Milli Eğitim Bakanlığı nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı nedir?

Türkiye Cumhuriyeti'ne bağımlı olarak çalışan ve eğitim hizmetlerini yasalara uygun olacak şekilde yürütmekle görevli olan Milli Eğitim Bakanlığı, planlı ve programlı bir işleyiş düzenine sahiptir. Okul öncesi, ilk ve ortaokul düzeyindeki öğrencileri pek çok açıdan geliştiren ve geleceğe hazırlayan eğitim-öğretim programlarının yeterli seviyeye ulaşmasını sağlamaktadır. Eğitim sisteminin her daim yeniliklere ve farklılıklara açık olduğunu vurgulayarak hem modern hem de güncel döneme uygun olarak değişmesine de zemin hazırlamaktadır. Bütün öğrencilerin eşit şartlar altında eğitim görmesini imkanlı hale getiren bu bakanlık, eğitim-öğretim döneminin açılıp kapanmasına kadar bütün detaylarıyla ilgilenmektedir. 10 Temmuz 2018 tarihinden beri Ziya Selçuk, ülkemizde Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

"Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi" Samsun'da tanıtıldı

"Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi" Samsun'da tanıtıldı

Yurthaber 27-05-2022 13:41

Öğretmenler Haziranda hangi günler idari izinli olacak? Öğretmenler 20-24 Haziran arası mesleki çalışma programı için okula gidecek mi? Bakan Özer açıkladı!

Öğretmenlerin Haziran ayında hangi günler idari izinli olacağı ve 20-24 Haziran arası mesleki çalışma programı için okula mı gidecekleri yoksa çevrimiçi olarak mı çalışacakları Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapılan son dakika açıklaması ile yanıt buldu. Bakan Özer'in açıklaması sonrası araştırma yapılmaya başlandı. Peki Öğretmenler Haziranda hangi günler idari izinli olacak? Öğretmenler 20-24 Haziran arası mesleki çalışma programı için okula gidecek mi? İşte detaylar...

Haber 27-05-2022 12:36

Maarif Vakfı nedir? Türkiye Maarif Vakfı nereye bağlıdır? Maarif Vakfı kimin?

Maarif Vakfı günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Türkiye Maarif Vakfı'na vakfın amaçlarını gerçekleştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden 1,87 milyar TL'ye kadar kaynak aktarılacak. Bu haber sonrası Maarif Vakfı'na dair sorular sorulmaya başlandı. Peki, Maarif Vakfı nedir, Maarif Vakfı nereye bağlı? İşte haberin detayları!

Haber 26-05-2022 17:22

Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İş Birliği Protokolü İmza Töreni

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: - "Medeniyetimizin değerlerini tüm okullarımıza, tüm neslimize, tüm öğretmenlerimize, tüm okul yöneticilerimize daha güçlü içselleştirecek, bir taraftan 21'inci yüzyılın becerileriyle donatılmış gençler yetiştirirken diğer taraftan da bu değerler ile mezcedilmiş bir şekilde dünyaya farklı söz söyleyen bir ülke olacağız"

Yurthaber 26-05-2022 15:49

KARNELER NE ZAMAN ALINACAK? Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Okulların ne zaman kapanacağı konusu öğrencilerin ve velilerin gündeminde yer alıyor. Havaların ısınması ve yaza girilmesi ile birlikte okullar yaz tatiline ne zaman girecek, karneler ne zaman dağıtılacak soruları hız kazanmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı 2021 - 2022 eğitim öğretim takvimi içerisinde okulların kapanma tarihini duyurmuştu. İşte o tarihler!

Haber 25-05-2022 17:29

Ehliyet sınavı nasıl olacak? Ehliyet sınav soruları animasyonlu mu olacak? MEB açıkladı...

Ehliyet sınavı nasıl olacak, sınav soruları animasyonlu mu olacak sorusunun yanıtı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrasında sürücü adayları tarafından sorgulanmaya başladı. MEB tarafından, eğitimde dijitalleşme hedefleri doğrultusunda başlatılan ehliyet sınavında animasyonlu soruların da kullanılması uygulamasını genişletiliyor. Peki, ehliyet sınavı nasıl olacak? Ehliyet sınav soruları animasyonlu mu olacak?

Haber 25-05-2022 15:25

Ehliyet sınavında yeni dönem! MEB duyurdu!

Millî Eğitim Bakanlığı ehliyet sınavlarında yeni dönemin başladığını duyurdu. Yeni uygulamaya göre ehliyet sınavlarında animasyonlu soru sayısı adaylara sorulan tüm soruların yüzde 10’unu oluşturacak.

Finans 25-05-2022 12:53

MEB'deki 31 bin geçici işçi için harekete geçildi! Flaş kadro talebi

Kamuda yaklaşık 31 bini Milli Eğitim Bakanlığında olmak üzere geçici statüde çalıştırılan 40 bin işçi için harekete geçildi. TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, 40 bin geçici işçi için kadro talebinde bulundu.

Finans 24-05-2022 11:53

MEB'deki 31 bin geçici işçi kadro müjdesi bekliyor

Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar: - "Kamuda yaklaşık 31 bini Milli Eğitim Bakanlığında olmak üzere geçici statüde çalıştırılan 40 bin işçi, Kamu Çerçeve Protokolüyle hüküm altına alınan kadro haklarının verilmesini istiyor" - "Tayin hakları bulunmayan geçici işçilerin, en tecrübeli ve verimli oldukları 47-48 yaşlarda zorunlu olarak emekliliğe sevk edilmesi uygulamasından vazgeçilmeli"

Yurthaber 24-05-2022 11:19

MEB çalışmaları tamamladı! Bakan Özer duyurdu: Yeni eğitim öğretimde...

Milli Eğitim Bakanlığı, gelecek eğitim öğretim yılının başında öğrencilerin sıralarına yardımcı kaynakları hazır bulundurmak için çalışmalarını tamamlandı. Milli Eğitim Bakanı Özer, "İnşallah gelecek eğitim öğretim yılı itibarıyla tüm öğrencilerimiz okula başlamalarının heyecanını yaşadıkları ilk gün yardımcı kaynaklarını da sıralarında bulacaklar" açıklamasını yaptı.

Haber 21-05-2022 12:07

BİLSEM bireysel değerlendirme sınavı ne zaman 2022? İşte BİLSEM sınavı sonuçları sorgulama ekranı

BİLSEM bireysel değerlendirme sınavı ne zaman? Sınav sonuçlarının duyurulması sonrası, veliler ile sınavı geçen öğrenciler konuya ilişkin araştırma yapmaya başladı. Peki BİLSEM bireysel değerlendirme sınavı ne zaman 2022? BİLSEM sınavı sonuçları sorgulama ekranı ve Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamanın detayları haberimizde...

Haber 17-05-2022 14:01

Yaz okulu kayıtları ne zaman 2022? BİLSEM yaz okulu başvuru tarihleri belli oldu mu?

Yaz okulu kayıtları ne zaman? sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yaptığı dün yaptığı açıklama sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Öğrenci ve veliler internette konuya ilişkin araştırma yapmaya başladı. Yaz okulu kayıtları ne zaman 2022? BİLSEM yaz okulu başvuru tarihleri belli oldu mu? sorularının yanıtı ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yaptığı açıklamanın detayları haberimizde...

Haber 17-05-2022 13:53

BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN 2022? Bekçilik sınavı giriş belgesi açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sınavı ne zaman? sorusunun yanıtı, Polis Akademisi Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden yapılan açıklama ile netlik kazandı. Yazılı açıklamada 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavının tarihine yer verildi. Konuya ilişkin detaylar ile Bekçilik sınavı ne zaman? Bekçilik sınavı giriş belgesi açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? sorularının yanıtı haberimizde...

Haber 17-05-2022 13:32

2022 MEB yaz okulu ne zaman başlayacak? MEB'den yaz okulu ve BİLSEM yaz okulu hakkında açıklama!

MEB yaz okulu ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamasında yaz okulu hakkında bilgi verdi ve hangi sınıfa giden öğrenciler için yaz okulu açılacağını duyurdu. Peki, MEB yaz okulu ne zaman başlayacak, hangi sınıflar için olacak?

Haber 17-05-2022 00:36

Uzman öğretmenlik başvuruları ne zaman yapılacak 2022? MEB eğitim programı konuları nasıl? Uzman öğretmenlik sınav tarihleri ne zaman?

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 13 Mayıs Cuma günü dikkat çeken bir açıklamada bulunmuştu. Başvurular için geri sayım başladı. Vatandaşlar internette; Uzman öğretmenlik başvuru ve sınav ne zaman yapılacak 2022? MEB eğitim programı konuları nasıl? Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav tarihleri ne zaman? soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yaptığı açıklama ve konuya ilişkin ayrıntılar...

Haber 16-05-2022 15:35

MEB, yardımcı kaynakları öğrencilere ders kitaplarıyla dağıtacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: - "Şu ana kadar 36 milyonun üzerinde kaynağı basılı olarak öğrencilerimize ulaştırdık. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında da 100 milyonun üzerinde yardımcı kaynağı ders kitaplarıyla birlikte öğrencilerimize göndereceğiz"

Yurthaber 15-05-2022 14:43

MEB Türkçe ve yabancı dil eğitimini yeniden şekillendirecek çalışmalarına hız verdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: - "Gelecek eğitim öğretim yılından itibaren dil eğitimini odağımıza alarak farklı mekanizmalarla, öğretim materyalleri ile güçlendirerek ve aynı zamanda ölçme değerlendirme sistemini de yeniden şekillendirerek daha iyi noktaya taşıyacağız" - "Milli Eğitim Bakanlığı olarak Türkçede dört dil becerisini ölçen çalışmanın pilot uygulamalarını tamamladık. Bunun yanında, yabancı dil öğrenimini kalıcı kılacak uygulamaları bir araya getirmek üzere İstanbul'da 16-18 Mayıs'ta dil eğitimi üzerine konferans düzenleyeceğiz"

Yurthaber 14-05-2022 11:03

2022 bursluluk sınavı ne zaman? İOKBS başvurusu 2022 ne zaman bitiyor? İşte E Okul bursluluk sınavı başvuru formu ve başvuru şartları!

Bursluluk sınavı (İOKBS) başvurularının ne zaman biteceği öğrenci ve veliler tarafından merak konusu oldu. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak. Bu kapsamda 2022 bursluluk sınavı ne zaman? İOKBS başvurusu 2022 ne zaman bitiyor? soru ve konu başlıkları internette araştırılmaya başlandı. İşte E Okul İOKBS başvuru formu ve başvuru şartları...

Haber 13-05-2022 14:48

BİLSEM SONUÇLARI! BİLSEM sonuçları 2022 açıklandı mı? BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

BİLSEM sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 19 Mart - 8 Mayıs tarihleri arasında değerlendirmeleri yapılan BİLSEM sonuçlarının açıklanma tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bildirildi. Öğrenciler BİLSEM sonuçlarını öğrenmek için hummalı bir çalışma içine girdi. İşte öğrencilerin ve velilerin heyecanla beklediği BİLSEM sonuçları!

Haber 13-05-2022 13:07

Karabük'te 78 bin yardımcı kaynak kitap öğrencilere ulaştı

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş: - "Bakanlığımızın gönderdiği kitapların öğrencilere sınavlara hazırlanmalarında büyük destek sağlayacağını düşünüyorum"

Yurthaber 13-05-2022 10:00

Hüseyin Çelik kimdir? Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik şu an hangi görevde? Nereli ve kaç yaşında?

Hüseyin Çelik günün en çok araştırılan isimleri arasında yer alıyor. AK Parti'nin kurucu üyeleri arasında bulunan ve 59. hükümetin Milli Eğitim Bakanı olan ünlü siyasetçi gündem oldu. Peki Hüseyin Çelik kimdir? Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik şu an hangi görevde? Nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Haber 13-05-2022 09:58

LGS TARİHİ 2022! LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ÖSYM ne zaman açıklanacak? LGS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı

LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? sorusunun yanıtı 8. sınıf öğrencileri ve velileri tarafından günün en çok araştırılan konuları arasında bulunuyor. Bu sınav ile adaylar, Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Meslek Lisesi, Anadolu İmam Hatip Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri ve meslek liselerine yerleşiyor. Peki LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? LGS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı ve sınava ilişkin merak edilenler.

Haber 13-05-2022 08:13

Safranbolu'da yaşlı ve engellilerin tadilat işlerini meslek liseliler yapıyor

Safranbolu'da yaşlı ve engellilerin tadilat işlerini meslek liseliler yapıyor

Yurthaber 12-05-2022 17:45

Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2022 İOKBS (bursluluk) sınavı ne zaman?

Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman sona erecek sorusunun yanıtı, İOKBS sınavına girecek olan öğrenciler tarafından sorgulanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl gerçekleştirilen bursluluk sınavı için geri sayım başladı. Yayınlanan sınav takvimiyle birlikte bursluluk başvuru ve sınav tarihi belli oldu. Peki, bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2022 İOKBS (bursluluk) sınavı ne zaman?

Haber 09-05-2022 10:53

2022 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? LGS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı

2022 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? sorusunun yanıtı 8. sınıf öğrencileri ve velileri tarafından merak konusu oldu. Her sene gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi sınavı ile adaylar, Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Meslek Lisesi, Anadolu İmam Hatip Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri ve meslek liselerine yerleşiyor. Peki 2022 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? LGS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı ve sınava ilişkin merak edilenler...

Haber 09-05-2022 08:32

Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman? 2022 İOKBS sınavı ne zaman yapılacak? İşte başvuru tarihi

Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı merakla araştırılmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencileri için yapılan bursluluk sınavı başvuru ve sınav tarihleri belli oldu. Peki, bursluluk sınavı başvuruları ne zaman? 2022 İOKBS sınavı ne zaman yapılacak? İşte başvuru tarihi

Haber 07-05-2022 16:28

Okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman? 2022 MEB okullarda yaz tatili tarihi

Okullar ne zaman kapanacak sorusunun yanıtı, binlerce öğrenci tarafından büyük bir merakla sorgulanmaya devam ediyor. Havaların ısınması ve yaz aylarına girilmesiyle birlikte, tatil planı yapmak isteyen öğrenciler okulların kapanacağı zamanı bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 2022 takvimi sonrası, okulların bu yıl ne zaman tatile gireceği belli oldu. Peki, okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman? 2022 MEB okullarda yaz tatili tarihi

Haber 07-05-2022 09:53

MEB duyurdu! Ehliyet alacak herkesi ilgilendiriyor! Artık e-Devlet’te…

Millî Eğitim Bakanlığı'ndan ehliyet alacakları ilgilendiren son dakika haberi geldi. Millî Eğitim Bakanlığı motorlu taşıt sürücü kurslarından sertifika alanların ehliyet alım işlemlerinde zaman tasarrufu sağlayacak yeni bir uygulama başlattı.

Finans 28-04-2022 13:00

2022 Öğretmen ataması ne zaman? MEB 2022 öğretmen atamaları tarihi...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan sözleşmeli öğretmen alım hakkında detaylar merak ediliyor. Sözleşmeli öğretmen alımının tarihi öğretmen adayları tarafından araştırma konusu haline geldi. Peki 2022 Öğretmen ataması ne zaman? İşte MEB 2022 öğretmen atamaları tarihi...

Haber 28-04-2022 09:11

Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman? Bursluluk sınavı başvuruları nasıl yapılır? İşte İOKBS şartları!

Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman? sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ayrıntılarını öğrenmek isteyen veli ve öğrenciler tarafından merak edildi. Vatandaşlar internette Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman? Bursluluk sınavı başvuruları nasıl yapılır? soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı şartları...

Haber 19-04-2022 20:19

Okullar, iki yılın ardından 23 Nisan kutlamalarına hazır

Okullar, iki yılın ardından 23 Nisan kutlamalarına hazır

Yurthaber 19-04-2022 10:42

MEB son dakika duyurdu! 81 ilde merkezler kuruldu! Flaş detaylar var…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullardaki sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ile ilgili önemli bir hamlede bulundu. MEB’in son dakika açıklamasına göre okullardaki ölçme ve değerlendirme faaliyetlerine yardımcı olmak amacıyla 81 ilde ölçme ve değerlendirme merkezi kurdu. İşte milyonlarca öğrenciyi de ilgilendiren son dakika haberinin detayları…

Haber 18-04-2022 11:54

MEB DUYURDU! Ara tatil ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak? Ara tatil kaç gün?

Ara tatil, 8 Nisan 2022 tarihi itibariyle başladı. Milyonlarca öğrenci eğitime bir hafta ara verip yorgunluklarını atacak. İlk ara tatil 15 Kasım tarihinde başlayıp 19 Kasım tarihinde sona ermişti. Şimdi ise hafta sonu ile birlikte toplam 9 gün olan Nisan ara tatilinin kaç gün süreceği ve ne zaman biteceği araştırılmaya başlandı. İşte, 2. ara tatili hakkında merak edilenler!

Haber 15-04-2022 09:51

2022 LGS ne zaman yapılacak? LGS başvuru ücreti ne kadar? MEB Liselere Geçiş Sınavı başvuru ücreti hangi bankalara yatırılır?

2022 LGS ne zaman yapılacak? sorusunun yanıtı 8. sınıf öğrencileri ve velileri tarafından merak konusu oldu. Her sene gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi sınavı ile adaylar, Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Meslek Lisesi, Anadolu İmam Hatip Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri ve meslek liselerine yerleşiyor. Peki LGS ne zaman yapılacak? LGS başvuru ücreti ne kadar? MEB Liselere Geçiş Sınavı başvuru ücreti hangi bankalara yatırılır? İşte sınava ilişkin merak edilenler...

Haber 11-04-2022 11:56

Okul kütüphanelerindeki kitap sayısı 5 ayda yüzde 100 arttı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: - "2022 yılında kitap sayımızı 100 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. Böylece öğrenci başına düşen kitap sayısı 1,89'dan 6,6'ya yükselmiş olacak"

Yurthaber 10-04-2022 10:54

EKYS SONUÇLARI! MEB EKYS sonuçları açıklandı mı? 2022 EKYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB EKYS sonuçlarına dair araştırmalar hız kazandı. Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (MEB-EKYS) 20 Mart Pazar günü yapıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından düzenlenen MEB EKYS sınavından sonra gözler şimdi de sonuçlara çevrildi. Beklenen haber geldi. İşte MEB EKYS sonuçlarına dair detaylar!

Haber 08-04-2022 10:18

Okullar ne zaman tatil 2022? Ara tatil ne zaman başlıyor? 2022 MEB ikinci ara tatil ne zaman bitiyor?

Okullar ne zaman tatil? sorusunun cevabı veli ve öğrenciler tarafından Nisan ayının gelmesi sebebiyle merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı konuya ilişkin tarihleri paylaşmıştı. Okullar ne zaman tatil? Ara tatil ne zaman başlıyor? MEB ikinci ara tatil ne zaman bitiyor? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Haber 08-04-2022 09:49

İkinci ara tatil için son ders zili bugün çalacak

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, bugün ikinci ara tatiline çıkıyor. 11-15 Nisan tarihleri arasında uygulanacak ara tatil öncesi bugün öğrenciler son derslerine girecek.

Haber 08-04-2022 07:26

Öğretmenlerin izdivaç sayfası yine gündem oldu! Fotoğrafı paylaşılanlar meğer...

Sosyal medyada gündem olan öğretmen sayfasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İlişki isteyen öğretmenleri bir araya getirdiği iddia edilen sayfa inceleme altına alındı. Paylaşılan profillerin çoğunun öğretmen olmadığı tespit edildi. Çok sayıda tepkinin geldiği Instagram sayfası için Milli Eğitim Bakanlığı ve sendikalardan da açıklama geldi. İşte sosyal medyayı karıştıran olayın detayları...

Haber 06-04-2022 20:58

MEB, özel yetenekli öğrenciler için 19 alanda yardımcı ders materyali yayımladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: - "Hazırlanan yardımcı ders materyalleriyle özel yetenekli öğrencilerimize sunduğumuz eğitimin niteliğini sürekli artırıyoruz"

Yurthaber 05-04-2022 14:07

İlk ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı başvuruları ne zaman? Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak?

İlk ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı başvuruları ne zaman? sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ayrıntılarını öğrenmek isteyen veli ve öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Bu kapsamda İlk ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı başvuruları ne zaman? İlk ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? soru ve konu başlıkları internette araştırılmaya başlandı. Konuya ilişkin detaylar haberimizde....

Haber 05-04-2022 12:05

E-okul VBS ile devamsızlık, sınav sonuçları, takdir ve teşekkür hesaplama nasıl yapılır? E Okul VBS öğrenci girişi!

E-okul VBS ile devamsızlık, sınav sonuçları, takdir ve teşekkür hesaplama yapılabilmektedir. E-okul yalnızca öğrencilere değil velilere de kolaylık sağlıyor. Ara tatil yaklaşırken merak konusu olan konuya ilişkin E-okul VBS ile devamsızlık, sınav sonuçları, takdir ve teşekkür hesaplama nasıl yapılır? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen kişiler araştırma yapmaya başladı. Konuya dair detaylar haberimizde...

Haber 04-04-2022 12:03

MEB 2022 sınav sonuçları nasıl sorgulanır? Devamsızlık sorgulama nasıl yapılır? E Okul VBS öğrenci girişi!

MEB 2022 sınav sonuçları ve devamsızlık sorgulama nasıl yapılır? Günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. E-okul sadece öğrencilere değil velilere de kolaylık sağlıyor. Veliler de devamsızlık ve yazılı sınav sonuçlarını VBS sistemi üzerinden görebiliyor. Peki MEB 2022 sınav sonuçları ve devamsızlık sorgulama nasıl yapılır? İşte E Okul VBS öğrenci giriş ekranı...

Haber 04-04-2022 11:56

MEB duyurdu! Bugün yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) her ay, 2’nci sınıftan 12’nci sınıfa tüm öğrencilerin derslerine ve sınava yönelik çalışmalarına destek sağlamak amacıyla hazırlanan yardımcı kaynak paketlerinin 7’ncisi, bugün paylaşıldı.

Haber 04-04-2022 10:11

LGS başvurusu nasıl yapılır? 2022 LGS başvuruları başladı mı? Başvuru kılavuzu 2022 yayınlandı mı?

LGS başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtı Liselere geçiş sınavına girecek olan öğrenciler ile velileri tarafından merak konusu oldu. LGS başvurusu nasıl yapılır? 2022 LGS başvuruları başladı mı? Başvuru kılavuzu 2022 yayınlandı mı? soru ve konu başlıkları internette araştırılmaya başlandı. Sınava ilişkin merak edilenleri sizler için derledik...

Haber 04-04-2022 09:03

E-okul giriş ekranı! E-okul giriş ekranına nasıl girilir? E-okul giriş nasıl yapılır?

E-okul giriş ekranına nasıl giriş yapıldığı araştırılan konular arasında yer alıyor. Yarıyıl tatiline girilirken, öğrenciler bir dönem boyunca harcadıkları emeklerinin karşılığını e-okuldan öğrenebilecekler. E-okul sadece öğrencilere değil velilere de kolaylık sağlıyor. Veliler de devamsızlık ve yazılı sınav sonuçlarını e-okul VBS sistemi üzerinden görebilecekler. İşte e-okul giriş hakkında dair detaylı bilgiler!

Haber 30-03-2022 13:58

Ara tatil ne zaman başlayacak? 1 hafta ara tatil ne zaman? Ara tatil nisan ayının kaçında? İkinci ara tatil ne zaman?

Ara tatil milyonlarca öğrencinin gündeminde yer alıyor. Nisan ayında ikinci ara tatile girilecek. Öğrenciler ve veliler Nisan ayı ikinci ara tatil için gün saymaya başladı. Öğrenciler ilk ara tatile kasım ayında çıkmıştı. Şimdi ise gözler Nisan ayında yapılacak ikinci ara tatile çevrildi. Nisan ayında 18 milyon öğrenci 1 haftalık ara tatile çıkacak. Ara tatilin detayları araştırılmaya başlandı. İşte ikinci ara tatil hakkında merak edilen detaylar!

Haber 30-03-2022 12:53

Liseliler tavukçuluğu anatomisinden yemlemesine kadar öğreniyor

Malatya'da Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okuldaki kanatlı hayvan atölyesinde teorik ve uygulamalı eğitim görüyor - Okul müdürü Şükrü Doğan: - "Öğrencilerimiz burada kanatlı hayvanların yemlenmesi, bakımı, hastalıklarla mücadelesi ve aşıları gibi eğitimler alıyor"

Yurthaber 30-03-2022 11:06

MEB'den liselilere türkü şöleni için "sahne" daveti

Şölende, enstrümanlar eşliğinde sahneye çıkacak sosyal bilimler liseli ikişer öğrenciden biri türkü seslendirecek, diğeri öyküsünü anlatacak - Öğrenciler, sahne performanslarının yanında klipleriyle de yarışacak

Yurthaber 24-03-2022 13:16