Kaymakam Haberleri Ve Son Dakika Kaymakam Haberleri

Kaymakam Haberleri Ve Son Dakika Kaymakam Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sahip olduğu yönetim sisteminde her ilçenin mülki idare amirine kaymakam denir. Parlamenter yönetim sisteminde kaymakam, hükûmet adına görevler yürütürdü. Hükûmet adına görevler yürüttüğü için kaymakamlık binalarına genellikle hükûmet binası ya da konağı adı da verilirdi. Cumhurbaşkanının ilçedeki idari yürütme vasıtası olan kaymakam olabilmek için öncelikle İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk veya Siyasal Bilgiler Fakültelerinden birinden mezun olmak gereklidir. Ardından üç yıl süren bir eğitim ve sonrasında müşterek kararname ile kaymakam olarak atanılabilir. İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü, Evrak Şefliği, İşlemler Şefliği, İlçe Hukuk İşleri Şefliği, İlçe Bilgi İşlem Şefliği, İdare ve Denetim Şefliği ve İlçe Sosyal Etüt ve Proje Şefliği kaymakamlığa bağlı olan birimlerdir.

kaymakam Haberleri

Konya'da kaza! Takla atan araçtaki iki kaymakam yaralandı

Konya'da meydana gelen kazada takla atarak şarampole devrilen otomobildeki Ahırlı Kaymakamı Alperen Celepci ile Yalıhüyük Kaymakamı İbrahim Yazıcı yaralandı.

Haber 25-06-22 15:30

Bodrum Kaymakamı Bayar'a gelen hediyeler, müzayedede engelliler yararına satıldı

Bodrum Kaymakamı Bayar'a gelen hediyeler, müzayedede engelliler yararına satıldı

Yurthaber 26-12-21 20:47

'Müslüme Yağal' paylaşımı yapan kaymakamdan 'idam' çağrısı

Şanlıurfa’nın Birecik Kaymakamı Kadir Duman, Müslüme Yağal'ın (3) ölümüne ve Ankara'da N.Y. (13) adlı kız çocuğuna içki içirilip, cinsel istismarda bulunulmasına idam talebiyle tepki gösterdi.

Haber 30-11-21 13:03

Ordu Valiliğinin 'Miraç Akbulut' açıklamasına CHP'li vekilden sert tepki

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut'un görevinden uzaklaştırılmasıyla ilgili Ordu Valiliğinin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Haber 04-11-21 12:30

Bodrum'daki törende kriz! Kaymakam Bilgihan Bayar alanı terk etti

Bodrum'daki roman ve hikaye yazarı Cevat Şakir Kabaağaçlı'yı anma töreninde emekli öğretmenin sözleri kriz yarattı. Emekli öğretmenin, Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde siyasi konuşma yapmaya başlaması üzerine sinirlenen Bodrum Kaymakamı Bilgihan Bayar, alanı terk etti.

Haber 13-10-21 14:13

Kaymakamlık sınav soru ve cevap anahtarı yayınlandı mı? İşte soru ve cevapları…

10 Temmuz Cumartesi günü yapılan kaymakamlık sınavının soru ve cevapları ÖSYM tarafından paylaşılıyor. Kaymakam olmak isteyenlerin girdiği sınavın sonuçları, 12 Ağustos’ta açıklanacak. Sonuçlardan önce kaymakamlık sınavının soru ve cevap anahtarı yayınlanacak.

Haber 10-07-21 12:52

Kaymakamlık Sınavı 2021 ne zaman? Kaymakamlık Sınavı için tarih belli oldu mu?

Kaymakamlık Sınavına; üniversitelerin, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olan adaylar girebilmektedir. Peki, Kaymakamlık Sınavı 2021 ne zaman? Kaymakamlık Sınavı için tarih belli oldu mu?

Haber 01-05-21 13:46

Uşak'ta bir dağ yolu kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapatıldı

Küçükler köyü ile Muratdağı Kayak Merkezi'ni birbirine bağlayan dağ yolunda, 17 Şubat-1 Mart tarihlerinde ulaşım sağlanamayacak

Yurthaber 18-02-21 21:52

Şırnak'ta görevlendirme yapılan belediyelerin kaynakları hizmet için kullanıyor

Cizre ve İdil belediyelerinin görevlendirme sonrası yürüttüğü çalışmalar takdir topluyor

Yurthaber 04-12-20 15:22

Manyas Kaymakamı megafonla pazardaki vatandaşları Kovid-19'a karşı uyardı

Manyas Kaymakamı megafonla pazardaki vatandaşları Kovid-19'a karşı uyardı

Yurthaber 12-09-20 16:50

Görevden alınan kaymakamlar hakkında flaş açıklama! 'Pes doğrusu'

Erzurum Valisi Okay Memiş, İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı FETÖ soruşturması kapsamında Hınıs, Narman ve Uzundere Kaymakamlarının görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. Vali Memiş, "Neden görevden uzaklaştırıldığını devlet olarak biliyoruz. Bunu sizinle paylaşamam ama pes doğrusu" dedi.

Haber 07-09-20 16:19

Kararname yayımlandı! 427 mülki idare amirinin görev yeri değişti

Son dakika haberine göre daire başkanlığı, genel müdürlük, vali yardımcılığı ve kaymakamlıklara ilişkin, Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. 427 mülki idare amirinin görev yeri değişti.

Haber 14-07-20 07:07

Cumhurbaşkanı Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına ilişkin atama kararları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Ayrıca, kaymakamlık kursunu başarı ile bitiren 97 kaymakam adayının da ataması yapıldı.

Haber 05-05-20 07:06

Kaymakamlık kursunu başarıyla bitiren kaymakam adaylarının ataması yapıldı

Kaymakamlık kursunu başarıyla bitiren kaymakam adaylarının ataması yapıldı

Yurthaber 05-05-20 05:31

Kadınların derdini çekinmeden söylediği kadın kaymakama Yılın İdarecisi ödülü

Edirne'nin Havsa ilçesinin Kaymakamı Neslihan Kısa, Türk İdareciler Derneğinin ödülüne kadınlara yönelik eğitim toplantıları ve kooperatif çalışmalarıyla layık görüldü - Kaymakam Kısa: - "Kadınlar karşılarında kadın mülki idare amiri gördüğünde derdini çekinmeden ifade edebiliyor. Biz de buradan yola çıkarak kadınlarımızla iç içe samimi ilişkiler kurarak çalışmalar yürüttük"

Haber 22-01-20 11:51

Denizli'de Kaymakamın oğlunun öldüğü bıçaklı kavgaya ilişkin iddianame hazırlandı

Cumhuriyet savcısı, suça sürüklenen 8 çocuk hakkında 18 ile 24 yıl arasında değişen hapis cezaları istedi

Haber 16-12-19 18:02

Etkinliğe terlik ve eski ayakkabıyla katılan engelli çocuklara yeni ayakkabı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğine terlik ve eski ayakkabıyla katılan iki öğrenciye, Kaymakam Sezer Işıktaş tarafından yeni ayakkabı hediye edildi

Magazin 03-12-19 13:33

Irak'ın Halepçe kentinin yönetiminde kadınlar söz sahibi

Muhafazakar yapısıyla bilinen Irak'ın Halepçe kentinde kaymakamlık, belediye başkanlığı ve üniversite rektörlüğü görevlerini kadınlar yürütüyor - Halepçe Belediye Başkanı Kuveystan Ekrem: - "Kadın yönetici olduğum için hiçbir zaman kadın-erkek eşitsizliği sorunuyla karşılaşmadım" - Halepçe Kaymakamı Nuhşa Ahmed: - "Halepçe'nin muhafazakar yapısı kadınların siyasi hayatta ve yönetimde yer almasının önünde bir engel değil"

Haber 26-11-19 12:26

Bakan Soylu kaymakamlarla buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "5. Coğrafi Hizmet Bölgesinde Görevli Mülki İdare Amirlerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri"nde kaymakamlarla bir araya geldi

Yurthaber 07-10-19 16:56

Bakan Soylu kaymakamlarla buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "5. Coğrafi Hizmet Bölgesinde Görevli Mülki İdare Amirlerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri"nde kaymakamlarla bir araya geldi

Haber 07-10-19 16:54

Bakan Soylu kaymakamlarla buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kaymakamlarla bir araya geldi

Haber 03-10-19 10:55

Kerkük Kaymakamı Yayçılı serbest bırakıldı

Kerkük Kaymakamı Yayçılı serbest bırakıldı

Haber 24-09-19 13:29

Kaymakamın oğlunun öldürülmesine 5 tutuklama

Denizli'de, Gemlik kaymakamının 1 oğlunun bıçakla öldürüldüğü, 2 oğlunun yaralandığı olaya ilişkin gözaltına alınan 8 zanlıdan 5'i tutuklandı, 3 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Haber 27-06-19 10:21

Kaymakamın oğlunun öldürülmesine 5 tutuklama

Denizli'de, Gemlik kaymakamının 1 oğlunun bıçakla öldürüldüğü, 2 oğlunun yaralandığı olaya ilişkin gözaltına alınan 8 zanlıdan 5'i tutuklandı, 3 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Yurthaber 27-06-19 10:21

Kazada ölen polis memuru için tören düzenlendi

Denizli'de dün yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden kaymakamlık koruması polis memuru, cenaze töreninin ardından memleketi Konya'ya uğurlandı - Honaz Kaymakamı Zafer Öz: - "Nasip bu şekilde bir veda imiş, gerçekten kelimeler düğümleniyor boğazımızda"

Haber 02-02-19 17:15

Bayat'ın kilimi liseli gençlerin elinde geleceğe taşınacak

Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde başlatılan proje kapsamında, lise öğrencileri dünyaca ünlü "Bayat" kilimini dokuyarak hem para kazanıyor hem de kilimlerin yaşatılmasını sağlıyor - Bayat Kaymakam Vekili Ahmet Nuri Demir: - "Biz öncelikle Bayat'ta yetişen çocuklarımızın geleneksel kültürlerini geleceğe taşımalarını istiyoruz. Bu kapsamda bir proje başlattık. Şu an bir lisemizde başladı. Diğer liselerimizde de uygulamaya başlayacağız. Bu projedeki amacımız, Bayat kilimlerinin tarihte olduğu gibi gelecekte de yaşamasıdır"

Haber 23-01-19 12:31

Kaymakamı kartopu yağmuruna tuttular

Gümüşhane'nin Şiran ilçesindeki Mithatpaşa İlkokulu'nu ziyaret eden Şiran Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, minik öğrenciler tarafından kartopu yağmuruna tutuldu. Sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışının okullardaki durumu nasıl etkilediğini görmek için protokol üyeleri ile yola koyulan Kaymakam Ekşi, çocuklarla keyifli zaman geçirmekten de geri kalmadı.

Haber 27-12-18 11:05

Vali yardımcısı ve kaymakam atamaları

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, 12 vali yardımcısı ve 84 kaymakam atandı

Haber 27-12-18 09:47

Kuş dili için hazırlanan projeye Avrupa'dan ödül

Doğu Karadeniz'de halk arasında "kuş dili" olarak ifade edilen ıslık dilinin çıkış noktası Kuşköy için hazırlanan proje, mimari koruma kategorisinde Uluslararası İdealkent Ödülü aldı

Haber 14-11-18 16:38

GÜNCELLEME 4 - Dikili'de düzensiz göçmenleri taşıyan tekne battı: 5 ölü

Yüzerek karaya çıkan 2 düzensiz göçmenin, teknelerinin battığı ve 13 kişinin kaybolduğu ihbarında bulunması üzerine arama kurtarma çalışması başlatıldı - Çalışmalarda 3 kişi sağ kurtarıldı, 3'ü çocuk 5 kişinin cesedine ulaşıldı CESEDİNE ULAŞILANLARIN SAYISI GÜNCELLENDİ, DİKİLİ KAYMAKAMININ AÇIKLAMASI EKLENDİ

Yurthaber 12-11-18 16:46

GÜNCELLEME 4 - Dikili'de düzensiz göçmenleri taşıyan tekne battı: 5 ölü

Yüzerek karaya çıkan 2 düzensiz göçmenin, teknelerinin battığı ve 13 kişinin kaybolduğu ihbarında bulunması üzerine arama kurtarma çalışması başlatıldı - Çalışmalarda 3 kişi sağ kurtarıldı, 3'ü çocuk 5 kişinin cesedine ulaşıldı CESEDİNE ULAŞILANLARIN SAYISI GÜNCELLENDİ, DİKİLİ KAYMAKAMININ AÇIKLAMASI EKLENDİ

Haber 12-11-18 16:45

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, Hayırseverleri Okul Yaptırmaya Çağırdı

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ile birlikte Manavgat’ta devam...

Yurthaber 14-09-18 12:53

Belediye Başkanının İsmini Kullanarak Kaymakamı Şikayet Eden Müftü Görevden Uzaklaştırıldı

Bolu Yeniçağa İlçesi’nde belediye başkanının ismini ve imzasını kullanarak ilçe kaymakamını İçişleri Bakanlığı’na şikayet ettiği...

Yurthaber 14-09-18 12:16

Muhammet Önder: Sporseverler Yeni Sezonda Müsabakaları Huzur İçinde Takip Edecek

Kütahya’nın Gediz İlçesinde Spor güvenlik toplantısı Gediz Kaymakamı Muhammet Önder başkanlığında gerçekleştirildi.Gediz’de, 2018-2019 sezonu öncesi...

Yurthaber 14-09-18 11:34

Öğretmenlere Başarı Belgesi

Çavdarhisar Kaymakamı Kadir Yurdagül, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İsmail Yıldız ve okulda görev yapan ...

Yurthaber 14-09-18 11:21

Kaymakam Sarı, Köy Yollarında İncelemede Bulundu

Eleşkirt Kaymakamı Gülhani Ozan Sarı, ilçeye bağlı köylerde 2018 yılında yapımı tamamlanan köy yollarında incelemelerde...

Yurthaber 14-09-18 09:46

Vezirköprü’de Duygusal Ayrılık

Samsun’un Vezirköprü İlçe Kaymakamı Yunus Emre Altıner’in Kayseri’nin Yahyalı ilçesine tayin olması nedeniyle bir veda...

Yurthaber 14-09-18 09:43

Varto Kaymakamı Çetin’e Veda Yemeği

MUŞ (İHA) – İçişleri Bakanlığının son kararnamesi ile Trabzon’un Araklı ilçesine atanan Varto Kaymakamı ve...

Yurthaber 14-09-18 09:37

Kaymakam Karatepe’ye Veda Yemeği

Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe’nin tayininin Ankara’ya çıkması üzerine Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla tarafından veda...

Yurthaber 14-09-18 09:33

Şehit Ailesine Anlamlı Ziyaret

Bitlis’in Güroymak Şehit Er Fevzi Güngür İlkokulu idareci, öğretmen ve öğrencileri Şehit Er Fevzi Güngür’ün...

Yurthaber 14-09-18 09:06

Ürkmezer, “safranbolu’ya Yakışır Bir İtfaiye Binası Olacak”

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer Safranbolu’da yapımı devam eden yeni itfaiye binasının...

Yurthaber 13-09-18 16:29

Çaldıran’da okul Güvenliği Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar başkanlığında Okul güvenliği değerlendirme toplantısı" yapıldı.Çaldıran...

Yurthaber 13-09-18 14:54

Kayyuma Hüzünlü Veda

Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili olarak görev yaparken Erzurum’un Tortum İlçe Kaymakamlığına...

Yurthaber 13-09-18 14:25

Kara Şehitliği’nde Peyzaj Çalışmaları Başladı

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kaymakam ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın...

Yurthaber 13-09-18 13:41

Başarılı Öğrencilere Bilgisayar Ve Telefon Hediye Edildi

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde liselere giriş sınavında başarılı olan ilk 10 öğrenciye bilgisayar ve telefon hediye...

Yurthaber 13-09-18 11:17

Hekimhan’da Muharrem İftarı

İstanbul Hekimhanlılar Derneği Muharrem ayı dolayısıyla iftar yemeği verdi.Hekimhan’da düzenlenen iftar yemeğini Hekimhan Kaymakamı Reşit...

Yurthaber 13-09-18 10:13

Varto Kaymakamı Çetin, Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Muş’un Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, okul müdürleriyle bir araya geldi.Kaymakam Mehmet Nuri Çetin başkanlığında...

Yurthaber 13-09-18 09:51

Güroymak’ta Osmanlı Mimarisi Sütunlar Yapıldı

Bitlis’in Güroymak Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan 8 peronluk ilçe otogarının girişine Osmanlı ve Selçuklu Mimarisi...

Yurthaber 13-09-18 09:11

Samsat’ta Güvenli Eğitim Toplantısı Yapıldı

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde yeni eğitim öğretim yılında alınacak güvenlik tedbirleri konulu toplantı gerçekleştirildi.Kahta Kaymakamı ve...

Yurthaber 12-09-18 16:39