Iğde Haberleri

İshali bıçak gibi kesiyor, hazımsızlığı gideriyor! Her gün bir avuç tüketmeniz yeterli

Pek çok kişinin korkulu rüyalarından biri olan ishal günlük hayatınızı olumsuz etkiliyor ve vücudunuzun dengesini bozuyor. İshal genel olarak birkaç gün içinde kendiliğinden geçen bir durumdur. Fakat birkaç günden fazla sürerse farklı sorunların habercisi olabilir. Vücutta aşırı sıvı kaybına yol açan ishali doğal yöntemlerle kesmek mümkün. Her gün bir avuç tüketeceğiniz iğde ishali keser ve hasımsızlığını giderir...

Haber 28-07-23 12:47

Bu besine dikkat! Kemikleri güçlendiriyor, eklem ve sırt ağrılarını dindiriyor

Tüketilen yiyecekler insan sağlığını doğrudan etkiliyor. Doğada bulunan birçok meyve ve sebzenin insan vücuduna farklı etkileri bulunuyor. Doğal besinleri tedavi olarak kullanan kişiler iğdeyi sıklıkla tüketiyor. İşte ağaç dalından soframıza uzanan mucizevi besin iğdenin saymakla bitmeyen faydaları

Haber 03-07-23 18:13

İğdenin faydaları nelerdir, ne kadar tüketilmelidir? İğde hangi hastalıklara iyi gelir, zayıflatır mı?

İğde ağacı veya çalısı yaklaşık 3-6 metre boyunda yaprak dökmeyen bir bitkidir. İğde yaprakları koyu yeşil renkte, uzun ve dar, derimsi dokulu, tüysüz ve alt kısımları hafifçe tüylüdür. Çiçekleri genellikle küçük, beyaz veya sarımsı renkte ve hoş kokuludur. İğde meyveleri küçük, yuvarlak veya oval şekilli ve sulu bir tada sahiptir. Meyveler genellikle sarımsı yeşil renkte olgunlaşır ve içinde tek bir çekirdek bulunur. İğde meyveleri tatlı ve ekşi bir lezzete ve lifli bir yapıya da sahiptir.

Haber 10-04-23 10:45

Kemikleri taş gibi yapar, hemoroidi iyileştirir, enfeksiyonu kurutur, eklem ve sırt ağrılarını dindirir

İçi, dışı, kabuğu, çekirdeği her haliyle mucize dağıtıyor. Kemikleri taş gibi yapar, hemoroidi iyileştirme etkisine sahiptir. Kolları ve bacakları güçlendirir. Akciğer enfeksiyonunu kurutur, vücutta detoks etkisi yaratır. C vitamini deposudur. İdrar damlama sorununu çözer. Ağaç dalından soframıza uzanan mucize sayesinde eklem ve sırt ağrılarını dindirir. Çekirdeğinin tozu ile iltihaplı romatizma hastalığının tedavi edilebildiği öne sürülüyor.

Haber 30-11-22 14:36

Iğde

Iğde Hakkındaki Haberler Mynet'te. Iğde Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İğde nasıl tüketilir, günde ne kadar yenmeli? İğde kabuğu yenir mi?

Bazı meyveler içerdiği vitaminlerin yanı sıra kabuğu, çekirdeği ya da kurutulmuş hâliyle de şifa kaynağıdır. İğde meyvesi de bilinçli olarak tüketildiği zaman çeşitli hastalıkların tedavi süreçlerinde takviye bir besindir. İçerdiği vitaminler ve mineraller ile insan sağlığına son derece faydalı olduğu bilinir. İğde meyve olarak tüketilebileceği gibi reçeli ya da çayı da yapılabilir. Pek çok faydası olan ve farklı şekillerde tüketilebilen iğdeyle iğde süt karşımı nasıl yapılır?

Haber 04-11-22 18:34

İğde çayı faydaları nelerdir, neye iyi gelir? İğde çayı nasıl yapılır ve demlenir?

Azotu kökünü bünyesinde depolayabilme özelliğine sahip olan iğde, verimi çok düşük olan topraklarda dahi yetişebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca yapısı gereği kuraklığa da oldukça dayanıklı olan iğde, bu yapısı sayesinde erozyonla mücadele etmek için kullanılır. Çok faydalı etkileri olan iğdenin çayı da yapılır. Birçok faydası bulunan ve çok rağbet gören bitkisel çaylardan birisi olan iğde çayı nasıl demlenir?

Haber 04-11-22 16:50

İğdenin faydaları saymakla bitmiyor: Kendi küçük ama etkisi büyük!

Daha sağlıklı ve zinde olmak adına beslenmeye oldukça dikkat etmek gerekiyor. Doğal besinleri tedavi olarak kullanan kişiler iğdeyi sıklıkla tüketiliyor. Ancak toplumda bu şifa kaynağı meyvenin faydaları tam olarak bilinmiyor. İşte iğdenin saymakla bitmeyen faydaları...

Haber 14-09-22 11:01

Tam bir vitamin deposu! İğde meyvesi, bağışıklık sistemini güçlendiriyor

İğde meyvesinin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve öksürüğü kestiğini söyleyen Diyetisyen Öznur Akgöz, “Özellikle meyvesiyle birlikte yaprağı da kaynatılarak, çayı içildiğinde öksürük üzerinde daha etkili olur. Hem öksürüğe iyi geldiği hem de bağışık sistemini güçlendirici özelliğe sahip olması nedeniyle, fazla tüketilmemesi şartıyla, koronavirüse karşı korunmak için de tüketilmesini öneriyoruz” dedi.

Haber 30-01-21 14:28

İğde: Faydaları nelerdir?

Dünya nüfusu giderek artıyor ve temiz besin kaynakları da giderek azalıyor.

Haber 24-06-20 10:54

Ölümsüzlük bitkisi Türkiye'de bulundu

Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ebru Erbay'ın yaptığı araştırma sonucu, damar sertliğinden kaynaklı ölümlerin önüne geçilebilecek. Adını tıp tarihine yazdıran Dr. Ebru Erbay, bu noktada etkili olan iğdeden bahsetti.

Yemek 13-06-19 10:15

İğdenin faydaları nelerdir? İğde çekirdeğinin ve suyunun faydaları ve zararları

Küçük, çekirdekli bir meyve olan iğne pek çok sağlık sorununa derman oluyor ve pek çok hastalığa karşı koruma ile direnç sağlıyor. Ülkemizde de yaygın olan iğde ağacının meyvesinin faydalarını biliyor musunuz? İşte böbrek hastalıklarından öksürüğe, ağız sağlığından damar sertliğine iğdenin faydaları...

Haber 15-11-18 16:36

İğdenin Faydaları Nelerdir?

İğde, elaeagnus olarak da bilinen, ağaçta yetişen küçük çekirdekli bir meyvedir.

Yemek 03-04-16 17:21