Deneme Haberleri

Galatasaray UEFA'ya gitti, o hakemin kariyeri bitti! Bayern Münih maçının hakemi o seviyede maç yönetemeyecek

Bayern Münih'in Galatasaray'ı 2-1 yendiği maçın Portekizli hakemi Antonio Nobre, sarı-kırmızılı kulüp tarafından 5 sayfalık özel mektupla UEFA Disiplin Kurulu'na şikâyet edildi.

Spor 20-11-2023 08:26

Süper Lig'in eski yıldızı Marlon, Luis Suarez'in kramponunu maç sırasında saha dışına fırlattı!

Brezilya Serie A'da Gremio kendi sahasında Cruzeiro'yu konuk etti. Ev sahibi ekibin 3-0 kazandığı karşılaşmaya Suarez ile Ankaragücü'nün eski oyuncularında Marlon arasında yaşanan 'krampon' krizi damga vurdu. İşte detaylar...

Spor 29-08-2023 10:27

Essay nasıl yazılır? İngilizce makale (essay) yazarken nelere dikkat etmek gerekir?

Bir soruyu cevaplamak veya belirli bir konuyu ele almak için yazılan essay, temelde üç ayrı bölümden oluşur. Dolayısıyla bu yazı türünün özelliklerinin yakından tanınması amacıyla temel bölümleri, oluşturulma amacı ve içerdiği yaygın olarak kullanılan kalıplar öğrenilmelidir. Ardından essay yazım aşamaları takip edilerek belli bir konuya yönelik olan İngilizce makaleler hazırlanabilir.

Egitim 03-06-2023 16:26

Deneme nedir, deneme konuları ve örnekleri nelerdir? Deneme nasıl yazılır, deneme yazım kuralları nelerdir?

Farklı konularda yazılabilen denemeler, geçmişten beri yazarların kendi kişisel görüşlerini özgün bir üslupla belirtmelerini mümkün kılan düzyazı türlerindendir. Bu türde bir yazı oluşturan kişinin kendini kanıtlama zorunluluğu yoktur. Yani deneme yazılarının kişisel görüşü yansıtan ifadeleri içerdiği ve doğayla hayat gibi farklı olgularla ilişkili olabildiği söylenmelidir. Dolayısıyla geçmişte muhasebe olarak adlandırıldığı bilinen denemeler, genelde kalem tecrübesi şeklinde nitelendirilmiştir.

Egitim 10-04-2023 14:07

Deneme süresinde ihbar tazminatı durumu var mı, 2 ay çalışanın ihbar süresi olur mu? Deneme süresi bittiğinde ihbar tazminatı hakkı doğar mı?

İş Kanunu gereğince hem çalışan hem de işverenin haklarının belirlenmesi ve korunması amacıyla iş sözleşmesi yapılır. Bu sözleşmede çalışma süresi, sosyal haklar ve iş ücreti belirtilir. Yeni bir işe başlandığında belirli bir süre aralığı deneme süresi olarak sayılır. Bu sürenin iş sözleşmesine dahil edilip edilmediği birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu durumda en çok merak edilen soru deneme süresinde ihbar tazminatı durumu nedir?

Haber 02-02-2023 10:05

Dostluk deneme yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Mütefekkir Fethi Gemuhluoğlu'nun doğumunun 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yarışmada, Ayşe Koç birinci, Yusuf Emre Bozan ikinci, Muhammed Burhan Gerger üçüncü oldu

Yurthaber 18-10-2022 22:58

Mersin'de erken uyarı sistemleri test edildi

Mersin'de erken uyarı sistemleri test edildi

Yurthaber 24-09-2022 14:24

Deneme amaçlı ektiği ata buğdayında 3 yılda 32 ton verime ulaştı

"Hitit buğdayı" olarak da bilinen siyez buğdayını 2019 yılında Ardahan'ın Çıldır ilçesinde deneme amaçlı 2 dönüme eken Şentürk Akgün, iyi verim alınca ekim alanını genişletti - Çiftçi Akgün: - "İlk olarak 'bir deneyelim' dedik. 50 kilogram Kastamonu'dan getirdik. İlk olarak 2 dönüme ektim. Bugün ise gelinen noktada 80 dönüme ulaştık. Bir dönümde 400 kilogram tohum elde ettik"

Yurthaber 03-09-2022 12:28

İki arkadaş aynı elbiselerin farklı bedenlerini denedi: Bedeniniz fark etmez her şekilde güzelsiniz!

Kadınlar hem sosyal yaşamlarında hem de sanal dünyada oldukça yargılanıyorlar. Özellikle görünüşleri üzerinden oldukça sert yorumlarla karşılaşılan kadınlar son zamanlarda trend olan aynı kıyafetin iki bedenini deneyerek sosyal medyada paylaştı. Sosyal medya kullanıcıları bu akımın devam etmesi gerektiğini belirtti.

Kadin 02-09-2022 16:19

Deneme eş anlamlısı nedir? Denemenin eş anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanım

Eş anlamlı kelimeler, kelime dağarcığımızı geliştiren kelimelerdir. Bir kelime yerine kullanılabilecek eş anlamlı kelimeleri olabilir. Eş anlamlı kelimeler sayesinde bir ifadeyi farklı şekillerde de kurabiliriz. Deneme kelimesi de pek çok eş anlamı olan kelimeler arasındadır. Peki, deneme kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük nedir?

Egitim 13-08-2022 11:12