Geyik Haberleri

İstanbul'daki kaçak hayvan müzesi şaşkına çevirdi! Anadolu Kaplanı, çizgili geyik, kutup ayısı, timsah, leopar, siyah kurt...

İstanbul’da kaçak hayvan müzesi açtığı belirlenen iş insanı Ali Haydar Üstay’a ait 2 farklı adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda, 405 ayrı hayvana ait tahnit ele geçirildi. Üstay'ın kaçak müzesinde ele geçirilen kutup ayısını avlamak için Kanada'da 2 ay kaldığı, çizgili geyik için 2 hafta ağaçta kaldığı öğrenildi. Öte yandan, Üstay'ın Türkiye'deki son Anadolu kaplanını da Hakkari'de vurup öldürdüğü, derisini de sergilediği iddia edildi. İşte detaylar...

Haber 19-03-2024 14:59

Milyonlarca insan risk altında: tedavisi olmayan 'Zombi geyik' hastalığı hızla yayılıyor! Uzmanlar endişeli

Kuzey Amerika'da ortaya çıkan ve geyiklerde görülen ölümcül bir virüs, geyikler arasında hızla yayılım göstermeye başladı. Geyiklerin ağızdan salya akıtma, uyuşma, zayıflatma ve tökezleme gibi etkilerle ölümlerine yol açan virüsün insanlara da bulaşabileceği konusunda önemli uyarılar yapıyor. 'Zombi geyik' adıyla anılan hastalığın bir tedavisi veya aşısı bulunmuyor.

Trend 25-12-2023 10:57

Hepsi İstanbul'da yakalandı: Fildişi, antilop, mamut, bufalo, geyik boynuzları, balina dişi... Tam 52 parça!

İstanbul'da fildişi, antilop, mamut ve geyik boynuzlarının da aralarında bulunduğu 52 parça boynuz ele geçirildi. Kaçakçılık operasyonunda 1 şüpheli gözaltına alındı.

Haber 19-12-2023 11:41

Deli dana hastalığı ile aynı aileden! Zombi geyik hastalığı yayılıyor... İnsanlar için de risk olabilir

ABD başta olmak üzere tüm dünyada engellemeye yönelik devam eden çabalara rağmen, ölümcül kronik zayıflama hastalığı (CWD) ya da halk arasındaki adıyla zombi geyik hastalığı aşısı veya tedavisi bulunmayan bir tehdit olmaya devam ediyor.

Trend 22-11-2023 08:34

Görünce şaşkınlığını gizleyemedi! 'Görünmez diyorlardı bir de... Al işte' Hemen telefonuna sarıldı

DKMP tarafından Yeşilova ilçesindeki Eşeler Dağı’na bırakılan ’kızıl geyik’, Tefenni ilçesinde vatandaşlar tarafından görüntülendi. İlk kez geyik gördüğünü söyleyen vatandaşın şaşkınlığı ise gözden kaçmadı. Vatandaşın şaşkınlığını "Tefenni’de geyik görünmez diyorlardı bir de, al işte" sözleriyle ifade etmesi dikkat çekti.

Haber 26-10-2023 13:49

Türkiye'nin dört bir yanından gelen haberler alarm verilmesine neden oldu! Bodrum, Van...

Türkiye'nin dört bir yanından gelen kuraklık ve susuzluk tehlikesiyle ilgili haberler endişelendiriyor. Muğla'nın ünlü ilçesi Bodrum'da barajlar alarm verirken, Mumcular ve Geyik barajlarının doluluk oranları %42'ye geriledi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, yaz boyunca susuzluk tehlikesi yaşanabileceğine dikkat çekti. İnci kefali göçünün en güzel izlenebildiği Van'daki Bendimahi Çayı ise bu yıl kuraklık nedeniyle kuruma noktasına gelirken, eski günlerini aratıyor.

Haber 16-06-2023 14:16

Küre Dağları'nda yabani hayvanlar fotokapanla görüntülendi

Bartın ve Kastamonu arasında bulunan Küre Dağları Milli Parkı'ndaki yabani hayvanlar fotokapanla kaydedildi.

Yurthaber 14-04-2023 11:36

Hurda metalden geyik heykeli yaptı, gören hayran kaldı! 3 metre boyunda 500 kilo ağırlığında

Eskişehir'de metal heykel sanatçısı Mustafa Tuğrul, otomobil parçalarından mutfak araç ve gereçlerine kadar hurdalıktan topladığı 3 bin metal parçadan "Haruva" adını verdiği geyik heykeli yaptı. Hurda metalleri kesip biçerek hareketli ve durağan heykellere dönüştüren Tuğrul, geri dönüştürdüğü 3 bin metalden yaptığı "Haruva" adlı eserini gelecek ay sanatseverle buluşturacak. Tuğrul, "İnsanların çöp ya da atık malzeme olarak gördüğü ömrünü bitirmiş parçalara adeta ikinci hayatlarını verdim" dedi.

Haber 14-03-2023 12:35

Nikahta skandal: Tam 'Evet' diyecekken nikahı durdu! Durduranı görenler şoke oldu

Düğün törenlerinde nikahları kıyılan bir çiftin tam 'Evet' diyecekleri esnada, yaşadıkları şokla durdukları anları gösteren bir TikTok videosu kısa sürede viral oldu. Birçok kişi nikahı durduranın eski bir sevgili veya bir ailesi üyesi olabileceğini düşünse de, duruma neden olan asla bir insan değildi.

Trend 28-12-2022 08:58

Bu görüntüler sosyal medyada viral oldu! Milyonda bir görülebilecek olay

Alaska'da iddiaya göre "milyonda bir görülebilecek bir olay" kameralara yansıdı. O görüntülerde dev bir geyiğin boynuzlarını bıraktığı görüldü. Geyiğin boynuzlarını bıraktığı anlar sosyal medyada viral oldu.

Haber 25-12-2022 14:23

Git demişti, geyik Mete gerçekten gitti! Şimdi her yerde onu arıyor: Bir daha böyle davranmayacağım, ne olur geri dön

Sosyal medya günlerce restoran şefinin geyik Mete ile sohbetini konuşmuştu. İzlenme rekorları kıran videoda restoran şefi, restorana gelen geyiğe “Git, yarın sabah yine gel, yemeğini, suyunu verdim, git artık ya, içeri giremezsin” diyerek seslenmişti. Ardından geyik Mete ormana doğru yol alarak gözden kaybolmuştu. Şimdi geyik Mete 1 haftadır her yerde aranıyor. Restoran şefi, geyik Mete’ye bu kez bu sözlerle seslendi: “Perişan olduk. Bir daha sana böyle davranmayacağım. Ne olur geri dön Mete."

Haber 12-10-2022 18:08

Bolu'da yaralı bulunan geyik tedavi edildi

Bolu'da yaralı bulunan geyik tedavi edildi

Yurthaber 09-08-2022 14:22

Ankara'da çobanların bulduğu yaralı geyik yavrusu tedavi edildi

Ankara'da çobanların bulduğu yaralı geyik yavrusu tedavi edildi

Yurthaber 18-07-2022 13:00

Beyaz renkli geyiklerin kahverengi yavrusuna Mucize adı verildi

Kahramanmaraş'ta yayla turizmi işletmeciliği yapan Serhan Erdoğanyılmaz tarafından yaklaşık 2 yıl önce sahiplenilen ve kalıtsal bir rahatsızlık olan albinizm nedeniyle güneşle temas etmemeleri için özel alanda korunan geyik çiftinin yavrusu oldu - Ailesinin aksine kahverengi tonlarında dünyaya gelen ve "Mucize" adı verilen 10 günlük yavru geyik, özenle büyütülüyor

Yurthaber 21-06-2022 12:00

Bolu'da çobanların bulduğu kızıl geyik yavrusu korumaya alındı

Bolu'da çobanların bulduğu kızıl geyik yavrusu korumaya alındı

Yurthaber 04-06-2022 10:06

Denizli'de yaban hayvanları fotokapanla görüntülendi

Denizli'de yaban hayvanları fotokapanla görüntülendi

Yurthaber 15-04-2022 13:29

Maske Kimsin Sen'de Geyik, Aslan ve Unicorn kim çıktı? Maske Kimsin Sen Geyik, Unicorn ve Aslan belli oldu mu?

FOX TV'de ekrana gelen Maske Kimsin Sen isimli yarışma programından gelen erken final haberi sevenlerini üzdü. 2022 yılının ilk günlerinde yayınlanmaya başlayan eğlenceli yarışmada Geyik, Aslan ve Unicorn maskelerinin altından hangi ünlülerin çıktığı ise merak edildi. Peki Maske Kimsin Sen'de Geyik, Aslan ve Unicorn kim çıktı? İşte maskelerin altındaki ünlüler...

Magazin 14-02-2022 22:02

İstanbul'daki ormanlık alanlara vahşi hayvanlar için yem bırakıldı

İstanbul'daki ormanlık alanlara vahşi hayvanlar için yem bırakıldı

Yurthaber 24-01-2022 14:04

Maske Kimsin Sen'de Aslan, Ejderha, Unicorn ve Geyik kim çıktı? Ayna ve Kuzgun'un kim olduğu belli oldu mu?

FOX TV'de ekranlara gelen Maske Kimsin Sen programında maskenin altında yer alan ünlüler merak konusu olmaya devam ediyor. Kimliği araştırılan kostümlerin başında Aslan, Ejderha, Unicorn, Geyik, Ayna ve Kuzgun geliyor. Geçtiğimiz hafta İskelet maskesinin altından Keremcem, Şövalye'den ise Dr. Ender Saraç çıkmıştı. İşte çok merak edilen o isimler...

Magazin 22-01-2022 21:26

Ankara'da kömür ocağına giren geyik işçiler tarafından doğaya salındı

Ankara'da kömür ocağına giren geyik işçiler tarafından doğaya salındı

Yurthaber 17-01-2022 17:25

Antalya’da ilginç anlar! Yol ortasında 2 geyik koşarken görüntülendi…

Antalya’da akıllara durgunluk veren anlar yaşandı. Şehir merkezine inen 2 geyik insanları görünce korkarak yola çıktı. Otomobillerin arasına giren geyikler koşarak uzaklaştı. İşte o anlar…

Haber 12-01-2022 13:26

Ankara'da şoke eden olay! Aç kalan geyik şehir merkezinde böyle görüntülendi

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde aç kalan geyik, sabah saatlerinde ilçe merkezine indi. Şehir merkezine inen geyik güvenlik kamerasına tarafından görüntülendi.

Haber 28-12-2021 16:41

Koronavirüs geyiklerde de görüldü! Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alper Şener'den dikkat çeken açıklama

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, ölümcül koronavirüsün geyiklere de bulaştığının tespit edilmesiyle ilgili olarak, "Geyikte de görüldüğüne dair tespitler tabii ki önemli ancak klinik anlamda insan üzerinde olumlu ya da olumsuz etkisi olur mu bunu söylemek için çok erken" dedi.

Haber 05-11-2021 11:36

Kaza yapan kamyonetin kasasından kızıl geyik çıktı, ceza yağdı

Kocaeli Körfez'de TIR’a arkadan çarpan, bagajında avlanması izne tabi olan kızıl geyik çıkan kamyonetteki iki avcının, avcılık belgesi bulunduğu fakat av için izin almadıkları belirlendi. İki avcıya Kara Avcılığı Kanunu gereği bin 730 lira ile 8 bin 692 lira arası idari yaptırım cezası ve 35’er bin lira tazminat cezası kesileceği ifade edildi.

Haber 18-10-2021 12:44

ABD'de 2 yıldır boynunda lastikle dolaşan geyik kurtarıldı

ABD Colorado'da, iki yıldır boynunda lastikle dolaşan bir geyik, yaban hayatı görevlileri tarafından kurtarıldı.

Haber 12-10-2021 11:08

Dünyada genetiği bozulmamış tek saf ırk Türkiye’de

Antalya’nın Düzlerçamı Yaban Hayatı Geliştirme sahasında bulunan alageyiklerde ekim ayının yaklaşmasıyla hareketlilik başladı. Dünyada genetiği bozulmamış olarak tek saf ırkın Türkiye’de bulunduğu alageyikler, doğal alanlarda korumaya alınarak çoğalmaları sağlanıyor.

Haber 01-10-2021 00:21

Türkiye’den Almanya’ya geyik kafatası götüren yolcuya para cezası

Türkiye’den getirdiği geyik kafataslarını Almanya’ya sokmak isteyen Türk yolcuya para cezası kesildi, kafatasları ise imha edildi.

Haber 01-06-2021 20:54

Öğrenci servisine çarpan geyik, uyuyan öğrencinin üzerine düştü

ABD’nin Virginia eyaletinde seyir halindeki bir öğrenci servis aracının ön camına çarparak içine giren geyik, uyuyan öğrencinin üzerine düştü. Üzerine geyik düşen öğrenci şaşkınlık içinde uyandı.

Haber 02-04-2021 14:55

Hayvanat bahçesinden çaldığı alageyiği vuran kişiye 61 bin lira ceza

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde seramik fabrikasının hayvanat bahçesinde bulunan nesli tükenme tehlikesi altındaki alageyiği çalıp tüfekle vurduktan sonra keserek yediği iddiasıyla tutuklanan Murat Benli'ye Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından 61 bin 370 lira para cezası kesildi.

Haber 25-03-2021 19:56

ABD’de huzurevine geyik operasyonu

ABD’nin Wisconcin eyaletinde ihbar üzerine huzurevine gelen polis ekibi, çıkış yolunu bulamayan geyiği yakalayarak doğaya bıraktı.

Haber 25-03-2021 12:01

Hayvanat bahçesinden geyiği kaçırıp yediler! Alageyiğin bakıcısı yaşananları anlattı

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde 2 kişinin, seramik fabrikasına ait hayvanat bahçesindeki nesli tükenme tehlikesi altında olan alageyiği çalıp, tüfekle vurduktan sonra keserek yediği olaya ilişkin, hayvanların bakıcıları yaşananları anlattı. Hayvanat bahçesinde görevli bakıcılardan Satılmış Miyanyedi, "Planlanmış bir olay. Güvenliklerimiz 15 dakikada bir kontrol yapıyor. O arada bunu yapmışlar. Yoksa yakalanmama imkanları yok" açıklamasını yaptı.

Haber 19-03-2021 14:24