Yorgan Haberleri

Bir meslek grubu daha bitiyor! Hazır ürünlerin yaygınlaşması yorgancılık mesleğini bitiriyor

Bazı meslekler hazır ürünlerin yaygınlaşmasıyla sona ermeye başladı. O mesleklerden birisi de 'yorgancılık' oldu. Kütahya'nın Gediz ilçesinde 33 yıldır yorgancılık mesleğini icra eden Ercan Erdoğmuş, evlerde kullanılan fabrikasyon ürünlerin yorgancılığı bitirme noktasına getirdiğini söyledi. Mesleklerinin eski popülerliğini yitirdiğini söyleyen Erdoğmuş, "Hazır ürünler yaygınlaşınca bizim mesleğin tadı da geleceği de kalmadı" dedi.

Haber 12-01-2024 18:38

Havalar iyice soğumadan eksiklerinizi tamamlayın! Hafif ama sıcak tutan yorgan çeşitleri ve markaları

Tüm kış kullanacağınız bir yorgan arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kaliteli yorganlarıyla beğeni kazanan ünlü markaların ürünlerini bir araya getirdik. Havaların iyice soğuduğu dönemlerde vücudunuzu sıcacık tutacak yorganlar farklı boyutlara sahip oluyor. Kullandığınız yatağın ölçüsüne uygun modeli seçerek konforlu bir uykunun tadını çıkarabilirsiniz. Gelin, temizliği ve kullanımı kolay olan kaliteli ve uzun ömürlü yorganları beraber inceleyelim.

Haber 11-10-2023 15:39

Uykunuzda sizi sıcacık tutacak en iyi elyaf yorgan çeşitleri

Bazen ne kadar uyusanız da uykunuzu tam olarak alamadığınızı fark edebilirsiniz. Dikkat etmediğimiz detaylar uyku kaliteniz için aslında çok önemli olabilir. Doğru yorgan seçimi, bu detaylar arasında. Elyaf yorganlar, seçimlerinizde değerlendirebileceğiniz önemli alternatifler arasında yer alıyor. Kullanım tercihlerinize göre çok çeşitli elyaf yorgan arasından size en uygun yorganı seçebilir ve deliksiz bir uykuya hazırlanabilirsiniz.

Haber 07-03-2023 17:11

Soğuk havalarda sizi sıcacık tutacak en iyi yün yorgan çeşitleri

Sağlıklı ve deliksiz bir uyku deneyimi için kullandığınız yorganın kalitesi çok önemli. Dolayısıyla yorgan alırken kalitesine, yumuşaklığına ve hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmeniz gerekiyor. Soğuk günlerde sizi terletmeden sıcacık tutacak, rahat ve huzurlu uyumanıza yardımcı olacak yün yorgan tavsiyesi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Gelin, en kaliteli yün yorgan markalarını birlikte inceleyelim.

Haber 27-02-2023 13:58

Aracına yüklediği yorganlarla Türkiye’nin yardımına koşmuştu! Simge fotoğrafın kahramanı konuştu: 'Çok kederliyiz'

Kahramanmaraş merkezli depremler 10 ilde yıkıma neden oldu. Deprem felaketi sonrası dünyanın dört bir yanında, Türkiye'ye destek için yardımlar toplandı. Azerbaycan'da aracına yüklediği yorganları Türkiye’ye ulaştırmaya çalışan Server Beşirli'nin fotoğrafı ise görenleri duygulandırdı. Yardım seferberliğinin simgesi haline gelen fotoğraftaki Beşirli, Türkiye’ye hiç gitmediğini, haberi aldığında çok üzüldüğünü ifade ederek, “Çok kederliyiz” dedi.

Haber 12-02-2023 11:40

Kış boyunca sizi yatağınızda sıcacık tutacak yorgan ve nevresim takımı çeşitleri

Soğuk kış aylarında sıcacık ve rahat yataklarda vakit geçirmeyi kim sevmez ki? Dışarıda buz gibi rüzgârlar esip sağanak yağmurlar yağarken içinizi ısıtacak kaliteli yorgan ve nevresim takımına ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz! Farklı materyallerle elde edilen ürünlerin yer aldığı harika bir liste hazırladık. Kış aylarınızda sizi sıcacık tutacak yorgan ve nevresim takımlarını incelemeye ne dersiniz?

Haber 06-12-2022 16:01

İyi ki aldım! diyeceğiniz kullanışlı ürün önerileri

Alışveriş yapmak başlı başına keyifli bir eylem hâlini almış durumda. Fakat binlerce seçeneğin arasından sizi en çok memnun edecek ürünü bulmak her zaman çok da kolay olmuyor. Bu yüzden, pek çok kişi tarafından kullanılan ürünleri inceleyerek sizin için bir liste oluşturduk. Her biri kullanıcılardan beğeni toplamış fiyat performans ürünlerine bir göz atmaya ne dersiniz?

Haber 04-12-2022 21:52

Amazon Prime Day geçmiş olsa da indirimleriyle sizi şaşırtacak ürün önerileri

Amazon Prime Day indirimlerini kaçırdığınıza üzülüyorsanız doğru yerdesiniz! Amazon, Prime Day geçmiş olsa da farklı kategorilerde yer alan birçok ürüne indirim uyguluyor. Siz de bu fırsattan yararlanarak ihtiyaçlarınızı tamamlamak için indirimleriyle sizi şaşırtacak ürünlere göz atabilir, bütçe dostu alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Haber 18-10-2022 14:54

53 yıldır ekmeğini ondan kazanıyor! Tanesi 800 lira

Konya’da günümüzde unutulmaya yüz tutan mesleklerden biri olan yorgancılığı 53 yıldır el emeği ile yapan Ali Turgutlu, kış aylarının yaklaşmasıyla yorgan yaptırmak isteyen vatandaşların sipariş vermeye başladığını söyledi. Turgutlu,' Ben 65 yaşına girdim ama mesleğimi severek yaptığım için 18-20 yaşındaki gibi çalışıyorum. Çift kişilik yorgan 700-800 lira, tek kişilik yorgan ise 600 lira' diye konuştu.

Finans 09-09-2022 11:57