Kağıt Haberleri

Mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatında yükseliş: İlk 5 ayda 3,2 milyar dolar

Mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatı yılın ilk 5 ayda 3,2 milyar dolara yükseldi.Irak, 455 milyon dolarla en fazla ihracat yapılan ülkeler arasında ilk sırada yer alırken, ikinci 168 milyon dolar ile Birleşik Krallık oldu. Üçüncü sırada yer alan ABD'ye yapılan ihracat, 156 milyon dolar olurken, ABD'yi sırasıyla Almanya, Fas, İran, Fransa, Libya ve Gürcistan izledi. İhracat payının en çok arttığı ülke ise yüzde 35,25 ile ABD oldu.

Finans

Aydın'da kağıt fabrikasında çıkan yangın söndürüldü

Aydın’ın Söke ilçesinde kağıt fabrikasında çıkan yangın hasara yol açtı.

Yurthaber

BM’nin Filistin kararı İsrail’i çıldırttı! İsrail temsilcisinin bu hareketi olay oldu, tepki gecikmedi: ‘Seviyesizlik…’

BM Genel Kurulu, Filistin'in BM üyeliğinin BMGK'de tekrar görüşülmesi ve gözlemci statüsünde olan Filistin'e bazı ilave haklar tanınması talep edilen karar tasarısını kabul etmesi İsrail’i çok kızdırdı! İsrail Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, söz konusu kararın bir kopyasını kağıt imha makinesinden geçirdi. BM Sözcüsü Farhan Haq ise hareketi "tiyatral" olarak niteleyip tüm üyelerin BM Şartı'na saygı duymak zorunda olduğunu bildirerek "Bu seviyeye inmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Haber

Bakanlık harekete geçti: Kağıt ve karton ile 'örme veya kroşe eşya' ithalatına soruşturma

Ticaret Bakanlığı, "ondüle ve ikincil elyaf yüzey kağıdı ve karton" ile "örme veya kroşe eşya" ithalatının yerli üretime zarar verip vermediğinin araştırılması amacıyla soruşturma açtı. Soruşturma 9 ay içinde tamamlanacak.

Finans

Kağıt

Kağıt Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kağıt Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Tırın çarptığı otomobil kağıt gibi ezildi! 1 çocuk arabada sıkıştı

Kocaeli'de korkutan bir kaza yaşandı. Kocaeli'nin İzmit ilçesinde tırın otomobile çarpmasıyla 5 kişi yaralandı. Otomobilin arka bölümü kağıt gibi ezilirken araçta sıkışan bir çocuk itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Haber

Kâğıt nasıl yazılır? Kâğıt mı kağıt mı, TDK’ye göre doğru yazılışı nedir?

Türkçemiz sözcük haznesi açısından epey zengindir. Türkçemizde bu kadar çok sözcük bulunması zaman zaman yazım hatalarına düşülmesine ve yazım şeklinde kafa karışıklığı yaşanmasına sebep olmaktadır. Bütün bu hataların ve kargaşaların önüne geçilmesi için kelimelerin doğru yazımının bilinmesi gerekmektedir. Dilimizde çok sık imla yanlışı yapılan sözcüklerden biri kâğıt kelimesidir. Peki, kâğıt nasıl yazılır, TDK’ye göre doğru yazılışı nedir?

Egitim

'Bugün ne pişirsem' diye düşünmeye son! İşte 9 Kasım yemek menüsü

'Bugün ne pişirsem' sorusu mutfağa giren herkesin gündeminde yer alıyor. Biz de yemek menüsü serimiz ile bu sorulara yanıt bulmaya, fikir vermeye çalışıyoruz. Çorbasından tatlısına kadar derlediğimiz menü tarifine haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte 9 Kasım yemek menüsü...

Yemek

Geri dönüşümden sağlanan gelirle öğrencilerin eğitimine destek oluyorlar

Şırnak'ta "Kitaplar Çöp Değildir" kampanyası kapsamında ev ve iş yerlerinden toplanarak geri dönüşüme gönderilen eski kitap, kağıt ve kartonlardan elde edilen gelirle köy okullarındaki çocukların bazı eğitim ihtiyaçları karşılanıyor

Yurthaber

Kahramanmaraş'ta atık kağıt toplama alanında çıkan yangın söndürüldü

Kahramanmaraş'ta atık kağıt toplama alanında çıkan yangın söndürüldü

Yurthaber

Tekirdağ'da hurda kağıt taşıyan tırın dorsesinde ceset bulundu

Tekirdağ'da hurda kağıt taşıyan tırın dorsesinde ceset bulundu

Yurthaber

GÜNCELLEME - Aydın'da bir kağıt fabrikasında yangın çıktı

Havadan da müdahale edilen yangın kontrol altına alındı YANGININ KONTROL ALTINA ALINMASI EKLENDİ

Yurthaber