binanın çökmesiyle telaş içinde kaçmaya başladı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Haber 28-08-23 09:32

Hasarlı bina tek dokunuşla yıkıldı, operatör kepçeyi bırakıp böyle kaçtı!

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Elazığ’da ağır hasar alan bina, iş makinesinin dokunmasıyla yerle bir oldu. Operatör ise kepçeyi bırakıp kaçtı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Haber 27-08-23 11:23

Tuzla'da riskli olduğu tespit edilen 2 binanın yıkımı gerçekleştirildi

Tuzla'da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli olduğu tespit edilen 2 binanın yıkımı yapıldı.

Yurthaber 25-08-23 14:50

Zonguldak Valiliğinden Fevkani Köprüsü'nün yıkımına ilişkin açıklama:

Zonguldak Valiliği, riskli yapı olarak tespit edilen Fevkani Köprüsü'nün yıkımına 1 Ekim'de başlanılacağı bildirildi.

Yurthaber 23-08-23 08:06

Yapı stokunun yüzde 80'i yenilenen Düzce'de kentsel dönüşüm için 8 bölge belirlendi

Son 25 yılda 3 büyük deprem yaşayan ve konut stokunun yüzde 80'i yenilenen Düzce'de, kentsel dönüşüm için 8 bölge tespit edilerek, strateji belgeleri hazırlandı.

Yurthaber 17-08-23 13:43

Depremlerden etkilenen Hatay'da ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'da, ağır hasarlı binaların yıkım işlemleri devam ediyor.

Yurthaber 14-08-23 11:51

Adıyaman'da ağır hasarlı binaların yüzde 36'sı yıkıldı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Adıyaman'da acil yıkılacak ve yıkık yapıların enkaz kaldırma çalışmalarının sonlanmasıyla ağır hasarlı yapıları yıkma işlemine hız verildi, bu yapılardan yüzde 36'sının yıkımı gerçekleştirildi.

Yurthaber 11-08-23 11:05

Depremlerden etkilenen Hatay'da ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay'da, ağır hasarlı binaların yıkım işlemleri devam ediyor.

Yurthaber 09-08-23 11:21

SON DAKİKA | Bakırköy Osmaniye’de kontrollü yıkımı yapılan bina çöktü! 1 kişi göçük altında kaldı

Son dakika haberi: Bakırköy Osmaniye’de kontrollü yıkımı yapılan bir bina çöktü. Göçük altında bir kişinin kaldığı öğrenildi. İtfaiye ve AFAD ekipleri, enkaz üzerinde çalışma yaptı. Olay yerinden ilk görüntüler gelirken yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından enkaz altındaki kişinin kurtarılarak hastaneye götürüldüğü belirtildi.

Haber 15-07-23 17:20

İBB'ye bağlı yıkım ekiplerine silah çektiler! Beylikdüzü'ndeki yıkımda olay çıktı... Üstlerine pitbull saldılar

Beylikdüzü Gürpınar Sahili'nde yıkım sırasında olaylar çıktı. İBB'ye bağlı ekiplere saldıran grup, silah ve bıçak çekip havaya ateş açtı. Grubun pitbull cinsi köpeği ekiplerin üzerine salmasıyla bir polis memurunun yaralandığı öğrenilirken bir görevli bıçakla yaralandı, bir görevlinin de atılan gaz bombası göğsüne isabet etti. 2 İBB çalışanı ve polis memuru hastanede tedavi altına alınırken olaylardan sonra yıkım gerçekleştirildi.

Haber 06-07-23 15:04

Hatay'da ağır hasarlı binaların yıkımı devam ediyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay'da, ağır hasarlı binaların yıkım işlemleri sürüyor.

Yurthaber 16-06-23 13:56

5 katlı bina korna sesiyle yıkıldı! Görüntüler depremden etkilenen Elazığ'dan...

Elazığ’da Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan 5 katlı binanın yıkımı sırasında iş makinelerinin yanı sıra ses dalgalarından da faydalanıldı. Binanın belirli noktalarına korna sesi ile destek verilirken iş makinelerinin müdahalesi ve ses dalgalarının etkisiyle 5 katlı bina yıkıldı.

Haber 14-06-23 17:54

Başakşehir'de fabrikada çıkan yangını söndürme çalışmaları 65 saattir sürüyor

Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada çıkan yangına itfaiye ekiplerinin müdahalesi 65 saattir devam ediyor.

Yurthaber 13-06-23 10:32

Depremlerden etkilenen Hatay'da ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay'da, ağır hasarlı binaların yıkım çalışmaları devam ediyor.

Yurthaber 12-06-23 14:34

Hatay'da ağır hasarlı binaların yıkımı sürdü

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay'da, ağır hasarlı binaların yıkım işlemleri devam etti.

Yurthaber 09-06-23 14:49

Depremlerden etkilenen Hatay'da ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay'da, ağır hasarlı binaların yıkım çalışmaları devam ediyor.

Yurthaber 08-06-23 12:01

Hatay'da hasarlı minarenin kontrollü yıkımında 2 iş yeri ve 1 kamyon zarar gördü

Yıkım, güvenlik kamerası ile cep telefonu kameralarına yansıdı.

Yurthaber 31-05-23 14:09

Gündem olan yıkım kararıyla ilgili Çorum Belediye Başkanlığı tekzip yayımladı! İddialar net bir dille yalanlandı

Çorum'da Galibi Vakfı İbadethanesi ve Külliyesi'nin yıkımı gündem oldu. İddialarla ilgili Çorum Belediye Başkanlığı'ndan yalanlama geldi. Yayımlanan tekzip metninde "Galibi Vakfına ait olan yapı yol üzerinde kalmış olum, Çorum İl Müftülüğü nezdinde kayıtlı bir Cami değildir." ifadelerine yer verildi.

Haber 30-05-23 14:27

Gece saatlerinde fark ettiler... İstanbul'da iki bina tahliye edildi! 'Titreşimden dolayı korktular'

Kartal'da kolonlarında çatlak oluşan 7 katlı iki apartman boşaltıldı. 7 katlı apartmanın sakinleri, gece saatlerinde binanın kolonunda çatlak oluştuğunu fark edince 16 daireli apartman ile yan tarafındaki başka bir apartman tedbir amacıyla boşaltılırken ekiplerin binalarda araştırma ve incelemelerinin devam ettiği öğrenildi. 7 katlı apartmana ilişkin yıkım kararı alındığı kaydedilirken boşaltılan diğer 7 katlı binanın da yıkılacağı belirtildi.

Haber 18-05-23 16:09

Bodrum'da kaçak yapıların yıkımı sürüyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde kaçak yapıların yıkımlarına devam ediliyor.

Yurthaber 16-05-23 15:36

Ümraniye'de kentsel dönüşüm kapsamında yıkım çalışmaları başladı

Ümraniye'de, kentsel dönüşüm kapsamında riskli bir binanın yıkımı gerçekleştirildi.

Yurthaber 10-05-23 13:39

Yıkım sırasında bina çöktü, enkaz altında kalmaktan son anda kurtuldu! Korku dolu anlar kamerada

Bursa'da 4 katlı bina, yıkım sırasında aniden yerle bir oldu. O sırada binanın önünde duran bir kişi, enkazın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Korku dolu o anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. İşte detaylar...

Haber 09-05-23 17:45

Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 80 mahallede sürecek

Hatay Valiliği, Antakya ve Defne ilçelerinde acil yıkılması gereken binaların yıkımlarına ve enkaz kaldırma çalışmalarına 80 mahallede devam edileceğini bildirdi.

Yurthaber 25-04-23 07:57

Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 79 mahallede sürüyor

Hatay'ın merkez Antakya ve Defne ilçelerindeki 79 mahallede, depremlerde hasar gören binaların yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Yurthaber 24-04-23 13:28

Üsküdar Meydan'daki 'kaçak kafe' yıkımında korkutan görüntü! Murat Ongun paylaştı: Kim bu silahlı kişi? Gözaltına alındı

Daha önce İBB ile Çevre Şehircilik, İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Üsküdar Kaymakamlığı'nı karşı karşıya getiren Üsküdar'daki yıkım için bugün yeniden harekete geçildi. Meydandaki kafenin yıkımı için gelen zabıta ekiplerine silahlı bir kişi müdahale etti. Görüntüleri paylaşan İBB Başkanı Danışmanı Murat Ongun "Kim bu silahlı kişi?" diye sordu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da 'kaçak kafeler'in yıkım görüntülerini paylaşıp "Mücadelemizde başarılı olduk" dedi. Silahlı kişi gözaltına alındı.

Haber 19-04-23 10:31

Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 72 mahallede sürecek

Hatay Valiliği, Antakya ve Defne ilçelerinde acil yıkılması gereken binaların yıkımlarına ve enkaz kaldırma çalışmalarına 72 mahallede devam edileceğini bildirdi.

Yurthaber 19-04-23 08:17

Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 78 mahallede devam edecek

Hatay Valiliği, Antakya ve Defne ilçelerinde acil yıkılması gereken binaların yıkımlarına ve enkaz kaldırma çalışmalarına 78 mahallede devam edileceğini bildirdi.

Yurthaber 18-04-23 08:04

Deprem sözleri tedirgin etti! 'Daha ciddileriyle karşılaşacağız' Binalarla ilgili uyarı 'Bile bile mezarımızda oturuyoruz'

Konya Teknik Üniversitesi, Hatay’daki inceleme ve gözlem raporunu tamamladı. Prof. Dr. Mehmet Kamanlı, “Depremin etkilediği tüm coğrafyada ortalama yüzde 95 oranında 2000 öncesi yapıların yıkıldığını söylemiyorum, göçtüğünü söylüyorum. Binalarla ilgi durum tespitinin bir an önce yapılması gerekiyor. Bile bile mezarımızda oturuyoruz. Yeni depremlerle karşılaşacağız. Daha ciddileriyle de karşılaşacağız. Buna hiç hazır değiliz” dedi.

Haber 15-04-23 12:09

Üsküdar Kaymakamlığından İBB'nin tahliye ve yıkım çalışmasına ilişkin açıklama

Üsküdar Kaymakamlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Mimar Sinan Mahallesi'ndeki tahliye ve yıkım çalışmalarına ilişkin, ''Yapı Kayıt Belgesinin tahliye/yıkımı engelleyici mahiyette olduğu, söz konusu belgenin iptali hakkında herhangi bir yargı kararı veya idari kararın da bulunmadığı, dolayısı ile geçerliliğini koruduğu anlaşılmıştır." açıklamasını yaptı.

Yurthaber 14-04-23 08:44

Hatay'ın Belen ilçesinde bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'ın Belen ilçesinde, ağır hasarlı binaların yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Yurthaber 10-04-23 14:42

Hatay'da yıkık ve acil yıkılacak binalarda enkazın yüzde 49'u kaldırıldı

İş makinelerinin hafriyat döküm sahalarına 286 bin 662 sefer yaptığı kentte, 10 bin 447 binada enkaz kaldırma çalışmaları tamamlandı.

Yurthaber 06-04-23 11:33

Kahramanmaraş'ta bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 12 mahallede devam edecek

Kahramanmaraş Valiliğinden, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde aciliyeti bulunan bina yıkımlarının ve enkaz kaldırma çalışmalarının yarın 12 mahallede süreceği bildirildi.

Yurthaber 05-04-23 08:20

Kahramanmaraş'ta bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 10 mahallede sürecek

Kahramanmaraş Valiliği, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde aciliyeti bulunan bina yıkımlarının ve enkaz kaldırma çalışmalarının yarın 10 mahallede süreceğini bildirdi.

Yurthaber 04-04-23 08:02

Kahramanmaraş'ta bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 19 mahallede sürüyor

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ile Dulkadiroğlu ilçelerinde aciliyeti olan bina yıkımları ve enkaz kaldırma çalışmaları 19 mahallede devam ediyor.

Yurthaber 03-04-23 10:57

Kahramanmaraş'ta bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 19 mahallede devam edecek

Kahramanmaraş Valiliği, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde acil durumdaki bina yıkımlarının ve enkaz kaldırma çalışmalarının yarın 19 mahallede süreceğini bildirdi.

Yurthaber 03-04-23 07:50

Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 30 mahallede sürüyor

Hatay'ın Antakya ve Defne ilçelerinde hasarlı binaların yıkımlarına ve enkaz kaldırma çalışmalarına 30 mahallede devam ediliyor.

Yurthaber 30-03-23 14:07

Kilis'te ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kilis'te, ağır hasarlı binaların yıkım işlemleri devam ediyor.

Yurthaber 30-03-23 11:55

Kahramanmaraş'ta bina yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor

6 Şubat'taki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ın Onikişubat ile Dulkadiroğlu ilçelerinde aciliyeti olan binaların yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Yurthaber 30-03-23 10:53

Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 23 mahallede sürecek

Hatay Valiliği, Antakya ve Defne ilçelerinde acil yıkılması gereken binaların yıkımlarının ve enkaz kaldırma çalışmalarının 23 mahallede devam edeceğini bildirdi.

Yurthaber 29-03-23 07:33

Hatay'da enkaz kaldırma ve yıkım çalışmaları 22 mahallede sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay'da enkaz kaldırma ve ağır hasarlı binaların yıkım çalışmalarına 22 mahallede devam ediliyor.

Yurthaber 28-03-23 13:56

Hatay'da enkaz kaldırma çalışmaları yarın 22 mahallede sürecek

Hatay Valiliği, Antakya ve Denfe ilçelerinde depremlerde yıkılan binaların enkaz kaldırma çalışmalarının yarın 22 mahallede devam edeceğini duyurdu.

Yurthaber 28-03-23 08:16

Hatay'da enkaz kaldırma ve yıkım çalışmaları 16 mahallede devam ediyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay'da enkaz kaldırma ve ağır hasarlı binaların yıkım çalışmaları 16 mahallede sürüyor.

Yurthaber 24-03-23 10:52

Hatay'da enkaz kaldırma ve yıkım çalışmaları 17 mahallede sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay'da enkaz kaldırma ve ağır hasarlı binaların yıkım çalışmaları 17 mahallede devam ediyor.

Yurthaber 21-03-23 10:53