Kuzey Kore hakkında bilgiler

Kuzey Kore hakkında bilgiler

Doğu Asya’da yer alan Kuzey Kore’nin resmi adı Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’dir. Ülke Kore Yarımadası’nda yer almaktadır. Ülkenin başkenti Pyongyang kentidir. Resmi dili Korece olan ülkenin para birimi ise Kuzey Kore wonu’dur. Sınır komşuları Çin, Kuzey Kore ve Rusya’dır.

Çevresinde bulunana denizler dolayısıyla balıkçılık faaliyetleri gelişmiştir. Kuzey Kore’nin dünyaca tanınan lideri ise Kim Jong-Un’dur Dünya’nın en kapalı devleti olan Kuzey Kore devletinin resmi ideolojisi sosyalizmdir.

Kuzey Kore dünyada en az bilgiye sahip olunan ülkedir. İnternetin bile devletin güvenliği kapsamında yasak olduğu bir ülkedir. Ülkeye girecek turistler devlet tarafından karar verilmektedir. Bunun yanında gelen turistlerin yanında yerel bir rehber olmadan gezmeleri kesinlikle yasaktır.

Kuzey Kore Haberleri

Kuzey Kore'den Biden'ın Asya Turu Sonrası Füze Denemesi

Kuzey Kore, Amerika Başkanı Joe Biden'ın Uzakdoğu'ya yaptığı turu tamamlamasından sonra bugün üç füze denemesi yaptı. Füzelerden birinin Kuzey Kore'nin şimdiye kadarki en büyük kıtalararası balistik füze olma özelliği taşıdığına inanılıyor

Haber 25-05-2022 20:00

Kuzey Kore, Biden'ın Asya gezisi biter bitmez füze denemesi yaptı

ABD Başkanı Joe Biden'ın Asya gezisinin sona ermesinden yalnızca birkaç saat sonra Kuzey Kore yeni bir füze denemesi yaptı. Güney Kore askeri yetkilileri, Kuzey Kore'nin Japon Denizi'ne doğru üç balistik füze fırlattığını söyledi.

Haber 25-05-2022 11:55

'Quad' zirvesi sonrası dikkat çeken hamle! Kuzey Kore'den yeni füze denemesi

Kuzey Kore yönetimi yeni bir füze denemesinde bulundu. Güney Kore, Kuzey Kore'nin biri kıtalararası olmak üzere 3 balistik füze denemesi yaptığını duyurdu. Füze denemesinin Tokyo'nun ev sahipliğinde Japonya, ABD, Avustralya ve Hindistan liderlerinin katıldığı Dörtlü Güvenlik Diyaloğu 'Quad' zirvesinin akabinde gerçekleşmesi dikkat çekti.

Haber 25-05-2022 08:17

Kuzey Kore lideri Kim Joung-un’u daha önce böyle görmediniz! Gözyaşları içinde elleriyle mezara toprak attı

Son dönemde Kuzey Kore, dünya manşetlerinde koronavirüs haberleriyle yerini aldı. Yaklaşık 3 milyon kişinin koronavirüse yakalandığı Kuzey Kore’de Kuzey Koreli üst düzey general Hyon Chol Hae'nin cenaze töreni için binlerce kişi Pyongyang sokaklarını doldurdu. Kuzey Kore lideri binlerce kişiyle beraber siyasi kariyerinin kilit noktalarından olan Hyon Chol Hae'nin cenaze törenine katıldı. Oldukça duygusal anlar yaşayan Kuzey Kore liderinin törende maske takmayan tek kişi olması dikkatleri çekti.

Trend 23-05-2022 15:25

Kuzey Kore ile ilgili çarpıcı iddia! Biden'ın ziyareti sırasında...

Füze denemelerine devam eden Kuzey Kore ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Yaptığı denemelerle Batı'ya özellikle ABD'ye gözdağı veren Kuzey Kore'nin yeni bir füze denemesinin ABD Başkanı Joe Biden'ın Tokyo ve Seul'u ziyareti sırasında yapabileceği öne sürüldü.

Haber 20-05-2022 09:33

Dünya diken üstünde! Dışarıdan tıbbi yardım almayı reddettiler, çay ve tuzlu suyla savaşıyorlar

Kuzey Kore'de koronavirüs o binlerce kişide görülmeye başladı, can kayıpları da kayda geçiyor. Vakaların yayılmaya başladığını son dönemde açıklayan Kuzey Kore yönetimi, salgına karşı geleneksel yöntemlerle mücadele ediyor. Devlet medyası, halka çay ve tuzlu suyla virüse karşı korunma çağrısı yapıyor.

Haber 20-05-2022 08:27

Kuzey Kore liderinden pes dedirten hareket! Kovid-19 toplantısında öyle bir şey yaptı ki...

Uzun bir süredir koronavirüs vakası rapor edilmeyen, son günlerde ise koronavirüs vaka sayısının 2 milyona yaklaştığı Kuzey Kore'de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesindeki koronavirüs salgınının gidişatına ilişkin düzenlenen toplantıda sigara içti. İşte dikkat çeken haberin detayları...

Haber 18-05-2022 16:15

Kuzey Kore'de Covid alarmı: 1 milyondan fazla kişi koronavirüse yakalanmış olabilir

Kuzey Kore'de koronavirüs vakaları artmaya devam ederken devlete bağlı haber kanalları, lider Kim Jong-un'un devlet yetkililerini ilaç dağıtımında beceriksizlikle suçladığını aktardı. Kim Jong-un salgınla mücadele etmek için orduyu hareketlendirdi.

Haber 16-05-2022 14:02

Kuzey Kore’de Ordu COVID-19 İçin Devrede

Kuzey Kore lideri Kim, COVID-19 salgınıyla mücadele için orduyu göreve çağırdı. Corona virüsü salgının başlangıcından bu yana ülkesinde salgının yayılmadığını iddia eden Kim, devlete ait ilaçların dağıtımı konusunda eczanelerin geç kaldığı uyarısında bulundu.

Haber 16-05-2022 12:02

Kuzey Kore koronavirüs kaynaklı ilk ölümleri duyurdu! Aşılı kimse yok insani kriz kapıda

Kuzey Kore'nin ilk resmi Covid-19 vakalarını açıklamasıyla birlikte ülke genelinde karantina uygulaması başladı. Ülkede acil durum ilan edilirken can kaybı 6'ya yükseldi. Kim Jong Un'un yetkilileri, salgını önleyemedikleri için eleştirdiği bilgisi paylaşılırken, halkın Covid-19'a karşı aşılanmadığı ülkede, büyük bir salgın yaşanması insani krize yol açabilir. Tüm dünyanın koronavirüsle kıvrandığı ve ciddi ölümler verdiği zamanlarda Kuzey Kore, virüs görülmeyen tek ülke olduğunu duyurmuştu.

Haber 13-05-2022 12:38

Kuzey Kore'yle ilgili çarpıcı iddia! ABD müttefikleriyle paylaşıp tarih verdi

Kuzey Kore'yle ilgili son istihbarat ABD tarafından dünyaya servis edildi. Daha önce 6 kez balistik füze denemesi yapan ülkenin bu ay içinde 7. denemeyi de yapabileceği aktarıldı. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Kuzey Kore'nin bu denemelerini "istikrarı bozucu" olarak değerlendirirken ABD Başkanı Biden'ın konuyla yakından ilgilendiğini belirtti.

Haber 13-05-2022 00:08

Kuzey Kore duyurdu! Pandeminin başından bu yana bir ilk

Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu zamana kadara ülkede salgının yayılmadığını iddia eden Kuzey Kore'de ilk kez Kovid-19 vakası tespit edildiği bildirildi. Ülkede vaka başkent Pyongyang'da görüldü. Kaç vakanın tespit edildiği bilgisi paylaşılmazken vakaların Omicron'un "BA.2" olarak bilinen alt varyantı olduğu ifade edildi.

Haber 12-05-2022 09:34

Covid-19: Kuzey Kore'de resmi olarak açıklanan ilk vakalarla birlikte ülke karantina altına alındı

Kuzey Kore'nin ilk resmi Covid-19 vakalarını açıklamasıyla birlikte ülke genelinde karantina uygulaması başladı. Gözlemcilerse virüsün ülkede uzun süredir var olduğuna inanıyor.

Haber 12-05-2022 09:33

El sıkışmalardan düşmanlığa: Kuzey Kore'de durum ne kadar tehlikeli?

Güney Kore'de yeni, sertlik yanlısı bir devlet başkanı göreve başlamaya hazırlanırken Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesinin silahlarını daha bir telaşla test ediyor. Başarısızlığa uğrayan nükleer görüşmeler ve yıllar süren ateşkes halinden sonra, Kore Körfezi'nde gerilim yükseliyor.

Haber 10-05-2022 02:00

"Kuzey Kore Denizaltıdan Balistik Füze Fırlattı"

Güney Kore ordusu, Kuzey Kore’nin denizaltıdan fırlatılan balistik füze gibi görünen bir füze ateşlediğini bildirdi. Kuzey Kore yılbaşından bu yana 15’inci defa füze denemesi yaptı.

Haber 07-05-2022 20:13

Kuzey Kore'de dar kesim pantolon giymek yasaklandı! Kim Jong Un'un kararı dünya basınında gündem oldu

Kuzey Kore'den gelen yeni 'yasak' haberi şaşkına döndürdü. Getirdiği kısıtlamalarla dünya basınında geniş yer bulan Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, aldığı yeni kararla bir kez daha gündem oldu. Kim Jong Un, ülkede dar kesim pantolonun giyilmesini yasakladı.

Haber 06-05-2022 14:38

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’dan endişe veren sözler! "Nükleer programımızı hızlandıracağız"

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Kuzey Kore Silahlı Kuvvetleri'nin kuruluşunun 90'ıncı yıldönümünü kutlamak için katıldığı törende ülkesinin nükleer programına hız vereceklerini açıkladı. Nükleer silahların caydırıcı bir unsur olduğunu ancak saldırı durumunda bunları kullanmaktan çekinmeyeceklerini söyledi.

Haber 26-04-2022 15:01

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un: Nükleer programımızı hızlandıracağız

Kuzey Kore Silahlı Kuvvetleri'nin kuruluşunun 90'ıncı yıldönümü için düzenlenen törende konuşan Kim "Ülkemizin nükleer kapasitesini artırmak için mümkün olan en hızlı şekilde adımlar atmaya devam edeceğiz" dedi.

Haber 26-04-2022 09:54

Kuzey ve Güney Kore Liderlerinden Mektup Diplomasisi

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ve Güney Kore’nin görevden ayrılmak üzere olan Cumhurbaşkanı Moon Jae-in’in mektuplaştığı ve Kuzey Kore liderinin ilişkileri iyileştirme çabalarından dolayı kendisine teşekkür ettiği belirtildi. Haberi ilk olarak Kuzey Kore devlet medya organı KCNA duyurdu. İki lider arasındaki mektup diplomasisini Güney Kore de doğruladı. Güney Kore lideri Moon’un dün Kuzey Kore liderine mektup gönderdiği ve mektubunda 2018 yılında yapılan zirvelerde varılan ortak...

Haber 22-04-2022 03:14

Kuzey Kore 'taktik nükleer kapasitesini artırmak üzere' yeni bir füze denedi

Kuzey Kore, taktik nükleer kapasitesini önemli ölçüde artıracağını söylediği yeni bir silahı başarıyla test ettiğini açıkladı.

Haber 17-04-2022 15:40

Beklenen oldu! Kim Jong Un bizzat katıldı

Kuzey Kore'nin kurucu lideri Kim Il Sung'un 110. doğum günü nedeniyle yeni bir füze denemesi gerçekleştirmesi beklenen Pyonyang yönetimi, yeni tip taktik güdümlü füze fırlattı. Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un gözetiminde gerçekleştirilen füze denemesinin başarılı bir şekilde gerçekleştiği aktarıldı.

Haber 17-04-2022 10:54

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un kız kardeşi Kim Yo Jong kimdir? Kim Yo Jong kaç yaşında?

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un kız kardeşi Kim Yo Jong basında yer alan haberlerin ardından merak konusu oldu. Amerika Birleşik Devletleri ile Güney Kore liderleri için sert konuşan Kim Yo Jong, günün en çok araştırılan isimleri arasında yer alıyor. Peki Kuzey Kore lideri Kim Jong Un kız kardeşi Kim Yo Jong kimdir? İşte detaylar...

Haber 05-04-2022 12:15

SON DAKİKA | Kuzey Kore'den Güney Kore'ye 'nükleer silah' tehdidi: Korkunç saldırılar başlayacak

Son dakika haberi: Kuzey Kore-Güney Kore gerilimi giderek tırmanıyor. Güney Kore Savunma Bakanı Suh Wook’un "ön alıcı saldırı" sözleri sonrası Kuzey Kore'den tüm dünyayı tedirgin eden bir açıklama geldi. Kuzey Kore liderinin kız kardeşi Kim Yo Jong, savaş halinde korkunç saldırılar başlayacağını belirtirken, "Nükleer saldırı güçlerimiz kaçınılmaz olarak görevlerini yerine getirecektir" diye konuştu.

Haber 05-04-2022 08:02

Son dakika | Kuzey Kore'den Güney Kore'yi tehdit gibi açıklama: Tam bir savaş...

Son dakika haberi: Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki gerginlik giderek tırmanıyor. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo Jong, Güney Kore Savunma Bakanı Suh Wook’un ülkesine yönelik açıklamalarına çok sert tepki gösterdi. Kim Yo Jong, herhangi bir yanlış kararın veya kötü beyanın "tehlikeli bir çatışmayı ve tam bir savaşı" tetikleyebileceğini söyledi.

Haber 03-04-2022 11:12

Kuzey Kore'nin füze hamlesine jet yanıt! Japonya'dan ek yaptırım kararı

Füze programına hız kazandıran ve art arda denemeler yapan Kuzey Kore'ye karşı Japonya'dan yeni hamle geldi. Hükümet, Kuzey Kore’nin nükleer ve füze geliştirme programına destek olduklarına inanılan 6 Kuzey Koreli, 3 Rus vatandaşı ile 4 Rus kuruluşunun varlıklarının dondurulacağını açıkladı. Öte yandan Kim Jong-un geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "durmayacağını" açıklamıştı.

Haber 01-04-2022 09:27

SON DAKİKA | 'Kuzey Kore ABD'yi vurabilir' iddiası! Kim Jong Un açık açık tehdit etti: Hazırız

Son dakika: Kuzey Kore'den tüm dünyayı endişelendiren haberler geliyor. Perşembe günü yeni bir kıtalararası balistik füze denemesi gerçekleştiren Kuzey Kore, bölgedeki gerilimi tırmandırdı. Söz konusu füze ile Kuzey Kore'nin ABD’yi vurabileceği iddiaları gerilimi doruk noktasına çıkartırken, Kim Jong Un yaptığı açıklamayla adeta tüm dünyayı tehdit etti. ABD ile mücadeleye tamamen hazır olduklarını belirten Kuzey Kore lideri, ülkesinin saldırı yeteneklerini geliştirmeye devam edeceğini duyurdu.

Haber 28-03-2022 09:08

Kuzey Kore'ye misilleme! F-35'leri hangardan çıkardılar

Kuzey Kore'nin balistik füze denemesi sonrası Güney Kore'den dikkat çeken bir adım geldi. Güney Kore ordusu, envanterinde bulunan F-35 savaş uçaklarıyla gövde gösterisi yaptı. F-35 savaş uçaklarıyla yapılan tatbikat ilginç görüntülere sahne oldu.

Haber 25-03-2022 23:28

İlk kez denendi! Kim Jong-Un yönetti: Büyük bir zafer

Kuzey Kore yeni bir füze denemesinde bulundu. Kuzey Kore'den ABD'nin herhangi bir noktasına kadar ulaşılabilecek füze denemesini bizzat yöneten Kim Jong-Un, "Bu yeni stratejik silah, gücümüzü tüm dünyaya bir kere daha gösterdi" dedi. Füze denemesi sırasında Kuzey Kore liderinin kameralar karşısına deri ceket ve güneş gözlüğüyle çıkması dikkat çekti.

Haber 25-03-2022 15:56

Kuzey Kore'den dünyayı tedirgin eden açıklama! "İlk kez fırlattık"

Kuzey Kore, dün (perşembe) fırlatılan balistik füzeyle ilgili açıklama yaptı. Basına yansıyan haberlerde, kıtalar arası füze olduğu iddialarını doğrulayan yönetim, bu füzenin ilk kez denendiğini açıkladı.

Haber 25-03-2022 07:52

Son Dakika | Dünyanın öbür ucunda gerilim tırmanıyor! İki ülke füzeleri peş peşe fırlattı

Son dakika haberi: Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki gerilim tırmanıyor. Kuzey Kore'nin kıtalar arası balistik füze atmasının ardından Güney Kore'den yanıt geldi. Karadan, denizden ve havadan füzeler peş peşe fırlatıldı.

Haber 24-03-2022 16:10

Kuzey Kore'den beş yıl sonra balistik füze denemesi

Kuzey Kore'nin kendi ilan ettiği moratoryumu bozarak beş yıllık aradan sonra ilk kez kıtalararası balistik füze denemesi gerçekleştirdiği bildirildi.

Haber 24-03-2022 14:01

Kuzey Kore'den Yeni Uzun Menzilli Füze Denemesi

Kuzey Kore, bugüne dek yaptığı en geniş kapsamlı kıtalararası balistik füze denemesini gerçekleştirdi. Denemenin yapıldığına dair açıklama Güney Kore ve Japonya’dan geldi

Haber 24-03-2022 13:13

Kuzey Kore'den tehlikeli hamle! 2017'den bu yana ilk kez yaptılar

Sık sık yaptığı füze denemeleriyle bölgede tansiyonu yükselten Kuzey Kore'den benzer bir hamle geldi ancak bu kez daha farklı. İddialara göre bugün yapılan füze denemesi, 2017'den bu yana tam teşekküllü ilk balistik balistik füze fırlatışı olarak kayıtlara geçti.

Haber 24-03-2022 11:04

Kuzey Kore'den bir füze denemesi daha! Bu yıl 10'uncu kez yaptılar

Tansiyonun sık sık yükseldiği bölgeden gelen bir habere göre Kuzey Kore bir kez daha füze denemesi gerçekleştirdi. Güney Kore tarafından yapılan açıklamada, Kuzey Kore'nin, başkent Pyongyang yakınlarındaki bir bölgeden yeni bir füze ateşlediği, bu yılki 10. füze denemesi olarak kayıtlara geçen fırlatmanın ise başarısız olduğu aktarıldı.

Haber 16-03-2022 07:30

Bu kez Kuzey Kore, ABD'yi alarma geçirdi! "Yeni bir Kıtalararası Balistik Füze..."

ABD, Kuzey Kore'nin son aylarda balistik füze denemelerine hız vermesi nedeniyle alarma geçti. Pentagon, Kuzey Kore'nin 26 Şubat ve 4 Mart'ta yeni geliştirdiği kıtalararası balistik füzeyi denediğini tespit ettiklerini, Pyongyang'ın yakın zamanda bu füzeyi denemeye devam edeceğini açıkladı. Füzelerin tam ICBM menziline ulaşmadığını değerlendirilirken, denemenin amacının, yakında uydu fırlatma gibi gösterilecek tam menzilli bir fırlatma öncesinde sistemi değerlendirmek olduğu kaydedildi.

Haber 11-03-2022 01:26

ABD'ye karşı hamle! Kuzey Kore, uzaya gönderecek

Kuzey Kore'den ABD'ye karşı hamle geldi. Pyonyang yönetiminin ABD ve bölgedeki müttefiklerinin askeri eylemlerini "yakından izlemek" için bir dizi keşif uydusu fırlatacağı bildirildi. ABD, dün Pasifik'te bulunan güçlerine harbe hazırlığı artırma emri vermişti.

Haber 10-03-2022 17:56

ABD'den hamle geldi! Pasifik'teki güçlere harbe hazırlığı artırma emri

Kuzey Kore'nin artan füze faaliyetleri sonrasında ABD, harekete geçti. ABD Hint-Pasifik Kuvvetleri (INDO-PACOM) Komutanlığı, bölgedeki güçlerine harbe hazırlığı artırma emri verdiklerini açıkladı.

Haber 09-03-2022 21:32

Kuzey Kore'deki Punggye-ri nükleer test sahasında yeni bir inşaat görüntülendi

Uydu görüntüleri, 2018'de kapatıldığı açıklanan Punggye-ri'de yeni bir inşaatın başladığını gösteriyor. ABD'li uzmanların yeni elde ettiği bilgilere ve tahminlere göre, ülke nükleer silahları ve uzun menzilli füzeleri yeniden denemeye başlayabilir. Punggye-ri, 2018'de kapatılmadan önce dünyadaki tek aktif nükleer test sahasıydı.

Haber 08-03-2022 15:38

Kuzey Kore rahat durmuyor! ABD ve 10 ülke ortak açıklama yaptı

Rusya Ukrayna savaşı devam ederken Kuzey Kore yaptığı balistik füze denemeleriyle dikkatleri üzerine çekti. ABD ve 10 ülke, bu yılın başından beri 10 balistik füze denemesi yapan Kuzey Kore'yi kınadı ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) bu konuda birlik olma çağrısı yaptı.

Haber 07-03-2022 22:29

Son dakika: Putin, Kim Jong Un'u cesaretlendirdi! Kuzey Kore, yerel saatle 08.58'de füzeyi ateşledi

Son dakika haberi: Rusya-Ukrayna savaşını tüm dünya yakından takip ederken, Kuzey Kore'den yine gerilimi artıracak bir hamle geldi. Japonya hükümeti, Kuzey Kore’nin balistik füze olduğu düşünülen yeni bir silah denemesi gerçekleştirdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer tehdidinin dünyada korkuya neden olmasının, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’u cesaretlendirdiği belirtiliyor.

Haber 05-03-2022 07:34

3. Dünya savaşı talimatı veren Kim Jong-un kimdir? Kim Jong-un evli mi eşi kim?

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasıyla 3. Dünya savaşı söylentileri dilden dile dolaşmaya başladı. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un; İşçi Partisi üyelerini; güçlü müttefiklerinin korkutan düşünceleri ortaya çıktı. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, komutanlarına ''3. Dünya Savaşı'na hazır olun" talimatı verdi. 3. Dünya savaşı talimatı veren Kim Jong-un gündem konusu oldu. İşte Kim Jong-un hakkında detaylar!

Haber 03-03-2022 13:13

Son dakika | Kim Jong-un'dan Kuzey Koreli komutanlara korkutan talimat: 3. Dünya Savaşı'na hazır olun

Son dakika haberi: Rusya-Ukrayna savaşında yaşananlar tüm dünyada endişeyle takip edilirken, "3. Dünya Savaşı" iddiaları iyiden iyiye dillendirilmeye başlandı. Rusya'nın 'Nükleer Savaş' çıkışı sonrası Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, askeri komutanlarına ''3. Dünya Savaşı'na hazır olun" talimatı verdi. İşte tüm dünyayı korkutan gelişmenin detayları...

Haber 02-03-2022 15:18

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un: Geri dönülemez sonuçlar doğuracaktır

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un iktidardaki İşçi Partisi yetkililerine yaptığı konuşmada, "toplumun ideolojik bilincinin dönüştürülmesi" yönünde çağrıda bulundu. Ekonomik ilişkilerdeki olumsuzluğun telafi edilebileceği söyleyen Kim Jon Un "Ancak insanların eğitimindeki durgunluk ve gerileme geri dönülemez sonuçlar doğuracaktır." ifadesini kullandı.

Haber 01-03-2022 11:12

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un füze fırlattı mı? Rusya - Ukrayna krizi sonrası kritik açıklama

Tüm dünyanın gözü Ukrayna'da! Rus ordusu Kiev'i almak için dört koldan saldırırken Ukrayna halkı başkentini korumaya çalışıyor. Savaş devam ederken Kuzey Kore'nin füze denemesi yaptığı iddiası ortalığı karıştırdı. Güney Kore ve Japonya'nın iddiasına cevap geldi. Kim Jong-Un, füze fırlattı mı?

Haber 28-02-2022 07:04

Son Dakika: Güney Kore duyurdu! "Kuzey Kore tanımlanamayan bir füze denemesi yaptı"

Son dakika haberi: Güney Kore Genelkurmay Başkanı Kuzey Kore ile ilgili önemli bir gelişmeyi duyurdu. Yapılan açıklamada "Kuzey Kore tanımlanamayan bir füze denemesi yaptı." ifadeleri kullanıldı. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 27-02-2022 02:15

Son dakika: Fenerbahçe tribünlerinde görülmemiş olay! Güney Koreli taraftarlar Kuzey Kore'ye küfretti!

Son dakika Fenerbahçe haberleri: Fenerbahçe Süper Lig'in 26. haftasında Hatayspor'u konuk etti. Sarı-lacivertli taraftarlardan maça ilgi çok azdı. Tribünlerin büyük çoğunluğu maçta boş kaldı. Sarı-lacivertlilerin Güney Koreli futbolcusu Kim Min Jae'yi desteklemek için ülkelerinden gelen Güney Kore'li taraftarlar Fenerbahçe forması giyerek tribünde yer aldı. Türk taraftarlarla söyledikleri beste sosyal medyada gündem oldu. Kuzey Kore'ye hep bir ağızdan küfreden taraftarlar tıklanma rekoru kırdı.

Spor 20-02-2022 20:28

Kuzey Koreli dans öğretmeni, öğrencilere Batılı dans figürleri öğrettiği için tutuklandı! Ülke affetmedi

Dış dünyaya kapalı yapısı ve yasaklarıyla dikkat çeken Kuzey Kore, yine dünyayı şaşkına çeviren bir haberle gündem oldu. Pyongsong Üniversitesi'nden mezun olan bir dans öğretmeninin Batı, kapitalist dansları uyguladığı için birkaç öğrenciyle birlikte tutuklandığı iddia edildi. Öğretmenin faaliyetlerine devam etmesi durumunda ise ağır bir şekilde cezalandırılacağı ifade edildi.

Trend 07-02-2022 14:14

Son dakika: Kuzey Kore ile ilgili belgeler basına sızdı... Kripto para borsalarını hedef aldılar!

Son dakika haberi: Birleşmiş Milletler (BM) raporuna göre, Kuzey Kore, füze programını finanse etmek için milyonlarca lira değerinde kripto para çaldı. Kuzey Kore'nin düzenlendiği siber saldırılarda Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'daki en az üç kripto para borsasının hedef alındığı bildirildi.

Haber 07-02-2022 08:05

BM raporu: Kuzey Kore, silah programını siber saldırılarla çaldığı kripto paralarla finanse ediyor

Basına sızdırılan bir Birleşmiş Milletler (BM) raporuna göre, Kuzey Koreli siber saldırılarda ülkenin füze programını finanse etmek için milyonlarca dolar değerinde kripto para çalındı.

Haber 07-02-2022 03:25