Adalar Haberleri Ve Son Dakika Adalar Haberleri

Adalar Haberleri Ve Son Dakika Adalar Haberleri

Adalar, İstanbul'un ilçelerinden biridir. Prens Adaları, İstanbul Adaları ya da Kızıl Adalar olarak da bilinir ve Anadolu Yakası'nın güney kıyılarının açıklarında, Marmara Denizi'nin kuzeydoğu kesiminde bulunur. Adalar ilçesinin merkezi Büyükada olup ilçe 5 mahalleden oluşmaktadır: Büyükada'daki Maden ve Nizam mahalleleri, Kınalıada, Burgazada ve Heybeliada. Posta kodu 349, alan kodu 2016'dır. Yüzölçümü 16 kilometrekaredir.

Adalar Haberleri

Adalar’a nasıl gidilir? İstanbul Adalar vapur sefer saatleri

İstanbul’un birçok noktası turistik yönden önemli bir değere sahiptir. Adalar da bu önemli turistik bölgelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek masmavi denizi gerekse doğal güzelliklerinin yanı sıra eşsiz sahilleri ve kültürel yapısıyla da dikkat çekmektedir. Özellikle turistlerin uğrak noktaları arasında yer alan adalar, hem günübirlik geziler için hem de tatil amaçlı çok sık tercih edilen bölgelerden biridir. Peki, Adalar’a nasıl gidilir, İstanbul Adalar vapur sefer saatleri nedir?

Haber 18-11-23 20:13

Bayram tatilini fırsat bildiler! Adalar’a gitmek isteyenler Kadıköy İskele’de kuyruk oluşturdu... Sıranın sonu gözükmedi

Kurban Bayramı’nın son gününde güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar, Adalar’a gitmek için Kadıköy’de Adalar iskelesine akın etti. Vapurlara binmek isteyenlerin oluşturduğu uzun kuyruk havadan görüntülendi.

Haber 01-07-23 14:17

Adalar’da satılan pidelere fiyat ve gramaj denetimi

Adalar’da pide fiyat ve gramajlarına yönelik denetim gerçekleştirildi. Gramaja ve fiyatlara uymayan bazı işyerlerine idari ceza kesildi.

Yurthaber 03-04-23 15:19

Adalar Adliyesi çalışma saatleri nedir? Adalar Adliyesi saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

İstanbul Adalar'da bulunan vatandaşların çeşitli işlemler kapsamında Adalar Adliyesi'ne uğramaları gerekebilir. Bu nedenle Adalar Adliyesi'nin hangi günlerde ve saatlerde açık olduğu sıkça araştırılan konulardandır. Bünyesindeki birimler ile pek çok konuda hizmet sunan ve Adalet Bakanlığı'na bağlı kurumlardan olan Adalar Adliyesi'ne hafta içi günlerinde gidilmesi mümkündür. Adalar Adliyesi hafta sonu açık mı?

Haber 09-12-22 16:46

Atina'nın '12 mil' iddiası sonrası 'savaş' sesleri! Ukrayna'daki senaryoyu örnek göstererek uyardı: Gözümüzün içine bakarak...

Yunanistan'ın Ege'deki Adalar'a silah sevk etmesinin yankıları sürerken, Atina gerilimi tırmandırmakta kararlı. Yunan basını şimdi de '12 mil' iddiasını ortaya attı. Dışişleri Bakanı Nikos Dendias “Her türlü imkanı kullanmaya hazırız.” ifadelerini kullanırken, olası bir hamlenin Türkiye-Yunanistan savaşının çıkmasına mı neden olacağı sorgulanmaya başlandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Güvenlik Politikalar Uzmanı Mete Yarar, Ukrayna'daki durumu işaret ederek uyardı.

Haber 12-10-22 08:33

Yunanistan'ın Adalar hamlesi tansiyonu yükseltti! Erdoğan'ın sözleri sonrası ABD'den açıklama

Yunanistan'ın adalarda silahlanmayı devam ettirmesi ve ABD menşeili zırhlı araçların bölgeye gönderilmesi sonrası Türkiye'den, iki ülkeye protesto notası verilmişti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı bir açıklamada, Yunanistan'a yönelik, "Kendinize gelin. Amerika'dan, Avrupa'dan gelen destekler sizi kurtarmaz, sadece patinaj yaparsınız." demişti. Gelişmeler sonrası tansiyon yükselirken ABD tarafından yeni bir açıklama geldi.

Haber 28-09-22 07:32

Midilli ve Sisam'daki skandal görüntü! 2017'de başladı diyerek uyardı: Yunanistan'ın sefer hazırlığı var

Yunanistan'ın Midilli ve Sisam adasına silah ve askeri araç sevkiyatı TSK'nın İHA'ları tarafından görüntülendi. Söz konusu skandal görüntüler büyük tepki çekerken, Atina'nın söz konusu hamlesiyle ilgili çok konuşulacak bir açıklama geldi. TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, 2017'den bu yana bir sürecin işlediğini belirterek "Yunanistan'da sefer hazırlığı var" dedi. TBMM’de 1995 deklarasyonunun tekrar edilmesi gerektiğini belirten Yaycı, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 26-09-22 09:20

SON DAKİKA | Yunanistan'dan Ege'de skandal hamle! Adalara zırhlı araç sevkiyatını İHA'lar görüntüledi

Son dakika haberi: Yunanistan'ın Ege'deki Gayri Askeri Statüdeki Adalar'a (GASA) uluslararası hukuka aykırı şekilde zırhlı araç sevk ettiği anlar ortaya çıktı. İHA'lar tarafından görüntülenen sevkiyatta, çıkarma gemilerinin Midilli ve Sisam'a özellikle ABD tarafından hibe edilen askeri araçları sevk etmesi dikkati çekti. İşte Atina'nın skandal hamlesiyle ilgili tüm detaylar...

Haber 25-09-22 10:54

Kuzey Ege ve Marmara adaları bayram tatiline hazır

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin: - "Türkiye'nin en büyük adası olması, bozulmamış doğası, rüzgar sörfü tutkunlarının yeni adresi olması gibi birçok özellik burayı tatil için ilk adreslerden biri yapıyor" - Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy: - "Adalarımıza gemi, feribot ve deniz otobüsleri dolu geliyor. İnşallah bayramda esnafımızın yüzü gülecek"

Yurthaber 07-07-22 11:04

İstanbul'un en yaşlı muhtarı, mührü 28 yıldır kimseye bırakmıyor

95 yaşındaki Şerif Ali Coşkuner, Büyükada'daki Nizam Mahallesi'nde 1994'ten bu yana muhtarlık yapıyor - Muhtar Şerif Ali Coşkuner: - "Sen nasıl bırakırsın, mezara kadar buradasın' diyorlar. Bırakacağımı biliyorum ama onlara söylemiyorum"

Yurthaber 18-06-22 11:15

Kanada ile Danimarka'nın 50 yıllık 'ada kavgası' son buldu

Danimarka ve Kanada, Kuzey Kutup bölgesinde küçük bir ada üzerinden yaklaşık 50 yıldır süren "dostça atışmalarına" bir anlaşmayla son verdi. 1971'den bu yana iki ülke, Kanada ile Grönland arasındaki Nares Boğazı'ndaki bir "kaya parçası"nda hak iddia etmek için "viski savaşları" veriyordu.

Haber 15-06-22 05:18

Ayedaş, Adalar’ın enerjisine 100 milyon lira yatırım yaptı

Ayedaş, Adalar’ın enerjisine 100 milyon lira yatırım yaptı

Yurthaber 14-06-22 12:05

Maltepe açıklarındaki temizlik çalışmasında dev hayalet ağ çıkarıldı

Yaklaşık 5 bin metrekare büyüklüğünde olan ve 30 metre derinlikten 2 günlük çalışmayla çıkartılan ağın, Türkiye'de tek parçada çıkarılan en büyük hayalet ağ olduğu bildirildi - Gedik Üniversitesi Su Altı Teknolojisi Bölümü Başkanı Güvenç Sorar: - "Ekosisteme durduğu yıllar boyunca çok büyük zararlar verebilecek bir ağ çıkardık"

Yurthaber 08-06-22 16:12

Adalar'da Akdeniz foku mağarası tespit edildi

Dünyada nesli tehlike altında olan Akdeniz fokuna ait mağara, kurulacak fotokapanlarla takip edilecek - Akdeniz Koruma Derneği Akdeniz Foku Program Koordinatörü Ezgi Saydam: - "Akdeniz foklarının sayısı dünya genelinde 700'den az, Türkiye kıyılarında ise 100 kadarının yaşadığı bilinmekte"

Yurthaber 10-04-22 11:04

TÜGVA, İBB ile arasındaki Adalar davasını kaybettiğine yönelik haberleri yalanladı:

"Adalar Sulh Hukuk Mahkemesince davanın esası hakkında herhangi bir karar verilmemiş ve sadece yetkisizlik yönünde hüküm kurulmuştur. Yetkisizlik kararı, davanın esası ve tarafların iddiası olan uyuşmazlık konusu eylemler hakkında bir hüküm içermemektedir" - "İlgili haberlerde lanse edildiği şekilde 'davanın kaybedildiğine' ve 'karara karşı hukuki yollara başvurulmayacağına' ve 'TÜGVA'nın binayı boşaltacağına' ilişkin iddialar ise yine tamamen gerçek dışıdır"

Yurthaber 27-01-22 18:18

Bir gecede kâbusu yaşattılar! Alkol ve sigara hırsızları yakalandı

Büyükada'da bir gecede 4 farklı markete girip alkol, sigara ve nakit para çalan hırsızlar Gaziosmanpaşa'da yakalandı. Hırsızlık anları marketlerin güvenlik kameralarını yansıdı.

Haber 23-12-21 20:03

Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edildi

Marmara Denizi ve Adalar, Cumhurbaşkanı kararıyla "Özel Çevre Koruma Bölgesi" olarak ilan edildi.

Haber 05-11-21 03:07

İBB Meclisi'nde Adalar TÜGVA İlçe Temsilciliği tartışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) AK Partili Meclis Üyesi Erdem Kertişçi, İBB'nin, Büyükada'da yer alan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adalar İlçe Temsilciliğini tahliye girişiminin hukuksuz olduğunu, İBB'nin tahliye için herhangi bir dava açmadığını söyledi. Kertişçi ayrıca tahliye girişiminin hukuksuz bir işgal olduğunu ifade etti.

Haber 13-10-21 19:52

İskenderiye ve Midilli nerede? Barbaroslar İskenderiye ve Midilli hangi ilde?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, başrolünde ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan'ın oynadığı Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı adlı dizi ile Midilli Adası'nın nerede olduğu merak konusu oldu. Midilli, Kaptan-ı Derya Hayreddin Paşa'nın doğum yeridir. Midilli, dağlık bir Yunan adasıdır. İşte merak edilenler...

Haber 08-10-21 00:11

Bu adada yalnızca bir kişi yaşıyor! İşte dünyanın en ıssız yerleri...

Yalnızlığı seviyor musunuz? Sadece bir kişinin yaşadığı bir ada olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Dünyanın bazı bölgeleri oldukça ıssız ve yaşayan insan sayısı oldukça az. Örneğin Rusya'da bulunan bir kasabada yalnızca 500 kişi yaşıyor. Bu kasabanın ortalama sıcaklığı ise -58 dereceyi buluyor.

Haber 23-09-21 20:10

Adalar'da akülü araç kullanımı yasaklandı! Yeni uygulama 5 Ekim'de başlıyor

Adalar yeni döneme hazırlanıyor. 5 Ekim'den itibaren Adalar'da akülü araç kullanımı yasak olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), UKOME kararını içeren afişleri Adalar'da çeşitli noktalara asarak uyarıda bulundu. Alınan karar tartışmalara neden oldu.

Haber 23-09-21 11:08

Sırra kadem bastı! Rus öğrenci İstanbul'da kayboldu

Tatil için Türkiye'ye geldiği düşünülen Rus öğrenci Makar Fedorovich Raginden’den 3 gündür haber alınamazken, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ragbinden’in annesi Türkiye’ye gelerek, güvenlik birimlerine ‘kayıp’ başvurusu yaptı. 20 yaşındaki Raginden’in İstanbul Fatih’te en son bir otelde kaldığı ve kaldığı otelden çıktığı anların güvenlik kamerası görüntüleri çıktı.

Haber 01-08-21 15:29

Kurban Bayramı tatilinde Marmara'daki adaların nüfusu 15 kat arttı

Marmara Denizi'ndeki adalar, Kurban Bayramı'nda tatilcilerin akınına uğradı. Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, toplam nüfusu 15 bin olan Avşa, Marmara ve Ekinlik adalarının nüfusunun 15 kat arttığını söyledi.

Haber 21-07-21 09:29

Deniz salyasıyla ilgili ezber bozan iddia! Ölmüş ve erimiş denizanaları

Marmara'nın güneyindeki balıkçılar müsilaj ile ilgili fay hatlarına dikkat çekti ve dikkat çeken iddialarda bulundu. Deniz salyasının erimiş denizanaları olduğunu söyleyen balıkçılar, denizanalarının toplu halde erimesine denizaltından geçen faylardan çıkan gazlar olabileceğini ileri sürdü. Hayatının 40 yılını denizde geçirdiğini belirten balıkçı Seyfettin Uçar, denizdeki müsilaj tabakasının ölmüş denizanası olduğunu iddia etti.

Haber 11-06-21 09:55

İstanbul'da 12 dişli kabuk böceği tehdidi: Ağaçları kurutuyorlar

İstanbul Adalar'da özellikle çam ağaçlarını, 12 dişli kabuk böceğinin tehdit etmesi üzerine Orman Genel Müdürlüğü çalışma başlattı. Böceklerin ağaçlara zarar vermesinin önüne geçmek için 40 metrede bir 'feromon' adı verilen tuzaklar asıldı. İstanbul Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, "Bu böceklerle biz mücadele etmezsek popülasyonunu artırarak kitle halinde ormanların yok olmasına sebep olurlar." diye konuştu.

Haber 25-05-21 11:44

İzmir'in Dikili ilçesindeki Adalar etabı Doğal Sit Alanı kesin korunacak hassas alan ilan edildi

İzmir'in Dikili ilçesindeki Adalar etabı Doğal Sit Alanı "kesin korunacak hassas alan" ilan edildi

Yurthaber 22-05-21 05:55

Kira fiyatları yüzde 70 arttı! Adalar'da boş ev kalmadı

Koronavirüs salgını 'izole hayat' sürmek isteyenlerin konut tercihini değiştirince, Marmara Denizi'nin incisi Adalar'da ev kiraları yüzde 70 arttı. Büyükada’daki yazlıkların sezonluk kira fiyatları 40 bin ile 120 bin lira arasında değişirken, emlakçılar, "Kiralayacak ev kalmadı" dediler.

Finans 16-05-21 13:11

Vaka sayısında korkutan artış! İstanbul'da başı o ilçe çekiyor

Türkiye'de koronavirüs vakalarında ciddi bir artış yaşanırken HES uygulamasındaki renk skalası, özel bir algoritmayla birleştirilerek sayısal verilere döküldü ve İstanbul'un bölge bölge Kovid-19 röntgeni çekildi. En az vaka artışına sahip ilçeler arasında Adalar'ın da yer aldığı ancak son bir haftada yüzde 211'lik bir artışın yaşandığı ve durumun hiç iyiye gitmediği belirtildi.

Haber 08-04-21 08:27

Kadınların yaşayıp yönettiği sıra dışı bir ada! Sadece 400 kişi yaşıyor...

Estonya’ya bağlı olan Kihnu Adası kadınlar tarafından yönetiliyor. Balıkçılık ile geçinen ve hayatlarının çoğunu denizde geçiren erkeklerin yokluğunda kadınlar adadaki sosyal hayatı idame ediyorlar. Kihnu, Estonya’nın 2000’den fazla adasının yedinci büyük adası konumunda bulunuyor.

Trend 22-03-21 16:07

Bahamalar'daki tropik ada 19.5 milyon dolara satışa çıktı

Bahamalar’da St Andrew's olarak da bilinen tropikal adası Little Ragged, 19.5 milyon dolara (145 milyon TL) satışa çıktı.

Haber 11-03-21 11:21

Yunan Sahil Güvenliği 28 göçmeni Türk karasularına itti

Yunanistan adalarına çıktıktan sonra Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından lastik bot ve can sallarına bindirilerek Türk karasularına geri itilen düzensiz göçmenler Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Haber 08-03-21 20:17

İstanbullular Adalar'a akın etti! İskelede yoğunluk oluştu

Kurban Bayramı'nı İstanbul'da geçiren vatandaşlar, bayramın son gününde Adalar’a gitmek isteyen vatandaşlar iskelelerde yoğunluk oluşturdu. Adalar'a gitmek için ailesiyle birlikte Kadıköy'deki vapur iskelesine gelen Erol Yıldırım “Sosyal mesafe diye bir şey yok. Anlatamıyoruz milletimize. Uyarılara uymuyorlar. Çoluk çocuk korka korka gidiyoruz” diye konuştu.

Haber 03-08-20 15:01

Adalar'da halk plajı için istenen giriş ücreti tepki çekti

Adalar’da belediyeye bağlı halk plajının giriş ücretinin 40 TL olması vatandaşlar tarafından tepki çekti.

Haber 03-08-20 14:09

Heybeliada açıklarında tekne kayalıklara oturdu

Heybeliada açıklarında tekne kayalıklara oturdu

Yurthaber 02-08-20 06:31

Adalar'da yeni dönem! Deneme seferleri başladı

Adalar'da kullanılacak elektrikli araçların deneme seferleri başladı. 14 kişilik ve 4 kişilik kapasiteye sahip iki farklı model halinde hizmet verecek elektrikli araçların birkaç gün içinde yolcu taşımaya başlayacağı öğrenilirken, araçlar şu an Büyükada'daki otoparkta bekletiliyor.

Haber 28-07-20 17:43

Adalar'ın atları Kapadokya'da rehabilite ediliyor

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Okan Yılmaz: - "Güzel atlar diyarı Kapadokya olarak talepte bulunduk. Teslim alınan atların öncelikle rehabilitasyonu tamamlanacak, bedensel sorunları da giderildikten sonra gerek üniversitede eğitim maksatlı gerekse bölge turizminde değerlendirilecek" - NEVÜ Atçılık Binicilik Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Kürşat Özcan: - "Bazı atların uzun süre çalıştırılmaktan dolayı sırtlarında yaralar var, tedavilerini yapıyoruz. Üniversite öğrencilerimizden gönüllü olanlar da bakım çalışmalarına katılıyor. Atlar için hem konforlu bir ortam sağlanıyor hem de taşımayacakları iş yükü vermeden, genel kondisyon özelliklerini destekleyerek rahat bir yaşam sürmeleri için çalışıyoruz"

Yurthaber 11-07-20 11:10

Adalar'da yeni dönem! Elektrikli araçların deneme sürüşleri başladı

Adalar'da faytonların yerine kullanılacak elektrikli araçların deneme sürüşlerine başlandı.

Haber 16-06-20 12:38

Adalar'da kullanılacak elektrikli araçlar görüntülendi

Adalar'da atlı faytonların yerine kullanılacak elektrikli araçların bir kısmı Büyükada'ya getirildi. 4 kişilik ile 14 kişilik iki model araçtan Büyükada'da toplamda 60 adet olması bekleniyor. Cuma günü gerçekleştirilecek açılışın ardından elektrikli araçların kullanımının başlaması bekleniyor.

Haber 13-06-20 22:23

Adalar'da ulaşım sorunu: Bin lira alan da var

Faytonların kalkması nedeniyle, Adalar'a bu hafta sonu gelenler ulaşım sıkıntısı yaşadı. Ulaşım boşluğu ise kaçak yapılan elektrikli araç seferleri ile gideriliyor. Günlük kaçak taşımacılık yapanların 25 lira ile 50 lira arasında fiyat aldıklarını belirten Mehmet Gürhan, "Benim duyduğum kadarıyla mesela günlük bir turu 25 liraya götüren var, 50 liraya götüren var. Aylık 500 lira alan ve bin lira alanlar da var" dedi.

Haber 06-06-20 15:26

Karantina sonrası ilk hafta sonunda Adalar'a akın ettiler

Karantinanın kalkmasıyla ilk hafta sonunda Adalar'da yoğunluk yaşandı. Uzun zaman sonra Büyükada'ya gittiği için heyecanlı olan Dimar Şahin, "Çok heyecanlıyım. Yaklaşık 3 aydır Adalar'a gidemiyoruz. Havada temiz bugün. Güneşli bir hava var. Tam ada havası var." diye konuştu.

Haber 06-06-20 13:03

Adalar'a giriş-çıkış kısıtlaması sona erdi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Adalar'a giriş ve çıkışlar 26 Nisan ve 31 Mayıs tarihleri arasında, belirli istisnalar dışında durdurulmuştu. Bugün itibarıyla kısıtlama sona erdi. Vatandaşların, sabahın erken saatlerinden itibaren Adalar'a geçmek için Kadıköy İskelesi'ne geldiği görüldü.

Haber 01-06-20 09:14

Adalar'a giriş ve çıkış kısıtlaması 1 Haziran'da sona eriyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan karar doğrultusunda giriş ve çıkışlara kısıtlama getirilen Adalar'da 1 Haziran itibarıyla alınan tedbirler sona eriyor.

Haber 30-05-20 13:09

Adalara giriş-çıkışlara kısıtlama getirildi! Vapur seferleri kontrollü olarak yapılmaya başlandı

Koronavirüs önemleri kapsamında Adalar Kaymakamlığı’ndan adalara giriş ve çıkışla ilgili açıklama yapmıştı. Yapılan açıklamayla birlikte 26 Nisan’dan itibaren adalara giriş ve çıkışları korona virüs nedeniyle kısıtlama yapıldığını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Yapılan açıklama ve kısıtlama sonrası ise adalar giriş ve çıkışları bugünden itibaren polis ekipleri eşliğinde izin belgesi olup olmadığını kontrol ederek uygulamaları başladı.

Haber 27-04-20 08:22

1 aylık yasak! Adalar'a son gidenler onlar oldu

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde 26 Nisan'dan 31 Mayıs'a kadar belirli istisnalar dışında Adalar'a giriş çıkışlar durduruldu. Kısıtlama kararı öncesi Adalar'da ikamet eden vatandaşlar, son vapurla adalara geçti.

Haber 24-04-20 16:29

Adalar'a giriş ve çıkışlara 1 ay süreyle kısıtlama

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Adalar'a giriş ve çıkışlar 26 Nisan'dan, 31 Mayıs gününe kadar belirli istisnalar dışında durduruldu.

Haber 23-04-20 20:28

Koronavirüs önlemleri Adalar'ı ıssız adaya çevirdi

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs tehlikesi Adalar’ı da etkiledi. Alınan önlemler kapsamında ıssız adaya dönüşen Kınalıada, muhabirler tarafından görüntülendi. Sokakların boş kaldığı Kınalıada'da sessizlik hakim.

Haber 24-03-20 09:41

Adalar'da fayton yerine bu elektrikli araçlar kullanılacak

İstanbul Adalar'da ruam hastalığı nedeniyle yasaklanan faytonların ardından, ulaşım için kullanılacak elektrikli araçlar belli oldu. Adalar'da kullanılacak elektrikli araçların belirlenerek satın alındığını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yeni araçların yaz sezonu açılmadan hizmete girmiş olacağını duyurdu.

Haber 04-03-20 15:06

Adalar için 60 elektrikli araç alındı

4 kişilik araçlardan 20, 13 kişilik araçlardan 40 adet satın alınırken ücret tarifesi UKOME kararıyla belirlenecek

Yurthaber 04-03-20 14:49

İBB’nin fayton kararı faytoncu esnafını ikiye böldü! Oturma eylemine başladılar

Adalar’daki fayton plakalarının ve faytona sürülen atların İBB tarafından satın alınması faytoncu esnafını ikiye böldü. İBB’ye fayton plakalarını satmaya karşı çıkan bazı faytoncular, Büyükada’da oturma eylemine başladı.

Haber 15-02-20 10:50