Karadeniz Bölgesi Haberleri

Karadeniz Bölgesi fiziki haritası nasıl? Dağ, ova, göl, akarsuları gösteren Karadeniz Bölgesi fiziki haritasında neler var?

Coğrafya konu başlıkları arasında büyük bir öneme sahip olan içeriklerden biri haritalardır. Bu haritalar kullanım amaçlarına göre çeşitli sınıflara ayrılır. Bölgelerin ova, tepe, nehir, göl gibi yeryüzü yapılarını anlatan haritalar ise fiziki harita kapsamına girer. Karadeniz bölgesi fiziki haritası da bu kategoride yer almaktadır. Peki, Karadeniz Bölgesi fiziki haritası hangi yeryüzü şekillerini içerir?

Egitim 18-05-2023 16:34

Eğibel’e kar düştü, tünel tek şeritten ulaşıma açıldı

Karadeniz Bölgesi’ni İç Anadolu Bölgesi’ne bağlayan önemli güzergahlardan olan uzunluğu 5 bin 900 metre olan Eğribel Tüneli’nin bir tüpü yörede kar yağışının etkili olmasının ardından ulaşıma açıldı.

Yurthaber 02-12-2022 09:03

Deniz salyangozu ihracatının yüzde 40'ı Karadeniz'den

Bölgeden yılın ilk yarısında 113 ton deniz salyangozu ihraç edilerek 528 bin doları aşkın gelir sağlandı

Yurthaber 07-08-2022 11:03

Karadeniz'de kritik 5 ay uyarısı! Heyelan riski arttı

Son yıllarda küresel iklim değişikliğinin etkileriyle görülen ani lokal ve şiddetli yağışların, can ve mal kayıplarıyla sonuçlanan sel ve heyelanlara yol açtığı Doğu Karadeniz Bölgesi'nde, son haftalarda mevsim normallerinin altında yoğun kar ve yağmur yağışları görüldü. Özellikle mart ayında yoğun kar düşen bölgede, Trabzon, Ordu, Samsun ve Rize’de pek çok noktada kaya düşmesine de neden heyelanlarda artış yaşandı.

Haber 24-03-2022 11:16

Karadeniz kara teslim! Köy yolları da evlerin girişi kapandı, araçlar kar altında kaldı

Doğu Karadeniz'de kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ederken, 5 ilde 248 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandı. Yüksek kesimlerdeki bazı evlerin girişleri kardan kapandı, park halindeki araçlar da kar altında kayboldu. Kar yağışının olumsuz etkilediği illerden Bayburt'ta da kar kalınlığı 20 santime ulaştı. İl genelinde kar temizleme çalışmaları devam ederken, boyu 1 metreyi aşan buz kütlelerini kırmak için de itfaiye ekipleri mesai yapıyor.

Haber 22-03-2022 16:50

Karadeniz Bölgesi'nde kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor

Karadeniz Bölgesi'nde kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor

Yurthaber 01-02-2022 13:32

Tarım arazilerine zarar veren kahverengi kokarca ile samuray arıları savaşacak

Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Kibar Ak: - "Laboratuvarda zararlının önce çoğalmasını ve yumurtlamasını sağlıyoruz. Sonrasında samuray arılarını bu yumurtaların üzerine salarak kahverengi kokarcaya nasıl zarar verdiğini, nasıl azaltmaya başladığını deney çalışmaları ile ortaya çıkaracağız"

Yurthaber 28-10-2021 11:13

Meteorolojiden kuvvetli yağış yağış uyarısı (20 Ekim Çarşamba hava durumu)

Meteorolojiden, 20 Ekim Çarşamba günü beklenen hava durumuna ilişkin tahminler geldi. Yapılan değerlendirmelere göre orta ve doğu Karadeniz kıyıları ile Van ve Hakkari'de sağanak bekleniyor. Yağışların öğle saatine kadar Rize ve Artvin'de kuvvetli olacağı belirtildi. Kuvvetli yağışlar nedeniyle yaşanabilecek sel, heyelan, dolu ve yıldırım gibi olumsuzluklar için de uyarı geldi. İşte yurtta beklenen hava durumu.

Haber 20-10-2021 07:29

Vakaların en çok arttığı Karadeniz için ek tedbir önerisi

Sağlık Fahrettin Koca'nın paylaştığı haftalık vaka sayısı haritasında 100 bin kişide en çok vaka artışı yaşanan 10 il arasında Karadeniz Bölgesi'nden 8 kent yer aldı. Son tabloyu değerlendiren Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, "Kapanmanın olanağı yok ama Karadeniz için ek tedbir uygulanmalı ve denetimler geri gelmeli" dedi.

Haber 17-10-2021 15:57

Son Dakika: Meteorolojiden birçok il için kar ve sağanak yağış uyarısı (6 Ekim hava durumu)

Meteorolojiden 6 Ekim Çarşamba günü beklenen hava durumuna ilişkin yapılan son tahminlere göre, orta ve doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey kesiminde yağış bekleniyor. Sağanak şeklinde olması beklenen yağışların, doğu Karadeniz'in yüksek kesimleri ile Erzurum, Kars ve Ardahan'ın yüksek kesimlerinde kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

Haber 06-10-2021 07:47

Beklenen kar yağdı! Doğu Karadeniz'de yaylalar beyaza büründü

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde havaların soğumasıyla birlikte yüksek rakımlı yaylalar beyaza büründü.

Haber 24-09-2021 07:59

Meteoroloji'den sağanak yağış, kar ve dolu uyarısı (24 Eylül Cuma hava durumu)

24 Eylül Cuma günü beklenen hava durumuna ilişkin Meteoroloji'den açıklama geldi. Son tahminlere göre, Marmara'nın doğusu ile batı Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da yağışlar etkili olacak. Sağanak şeklinde beklenen yağışların doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde dolu, kar ve karla karışık yağmur şeklinde olacağı belirtildi. Öte yandan zirai don tehlikesine karşı da uyarı yapıldı.

Haber 24-09-2021 07:46

Artan vakalar sonrası flaş açıklama: Kapanmak zorunda kalacağız

Koronavirüs vaka sayısının güncel haritasına göre en çok vaka yoğunluğu yaşanan iller listesinde, Karadeniz'de Rize ve Bayburt zirvede yer aldı, diğer bölge illeri de yüksek vaka oranlarıyla öne çıktı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, "Kış çok ağır geçecek. Kapatmamak için direniyoruz ama önlemlerimizi almaz, vaka sayılarını düşüremezsek kapanmak zorunda kalacağız." dedi.

Haber 18-09-2021 10:40

Faslı gezgin kaykayıyla Türkiye turuna hazırlanıyor! Karadeniz’den başlayacak

Faslı gezgin ve belgesel yönetmeni Osman Zolati, 24 Afrika ülkesinde kaykay, bisiklet ve yürüyerek yaptığı 30 bin kilometrelik tur ve belgeselinin ardından geldiği İstanbul’dan, yaklaşık 1 yıl sürecek Türkiye turuna çıkıyor.

Trend 13-09-2021 16:37

Meteoroloji'den Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı (2 Eylül yurtta hava durumu)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2 Eylül verilerine göre Zonguldak, Bartın, Düzce, Ordu, Samsun'un doğusu ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Giresun ve Trabzon çevrelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 Kg/m2), Trabzon’un doğusu ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli ve aşırı (100 Kg/m2 üzeri) yağış bekleniyor. Ayrıca, Meteoroloji, vatandaşları oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı uyardı.

Haber 02-09-2021 08:25

Son Dakika: Sel felaketinde can kaybı 82'ye yükseldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Karadeniz'deki sel nedeniyle ölenlerin sayısının 82'ye yükseldiğini bildirdi.

Haber 21-08-2021 21:16

Meteoroloji'den çok kuvvetli yağış uyarısı (21 Ağustos Cumartesi hava durumu)

Meteoroloji'den 21 Ağustos Cumartesi günü beklenen hava durumuna ilişkin son tahmin yapıldı. Buna göre, başta doğu Karadeniz olmak üzere Erzurum, Kars ve Ağrı çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışlar, Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin'de ise kuvvetli, yer yer ise çok kuvvetli olacak.

Haber 21-08-2021 08:02

Meteoroloji'den Karadeniz için kuvvetli yağış ve sel uyarısı (13 Ağustos hava durumu)

13 Ağustos Cuma günü beklenen hava durumuna ilişkin tahminler geldi. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre sel felaketinin etkili olduğu Karadeniz'de yağışlar bugün de etkisini gösterecek. Orta ve doğu Karadeniz'e yönelmesi beklenen yağmurların kuvvetli olması bekleniyor. Öte yandan bölgedeki iller için sel ve su baskını uyarısı da yapıldı.

Haber 13-08-2021 07:37

Son 50 yılın en sıcak ikinci temmuzunu yaşadık! İlk sırada Karadeniz ve Marmara var

Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınlarının yaşandığı temmuz ayı, 26.3 sıcaklık ortalaması ile son 50 yılın en sıcak ikinci ayı olarak kayıtlara geçti. Temmuz ayında en düşük sıcaklık 6.5 derece olarak Ardahan ve Sarız'da, en yüksek sıcaklık ise 49.1 derece olarak Cizre'de tespit edildi. Bölge olarak en fazla artış 2 dereceyle Karadeniz ve Marmara'da yaşandı. Son 50 yılın en yüksek sıcaklık ortalamasının gerçekleştiği temmuz ayı ise 26.5 ile 2000 yılında yaşanmıştı

Haber 10-08-2021 14:23

Meteoroloji'den Karadeniz için çok kuvvetli ve şiddetli yağış uyarısı (27 Temmuz hava durumu)

Meteoroloji'den gelen son dakika açıklamasıyla Karadeniz bölgesi için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Sabah saatlerinde başlayan yağışların; Ordu, Giresun ve Trabzon'da çok kuvvetli, Rize ve Artvin'de ise şiddetli ve aşırı olması bekleniyor. Sel tehlikesine karşı bölgede cami hoparlörlerinden uyarı yapılırken, Meteoroloji uzmanı Orhan Şen, "Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin bu bölgelerde biraz problem olacak gibi gözüküyor. Dere yataklarından yükseklere doğru çıkmaları lazım." demişti

Haber 27-07-2021 08:05

Meteoroloji'den Orta ve Doğu Karadeniz için kritik uyarı! Yeni dalga geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarı ile Orta ve Doğu Karadeniz illerinde şiddetli yağış beklendiği dile getirildi.

Haber 25-07-2021 20:08

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı! Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat (16 Temmuz yurtta hava durumu)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 16 Temmuz verilerine göre Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Ordu, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Haber 16-07-2021 07:58

KFMİB 2021 fındık rekoltesini ne zaman açıklar? KFMİB rekolte takvimini açıkladı!

Karadeniz bölgesinin en büyük geçim kaynakları arasında yer alan fındık olgunlaşma dönemi sürerken, Karadeniz halkı tarafından 2021 yılı için rekolte tahminlerinin ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Hasada kısa bir süre kala KFMİB 2021 fındık rekoltesini ne zaman açıklar? sorusu araştırılıyor. Detaylar haberimizde...

Finans 13-07-2021 17:47

Karadeniz'de gezilecek yerler! İşte doğası, yaylası ve şelaleleriyle Karadeniz...

Bir süredir tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında seyahat yasakları geçtiğimiz hafta kaldırıldı. Seyahat yasaklarının kaldırılması ile bir yılı aşkın süredir evlerine hapsolan vatandaşlar ise bölge bölge gezecekleri rotaların en beğenilen yerlerini araştırıyor. İşte Karadeniz'de gezilecek yerler...

Trend 07-07-2021 15:21

Meteoroloji'den sağanak yağmur uyarısı (8 Haziran Salı hava durumu)

8 Haziran Salı günü beklenen hava durumuna ilişkin son tahminler geldi. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrederken, birçok kentte ise yağmur etkili olacak. Sabah saatlerinde Marmara'da görülecek yağışlar, öğleden itibaren Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve iç Ege olmak üzere Türkiye genelene yayılacak. İşte yurtta beklenen hava durumu...

Haber 08-06-2021 07:42

Karadeniz Bölgesi'nin en az vaka görülen kenti Sinop'ta turizm beklentisi arttı

Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Çobanoğlu: - "Turizm kenti Sinop adına çok pozitif bir gelişme. Ancak hedefimiz sadece bölgemizde değil Türkiye'de en az vaka görülen kent olmak"

Yurthaber 03-06-2021 14:08

Rize'de haziran ayında kar sürprizi

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde hava sıcaklığının düşmesi ile birlikte yüksek kesimlerdeki yaylalar yağan karla beyaza büründü. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Kavron Yaylası sakinleri güne beyaz örtü ile uyandı.

Haber 03-06-2021 08:45

Karadeniz Bölgesi'nde en az vaka görülen kent Sinop oldu

Vali Erol Karaömeroğlu: - "Önemli olan bu kazanımları maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak kolay kaybetmemek. Bu yüzden tüm vatandaşlarımızdan aynı duyarlılıkla tedbirlere uymaya devam etmelerini rica ediyoruz"

Yurthaber 02-06-2021 16:12

Meteoroloji'den birçok il için kuvvetli yağış uyarısı (29 Mayıs Cumartesi hava durumu)

29 Mayıs Cumartesi günün beklenen hava durumuna ilişkin son tahminle geldi. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre; bazı kesimlerde hava sıcaklıklarının 8 dereceye kadar düşmesi beklenirken, yağışlar da etkisini artıracak. Marmara'nın doğusu, Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinin tamamı ile Doğu Akdeniz'de yağmur beklenirken, bazı illerde ise kuvvetli şekilde görülecek.

Haber 29-05-2021 08:49

Rize'ye 30 bin kişi akın etti! Vali'den uyarı geldi

Doğu Karadeniz'de başlayan çay tarımı için Rize’ye büyük kentlerden gelen yaklaşık 30 bin kişiye salgın tedbirlerine uymaları çağrısı yapıldı. Vali Kemal Çeber, “Başta İstanbul olmak üzere hastalık yoğun olan illerden 30 bine yakın hemşehrimizin Rize’ye geldiğini biliyoruz. Çay hasadını pandemi kurallarına uygun yürütmezsek yeniden sıkıntılı sürece girebiliriz” dedi.

Haber 21-05-2021 10:11

Bakan Koca paylaştı! Doğu ve orta Karadeniz'de vakalar düşüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1-7 Mayıs tarihinde her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka haritasını açıkladı. Buna göre, Doğu ve Orta Karadeniz’deki 9 ildeki vaka sayılarında, tam kapanma ve aşılama ile birlikte geçen haftaki düşüş eğilimi sürdü.

Haber 11-05-2021 09:15

Doğu Karadeniz’de Mayıs’ta kar sürprizi: Baharı beklerken kış geri döndü

Doğu Karadeniz'e hava sıcaklıklarının dün geceden itibaren ani düşüşü sonrasında yaylalarda mayıs karı sürprizi yaşandı.

Haber 09-05-2021 13:00

Meteoroloji'den çok sayıda il için yağmur ve kar uyarısı (13 Nisan Salı hava durumu)

13 Nisan Salı günü beklenen hava durumuyla ilgili tahminler geldi. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun bazı kesimlerinde yağışlar görülecek. Akşam saatlerinden itibaren ise Marmara, batı Karadeniz İzmir kıyıları ile Ankara ve Çankırı çevrelerinde etkisini gösterecek yağışların gece saatlerinden itibaren ise İstanbul'da görüleceği belirtildi. İşte yurtta hava durumu...

Haber 13-04-2021 07:38

Meteoroloji'den kar erimesi ve çığ uyarısı (7 Nisan Çarşamba hava durumu)

7 Nisan Çarşamba günü beklenen hava durumuyla ilgili tahminler geldi. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklıkları 4 dereceye kadar artarken, sabah saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri, akşam saatlerinde ise Marmara'nın batısı ve kıyı Ege'de yağmur bekleniyor. Öte yandan doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu için ise kar erimesi ve çığ uyarısı yapıldı.

Haber 07-04-2021 07:25

Karadeniz için korkutan gelişme: Yeni mutasyon olabilir

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asuman Birinci, Karadeniz’de mevcut mutasyonların dışında farklı bir mutasyonun varlığının düşünüldüğünü söyledi.

Haber 03-04-2021 10:04

Karadeniz’e 'çay göçü' için 10 gün izole şartı

Doğu Karadeniz’de, mayıs ayında başlayacak çay tarımı için hasat döneminde büyük kentlerden bölgeye gelmesi beklenen 100 binin üzerinde üretici için 10 günlük karantina uygulanacak. Rize Valisi Kemal Çeber, "Gelen çay işçilerinin kendilerine tahsis edilen ikametgahta mutlaka 10 gün kalmalarını, çay bahçesi ile evleri arasında kendilerini izole etmelerini isteyeceğiz" dedi.

Haber 30-03-2021 16:48

Meteoroloji'den çok sayıda il için kar ve yağmur uyarısı (20 Mart Cumartesi hava durumu)

20 Mart Cumartesi günü beklenen hava durumu tahminleri geldi. Meteorooji'den yapılan değerlendirmelere göre yurdun birçok bölümünde yağış beklenirken, batı ve doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun bazı kesimlerinde, ayrıca Eskişehir, Çankırı ve Ankara'nın bazı yerlerinde kar ve karla karışık yağmur görülecek. Öte yandan yağışların öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege ile Balıkesir, Eskişehir, Rize ve Hopa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İşte yurtta hava durumu...

Haber 20-03-2021 08:29

Meteoroloji'den kar ve kuvvetli yağmur uyarısı (19 Mart Cuma hava durumu)

19 Mart Cuma günü beklenen hava durumuna göre çok sayıda ilde yağışlar bekleniyor. Meteoroloji'nin tahminlerine göre Marmara, batı Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun bazı kesimleri ile Karadeniz bölgesinde yağışların etkili olması beklenirken, iç ve yüksek kesimlerde ise kar yağışı şeklinde olacak. Öte yandan İzmir, Aydın, Manisa ve çevrelerinde kuvvetli yağışlar etkisini gösterecek. İşte yurtta beklenen hava durumu...

Haber 19-03-2021 08:01

Mutasyonlu virüsün tırmandığı Karadeniz'de seyahat kısıtlaması gündemde

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı güncel verilere göre nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü 'Çok yüksek riskli' kategorisindeki illerin yer aldığı Karadeniz'de seyahat kısıtlaması ve araç denetimleri gündeme geldi. Uzmanlar, bölgede Covid-19 vakalarında düşüş gözlenmemesi halinde, şehir içi ve şehirler arası ulaşımda kısıtlama ve ek denetim seçenekleri masaya yatırılabileceğini söyledi.

Haber 18-03-2021 10:09

Son Dakika: Meteoroloji'den tüm Türkiye'ye kar ve yağmur uyarısı (17 Mart Çarşamba hava durumu)

Son dakika haberine göre Meteoroloji'den hava durumuyla ilgili tahminler geldi. Yapılan değerlendirmelere göre Şanlıurfa dışında kalan tüm illerde yağışlar etkili olacak. Yağışların; Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun bazı bölgelerinde kar şeklinde olması beklenirken, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde ise yoğun kar şeklinde yağacağı tahmin ediliyor. İşte yurtta beklenen hava durumu...

Haber 17-03-2021 07:39

Son Dakika: Meteoroloji tarih verip duyurdu: Yağmur ve kar geri dönüyor (13 Mart Cumartesi hava durumu)

13 Mart Cumartesi günü beklenen hava durumuyla ilgili son tahminler geldi. Meteoroloji'nin değerlendirmelerine göre Türkiye genelinde yağış beklenmezken, hava sıcaklıklarının ise iç ve batı kesimlerde 8 dereceye kadar artacağı aktarıldı. Öte yandan Meteoroloji, pazarteside itibaren ise yurdun büyük bir bölümünde kar ve yağmur yağışlarının etkili olacağını belirtti. İşte yurt genelinde beklenen hava durumu...

Haber 13-03-2021 07:29

Meteoroloji Uzmanı Şen: Yağışlar etkili olacak, olumsuzluklar oluşabilir

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bu akşam başlayacak yağışların tüm Türkiye'de etkili olacağını belirterek "Marmara'da yağmur, Ege ve Akdeniz'de gök gürültülü yağmur, doğuda ise kar yağışı olumsuzluk oluşturabilir" ifadelerini kullandı. Meteoroloji'den yapılan açıklamada da İstanbul için, perşembe gecesi saat 04.00'ten itibaren yağışın etkili olmasının beklendiği duyuruldu.

Haber 10-03-2021 18:39

Son Dakika: Meteoroloji'den çok sayıda il için yağmur ve kar uyarısı (10 Mart Çarşamba hava durumu)

10 Mart Çarşamba günü beklenen hava durumuyla ilgili son dakika haberi geldi. Meteoroloji'nin tahminlerine göre öğleden sonra Ege ve Eskişehir çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra ise Marmara, kuzey Ege, batı Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun bazı bölgelerinde yağış bekleniyor. Yağışlar; Doğu Anadolu'nun doğusu ile Kayseri, Sivas, Gümüşhane Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. İşte yurtta beklenen hava durumu...

Haber 10-03-2021 07:34

Çok önemli uyarı: Karadeniz'de mutant virüs bulaşları sürüyor, daha fazla dikkat edilmeli

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı güncel vaka sayısı haritasına göre 27 Şubat- 5 Mart 2021 tarihleri arasında nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü iller arasında yer alan Rize’de sokaklardaki insan yoğunluğu sürüyor. Rize-Artvin Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Kazım Şahin, "Bölgemizde mutant virüs bulaşları sürüyor. Bulaştırıcılığı fazla olduğu için de maske, mesafe, temizliğe daha fazla dikkat etmemiz gerekecek" dedi.

Haber 09-03-2021 09:53

Son Dakika: Meteoroloji'den kuvvetli sağanak yağmur ve yoğun kar uyarısı (8 Mart Pazartesi hava durumu)

8 Mart Pazartesi günü beklenen hava durumu tahminleri geldi. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Hatay, Osmaniye, Malatya ve Elazığ ile çevrelerinde kuvvetli sağanak, karla karışık yağmur ve kar görülecek. Yağışların Bingöl ve Muş'un yüksekleri, Ağrı ve Kars çevreleri ile Erzurum'un güney ve doğusunda yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Öte yandan birçok il için zirai don ve çığ uyarısı da yapıldı.

Haber 08-03-2021 07:40

‘Çok yüksek risk’ kategorisindeki Karadeniz, vaka oranında yine zirvede

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı güncel vaka sayısı haritasına göre 27 Şubat- 5 Mart 2021 tarihleri arasında nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü ilk 5 il yine Karadeniz Bölgesi’nden çıktı. Haftalık verilere göre Samsun, Sinop, Giresun, Ordu ve Trabzon, 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu.

Haber 06-03-2021 18:50

Karadenizli vatandaştan HES kodu için ilginç çözüm

Yaşadıkları sorunlara kendilerine has çözümleri ile bilinen Karadeniz insanı yine ilginç bir olaya imza attı. Trabzonlu 50 yaşındaki Muhammed Memiş her gittiği yerde kendisine HES kodu sorulunca çareyi montunun arkasına HES kodunu yazmakta buldu.

Haber 06-03-2021 17:59

Amasya Valisi’nden 'Karadeniz Bölgesi’ne gitmeyin' uyarısı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, kentteki vaka sayısının azalması için vatandaşları uyararak, “Zorunlu olmadıkça Karadeniz Bölgesi’ne özellikle kırmızı olan illerimize gitmemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer gitmeleri gerekiyorsa süratle oradan dönmelerini istiyoruz” dedi.

Haber 05-03-2021 10:32

Son Dakika: Meteoroloji'den yağmur ve yoğun kar yağışı uyarısı (4 Mart Perşembe hava durumu)

4 Mart Perşembe günü beklenen hava durumuyla ilgili son tahminler geldi. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre hava sıcaklıkları Marmara, Ege ve İç Anadolu'da 4 dereceye kadar artacak. Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu'da bazı illerde yağmur ve karla karışık yağmur beklenirken, Doğu Anadolu'da ise kar yağışı etkili olacak. Kar yağışının Hakkari, Van ve Şırnak'ın doğusunda yoğun şekilde olması bekleniyor. İşte yurtta beklenen hava durumu...

Haber 04-03-2021 07:33