Akademisyen Haberleri

İzmir'de üniversite öğrencileri ve akademisyenler İsrail'i protesto etti

İzmir'de üniversite öğrencileri ve akademisyenlerin katılımıyla İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto ve dünya genelinde yapılan SayStop eylemlerine destek eylemleri düzenlendi.

Yurthaber

Üniversitedeki mescit tartışması gündem olmuştu! Akademisyen Zeliha Gizem Sayın hakkında yeni gelişme…

İstanbul’daki Kadir Has Üniversitesi’nde mescitte yaşanan tartışmanın görüntüleri sosyal medyada gündem olmuştu. Kampüsteki ibadethaneye ayakkabılarını çıkarmadan girdiği için öğrencilerle tartışma yaşayan akademisyen Zeliha Gizem Sayın hakkında üniversite yönetimi tarafından bir açıklama yapıldı. İşte üniversitedeki mescitte yaşanan o tartışma ve alınan kararın detayları…

Haber

Cinayetin sır perdesi aralandı, detaylar ortaya çıktı! İngiltere'de yaşayan Türk akademisyen karısını böyle öldürmüş

İngiltere'nin Ipswich bölgesinde yaşayan 51 yaşındaki Türk akademisyen Ertan Ersoy, kendisini aldattığından şüphelendiği eşi Antonella Castelvedere'yi bıçaklayarak öldürdü. Dr. Ersoy'un karısını bıçaklayarak öldürdükten sonra kanlar içinde evinden kaçarken sokakta "Karımı öldürdüm" diye bağırdığı görgü tanıkları tarafından ifade edildi. Geçen yıl yaşanan cinayetin sonrasında gerçekleştirilen soruşturma kapsamında Dr. Ersoy ve tanıklar hakim karşısına çıktı ve cinayetin detayları netleşti.

Trend

Eskişehir’de silahlı saldırıya uğrayan akademisyen yaralandı

Eskişehir'de, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammet Bahadır Ayas, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.

Yurthaber

Akademisyen

Akademisyen Hakkındaki Haberler Mynet'te. Akademisyen Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Oturduğu apartman yerle bir oldu, arkadaşının teklifi hayatını kurtardı! 'Sen uzak yerdesin...'

Adıyaman'ın Besni ilçesinde görevli Dr. Öğretim Üyesi Erkan Sarsıcı'nın (40), oturduğu 5 katlı apartman, depremde yerle bir oldu. Deprem sırasında sömestr tatili nedeniyle il dışında olduğunu belirten Sarsıcı, arkadaşının teklifi sayesinde enkaz altında kalmaktan kurtuldu. Sarsıcı, "Benim tek ders sınavım vardı. Bir arkadaşım bana 'Sen uzak yerdesin, soruları gönder ben yapayım' dedi. Soruları arkadaşıma gönderdim. Sınavı o halletti. O gün orada olsaydım enkazda ben de kalabilirdim" dedi.

Haber

Serpil Erfındık cinayetinde ihmali olduğu öne sürülen kamu görevlileri yargılanıyor

İzmir'de 10 yıl önce akademisyen Serpil Erfındık'ın uzaklaştırma kararı aldırdığı eski eşi tarafından öldürülmesine ilişkin Anayasa Mahkemesinin kararının ardından haklarında soruşturma izni verilen 8 kamu görevlisinin yargılanmasına devam edildi.

Yurthaber

Kazara kendini vurduğu öne sürülen akademisyenin ölümüyle ilgili iki meslektaşına dava

Erzurum'da araştırma görevlisinin havalı tüfekle atış yaptıkları esnada ölmesinin ardından "kazara kendini vurduğu"nu iddia eden ve sonrasında bu ifadelerini değiştiren akademisyen karı koca hakkında "İhmali davranışla ölüme sebebiyet vermek" suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı .

Yurthaber

Erzurum'da sağlıkçılar pembe balonları uçurup meme kanserine dikkati çekti

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Müfide Nuran Akçay: - "Meme kanseri erken evrede teşhis edilirse yüzde 98 oranında bu hastalıktan kurtulma şansı var"

Yurthaber

Kastamonu'da akademisyenler e-ticareti geliştirmek için çalışacak

Kastamonu'da akademisyenler e-ticareti geliştirmek için çalışacak

Yurthaber

Türkiye 22. Uluslararası Kömür Kongresi ve Sergisi Zonguldak'ta başladı

Vali Mustafa Tutulmaz: - "Kömür ve madenlerimizi ciddi şekilde ülkemizin kalkınmasına sunmamız gerekiyor"

Yurthaber

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programı'nda Kazdağları'na teknik gezi düzenlendi

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programı'nda Kazdağları'na teknik gezi düzenlendi

Yurthaber

Görme engelli akademisyen Yılmaz: Bana bakıp hallerine şükrediyorlar, bu resmen hakir görmektir

"Kör olmam beni eksik yapmaz. Kör olmam beni kör yapar. Sarışın ya da esmer olmanız da sizi eksik ya da fazla yapmaz. Bu özelliklerin eksiklik ya da fazlalık olup olmadığı söylenemez"

Yurthaber

BŞEÜ Tıp Fakültesine 21 öğretim üyesi alınacak

BŞEÜ Tıp Fakültesine 21 öğretim üyesi alınacak

Yurthaber

Gaziantep'te 30 yeni tıbbi ve baharat bitkisi yetiştirmek için denemeler başladı

GAÜN Fitoterapi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nazım Şekeroğlu: - "Özellikle ilaç, kozmetik ve baharat bitkilerini, Gaziantep ve çevresinde üretip bölgenin üretim desenine yeni bitkileri katmak istiyoruz"

Yurthaber

Fındığın DNAsını çıkaran akademisyenler tek ağaç modeliyle verim artışı hedefliyor

Düzce Üniversitesi bünyesindeki Fındık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde akademisyenler, bölgenin önemli tarım ürünlerinin başında gelen fındıkta verimin desteklenmesi için bilimsel çalışmalar yürütüyor

Yurthaber