Kalem Haberleri

KPSS sınavda kalem veriyor mu? KPSS ortaöğretim sınavında kalem ve silgi dağılıtılacak mı?

KPSS sınavına girecek olan adaylar bu süreci heyecanla bekliyor. 6 Kasım saat 10.15'te başlayacak olan KPSS ile ilgili internet üzerinden çeşitli araştırmalar yapılıyor. En çok araştırılan konular arasında KPSS Sınavında kalem ve silgi veriliyor mu? Peki KPSS sınavda kalem veriyor mu? işte cevabı...

Egitim 06-11-22 09:52

Kalem eş anlamlısı nedir? Kalem kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Özellikle yazı yazmaya mahsus kullanılan ama aynı zamanda bir şeyler çizmek işine de yarayan, kamış şeklindeki alete kalem denir. Kalem kelimesi uzun bir zamandır dilimizde olmasının yanı sıra dilimize Arapçadan geçmiştir. Hem mecaz hem de gerçek anlamda kullanılabilen kalemin birden fazla anlamı vardır. Peki, kalem kelimesinin eş anlamlısı sözcük nedir?

Egitim 28-10-22 17:34

Moda uzmanı paylaştı: Her zarif kadının dolabında bulunması gereken 4 elbise

Zarif ve şık görünmek isteyen kadınlar dolaplarını oluştururken temel olan her şeyle kombinlenebilecek parçalara dikkat ediyorlar. Moda uzmanı TikTok hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda en zarif görünen elbise modellerini belirtti. Zarif görünmek isteyen kadınların bu parçalarla kombin yapabileceğini söyledi.

Kadin 11-10-22 15:48

Yemek siparişi zehir oldu! Yemeğinin içinden kalem çıktı... Şikayet edince öyle bir cevap aldı ki...

İngiltere’nin Liverpool kentinde yaşayan Leanne Daly isimli bir kadın çocuklarıyla birlikte bir fast food zincirinden yemek siparişi verdi. Çocuklarıyla eğlenceli bir gece geçirmek isteyen kadın yemek siparişinden bir ısırık aldığında hayatının en büyük şokunu yaşadı. Daly o anları, “Bir ısırık aldım ve şoke oldum” sözleriyle anlattı.

Trend 07-10-22 08:34

Kalem

Kalem Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kalem Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kalemin mürekkebinin akmasına sinirlenirken görüntülenmişti! Kral 3. Charles'a Galler'de ilginç hediye

Kraliçe 2. Elizabeth'in hayatını kaybetmesinin ardından tahta geçen Kral 3. Charles'ın, 13 Eylül'de Kuzey İrlanda'daki bir imza töreninde kullandığı kalemin mürekkebinin akmasına sinirlenmesi gündem olmuştu. O anlar hafızalarda tazeliğini korurken Kral 3. Charles'ın Galler'e yaptığı ziyarette ilginç anlar yaşandı. Kral 3. Charles'a halkla buluştuğu sırada bir kadın kalem hediye etti. Kral 3. Charles aldığı hediye karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Haber 16-09-22 20:59

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Kırtasiye ürünlerindeki fiyat artışı şoke etti...

Okulların açılmasına kısa bir süre kala velileri kırtasiye masrafının korkusu sardı. Kalem, silgi, boya gibi ürünlerde artış oranı yüzde 100'ü aşarken özellikle defter fiyatlarındaki artış dikkat çekti. Defter fiyatları 4 kat pahalanarak 4-5 TL seviyesindeki 80 sayfalık defterler 19.90 TL'ye satışa çıktı. Defterdeki fiyat artışı yüzde 300'ü buldu. İşte okullar açılmadan önce tüm velilerin merak ettiği o fiyatlar…

Finans 18-08-22 08:05