Ediz Hun Haberleri Ve Son Dakika Ediz Hun Haberleri

Ediz Hun Haberleri Ve Son Dakika Ediz Hun Haberleri

Türk sinema tarihinde oldukça önemli bir yere sahip Ediz Hun, herkes tarafından sevilir. 1940 yılında İstanbul’un Cihangir ilçesinde dünyaya gelen Hun, aynı zamanda eski milletvekili olarak bilinir. Ortaokulu İstanbul Avusturya Lisesi’nde bitiren oyuncu, sonrasına Atatürk Fen Lisesi’nden mezun olarak İstanbul’daki eğitimini sonlandırır. Üniversite hayatını Almanya’da diş hekimliği okuyarak geçirir. 1963 yılında oynamış olduğu ‘Genç Kızlar’ filmi, Ediz Hun’un sinemaya ilk atıldığı proje olur. 12 yıllık bir sinema hayatına sahip oyuncu, 130 filmde rol alarak başarısını herkese kanıtlar. Şu an Okan Üniversitesi Güzen Sanatlar Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak eğitim veren sanatçı, pek çok ödül onur ve başarı ödülü ile Türkiye sinemasına adını altın harflerle yazdırır.

Ediz Hun Haberleri

Bu hafta 8 film vizyona girecek! Bu hafta vizyonda neler var? (21 Ocak 2022)

Sinema salonlarında bu hafta dördü yerli, 8 film vizyona girecek.

Trend 21-01-22 12:07

Zehra filmi nerede ve ne zaman çekildi? Zehra filminin oyuncuları kimler?

Türk sinemasının değerli filmlerinden biri olan "Zehra" filminin başrolünde usta oyuncu Hülya Koçyiğit yer alıyor. Söz konusu filmin yönetmenliğini Yücel Çakmaklı üstleniyor. 4. Adana Film Şenliği'nde Hülya Koçyiğit bu filmle “en başarılı kadın oyuncu” ödülü kazandı. İşte Zehra filminin oyuncu kadrosu...

Magazin 21-10-21 01:05

Hayranlar isyanda! Savaşçı ne zaman başlıyor?

Fox Tv’nin iddialı yapımlarından Savaşçı dizisinin ne zaman yayınlanacağı hayranları tarafından merak ediliyor. Savaşçı dizisinin geçen sezondan kalan 3 bölümü bu sezonun başında Fox TV ekranında izleyicilerle buluşmuştu. Peş peşe fragmanlar gelse de yayın tarihinin belli olmaması hayranlarını çok sabırsızlandırdı.

Magazin 16-03-21 10:09

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Ediz Hun'dan uyarı

Yayınlandığı dönem reyting listelerinde fırtına estiren Diriliş Ertuğrul'un devam dizisi olarak ATV'de seyirciyle buluşan ve başrolünde Burak Özçivit'in yer aldığı Kuruluş Osman'a dahil olan Ediz Hun, kısa bir süre önce Twitter'da adı kullanarak açılan bir hesabın kendisine ait olmadığını belirtti.

Magazin 14-06-20 14:50

Ediz Hun

Ediz Hun Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ediz Hun Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

On Küçük Zenci oyunu Tiyatro Ak'la Kara'da gala yaptı

"On Küçük Zenci" oyunu Tiyatro Ak'la Kara'da gala yaptı

Magazin 06-12-19 00:05

Ediz Hun ilk kez tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşacak

Sinema sanatçısı Ediz Hun'un ilk kez tiyatro sahnesine çıkacağı "On Küçük Zenci" adlı oyun, 11 Ekim'de Ak'la Kara Tiyatro'da sahnelenecek

Haber 02-10-19 12:42

Limak Enerji çalışanları aktör Ediz Hun ile buluştu

Limak Enerji çalışanları aktör Ediz Hun ile buluştu

Yurthaber 07-09-19 17:11

Limak Enerji çalışanları aktör Ediz Hun ile buluştu

Limak Enerji çalışanları aktör Ediz Hun ile buluştu

Finans 07-09-19 17:09

5 Haziran Dünya Çevre Günü

Sinema sanatçısı Ediz Hun: - "Bizim doğaya çok ihtiyacımız var. Onsuz yaşamamıza ve nefes almamıza imkan yok. Bizim bütün bitkileri korumamız gerekiyor. Çevre yoksa yaşam yok"

Haber 05-06-18 18:31

Ediz Hun: 80 milyonluk ülkede jön yok

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Ediz Hun, konuşmacı olarak katıldığı panelde sinema sektörünü hakkında değerlendirmelerde bulundu. Hun, "Eskiden star kavramı vardı ama artık kalmadı." dedi.

Magazin 08-02-17 09:02