Grev Haberleri

THY'nin Almanya'daki bazı seferlerine 'grev' engeli!

Türk Hava Yolları (THY), Almanya'da havalimanlarında görevli güvenlik ve yer hizmetleri çalışanlarının gerçekleştireceği grev nedeniyle yarın için planlanan bazı seferlerini iptal etti.

Haber 31-01-2024 00:47

150 bin işçiyi ilgilendiriyor: Türk Metal Sendikası'ndan grev kararı

Türk Metal Sendikası toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı aldı. Açıklamada, "Türk Metal Sendikası artık sözün bittiği yerde, bıçağın kemiğe dayandığı noktadadır. Sendikamız bu süreçte, sözleşmede insan onuruna yaraşır bir ücret elde etmek için sonuç alıncaya kadar eylemlerine devam edecektir" denildi.

Finans 10-01-2024 11:24

ABD'de 3 büyük otomotiv fabrikasında binlerce işçi greve gitti! Fiyatların artışı olabilir...

ABD'nin Detroit eyaleti ve çevresinde otomobil üreten 3 fabrikada yaklaşık 13 bin işçi maaş anlaşmazlığı yüzünden greve gitti. Uzmanlar grevin uzaması durumunda tedarik sıkıntısı ve fiyat artışlarının yaşanmasından endişe ediyor.

Haber 15-09-2023 15:14

En az 25 bin TL istiyorlardı, İstanbul'da görüşmeler tıkandı! 5 bin 500 çöp transfer işçisi greve gidiyor: Çöp yığınları...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSTAÇ ile Hak-İş Konfederasyonu'na bağlı Hizmet-İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri tıkandı. En az 25 bin TL'lik talep karşısında anlaşma çıkmadı. Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, yaptığı açıklamada 5 bin 500 çöp transfer işçisi greve gitmeye hazırlandığını söyledi.

Finans 15-08-2023 10:03

İstanbul'da çöp transfer işçileri greve hazırlanıyor

HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) ilçelerden toplanan çöpleri geri dönüşüm tesislerine aktarmakla görevli İSTAÇ AŞ'de taleplerinin karşılanmaması halinde greve çıkacaklarını bildirdi.

Yurthaber 15-08-2023 09:04

İzmir'de metro ve tramvay işçilerinin grevi sona erdi

İzmir'de Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikasına üye metro ve tramvay çalışanlarının başlattığı grev toplu iş sözleşmesinin imzalanmasıyla sona erdi.

Yurthaber 02-08-2023 07:28

İzmirliler dikkat! Tunç Soyer 'çok sevinçliyim' diyerek duyurdu

İzmir'de metro ve tramvaylardaki grev sona erdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, metro ve tramvayın çalışacağını ve iki gün süren grevin sona erdiğini duyurarak, "2 gündür yaşanan büyük sıkıntılar bittiği için çok sevinçliyim" dedi.

Haber 01-08-2023 23:32

İzmir'de metro ve tramvay grevi sonrası Tunç Soyer sitem etti! Belediyenin önerdiği rakamları açıkladı

Sabah metro ve tramvayla yola çıkacak olan İzmirliler seferlerin durduğunu öğrendi. Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma çıkmayınca işçiler greve başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den açıklama geldi. Seferlerin durması nedeniyle alınan önlemleri açıklayan Soyer, "Görüşmelerde, masada hep uzlaşmayı isteyen taraf olduk" dedi. Belediye olarak çalışanlara tekliflerini duyuran Soyer, "Belki de Türkiye'deki tek kamu işçileri grevini İzmir hak etmiyor" ifadelerini kullandı.

Haber 31-07-2023 17:00

İzmir’de metro ve tramvay çalışanları greve gitti! Vatandaşlar zor anlar yaşadı

İzmir'de ulaşımın ana damarlarından biri olan metro ve tramvayda Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde uzlaşı çıkmaması üzerine işçiler, greve gitti. Haftanın ilk gününe grevle uyanan ve metro ile tramvaya binemeyen İzmirliler ise otobüslere veya taksilere yönelmek zorunda kaldı.

Finans 31-07-2023 09:50

THY duyurdu: Fransa seferleri, bu ülkedeki grev nedeniyle iptal edildi

Türk Hava Yolları'nın (THY) Fransa seferleri, bu ülkedeki grev nedeniyle iptal edildi. Konuya ilişkin uçuş bilgileri THY Basın Müşavirliğinden duyuruldu. İşte haberin detayları...

Haber 08-03-2023 18:56

Yunanistan’da tren kazasının yankısı devam ediyor! Binlerce işçi genel greve katılarak iş bıraktı

Yunanistan’ın Larisa bir yük treni ve yolcu treni çarpışmıştı. 28 Şubat’ta gerçekleşen kazada 57 kişi hayatını kaybetmişti. Ülkede tren kazasının yankıları hâlâ devam ediyor. Binlerce işçi Yunanistan'ın en ölümcül tren faciasını protesto etmek için iş bıraktı. Genel grev nedeniyle hayat ülkede durma noktasına geldi.

Trend 08-03-2023 14:46

Fransa basını 'kara gün' dedi, ülkede 1 milyon kişi sokağa çıktı! Emeklilik yaşının 64 olmasına karşı büyük grev

Fransa'da hükümetin emeklilik yaşını 62'den 64'e çıkarmayı hedefleyen tartışmalı emeklilik reformuna karşı protestolar sürüyor. Söz konusu reform paketine karşı ülkede bugün 1 milyondan fazla kişi greve gidip sokaklara çıktı.

Haber 31-01-2023 15:24

Resmi Gazete'de yayımlandı: Fabrikadaki grev Cumhurbaşkanı kararıyla ertelendi

Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan bir karara göre, Schneider Enerji Endüstrisi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde yer alan iş yerinde alınan grev kararı 60 gün süreyle ertelendi.

Haber 24-01-2023 01:08

Bursa'da bir tekstil fabrikasındaki grev, toplu iş sözleşmesinin imzalanmasıyla sona erdi

Bursa'da bir tekstil firmasına ait fabrikanın çalışanlarının grevi, toplu iş sözleşmesinin imzalanmasıyla sona erdi.

Yurthaber 01-12-2022 07:38

Bursa'da bir tekstil fabrikasında çalışan işçiler greve gitti

Bursa'da bir tekstil firmasına ait fabrikanın çalışanları, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması nedeniyle grev başlattı.

Yurthaber 29-11-2022 14:52

Belediye başkanıyla işçi arasında gergin anlar! Avcılar Belediyesi'ndeki greve damgasını vurdu: Sen kes lan, kimsin sen!

İstanbul'un Avcılar Belediyesi'nde yaklaşık 4 aydır yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmayınca belediye işçileri dün greve başladı. Belediyeden yapılan açıklamada "Uzlaşmayan taraf sendikanın Ankara'daki yöneticileri olmuştur" dendi. İşçilerin grevine ise Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin işçilerle yaşadığı gerginlik damga vurdu. Hançerli ile grevdeki işçiler arasında karşılıklı sert sözler sarf edildi.

Haber 19-10-2022 12:00

Avcılar Belediyesinden işçilerin başlattığı greve ilişkin açıklama:

"Çalışma arkadaşlarımızın haklarını vermek için tüm iyi niyetimizle var gücümüzle çalışıyoruz. Aynı iyi niyet ve kararlılığı da sendikadan bekliyoruz"

Yurthaber 18-10-2022 17:28

Kumluca Belediyesindeki işçilerin grevi devam ediyor

Belediye yöneticileri ile grevdeki işçiler arasında tartışma yaşandı - Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Alagöz: - "Kumluca Belediyesi hizmetlerini aksatmadan devam ettirecektir"

Yurthaber 06-10-2022 01:08

Kumluca Belediyesinde işçiler greve başladı

Kumluca Belediyesinde işçiler greve başladı

Yurthaber 05-10-2022 15:25

Kumluca Belediyesinde greve giden işçilerden bazıları işten çıkarıldı

Belediyenin açıklamasından: - "Çalışma barışını bozmaya yeltenen işçiler, hizmetin devamlılığının, çalışma barışının korunmasını amaçlayan idarece, disiplin hükümlerine aykırı hareketten dolayı işten el çektirilmişlerdir" - DİSK Akdeniz Bölge Başkanı Vedat Küçük: - "Belediye yönetimi sendikalı işçilere cephe aldı, işinden attı, sürgün etti. Anayasaya ve yasalarımıza karşı geldi, suç işledi"

Yurthaber 29-09-2022 17:51

Kadıköy Belediyesi işçilerinden grev kararı

Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1. Şube Başkanı Aydoğan: - "Grev, Kadıköy Belediyesinde çalışan yaklaşık 2 bin 300 kişiyi kapsayacak. Sağlık ve Veterinerlik birimleri hariç tüm arkadaşlarımız greve katılacak"

Yurthaber 15-09-2022 15:05

Fransa'daki grev nedeniyle THY'den sefer iptalleri

Fransa'daki grev nedeniyle THY'den sefer iptalleri

Yurthaber 15-09-2022 09:40

İngiltere'de büyük şok! Binlerce makinist grev başlattı, seyahat kesintileri...

İngiltere'de binlerce makinist ücret artışı talebiyle grev başlattı. Sendikalar, yüzde 9'un üzerindeki enflasyon nedeniyle önemli ücret artışları talep ediyor. Grev nedeniyle çok sayıda yolcu seyahat kesintileriyle karşı karşıya kaldı.

Haber 30-07-2022 20:25

Sultangazi'de ücretlerine zam isteyen kamyon şoförleri greve başladı

Cebeci'deki döküm sahasının önünde toplanan Avrupa Yakası Nakliyeciler Derneğine bağlı hafriyat işi yapan bazı şoförler, harcamalarının arttığı gerekçesiyle işverenden zam talep etti - Dernek Başkanı Yüksel Döner: - "Döküm sahalarına gerekli tesislerin yapılmasını istiyoruz. İBB zabıtalarının Esenyurt bölgesindeki kaçak döküme karşı önlem almasını istiyoruz"

Yurthaber 21-07-2022 12:30

Sarıyer Belediyesinde grev yapan işçilerin eylemi 13'üncü gününde

Sarıyer Belediyesinde grev yapan işçilerin eylemi 13'üncü gününde

Yurthaber 17-07-2022 14:37

Belediye çalışanlarından zam grevi! İstedikleri oranı açıkladılar: Hakkımızı elde etmeden buradan kalkmayacağız

Sarıyer Belediyesi işçileri zam talebiyle toplanarak grev kararı aldı. 6 aydır uzlaşma sağlayamadıklarını belirten işçiler yeni zammın enflasyon oranında olması gerektiğini belirtti. Eylemde konuşan Genel-İş Avrupa Yakası 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Pehlivan, "Grev bizim için hiçbir zaman amaç olmamıştır ama yasaların gereği bugün son gün. Bunu uygulamak zorundaydık. Biz hakkımızı elde etmeden buradan kalkmayacağız" dedi.

Haber 05-07-2022 17:13

Sarıyer Belediyesi çalışanları zam talebiyle grev başlattı

Genel İş 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Pehlivan: - "Bugün yasanın vermiş olduğu son gündür. Grevimize başladık, umarız bu iş masada bitsin"

Yurthaber 05-07-2022 14:56

Avrupa ülkesinde kaos! Uzun kuyruklar oluştu... Herkes çıkacak o sonucu bekliyor

Avrupa ülkesi Fransa'da havayolu şirketlerinde çalışan yer hizmetleri personelinin 2 günlük grev kararı alması nedeniyle adeta kaosu yaşıyor. Grev kararı sonrası havalimanlarında uzun kuyruklar oluştu, bazı seferler ise iptal edildi. Paris merkezli uluslararası bir havalimanı operatörü Aeroports de Paris ile işçi temsilcileri arasındaki görüşmeler sürerken henüz bir anlaşmaya varılamadığı öğrenildi.

Haber 30-06-2022 19:39

İngiltere'de demir yolu işçileri yarın son 30 yılın en büyük grevine hazırlanıyor

İngiltere, İskoçya ve Galler'de demir yolu işçileri yarın son 30 yılın en büyük grevine hazırlanıyor. Perşembe ve Cumartesi günleri de sürecek greve 40 binden fazla işçi katılacak.

Haber 20-06-2022 09:11

THY, Fransa'da yapılacak grev nedeniyle bir seferini iptal etti

THY, Fransa'da yapılacak grev nedeniyle bir seferini iptal etti

Yurthaber 08-06-2022 17:07

DOKTOR GREVİ! Doktorlar grevde mi? Doktorlar ne zaman greve gidiyor? Doktorlar kaç gün grev yapacak?

Doktor grevi yeniden gündeme geldi. Bugün doktorlar grevde mi, 27 Mayıs hastaneler açık mı? soruları yanıt bulmayı bekliyor. Nisan ayı ve mayıs ayının başında greve giden sağlık çalışanları yeniden greve gidiyor. Peki, Doktorlar grevde mi, bugün doktorlar çalışıyor mu? 27 Mayıs 2022 hastaneler açık mı? İşte cevaplar!

Haber 27-05-2022 11:35

Fransız Diplomatlar İsyanda: Dışişleri'nde Grev Kararı

Fransız Dışişleri Bakanlığı çalışanları, hassas diplomatik gündeme rağmen, hükümet tarafından getirilen ve "Fransız diplomasi geleneklerinin sonunu getiren" bir dizi reforma karşı ayaklandı. Dünyanın en eski diplomasi teşkilatlarından birisi olan bakanlık tarihinde ikinci kez grev kararı alındı

Haber 21-05-2022 22:14

18 Mayıs sağlık ocağı, poliklinik ve hastaneler açık mı? 18 Mayıs sağlık ocakları hizmet verecek mi? 18 Mayıs doktorların grevi kaç gün sürecek?

18 Mayıs sağlık ocakları açık mı? Aile Sağlığı Merkezleri aile hekimi, doktor grevleri ne zaman? Geçtiğimiz günlerde Hekimsen sosyal medyadan bir duyuru yayınlamış ve Mayıs ayında 6 gün iş bırakma eylemi yapılacağını belirtmişti. Bu açıklamadan sonra vatandaşlar 18 Mayıs sağlık ocakları, poliklinik ve hastaneler açık mı? sorusunun yanıtı aranıyor. İşte 18 Mayıs sağlık ocaklarına dair merak edilenler!

Haber 18-05-2022 06:28

18 Mayıs doktorlar çalışmayacak mı? 18 Mayıs doktorlar grevde mi? 18 Mayıs doktorlar grevde mi?

18 Mayıs doktorların çalışma durumu sorgulanıyor. Çalışma koşullarının, mesai saatlerinin ve ücretlerinin düzenlenmesini isteyen sağlık çalışanları bu ay toplamda altı gün eylem yapacaklarını açıklamışlardı. Vatandaşlar 18 Mayıs grevde mi, doktorlar çalışıyor mu? Peki, 18 Mayıs doktorlar grevde mi, muayene yapılacak mı? İşte konuya ilişkin detaylar...

Haber 18-05-2022 06:28

Sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı! Balıkesir'de başhekim ile doktorların grev tartışmasına inceleme

Balıkesir'de, Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Muzaffer Şenveli ile grev yapan doktorlar arasındaki tartışmayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı. Balıkesir Tabip Odası da meslektaşlarına mobbing uygulandığını öne sürerek yasal süreç başlatılacağını açıkladı. Başhekim Şenveli'nin hastanedeki güvenlik görevlilerine hitaben görüntüleri çeken doktoru kastederek, "Şunu da hemen paketleyin, hemen alın hemen" sözleri sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. İşte detaylar!

Haber 15-03-2022 17:08

Başhekim ve doktorlar arasında tepki çeken tartışma! ‘Şunu da hemen paketleyin’

Doktorların sağlık düzenlemesindeki yeni talepleri ile ilgili grev kararı almasının ardından Balıkesir’den gelen görüntüler şaşkına çevirdi. Balıkesir’deki devlet hastanesinde başhekim ile acil sağlık hizmeti dışında çalışmayan doktorlar arasında tartışma çıktı. Başhekimin tartışma sırasında doktorlara yönelik sözleri ile tepki çekti.

Haber 15-03-2022 07:45

Son dakika: Migros çalışanlarıyla ilgili Bakan Bilgin'den önemli açıklama

Son dakika haberine göre Migros çalışanlarının devam eden grevine ilişkin Bakan Bilgin'den açıklama geldi. Bakan Bilgin, "Migros çalışanı işçilerin şikayetleri ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak soruşturma başlattık." dedi.

Finans 19-02-2022 13:49

Tabip-Sen'li doktorlar 2 gün iş bırakma kararı aldı

Özlük ve mali hakları iyileştirilmeyen, yoğun mesai şartları altında ezilen, karar vericiler nezdinde üvey evlat muamelesi gören, popülist yaklaşımlarla negatif ayrımcılığa tabi tutulan, sistematik olarak değersizleştirilen ve mesleki itibarı her gün erozyona uğrayan doktorlar iş bırakma kararı aldı.

Haber 14-02-2022 21:40

Sağlık çalışanlarından 1 günlük grev! Bizler de artık geçinemiyoruz

Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) başlattığı ve sağlık meslek örgütlerinin desteklediği eylemler çerçevesinde, sağlık çalışanları bugün tüm Türkiye’de bir günlük grev gerçekleştiriyor. Ankara Tabip Odası Asistan Hekim Komisyonu Üyesi Dr. Volkan Tümer, Tüm toplumsal kesimler gibi bizler de artık geçinemiyoruz. Bugün de sesimize kulak asmayan, taleplerimizi görmezden gelenlere karşı bir kez daha uyarı grevindeyiz" ifadelerini kullandı.

Haber 08-02-2022 14:35

8 Şubat doktorlar grevde mi? Hastanelerde grev mi var? Hastaneler bugün açık mı? 8 şubat 2022 Salı

8 Şubat doktorlar grevde mi? sorusunun yanıtı Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'nden yapılan açıklamanın ardından bugün hastaneye gitmek isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bu kapsamda 8 Şubat doktorlar grevde mi? Hastanelerde grev mi var? Hastaneler bugün açık mı? soru ve konu başlıkları internette araştırılmaya başlandı. İşte 8 şubat 2022 Salı günü doktor ve hastanelere ilişkin son durum...

Haber 08-02-2022 09:44

Bakırköy Belediyesinde grev sürüyor! Kemal Kılıçdaroğlu işçilerle görüştü... Sorunu çözeceğini söyledi

Bakırköy Belediyesinde haftalardır devam eden grevde yeni gelişme yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplu iş sözleşmesi döneminde hak gaspı yaşadıklarını iddia ederek grev kararı alan belediye işçileriyle görüştü. Ziyarete ilişkin açıklama yapan sendika başkanı Savaş Doğan, "Kendisi sorunu çözeceğini söyledi. Bakırköy Belediye Başkanı'nı yanına çağırıp sorunu çözeceğini belirtti" dedi.

Haber 07-01-2022 13:40

Son dakika: Bakırköy Belediyesi çalışanlarından parti binası önünde 'bekleme eylemi'

Son dakika haberi... Bakırköy Belediyesi çalışanları CHP İlçe Başkanlığı önünde bekleme eylemi başlattı. İşçiler iki aydır grev yapıyordu.

Haber 22-12-2021 21:49

Bakırköy Belediyesinde çalışan sendika üyelerinden toplu sözleşme protestosu

Bakırköy Belediyesinde çalışan sendika üyelerinden toplu sözleşme protestosu

Yurthaber 26-10-2021 12:56

İzmir'de metro ve tramvay çalışanları, uzlaşılmazsa 22 Ekim'de greve çıkacak

Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası İzmir Şube Başkanı Hamdullah Giral: - "Son saate kadar umudumuzu yitirmiyoruz. Arkadaşlarımız için çalışmaya devam ediyoruz"

Yurthaber 20-10-2021 13:38

Ülkede kriz! Öğretmenler greve gitti, okullar açılamadı

Lübnan'da, ülkedeki ekonomik sıkıntıları ve kötü yaşam koşullarını protesto eden öğretmenlerin greve gitmesi nedeniyle okulların 2 hafta geç başlayacağı açıklandı.

Haber 26-09-2021 22:17

Yüzde 1.5 zam önerildi! Alman makinistler greve gitti

Deutsche Bahn, GDL üyelerine gelecek yıl için yüzde 1,5 ve Mart 2023’te ise yüzde 1,7 zam teklif etmişti.

Finans 10-08-2021 16:16

Hizmet-İş'in Antalya Büyükşehir Belediyesinde 723 gündür sürdürdüğü grev sona erdi

Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil: - "Hukuki mücadelemize devam edeceğiz. Mahkeme kararı kesin olmadığı için gerekçeli kararın yazılmasıyla birlikte istinaf mahkemesine itirazımızı yapacağız"

Yurthaber 16-07-2021 20:03

723 günlük en uzun grev mahkeme kararıyla sonlandırıldı

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası Antalya Şubesinin, Antalya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları AŞ’de çalışan 7 bin 338 işçi için 723 gündür sürdürdüğü grev, yetkili makam İŞKUR’un mahkeme kararına istinaden grevinin sonlandırılmasına ilişkin tutanağını ilan etmesiyle sonlandırıldı. Sendika gerekçeli kararın yazılmasına takiben konuyu istinaf mahkemesine taşıyacak.

Haber 16-07-2021 18:51

Antalya'da 648 gündür grevde olan işçiler, Büyükşehir Belediyesi önüne siyah çelenk bıraktı

HİZMET-İŞ Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil: - "İki yıldır bizlere zehir edilen bu bayramı, artık Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının da en güzel şekilde kutlamayı hak ettiklerini düşünüyoruz"

Yurthaber 30-04-2021 12:21