Interpol Haberleri

Janıyev suç örgütü yöneticilerinden 'Gölge' lakaplı Chıkhladze İstanbul'da yakalandı

Interpol tarafından aranan Janıyev suç örgütünün önemli yöneticilerinden "Gölge" lakaplı Guram Chıkhladze, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerince 14 Temmuz'da Küçükçekmece'de düzenlenen operasyonla yakalandı. Rusya’da işlediği suçlar sebebiyle arama kararı bulunan Chıkhladze tutuklandı.

Haber 17-07-23 17:32

Dünyanın en büyük küresel polis örgütü metaverse'e girdi: Suçlular metaverse'den yararlanmaya başladı

Dünyanın en büyük küresel polis örgütü olan Interpol, metaverse alemine giriş yaptı. Interpol, dünya çapında kolluk kuvvetleri için özel olarak tasarlanmış ilk metaverse'ü tanıttı. Yapılan açıklamada “Suçlular metaverse’den yararlanmaya başladı bile. Dünya Ekonomik Forumu, sosyal mühendislik dolandırıcılıklarının, şiddet içeren aşırılıkçılığın ve yanlış bilgilendirmenin belirli zorluklar olabileceği konusunda uyardı.” denildi.

Haber 24-10-22 16:10

Son dakika: Necip Hablemitoğlu suikastının katil zanlılarından Levent Göktaş için harekete geçildi! Interpol kırmızı bülten çıkardı

Son dakika haberi: 20 yıl önce işlenen Necip Hablemitoğlu suikastıyla ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yakın zamanda MİT tarafından Türkiye'ye getirilen, suikastın katil zanlılarından Nuri Gökhan Bozkır'ın ardından şimdi de firari emekli Albay Levent Göktaş için harekete geçildi. Türkiye'nin talebi üzerine Göktaş hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldı.

Haber 31-08-22 15:42

DEAŞ sanığı Rus vatandaşı Ayshat Rzaeva ikinci kez tahliye edildi

DEAŞ sanığı Rus vatandaşı Ayshat Rzaeva ikinci kez tahliye edildi

Yurthaber 08-07-22 11:04

Tahliyesi kararlaştırılan Rus vatandaşı DEAŞ sanığı hakkında yeniden tutuklama kararı

Tahliyesi kararlaştırılan Rus vatandaşı DEAŞ sanığı hakkında yeniden tutuklama kararı

Yurthaber 05-07-22 14:27

INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranıyordu! Ara karar açıklandı

INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan ve Ankara’da yakalanan terör örgütü DEAŞ şüphelisi çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Haber 28-06-22 20:07

Kırmızı bültenle aranırken Ankara'da yakalanan DEAŞ sanığının yargılanmasına başlandı

"Silahlı terör örgütüne üyelik" suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen sanık Ayshat Rzaeva, adli kontrol şartıyla tahliye edildi

Yurthaber 28-06-22 17:23

Interpol'den Ukrayna uyarısı: Silahlar karaborsaya düşecek

Interpol, küresel suç örgütlerinin Ukrayna'ya yığınla gönderilen silah ve mühimmatın peşinde olduğu ve bu silahların savaş sonrasında karaborsaya düşeceği uyarısı yaptı.

Haber 01-06-22 22:09

İnterpol tarafından aranan kişi sahte kimlikle yakalandı

İnterpol tarafından aranan kişi sahte kimlikle yakalandı

Yurthaber 25-03-22 14:55

Interpol nedir? Interpol Sedat Peker için kırmızı bülten mi çıkardı? Kırmızı bülten ne demek?

Interpol'un ne anlama geldiği ve kırmızı bültenin ne olduğu merak ediliyor. Yeni gelişmelere göre Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (INTERPOL) yurt dışındaki firari Peker hakkında 194 üye ülkede kırmızı bültenle arama kararı çıkardı. Peki Interpol nedir? Interpol Sedat Peker için kırmızı bülten mi çıkardı? Kırmızı bülten ne demek?

Haber 23-02-22 18:18

Konya'da biri kırmızı bültenle aranan DEAŞ üyesi olduğu öne sürülen 3 şüpheli yakalandı

Konya'da biri kırmızı bültenle aranan DEAŞ üyesi olduğu öne sürülen 3 şüpheli yakalandı

Yurthaber 18-02-22 17:37

Son dakika: Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan terörist teslim oldu

Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı ikna çalışmaları neticesinde örgütten kaçan 1 teröristin teslim olduğu belirtildi. Teslim olan teröristin Interpol tarafından kırmızı bültenle arandığı belirtildi.

Haber 21-12-21 19:37

Kırmızı bültenle aranan firari hükümlü Ukrayna'da yakalanıp Adana'ya getirildi

Kırmızı bültenle aranan firari hükümlü Ukrayna'da yakalanıp Adana'ya getirildi

Yurthaber 12-12-21 10:04

Türkiye-Interpol ilişkilerinde yeni dönem! Yeni bir sayfa açılmış oldu

Interpol'ün İcra Komitesi üyeliğine seçilen Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol-Europol Daire Başkanı Selçuk Sevgel, "Gerçekten yeni bir sayfa açılmış oldu, Türkiye ile Interpol'ün ilişkileri bağlamında. Uzun bir süredir İcra Komitesi'nde bir temsiliyetimiz yoktu." dedi.

Haber 02-12-21 11:20

Interpol Genel Sekreteri Stock: Bazı yanlış anlaşılmalarımız ve anlaşmazlıklarımız oldu

Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock, Türkiye'nin kırmızı bülten taleplerinin reddedilmesine ilişkin, "Türkiye ile bazı kırmızı bültenlerin kategorilerinin düzenlenmesi konusunda bazı yanlış anlaşılmalarımız ve anlaşmazlıklarımız oldu." dedi.

Haber 23-11-21 20:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Interpol koşulsuz destek vermeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Interpol'ün üye ülkelerin bakış açısına göre tavır almadan koşulsuz bir şekilde terörle mücadeleye destek vermesi önemlidir" açıklamasını yaptı.

Haber 23-11-21 10:42

İngiltere'de satışa çıkarılacak Zağanos Paşa Vakfı vakfiyesinin iadesi istendi

İngiltere'de satışa çıkarılacak Zağanos Paşa Vakfı vakfiyesinin iadesi istendi

Yurthaber 13-10-21 19:21

Son Dakika: Kırmızı bültenle aranan DEAŞ'lı Ankara'da yakalandı

Son dakika haberine göre Ankara'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan, Rusya uyruklu A.R. adlı kadın yakalanarak gözaltına alındı.

Haber 07-10-21 10:15

Son Dakika: MİT'ten operasyon! Kırmızı bültenle aranan terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberine göre Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye/Kamışlı bölgesinde düzenlediği nokta operasyonda, Interpol Kırmızı Bülten ve Terörden Arananlar Listesi’nde Kırmızı Kategori ile aranan PKK Merkez Komite Üyesi Haydar Varto kod adlı Engin Karaaslan’ı etkisiz hale getirdi. Karaaslan’ın Abdullah Öcalan’dan bizzat eğitim aldığı ortaya çıktı.

Haber 28-09-21 10:36

Son Dakika: Kırmızı bültenle aranan PKK'lı Cimşit Demir yakalandı

Son dakika haberine göre Irak'ın Kandil bölgesinde PKK/KCK bünyesinde sözde bölük komutanı olarak faaliyet yürüten ve kırmızı bültenle aranan terörist Cimşit Demir, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) operasyonuyla yakalanıp, Türkiye'ye getirildi.

Haber 29-07-21 13:20

Interpol tarafından yakalanan Zafer Saral İstanbul'a getirildi

Beşiktaş'ta kafede 3 kişinin öldürüldüğü 3 kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin aranan Sarallar suç örgütünün lideri Zafer Saral, Kuzey Makedonya'nda İnterpol tarafından yakalanarak Türkiye'ye teslim edildi.

Haber 26-06-21 16:12

Bin 700 kişinin öldürülmesinden sorumlu! Film gibi operasyon, Bolu'da yakalandı

Bolu’da, Interpol tarafından aranan ve bin 700 kişinin öldürüldüğü Spyker Katliamı’nın faillerinden DEAŞ’lı terörist Arkan Taha Ahmad’a düzenlenen operasyon film sahnelerini aratmadı.

Haber 04-06-21 13:20

2020'nin en büyük keşfi! 3 bin 300 yıllık yazıtı kapı sövesi yapmışlar

2020 yılının en büyük arkeolojik keşfi, eski bir evin kapı sövesinden çıktı. Hitit Kralı IV. Tudhaliya dönemine ait Luvi hiyeroglif yazıtın bir bölümünün, Konya'nın Emirgazi ilçesi Karaören köyündeki bir evin kapı sövesinde bulunduğunu tespit etti. Yazıtın diğer yarısı ise 2015'te aynı evin kapı basamağı olarak kullanırken kayboldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı yazıtın kayıp bölümünü Interpol aracılığıyla tüm dünyada aramaya başladı.

Haber 10-05-21 14:02

Fatih Faruk Özer Interpol'ün aradığı 30'uncu Türk oldu

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı olan Interpol'ün kırmızı bültenle arananlar listesine Fatih Faruk Özer'in eklenmesiyle aranan Türklerin sayısı 30'a yükseldi.

Haber 24-04-21 15:30

Sedat Peker'in yakalanması için Interpol devrede

Sedat Peker'in yakalanması için Interpol üzerinden takip yapıldığı öğrenildi. Peker'in yılbaşında Karadağ'dan Makedonya'ya geçtiği, bu ülkede gizlenmek için sahte kimlik, pasaport edinmeye çalıştığı kaydedildi. Bu sabah Sedat Peker ve liderliğini yaptığı organize suç örgütüne yönelik 5 ilde 121 adrese yapılan operasyonda şu ana kadar 52 kişi gözaltına alınmıştı.

Haber 09-04-21 16:40

Hatay'da yakalanan El Kaide üyesi Fransa uyruklu terörist, ilk duruşmada hapis cezasına çarptırıldı

Hatay'da yakalanan El Kaide üyesi Fransa uyruklu terörist, ilk duruşmada hapis cezasına çarptırıldı

Yurthaber 01-04-21 15:12

Güney Afrika ve Çin'de sahte Kovid-19 aşıları ele geçirildi

Interpol, Güney Afrika ve Çin'deki şebekelere yapılan baskınlarda binlerce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ele geçirildiğini duyurdu.

Haber 04-03-21 00:43

Son Dakika: Kırmızı bültenle aranan DEAŞ'lı, Ankara'da yakalandı

Son dakika haberine göre INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan DEAŞ üyesi Fransa uyruklu Sarah Talıb, kaçmak için Fransa Büyükelçiliği'ne giderken polis tarafından gözaltına alındı.

Haber 23-02-21 09:23

Interpol tarafından aranırken Hatay'da yakalanan El Kaide üyesi Fransa uyruklu teröriste dava

"Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen Fransız Clement G. hakkında hazırlanan iddianamede, şüphelinin terör örgütü El Kaide tarafından silahlı eğitime alındığı ve örgüt saflarında çatışmalara katıldığı anlatıldı

Yurthaber 11-02-21 11:06

Interpol'ün aradığı Türk vatandaşı Ukrayna'da yakalandı

Interpol tarafından aranan bir Türk vatandaşının Ukrayna’nın Odesa kentinde yakalandığı bildirildi. 2019’dan bu yana tecavüz suçundan aranan 29 yaşındaki Türk vatandaşının Türkiye’ye iadesi için işlemler sürüyor.

Haber 16-01-21 21:11

Interpol Nedir?

İngilizcesi Criminal Police Organization olarak bilinir. Interpol merkezi Fransa-Lyon kentinde bulunan Uluslararası Polis Teşkilatıdır. Peki ayrıntılı olarak Interpol nedir? merak edenler hadi yazıya...

Haber 14-12-20 10:43

Organize suç örgütlerinin yeni hedefi: Aşı!

Uluslararası polis teşkilatı Interpol, bazı organize suç örgütlerinin Covid-19 aşılarını hedeflediği yönünde uyarıda bulundu.

Haber 03-12-20 11:47

Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı PKK'lı terörist Şanlıurfa'da yakalandı

Son dakika haberine göre Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı terörist, Şanlıurfa polisi tarafından yakalandı.

Haber 02-12-20 14:29

Kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist yakalandı

Kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist yakalandı

Yurthaber 27-11-20 18:03

Terör örgütü PKK üyesi, Irak'ta yakalanıp Türkiye'ye getirildi

Son dakika haberine göre terör örgütü PKK üyesi olmak ve karıştığı eylemler nedeniyle 24 ayrı suçtan aranma kaydı buluna M.S., İnterpol Daire Başkanlığı ekiplerince Irak'tan yakalanarak, Türkiye'ye getirildi.

Haber 27-11-20 17:03

Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı çete lideri Magdalena Kralka Polonya’ya getirildi

Interpol tarafından uyuşturucu çetesine liderlik yaptığı gerekçesiyle kırmızı bültenle aranan Polonyalı güzel Magdalena Kralka, Slovakya’da yakalanmasının ardından Polonya’ya getirildi.

Haber 21-11-20 20:32

Interpol kırmızı bültenle arıyordu! Kilis'te yakalandı

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (Interpol) tarafından, terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu suçlamasıyla kırmızı bülten ile aranan Fransa vatandaşı O.G., Kilis'te MİT ve polisin ortak operasyonuyla Suriye’den Türkiye’ye geçiş yaptığı sırada yakalandı.

Haber 17-07-20 20:11

İran'ın Trump hamlesi Interpol'e takıldı! Reddettiler

İran’ın ABD Başkanı Donald Trump’ın yakalanması için yaptığı başvuru Interpol tarafından reddedildi.

Haber 29-06-20 19:23

Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı şüpheli Bulgaristan’da yakalandı

Türkiye’de 8 yıl önce çocuğa yönelik cinsel saldırı suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırılan ve Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan şüpheli Bulgaristan'da gözaltına alındı.

Haber 26-06-20 21:33

Interpol tarafından aranıyorlardı! DEAŞ'lı 2 şüpheli Kilis'te yakalandı

Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 3'ü çocuk 6 kişi, güvenlik güçlerince yakalandı. Terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu belirlenen şüphelilerin 2'sinin Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (Interpol) tarafından arandığı öğrenildi.

Haber 23-06-20 19:52

Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu kaçakçılığı şüphelisi yurt dışında yakalanarak Türkiye'ye teslim edildi

Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu kaçakçılığı şüphelisi yurt dışında yakalanarak Türkiye'ye teslim edildi

Yurthaber 12-06-20 17:05

Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu kaçakçılığı şüphelisi yurt dışında yakalanarak Türkiye'ye teslim edildi

Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu kaçakçılığı şüphelisi yurt dışında yakalanarak Türkiye'ye teslim edildi

Yurthaber 12-06-20 17:05

Interpol'ün aradığı 700 bin liralık otomobil, Konya'da bulundu

Interpol tarafından Almanya'dan çalıntı olarak aranan 700 bin TL değerindeki lüks otomobil, Konya'daki otoparkta park halinde bulundu. Olayla ilgili M.E., gözaltına alındı.

Haber 28-05-20 15:42

Uşak'ta kaçak ilaç operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı

Uşak'ta kaçak ilaç operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı

Yurthaber 10-03-20 20:15

Hierapolis Antik Kenti'nden 13 yıl önce çalınmıştı! Interpol devrede

Denizli'de, Lodikya Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek, Hierapolis Antik Kenti'nden 13 yıl önce çalınan 3 tanrının tokalaştığı, su yolunun güvenliğini simgeleyen, 1790 yıllık tarihi eserin bulunamamasının üzüntü yarattığını söylerken, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 13 yıl önce çalışma başlattığını, eserin fotoğraflarının Interpol'ün çalıntı sanat eserleri veri tabanına kaydettirilerek uluslararası alanda aratıldığını anlattı.

Haber 13-02-20 21:21

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Adli Tıp Laboratuvarı, INTERPOL'e akredite oldu

INTERPOL'e üye 194 ülke polis teşkilatı mensuplarına Adli Tıp Eğitim ve Hizmet Laboratuvarı öğretim üyeleri tarafından eğitim verilebilecek

Haber 29-01-20 13:12

Interpol'ün eski Çinli başkanı Mıng'a rüşvetten 13,5 yıl hapis cezası

Interpol'ün eski Çinli başkanı Mıng'a rüşvetten 13,5 yıl hapis cezası

Haber 21-01-20 11:09

Kırmızı bültenle aranıyordu, Trabzon’da yakalanmıştı ama şimdi...

Gürcistan’da organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan ve 2018 yılının Ekim ayında Trabzon’da yol kontrolü sırasında yakalanarak tutuklanan ‘Lavasogli’ lakaplı Mindia Goradze’yi ülkesinin 15 aydır teslim almadığı ve teslim alınmaması halinde Şubat ayında serbest kalacağı ortaya çıktı.

Haber 16-01-20 10:40

Interpol eski Nissan yöneticisi için kırmızı bülten çıkardı

Interpol eski Nissan yöneticisi için kırmızı bülten çıkardı

Haber 02-01-20 21:48