Hakkari Üniversitesi Haberleri

Hakkari Üniversitesinde mezuniyet töreni düzenlendi

Hakkari Üniversitesinde mezuniyet töreni düzenlendi

Yurthaber 03-06-22 17:13

Köklü üniversiteler akademik deneyimlerini Hakkari Üniversitesi ile paylaşacak

Köklü üniversiteler akademik deneyimlerini Hakkari Üniversitesi ile paylaşacak

Yurthaber 11-02-21 18:50

Hakkari'de yeni bir yılan türü keşfedildi

Hızı nedeniyle "yarışçı" olarak da adlandırılan yılan türü, Türkiye'de görülen 60'ıncı yılan türü olarak literatüre kazandırıldı - Hakkari Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Can Yılmaz: - "Bu yılan türü İran ve Irak'ta mevcuttu. Yaptığımız çalışmayla ülkemize de geçtiği tespit edildi"

Yurthaber 19-01-21 11:08

Hakkarili öğrenciler, geleceklerini yetenek keşif atölyeleriyle şekillendirecek

Hakkari Üniversitesince, AB Erasmus Programı kapsamında hazırlanan ve 4 ülkeden sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle hayata geçirilecek "Gelecek Seçimlerine Destek" projesi kabul edildi - Profesyonel danışmanlık hizmeti ve yetenek keşif atölyeleri ile kentteki meslek lisesi öğrencilerinin yeteneklerine göre meslek seçimi yapmaları sağlanacak - Proje yürütücüsü Ali Can Gözcü: - "Geliştirilecek eğitim modülleri ve uygulamalarla, kariyer seçiminde verimlilik ve okul bırakma eğiliminde düşüş sağlanacak. Bu model tüm Türkiye'ye rehberlik edebilecek bir model olacak"

Yurthaber 07-11-20 11:09

Hakkari Üniversitesi

Hakkari Üniversitesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hakkari Üniversitesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Hakkarili girişimci kadınlar kampüs ortamında eğitim alıyor

"Hakkari Girişimci Kadınlarını Yetiştiriyor" projesi kapsamında Hakkari Üniversitesi dersliklerinde eğitim gören kadınlar, hem geleceğe dair hayallerini şekillendiriyor hem de üniversite ortamını yaşama fırsatı buluyor - HÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Firdevs Sağlam: - "Bu eğitimler sayesinde kadınlarımız İŞKUR meslek sözlüğünde geçen işletme yönetimi meslek elemanı ve pazarlamacı meslek elemanı koduyla sertifikalarını alacak, aynı zamanda Hakkari ilinde yetişen ve ticarete dönüştürülmesi gereken ürünleri projelendirerek iş kadını olma yolunda ilerleyecekler" - Ev hanımı Berivan Kaplan: - "Bir kadın girişimci olarak tekstil üretimi üzerine projem var. Buranın mutfağı zengin. Bununla ilgili amacımız ve projelerimiz var"

Haber 04-12-19 11:56

Hakkari'de öğrenciler ara tatilin tadını çıkarıyor

MEB tarafından öğrenciler için önerilen etkinlikler çerçevesinde Hakkari'de sanatsal, kültürel ve bilimsel çalışmaların yanı sıra sportif faaliyetler gerçekleştirildi

Haber 20-11-19 15:04

Hakkari'de yeni bir böğü türü keşfedildi

Hakkari Üniversitesi bünyesinde kurulan Biyolojik Çeşitlilik Araştırma ve Uygulama Merkezinde görevli öğretim üyelerince kırsal alanda yürütülen çalışmalarda, yeni bir sarıkız örümceği türü tespit edildi - Dr. Öğretim Üyesi Melek Erdek: - "Bunu bilim dünyasına kabul ettirmek için yayınladık. Bu tür Hakkari sınırları içinde bulunduğu için 'Hakkaricus' olarak adlandırdı"

Yurthaber 19-11-19 11:07

Hakkari'de ilk kez sinema atölyesi yapılacak

Hakkari Üniversitesi tarafından düzenlenecek sinema atölyesinde, toplamda 50 saat teorik ve pratik ders gerçekleştirilecek

Magazin 17-11-19 10:57

Şehit emanetleri Hakkari'de sergileniyor

33. Uluslararası Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Şehit Teğmen Abdulselam Özatak Sergisi'nde, farklı zamanlarda şehit düşen 205 güvenlik görevlisi ile devlet büyüklerinin emanetleri bulunuyor

Yurthaber 13-04-19 19:41

Şehit emanetleri Hakkari'de sergileniyor

33. Uluslararası Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Şehit Teğmen Abdulselam Özatak Sergisi'nde, farklı zamanlarda şehit düşen 205 güvenlik görevlisi ile devlet büyüklerinin emanetleri bulunuyor

Haber 13-04-19 19:40

Hakkari Üniversitesi'ne molotof kokteylleri ile saldırdılar

Hakkari’de yüzleri poşulu bir grup gösterici, Hakkari Üniversitesi'ne molotof kokteylleri, taş ve sopalarla saldırı düzenledi.

Haber 13-11-13 21:53

Hakkari Üniversitesi rektörlük binasına molotoflu saldırı

Hakkari Üniversitesi rektörlük binasına yüzü maskeli kişilerce saldırı düzenlendi.

Yurthaber 13-11-13 20:42

Hakkari Üniversitesi Rektörlük binasına molotofkokteyli saldırıda bulunuldu.

Hakkari Üniversitesi Rektörlük binasına yüzü maskeli kişiler tarafından molotofkokteyli ve taşlarla saldırıda bulunuldu.

Haber 13-11-13 20:06

Hakkari Üniversitesi'nde fuhuş operasyonu: 3 kişi tutuklandı

Hakkari Üniversitesi'ndeki fuhuş operasyonu kapsamında gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı

Yurthaber 12-11-13 08:06

'Yüksek not için sekse zorlandık'

5 kız öğrenci, savcılığa giderek öğretmenlerinin kendilerini not karşılığında cinsel ilişkiye girmeye zorladığını, teklifi kabul etmeyenleri sınıfta bıraktıklarını iddia ederek şikâyette bulundu.

Haber 10-11-13 03:19

PKK, Hakkari Üniversitesi'ni bastı

PKK yandaşları Hakkari Üniversitesi Rektörlük binası ile iki okulu tahrip etti.

Yurthaber 31-10-12 14:53