Grev Haberleri

THY duyurdu: Fransa seferleri, bu ülkedeki grev nedeniyle iptal edildi

Türk Hava Yolları'nın (THY) Fransa seferleri, bu ülkedeki grev nedeniyle iptal edildi. Konuya ilişkin uçuş bilgileri THY Basın Müşavirliğinden duyuruldu. İşte haberin detayları...

Haber 08-03-23 18:56

Yunanistan’da tren kazasının yankısı devam ediyor! Binlerce işçi genel greve katılarak iş bıraktı

Yunanistan’ın Larisa bir yük treni ve yolcu treni çarpışmıştı. 28 Şubat’ta gerçekleşen kazada 57 kişi hayatını kaybetmişti. Ülkede tren kazasının yankıları hâlâ devam ediyor. Binlerce işçi Yunanistan'ın en ölümcül tren faciasını protesto etmek için iş bıraktı. Genel grev nedeniyle hayat ülkede durma noktasına geldi.

Trend 08-03-23 14:46

Fransa basını 'kara gün' dedi, ülkede 1 milyon kişi sokağa çıktı! Emeklilik yaşının 64 olmasına karşı büyük grev

Fransa'da hükümetin emeklilik yaşını 62'den 64'e çıkarmayı hedefleyen tartışmalı emeklilik reformuna karşı protestolar sürüyor. Söz konusu reform paketine karşı ülkede bugün 1 milyondan fazla kişi greve gidip sokaklara çıktı.

Haber 31-01-23 15:24

Resmi Gazete'de yayımlandı: Fabrikadaki grev Cumhurbaşkanı kararıyla ertelendi

Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan bir karara göre, Schneider Enerji Endüstrisi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde yer alan iş yerinde alınan grev kararı 60 gün süreyle ertelendi.

Haber 24-01-23 01:08

Bursa'da bir tekstil fabrikasındaki grev, toplu iş sözleşmesinin imzalanmasıyla sona erdi

Bursa'da bir tekstil firmasına ait fabrikanın çalışanlarının grevi, toplu iş sözleşmesinin imzalanmasıyla sona erdi.

Yurthaber 01-12-22 07:38

Bursa'da bir tekstil fabrikasında çalışan işçiler greve gitti

Bursa'da bir tekstil firmasına ait fabrikanın çalışanları, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması nedeniyle grev başlattı.

Yurthaber 29-11-22 14:52

Belediye başkanıyla işçi arasında gergin anlar! Avcılar Belediyesi'ndeki greve damgasını vurdu: Sen kes lan, kimsin sen!

İstanbul'un Avcılar Belediyesi'nde yaklaşık 4 aydır yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmayınca belediye işçileri dün greve başladı. Belediyeden yapılan açıklamada "Uzlaşmayan taraf sendikanın Ankara'daki yöneticileri olmuştur" dendi. İşçilerin grevine ise Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin işçilerle yaşadığı gerginlik damga vurdu. Hançerli ile grevdeki işçiler arasında karşılıklı sert sözler sarf edildi.

Haber 19-10-22 12:00

Avcılar Belediyesinden işçilerin başlattığı greve ilişkin açıklama:

"Çalışma arkadaşlarımızın haklarını vermek için tüm iyi niyetimizle var gücümüzle çalışıyoruz. Aynı iyi niyet ve kararlılığı da sendikadan bekliyoruz"

Yurthaber 18-10-22 17:28

Kumluca Belediyesindeki işçilerin grevi devam ediyor

Belediye yöneticileri ile grevdeki işçiler arasında tartışma yaşandı - Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Alagöz: - "Kumluca Belediyesi hizmetlerini aksatmadan devam ettirecektir"

Yurthaber 06-10-22 01:08

Kumluca Belediyesinde işçiler greve başladı

Kumluca Belediyesinde işçiler greve başladı

Yurthaber 05-10-22 15:25

Kumluca Belediyesinde greve giden işçilerden bazıları işten çıkarıldı

Belediyenin açıklamasından: - "Çalışma barışını bozmaya yeltenen işçiler, hizmetin devamlılığının, çalışma barışının korunmasını amaçlayan idarece, disiplin hükümlerine aykırı hareketten dolayı işten el çektirilmişlerdir" - DİSK Akdeniz Bölge Başkanı Vedat Küçük: - "Belediye yönetimi sendikalı işçilere cephe aldı, işinden attı, sürgün etti. Anayasaya ve yasalarımıza karşı geldi, suç işledi"

Yurthaber 29-09-22 17:51

Kadıköy Belediyesi işçilerinden grev kararı

Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1. Şube Başkanı Aydoğan: - "Grev, Kadıköy Belediyesinde çalışan yaklaşık 2 bin 300 kişiyi kapsayacak. Sağlık ve Veterinerlik birimleri hariç tüm arkadaşlarımız greve katılacak"

Yurthaber 15-09-22 15:05

Fransa'daki grev nedeniyle THY'den sefer iptalleri

Fransa'daki grev nedeniyle THY'den sefer iptalleri

Yurthaber 15-09-22 09:40

İngiltere'de büyük şok! Binlerce makinist grev başlattı, seyahat kesintileri...

İngiltere'de binlerce makinist ücret artışı talebiyle grev başlattı. Sendikalar, yüzde 9'un üzerindeki enflasyon nedeniyle önemli ücret artışları talep ediyor. Grev nedeniyle çok sayıda yolcu seyahat kesintileriyle karşı karşıya kaldı.

Haber 30-07-22 20:25

Sultangazi'de ücretlerine zam isteyen kamyon şoförleri greve başladı

Cebeci'deki döküm sahasının önünde toplanan Avrupa Yakası Nakliyeciler Derneğine bağlı hafriyat işi yapan bazı şoförler, harcamalarının arttığı gerekçesiyle işverenden zam talep etti - Dernek Başkanı Yüksel Döner: - "Döküm sahalarına gerekli tesislerin yapılmasını istiyoruz. İBB zabıtalarının Esenyurt bölgesindeki kaçak döküme karşı önlem almasını istiyoruz"

Yurthaber 21-07-22 12:30

Sarıyer Belediyesinde grev yapan işçilerin eylemi 13'üncü gününde

Sarıyer Belediyesinde grev yapan işçilerin eylemi 13'üncü gününde

Yurthaber 17-07-22 14:37

Belediye çalışanlarından zam grevi! İstedikleri oranı açıkladılar: Hakkımızı elde etmeden buradan kalkmayacağız

Sarıyer Belediyesi işçileri zam talebiyle toplanarak grev kararı aldı. 6 aydır uzlaşma sağlayamadıklarını belirten işçiler yeni zammın enflasyon oranında olması gerektiğini belirtti. Eylemde konuşan Genel-İş Avrupa Yakası 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Pehlivan, "Grev bizim için hiçbir zaman amaç olmamıştır ama yasaların gereği bugün son gün. Bunu uygulamak zorundaydık. Biz hakkımızı elde etmeden buradan kalkmayacağız" dedi.

Haber 05-07-22 17:13

Sarıyer Belediyesi çalışanları zam talebiyle grev başlattı

Genel İş 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Pehlivan: - "Bugün yasanın vermiş olduğu son gündür. Grevimize başladık, umarız bu iş masada bitsin"

Yurthaber 05-07-22 14:56

Avrupa ülkesinde kaos! Uzun kuyruklar oluştu... Herkes çıkacak o sonucu bekliyor

Avrupa ülkesi Fransa'da havayolu şirketlerinde çalışan yer hizmetleri personelinin 2 günlük grev kararı alması nedeniyle adeta kaosu yaşıyor. Grev kararı sonrası havalimanlarında uzun kuyruklar oluştu, bazı seferler ise iptal edildi. Paris merkezli uluslararası bir havalimanı operatörü Aeroports de Paris ile işçi temsilcileri arasındaki görüşmeler sürerken henüz bir anlaşmaya varılamadığı öğrenildi.

Haber 30-06-22 19:39

İngiltere'de demir yolu işçileri yarın son 30 yılın en büyük grevine hazırlanıyor

İngiltere, İskoçya ve Galler'de demir yolu işçileri yarın son 30 yılın en büyük grevine hazırlanıyor. Perşembe ve Cumartesi günleri de sürecek greve 40 binden fazla işçi katılacak.

Haber 20-06-22 09:11

THY, Fransa'da yapılacak grev nedeniyle bir seferini iptal etti

THY, Fransa'da yapılacak grev nedeniyle bir seferini iptal etti

Yurthaber 08-06-22 17:07

DOKTOR GREVİ! Doktorlar grevde mi? Doktorlar ne zaman greve gidiyor? Doktorlar kaç gün grev yapacak?

Doktor grevi yeniden gündeme geldi. Bugün doktorlar grevde mi, 27 Mayıs hastaneler açık mı? soruları yanıt bulmayı bekliyor. Nisan ayı ve mayıs ayının başında greve giden sağlık çalışanları yeniden greve gidiyor. Peki, Doktorlar grevde mi, bugün doktorlar çalışıyor mu? 27 Mayıs 2022 hastaneler açık mı? İşte cevaplar!

Haber 27-05-22 11:35

Fransız Diplomatlar İsyanda: Dışişleri'nde Grev Kararı

Fransız Dışişleri Bakanlığı çalışanları, hassas diplomatik gündeme rağmen, hükümet tarafından getirilen ve "Fransız diplomasi geleneklerinin sonunu getiren" bir dizi reforma karşı ayaklandı. Dünyanın en eski diplomasi teşkilatlarından birisi olan bakanlık tarihinde ikinci kez grev kararı alındı

Haber 21-05-22 22:14

18 Mayıs sağlık ocağı, poliklinik ve hastaneler açık mı? 18 Mayıs sağlık ocakları hizmet verecek mi? 18 Mayıs doktorların grevi kaç gün sürecek?

18 Mayıs sağlık ocakları açık mı? Aile Sağlığı Merkezleri aile hekimi, doktor grevleri ne zaman? Geçtiğimiz günlerde Hekimsen sosyal medyadan bir duyuru yayınlamış ve Mayıs ayında 6 gün iş bırakma eylemi yapılacağını belirtmişti. Bu açıklamadan sonra vatandaşlar 18 Mayıs sağlık ocakları, poliklinik ve hastaneler açık mı? sorusunun yanıtı aranıyor. İşte 18 Mayıs sağlık ocaklarına dair merak edilenler!

Haber 18-05-22 06:28

18 Mayıs doktorlar çalışmayacak mı? 18 Mayıs doktorlar grevde mi? 18 Mayıs doktorlar grevde mi?

18 Mayıs doktorların çalışma durumu sorgulanıyor. Çalışma koşullarının, mesai saatlerinin ve ücretlerinin düzenlenmesini isteyen sağlık çalışanları bu ay toplamda altı gün eylem yapacaklarını açıklamışlardı. Vatandaşlar 18 Mayıs grevde mi, doktorlar çalışıyor mu? Peki, 18 Mayıs doktorlar grevde mi, muayene yapılacak mı? İşte konuya ilişkin detaylar...

Haber 18-05-22 06:28

Sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı! Balıkesir'de başhekim ile doktorların grev tartışmasına inceleme

Balıkesir'de, Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Muzaffer Şenveli ile grev yapan doktorlar arasındaki tartışmayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı. Balıkesir Tabip Odası da meslektaşlarına mobbing uygulandığını öne sürerek yasal süreç başlatılacağını açıkladı. Başhekim Şenveli'nin hastanedeki güvenlik görevlilerine hitaben görüntüleri çeken doktoru kastederek, "Şunu da hemen paketleyin, hemen alın hemen" sözleri sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. İşte detaylar!

Haber 15-03-22 17:08

Başhekim ve doktorlar arasında tepki çeken tartışma! ‘Şunu da hemen paketleyin’

Doktorların sağlık düzenlemesindeki yeni talepleri ile ilgili grev kararı almasının ardından Balıkesir’den gelen görüntüler şaşkına çevirdi. Balıkesir’deki devlet hastanesinde başhekim ile acil sağlık hizmeti dışında çalışmayan doktorlar arasında tartışma çıktı. Başhekimin tartışma sırasında doktorlara yönelik sözleri ile tepki çekti.

Haber 15-03-22 07:45

Son dakika: Migros çalışanlarıyla ilgili Bakan Bilgin'den önemli açıklama

Son dakika haberine göre Migros çalışanlarının devam eden grevine ilişkin Bakan Bilgin'den açıklama geldi. Bakan Bilgin, "Migros çalışanı işçilerin şikayetleri ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak soruşturma başlattık." dedi.

Finans 19-02-22 13:49

Tabip-Sen'li doktorlar 2 gün iş bırakma kararı aldı

Özlük ve mali hakları iyileştirilmeyen, yoğun mesai şartları altında ezilen, karar vericiler nezdinde üvey evlat muamelesi gören, popülist yaklaşımlarla negatif ayrımcılığa tabi tutulan, sistematik olarak değersizleştirilen ve mesleki itibarı her gün erozyona uğrayan doktorlar iş bırakma kararı aldı.

Haber 14-02-22 21:40

Sağlık çalışanlarından 1 günlük grev! Bizler de artık geçinemiyoruz

Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) başlattığı ve sağlık meslek örgütlerinin desteklediği eylemler çerçevesinde, sağlık çalışanları bugün tüm Türkiye’de bir günlük grev gerçekleştiriyor. Ankara Tabip Odası Asistan Hekim Komisyonu Üyesi Dr. Volkan Tümer, Tüm toplumsal kesimler gibi bizler de artık geçinemiyoruz. Bugün de sesimize kulak asmayan, taleplerimizi görmezden gelenlere karşı bir kez daha uyarı grevindeyiz" ifadelerini kullandı.

Haber 08-02-22 14:35

8 Şubat doktorlar grevde mi? Hastanelerde grev mi var? Hastaneler bugün açık mı? 8 şubat 2022 Salı

8 Şubat doktorlar grevde mi? sorusunun yanıtı Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'nden yapılan açıklamanın ardından bugün hastaneye gitmek isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bu kapsamda 8 Şubat doktorlar grevde mi? Hastanelerde grev mi var? Hastaneler bugün açık mı? soru ve konu başlıkları internette araştırılmaya başlandı. İşte 8 şubat 2022 Salı günü doktor ve hastanelere ilişkin son durum...

Haber 08-02-22 09:44

Bakırköy Belediyesinde grev sürüyor! Kemal Kılıçdaroğlu işçilerle görüştü... Sorunu çözeceğini söyledi

Bakırköy Belediyesinde haftalardır devam eden grevde yeni gelişme yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplu iş sözleşmesi döneminde hak gaspı yaşadıklarını iddia ederek grev kararı alan belediye işçileriyle görüştü. Ziyarete ilişkin açıklama yapan sendika başkanı Savaş Doğan, "Kendisi sorunu çözeceğini söyledi. Bakırköy Belediye Başkanı'nı yanına çağırıp sorunu çözeceğini belirtti" dedi.

Haber 07-01-22 13:40

Son dakika: Bakırköy Belediyesi çalışanlarından parti binası önünde 'bekleme eylemi'

Son dakika haberi... Bakırköy Belediyesi çalışanları CHP İlçe Başkanlığı önünde bekleme eylemi başlattı. İşçiler iki aydır grev yapıyordu.

Haber 22-12-21 21:49

Bakırköy Belediyesinde çalışan sendika üyelerinden toplu sözleşme protestosu

Bakırköy Belediyesinde çalışan sendika üyelerinden toplu sözleşme protestosu

Yurthaber 26-10-21 12:56

İzmir'de metro ve tramvay çalışanları, uzlaşılmazsa 22 Ekim'de greve çıkacak

Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası İzmir Şube Başkanı Hamdullah Giral: - "Son saate kadar umudumuzu yitirmiyoruz. Arkadaşlarımız için çalışmaya devam ediyoruz"

Yurthaber 20-10-21 13:38

Ülkede kriz! Öğretmenler greve gitti, okullar açılamadı

Lübnan'da, ülkedeki ekonomik sıkıntıları ve kötü yaşam koşullarını protesto eden öğretmenlerin greve gitmesi nedeniyle okulların 2 hafta geç başlayacağı açıklandı.

Haber 26-09-21 22:17

Yüzde 1.5 zam önerildi! Alman makinistler greve gitti

Deutsche Bahn, GDL üyelerine gelecek yıl için yüzde 1,5 ve Mart 2023’te ise yüzde 1,7 zam teklif etmişti.

Finans 10-08-21 16:16

Hizmet-İş'in Antalya Büyükşehir Belediyesinde 723 gündür sürdürdüğü grev sona erdi

Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil: - "Hukuki mücadelemize devam edeceğiz. Mahkeme kararı kesin olmadığı için gerekçeli kararın yazılmasıyla birlikte istinaf mahkemesine itirazımızı yapacağız"

Yurthaber 16-07-21 20:03

723 günlük en uzun grev mahkeme kararıyla sonlandırıldı

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası Antalya Şubesinin, Antalya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları AŞ’de çalışan 7 bin 338 işçi için 723 gündür sürdürdüğü grev, yetkili makam İŞKUR’un mahkeme kararına istinaden grevinin sonlandırılmasına ilişkin tutanağını ilan etmesiyle sonlandırıldı. Sendika gerekçeli kararın yazılmasına takiben konuyu istinaf mahkemesine taşıyacak.

Haber 16-07-21 18:51

Antalya'da 648 gündür grevde olan işçiler, Büyükşehir Belediyesi önüne siyah çelenk bıraktı

HİZMET-İŞ Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil: - "İki yıldır bizlere zehir edilen bu bayramı, artık Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının da en güzel şekilde kutlamayı hak ettiklerini düşünüyoruz"

Yurthaber 30-04-21 12:21

Maltepe'de grev sona erdi! Belediye ile işçiler anlaştı

İstanbul'da geçen hafta yaşanan çöp sorunu çözüldü. Maltepe'de belediye ile grev kararı alan işçiler anlaştı.

Haber 01-03-21 09:01

Maltepe Belediyesi'nden grev ile ilgili açıklama

Maltepe Belediyesi DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikasıyla ilgili görüşmeleri sonucu, ortaya çıkan işçilerin grevine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Belediye Meclis’imiz ve kurumumuzca yetkilendirilen SODEM-SEN ve yetkili işçi sendikası ile görüşmeler devam etmektedir” denildi.

Haber 24-02-21 20:07

Maltepe'de isyan ettiren görüntü! Sokaklarda çöp yığınları oluştu

Maltepe Belediyesi'nde çalışan 1500 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine dünden itibaren grev başladı. Maltepe’de sokaklarda çöp yığınları oluştu.

Haber 24-02-21 10:34

Kadıköy Belediyesi TİS'in imzalandığını duyurdu, işçiler tepki gösterdi

Kadıköy Belediyesi: - "Kadıköy Belediyesi ve DİSK Genel-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, Genel-İş Sendikası Genel Merkezi ile yapılan anlaşma ile sona ermiştir" - Belediyenin, "sendikanın yetkili şubesi yerine Genel-İş Sendikası Genel Merkezi ile anlaşma imzalamasına" tepki gösteren işçiler, belediye önündeki bekleyişlerini sürdürüyor - Genel İş Sendikası Anadolu Yakası 1 No'lu Şube Başkanı Ahmet Arıkan: - "Seçilmiş iradeyi yok sayarak, işçinin kazanım için verdiği mücadeleyi yok sayarak gidip imza atılmasını kabul etmiyoruz. Bizim onur, gurur meselemizdir. Bu anlayışı reddediyoruz. İşçi buradadır, hakkının arkasındadır"

Yurthaber 18-02-21 15:01

Kadıköy Belediyesi'nde TİS imzalandı, ortalık karıştı

Kadıköy Belediyesi, DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası Genel Merkezi ile toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlandığını açıklarken, anlaşmanın sendikanın yetkili şubesi ile yapılmadığını belirten işçiler duruma tepki gösterdi.

Finans 18-02-21 14:48

Son Dakika: Kadıköy Belediyesi'nde işçiler greve başladı!

Son dakika haberine göre DİSK Genel-İŞ sendikası ile CHP'li İstanbul Kadıköy Belediyesi arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden anlaşma çıkmadı. Kadıköy'de 2 bin 300 belediye işçisi greve başladı.

Finans 16-02-21 12:13

Kadıköy Belediyesi'ne grev kararı asıldı

Kadıköy Belediyesi ile DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası arasındaki görüşmelerde son aşamaya gelindi. İstenilen ekonomik taleplerin karşılanmadığı belirtilerek, Kadıköy Belediye binasına grev kararı asıldı. Genel -İş Sendikası Anadolu Yakası 1 No'lu Şube yöneticisi Ahmet Arıkan, "Eğer olmazsa süreç bellidir. 16'sında greve çıkacağız." dedi.

Finans 05-02-21 16:30

Öğretmenler iş bırakıyor

Eğitim Sen, Eğitim-İş ve Bağımsız Eğitimciler Sendikası'na (BES) üye öğretmenler, dini bayramlarda hafta içi tatil olan günlerin ücretlerinin tam gün kesilmesine tepki göstermek üzere, bugün Türkiye genelinde iş bırakacaklar.

Haber 18-12-07 03:20

Yunanistan'da taksici grevi

2004 Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapacak olan Atina'da taksiciler, ikinci grevlerini yaptı.

Haber 02-12-02 14:39