Böbrek Haberleri

Hastalıklar arttı, herkesin gözü onda! Bağışıklığı çelik gibi kuvvetlendiriyor

Kış aylarında artan hastalıklar birçok kişinin yaşamını olumsuz etkiliyor. İş ve okul hayatında aksamalara yol açan grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmak için bağışıklığı kuvvetli tutmak gerekiyor. Bağışıklık sisteminizi çelik gibi yapacak ve hastalıklardan koruyacak gıdalar bulunuyor.

Haber 21-11-22 14:07

Kendi ayrı kabuğu ayrı faydalı: Öksürüğün kökünü kurutur, kabızlığı bitirir! Faydaları saymakla bitmiyor

Kış aylarında hastalıklardan korunmak daha büyük önem taşıyor. Düşen bağışıklıklar ve değişen hava koşulları grip, nezle gibi hastalıklara yakalanmamıza neden oluyor. Birçok meyve sebze bu hastalıklar hakkında etkili sonuçlar sağlıyor. Ancak kış aylarında yetişen öyle bir meyve var ki kendisinin ayrı kabuğunun ayrı faydaları bulunuyor.

Haber 14-11-22 09:40

Uzmanlar uyarıyor! Omega 3 kaynağı körlüğe neden olabilir

Balık en sağlıklı protein kaynağı olarak görülüyor. Sonbahar ve kış aylarında balıkçı ve pazar tezgahlarından alınan çeşit çeşit balıklar her hafta sofralarda yer buluyor. Uzmanlar zengin Omega 3 kaynağı olan balıkların tehlikeleri hakkında uyarıyor.

Haber 13-11-22 11:46

Böbrek hasarında dikkat çeken fark: Kadınlar, erkeklere göre...

ABD'de yapılan araştırmada, kadınların erkeklere göre böbrek hasarını daha kolay atlatabileceği keşfedildi. Böbrek hastalıklarının her yıl dünyada 850 milyondan fazla insanı etkilediği tahmin ediliyor. Araştırmayı yürüten uzmanlar, bulguların gelecekte böbrek hasarı tedavisinde önemli rol oynayacağının altını çizdi.

Haber 10-11-22 17:44

Diğer Haber Etiketleri

şeker hastalığı tansiyon üre yorgunluk yüksek tansiyon zehirlenme Balıkçı Doktor Ürolog Necmettin Erbakan Üniversitesi alkol ayva balık bal ciğer kavun kuşburnu leblebi nohut omega 3 soğan cinsel ilişki kan şekeri kolesterol saç dökülmesi seks astım Bağışıklık Sistemi beyin ölümü böbrek ağrısı böbrek taşı böbrek yetmezliği diyabet egzama grip hipertansiyon kabızlık kalp krizi kan şekeri yüksekliği kanser kansızlık mide bulantısı mide yanması nezle ödem öksürük Akciğer‎ Beyin Kalp‎ Karaciğer‎ Mide‎ Dil Göz sigara kahve tedavi diş sağlığı tuz idrar sivilce silah körlük Masterchef ağız kokusu ter kokusu hafıza Akdeniz diyeti ekmek böbrek nakli kalp hastalıkları su hastalık uyku dalak Deodorant Pirinç ağrı kesici hastane şeker Meyve suyu Atık makarna sakatat bitki çayı İngiltere Ağrı Bolu İstanbul İzmir Konya Sivas Trabzon Karaman TV8 Halsizlik acı ağız kokusu sebepleri ağızda metalik tat anne araştırma bağış bağışıklık bağışıklık güçlendirme belirti beslenme biftek böbrek hastalığı belirtileri böbrek hastalıkları böbrek taşı ağrısı böbrek yetmezliği belirtileri böbrek yetmezliği nedir c vitamin diş diş fırçalama cilt civa çok su içmek diyabet belirtileri eklem ağrıları gargara enerji faydaları egzersiz kan grubu iltihap içecekler hemoroid karaciğer hastalığı belirtileri koku kuru meyve kuşburnu çayı kuşburnu çayı faydaları meram tıp fakültesi risk organ nikah masası pamukkale üniversitesi hastanesi paü pay nakil şeker hastalığı belirtileri trans yağ tarif tehlike temizlemek tok toksik zeynep aydemir uyarı uzman yara vücut kuru dut faydaları soğan suyu kuru dutun faydaları çekirdeğin faydaları çekirdeği faydaları akciğeri temizleyen besinler

Böbrek

Böbrek Hakkındaki Haberler Mynet'te. Böbrek Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Organ bağışıyla ikinci baharlarını yaşıyorlar

Organ nakli bekleyen binlerce hasta arasında yer alan Zeynep Aydemir ve Ruhi Engin, bağışçılardan yapılan uygun nakille sağlıklarına kavuştu.

Yurthaber 04-11-22 11:42

Kamu kurumunda akılalmaz olay! Böbreğini kaybetti, pankreası yandı, kalın bağırsağı kısaltıldı... 'İkinci çocuk hayallerimiz vardı'

İzmir'de bir kamu kurumunda akılalmaz olay bir yaşandı. Daire başkanı olan A.A.T.'nin makam odasında temizlediği silahı bir anda patladı. Olayda memur A.A. ağır yaralandı. 45 günlük ölüm-kalım savaşını kazan A.A., bir böbreğini kaybetti, pankreası yandı, kalın bağırsağı kısaltıldı, 18 kilo verdi ve aldığı kortizonlar nedeniyle kalça kemikleri eridi. A.A.'nın eşi "İkinci çocuk hayallerimiz vardı... Orası bir devlet dairesi, orada şahsi silah temizlenir mi?" ifadelerini kullandı.

Haber 03-11-22 09:07

Denizli'de annesinin böbreği nakledilen 13 yaşındaki çocuk sağlığına kavuştu

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde böbrek yetmezliği teşhisi konulan 13 yaşındaki çocuğa annesinden böbrek nakledildi.

Haber 02-11-22 12:45

Adım adım ölüme götürüyor: Böbreklerinizin en büyük düşmanı!

Böbrekleriniz, kandaki toksik ürünlerin atılması, sıvı ve kan basıncının dengelenmesi ve ilaçların vücuttan atılması dahil olmak üzere vücutta birçok önemli rol oynar. Böbrek hastalığı yaşamı değiştiren bir tanı olabilir, bu nedenle bu temel organın sağlığını destekleyen bir yaşam tarzı yaşamak önemlidir. Sevdiğiniz içecekler bile böbrek sağlığınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Haber 28-10-22 16:36

Bu kan grubuna sahip olanlar dikkat! Böbrek taşı düşürme riskiniz çok daha yüksek

Hastalıklar tüm yaşantımızı etkisi altına alıyor. Bazı hastalıklar var ki dayanılmaz ağrılara yol açarak günlük ihtiyaçlarımızı karşılamakta bile zorluk yaşamamıza neden oluyor. Böbrek taşı düşürmek bu ağrılı hastalıklar arasında bulunuyor. Bazı kan grubuna sahip olan kişilerin böbrek taşı düşürme riskinin daha yüksek olduğu öğrenildi. İşte en riskli kan grubu...

Haber 24-10-22 07:57

Her gün bir avuç yemek şifa dağıtıyor: İyi gelmediği hastalık yok! Kolesterolü düşürüyor, kalp hastalıklarını önlüyor

Sağlıklı beslenme denildiğinde ilk akla gelenler sebze ve meyveler olsa da kuruyemiş ve kuru meyveler de sağlık için etkili sonuçlar sağlıyor. Birçok hastalığın oluşmasını önlüyor, vücudu koruyor. Her gün bir avuç yenilen dut kurusunun faydaları duyanları şaşırtıyor. Özellikle kış aylarında düşen vücut direnciniz için yarattığı etki hiç bilinmiyor.

Haber 18-10-22 13:40

Ağızda metalik tat ve koku varsa dikkat! Böbrek hastalıklarının habercisi olabilir

Günlük yaşantımızda sıklıkla yaşadığımız durumları göz ardı ederek geçiştirebiliyor. Ağız kokusu da rahatsız edici olan ama önemsiz görülen rahatsızlıklar arasında bulunuyor. Ancak ağızda metalik tat oluşması ve ağız kokusu sadece bu durumu yaşayan kişinin çevresini değil kişinin sağlığını da etkiliyor. Ağız kokusu neden olur? merak ediyorsanız altında yatan neden böbrek hastalıkları olabilir.

Haber 10-10-22 07:49

Her gün bir avuç yemeniz yeterli! Leblebi vücudu zırh gibi koruyor

Sağlığımızı iyi gelen birçok gıda bulunuyor. Birçok kişi bu faydalı gıdaların meyve ve sebzeden oluştuğunu düşünüyor ancak bu konuda yanılıyor. Kuruyemişler de sağlık için büyük önem taşıyor. Sıklıkla tüketilen leblebi vücut için tam koruma sağlıyor, hastalıkları önlüyor.

Haber 06-10-22 13:32

Hiç aklınıza gelmez ama banyo alışkanlığınız diyabet riskinizi artırıyor

Diyabet ölümcül sonuçlara neden olabilen tüm yaşamı etkisi altına alan hastalıklar arasında bulunuyor. Diyabet riskini azaltmak için beslenmeye ve günlük alışkanlıklara dikkat etmek gerekiyor. Zararlarını bilmeden yaptığımız davranışlar diyabet riskinin artmasına neden olabiliyor.

Haber 06-10-22 12:00

Vücudu baştan aşağı yeniliyor: Kanserden koruyor, kolesterolü düşüyor! Kuşburnu faydaları

Sıklıkla tükettiğimiz yiyecekler sağlığımızı tehlikeye atarken pek ilgi görmeyenler sağlık için etkili sonuçlar sağlayabiliyor. Kuşburnu da bu faydası pek bilinmeyen ancak şifa dağıtan gıdalar arasında yer alıyor. Kanserden, kolesterole, şekere kadar çok tehlikeli hastalıklara karşı etki sağlayan kuşburnunun faydalarını öğrenmek istiyorsanız aşağıya göz atabilirsiniz.

Haber 05-10-22 08:32

Bu yiyecekleri her gün yiyoruz ama büyük tehlike taşıyorlar! Kan şekerini bir anda yükselterek hastalıklara yol açıyor

Yediğimiz yiyecekler sağlığımız için büyük önem taşıyor. Bazı yiyecekler sağlık için oldukça fayda sağlasa da bazıları çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin oluşturabiliyor. Özellikle kan şekerini yükselten gıdalar en sık yediklerimiz yiyecekler olarak görülüyor. Bu yiyecekler kan şekerinin bir anda yükselmesine neden olarak ciddi hastalıklara yol açabiliyor.

Haber 05-10-22 07:49

Vücut kokusu sadece çevrenizi değil sağlığınızı da etkiliyor! Diyabet ve böbrek hastalığı hakkında uyarı veriyor

İnsanların vücut kokuları yediklerine ve giydikleri kıyafetlere göre değişim gösteriyor. Bazı kişiler oldukça fazla terlediği için ağır kokabiliyor. Ter kokusu hem kişiyi hem de çevresini etkisi altına alıyor. Ancak yarattığı problemler bununla bitmiyor. Vücut kokusu çeşitli hastalıklardan kaynaklanıyor olabiliyor.

Haber 30-09-22 12:21

Sabahları böyle uyanıyorsanız hemen doktora koşun! Bu belirti hayati önem taşıyor

Böbrekler sağlığımız için çok önemli bir yere sahip. Vücudumuzun sağlıklı çalışması adına böbrek sağlığına dikkat etmemiz gerekiyor. Sabahları yaşanan bazı problemler böbrek yetmezliği hakkında uyarıcı işaretler verebiliyor. Eğer ki aşağıda bulunan belirtileri sıklıkla görüyorsanız mutlaka doktora başvurmanız gerekiyor.

Haber 29-09-22 10:11

Sakın tıklamayın: Böbreğinizden olabilirsiniz! Akılalmaz dolandırıcılık

İnternet korsanlarının yeni dolandırıcılık yöntemi ürküttü. İnternet reklamları üzerinden insanların bir milyon dolar karşılığında böbreklerini satmaya ikna eden reklamlar, dünyanın dört bir yanında yayında. Dolandırıcılar, reklamlara gerçeklik katmak için gerçek bir hastane ve cerrahın da adını kullandı. Böbreklerini bir milyon dolara satmak isteyenlere reklama tıkladıklarında ise kayıt olmak için iki bin sterlin kayıt ücreti yatırmaları isteniyor.

Haber 24-09-22 18:13

Kendisi nakil beklerken kardeşinin organlarının bağışlanmasını sağlayan ağabey örnek oldu

Yaklaşık 2 yıldır böbrek hastalığı nedeniyle nakil bekleyen Trabzonlu Hakkı Aytaş: - "Duyduk ki kardeşimin organları 5 hastaya umut olmuş. Özellikle de karaciğerinin Adana'da 16 yaşında bir hastaya nakledildiğini, operasyonun çok daha başarılı geçtiği bilgisini organ naklindeki arkadaşlar bildirdi" - "Kız kardeşime ne ben ne kardeşlerim, hiç kimse, organ naklinde yaptığımız hayır kadar hayır yapamaz"

Yurthaber 22-09-22 16:29

23 yıllık böbrek hastası eşinin organ bağışıyla sağlığına kavuştu

Bolu'da yaşayan Burakhan Erbay, bir yıl önce hayatını birleştirdiği eşinin böbreğiyle sağlığına kavuştu - 30 yaşındaki Burakhan Erbay: - "Geçen sene 18 Eylül'de hayatlarımızı birleştirdik. Şimdi de eşimin bana organını vermesiyle can birliğimiz tamamlanmış oldu"

Yurthaber 16-09-22 11:43

Cinsel ilişkinin bu faydası ilk aklınıza gelmez! Böbrek taşları için mucizevi etkileri var

Cinsel ilişkinin sadece zevk için yapıldığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Seks verdiği zevkin yanı sıra sağlığınız için de oldukça etkili sonuçlar sağlıyor. Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak cinsel ilişkiye girmek böbrek taşını düşürmeyi sağlıyor.

Haber 15-09-22 14:33

Konya'da 12 yıl bekledikten sonra böbrek nakledilen hasta, bağışçı aileye minnettar

Beyin ölümü gerçekleşen 30 yaşındaki Okan Eski'nin böbreği ile hayata tutunan Baylan: - "12 yıldır böbrek nakli bekliyorum. Bu sefer 4 kişi çağırıldık, benimki tam tuttu. Verici aileye çok teşekkür ediyorum"

Yurthaber 14-09-22 17:01

Konakladığı lüks otelde kahvaltı yaptı, hayatı altüst oldu

İstanbul'da bir lüks otelde konaklayan Hüseyin Yüce isimli vatandaşın hayatı, yediği kahvaltı sonrası karardı. Kronik böbrek rahatsızlığı bulunan Yüce, kahvaltıda tükettiği gıdalardan kaynaklı zehirlenme yaşayınca böbrekleri iflas etti. Tedavi sürecinin sonunda nakil yapılan Yüce, otelden şikayetçi oldu.

Haber 14-09-22 07:24

Her 4 kişiden 1'inde görülüyor: Sinsice ilerliyor, kalp hastalıklarına yol açıyor

Sağlıksız yaşam koşulları çeşitli hastalıklara yol açıyor. Toplumda en sık görülen hastalıklar arasında bulunan şeker hastalığı çok tehlikeli sonuçlara neden olabiliyor. Şeker hastalığını erkenden teşhis etmek ve doğru tedaviye başlamak hastalığın gidişatında önem taşıyor.

Haber 06-09-22 12:04

Böbrek sağlığınız için azaltın! Yedikçe böbrek yetmezliği riski artıyor

Böbrekler sağlığımız için çok önemli organlar arasında bulunuyor. Böbrek yetmezliği yaşandığında diğer organlar da etkileniyor. Yanlış beslenme böbrek yetmezliğine ve çeşitli hastalıklara yol açıyor. Uzmanlar böbrek yetmezliğini önlemek için yaşam alışkanlıklarını değiştirmeniz gerektiğini belirtiyor.

Haber 04-09-22 11:25

Artık çöpe atmayın: Kavun çekirdeğinin faydaları saymakla bitmiyor! Kansızlığı, öksürüğü, saç dökülmesini önlüyor!

Kavun yazın en sevilen meyveleri arasında bulunuyor. Serinleten lezzetiyle sık sık tüketilen kavun mis gibi kokusuyla her sofrada bulunuyor. Kavunun faydaları genel olarak biliniyor. Peki kavun çekirdeğinin faydalarını biliyor musunuz? Kavun çekirdeğinin faydalarını öğrendikten sonra çekirdekleri çöpe atmadan bir kez daha düşüneceksiniz.

Haber 26-08-22 16:58

Görülme sıklığı giderek artıyor! Bu hatalara düşmeyin

Böbrek sağlığı hayatımızı oldukça etkiliyor. Birçok böbrek rahatsızlığı bulunuyor. Bu böbrek rahatsızlıkları arasında bulunan böbrek taşı düşürmek hastanın dayanılmaz ağrılar çekmesine neden oluyor. Toplumda böbrek taşı düşürmek ile ilgili doğru bilinen yanlışlar bulunuyor. Uzmanlar bu yanlışlar hakkında uyarıyor.

Haber 24-08-22 11:27

Böbrekleri tertemiz yapıyor! Mucizevi etkileri var

Böbrekler sağlığımız için oldukça önem taşıyan organlardan. Böbreklerde zamanla çeşitli hastalıklar ortaya çıkabiliyor. Böbrek hastalıklarından korunmak için böbreklerin temizliğini sağlamak gerekiyor. Bu nedenle bol su içmeye önem vermek böbreklerin daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Soğan suyu kürü böbreklerin temizlenmesinde yardımcı oluyor.

Haber 21-08-22 10:38

STEAK AND KİDNEY PİE: Masterchef steak and kidney pie nasıl yapılır? Steak and kidney pie (biftekli, böbrekli pay) tarifi malzemeleri ve yapılışı

Masterchef steak and kidney pie tarifinin nasıl yapıldığı ve malzeme listesi merak konusu oldu. Masterchef'in yeni bölümüyle ilgiyle takip edilen ana kadro mücadeleri devam ediyor. Şefler, yarışmacılardan steak and kidney pie yani biftekli, böbrekli pay yapmalarını istedi. Steak and kidney pie tarifini merak edenler ve denemek isteyenler steak and kidney tarifinin en pratik ve tam tarifini internet üzerinden sorguluyorlar. İşte steak and kidney pie tarifinin yapılışı ve malzeme listesi...

Yemek 20-08-22 11:22

Dayanılmaz ağrılara neden oluyor! Bu yanlışları yapmayın

Yeterince su içmemek, aşırı tuzlu yemek, uzun süre yüksek proteinli diyetler yapmak ve hareketsizlik gibi birçok etkenle böbrek taşının görülme sıklığı son yıllarda giderek artıyor. Günümüzde daha çok 20-50 yaşları arasında tespit edilen ve erkeklerde kadınlara göre daha sık görülen böbrek taşının tekrarlayabilen bir hastalık.

Haber 19-08-22 11:28

Herkes bu durumu yaşıyor! Ağız kokusu deyip geçmeyin... Çok ciddi hastalıkların belirtisi!

Ağız kokusu istenmeyen durumlara yol açmaktadır. Kişiyi ve çevresini oldukça rahatsız eden ağız kokusu genellikle önemsiz görülür. Ancak geçmeyen ağız kokularının altında yatan neden ciddi hastalıklar olabilir. Karaciğer hastalıkları, diyabet kötü nefes kokusuna sebep olmaktadır.

Haber 19-08-22 09:06

Böbrek yetmezliğinin habercisi olabilir! Böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir? Böbrek sağlığını korumak için ne yapılmalıdır?

Böbrek tüm vücudu etkileyen organlar arasında yer alıyor. Sağlık için böbreklere zarar verecek alışkanlıklardan uzak durmak gerekiyor. Böbrek yetmezliği toplumda sıkça görülen ciddi hastalıklardan. Böbrek yetmezliğinin gösterdiği belirtilere dikkat ederek hastalığınızı erken teşhis etmeniz mümkün.

Haber 17-08-22 17:04

İngiltere bilim insanları ilk kez organ naklinde kullanılacak böbreklerin kan grubunu değiştirdi

İngiltere'de araştırmacılar, organ nakli için kullanılacak böbreklerin kan grubunu değiştirmeyi başardı. Bir sonraki adım, böbreklerin yeni kan gruplarından normal kan verildiğinde nasıl tepki verdiğini incelemek olacak.

Haber 15-08-22 14:03

Hayati öneme sahip organınızı kaybetmek istemiyorsanız çok dikkatli olur! Böbrek yetmezliği belirtileri

Böbrekler hayati öneme sahip organlardan biridir. Böbrek hastalıkları genelde belirti göstermeden ilerlese de dikkatli olunduğunda bazı işaretleri yakalayabilirsiniz. Böbrek yetmezliği belirtileri arasında kaşıntı, şişmiş göz kapakları gibi görmezden gelinecek belirtiler olsa da tansiyon yüksekliği, geçmeyen yorgunluk gibi belirtiler de verebilir. Dikkatli olmanız gereken böbrek yetmezliği belirtileri şu şekilde...

Haber 02-08-22 08:43