Kelebek Haberleri

İklim değişikliğiyle birlikte Türkiye'de yeni kelebek türleri görülüyor

Erciyes Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Evrim Karaçetin: - "Şu an için iklim değişikliğinin kelebek türleri üzerindeki etkisi Türkiye açısından olumlu çünkü daha soğuk olan yerler daha sıcak olmaya başladı ve dolayısıyla Türkiye'ye Afrika’dan gelen türlerde artış kaydediliyor" - "İklim değişikliği dışında doğal alanların kaybedilmesi, tarım alanlarının oluşturulması ve zirai ilaç kullanımı gibi nedenlerle Türkiye'de her 10 kelebek türünden 1'inin nesli tehlike altında"

Yurthaber 26-08-22 11:07

Meyve ve ağaçların 1 numaralı düşmanı! Samsun'da görüldü

Meyve ve ağaçların 1 numaralı düşmanı olarak bilinen ‘Amerikan beyaz kelebeği’ Samsun merkezdeki ağaçlarda görüldü. Vatandaşların da şikayetçi olduğu zararlılar, ağaçların yapraklarını ve dallarını yiyerek kurulamalarına yol açtı.

Haber 24-08-22 17:03

İstanbul'da vatandaşların 'vampir kelebek' isyanı! 'Sanki plastik bir hayvan'

İstanbul'da yaz aylarında ortaya çıkan, halk arasında "vampir kelebek" diye bilinen istilacı kelebekten rahatsız olan vatandaşlar isyan ediyor. Melek Karaoğlu isimli vatandaş, "Kelebeklerden kurtulamıyoruz. Karton gibi, vuruyoruz ama bir şey olmuyor. Sanki plastik bir hayvan." ifadelerini kullandı.

Haber 07-08-22 17:23

Uzmanından tarım alanlarını tehdit eden istilacı ve zararlı çayır güvesine karşı uyarı

Uzmanından tarım alanlarını tehdit eden istilacı ve zararlı çayır güvesine karşı uyarı

Yurthaber 05-07-22 10:46

Kelebek

Kelebek Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Kelebek Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Sarıkamış'ta fotoğrafçılar rengarenk çiçekler ve kelebekleri görüntüledi

Doğa fotoğrafçısı Hasan Cellat: - "Bölgemiz gerçekten bu mevsimde doğa fotoğrafçıları için çok zengin flora ve görüntü sunuyor. Bu yüzden fotoğrafçıları ve doğaseverleri bölgemize davet ediyoruz"

Yurthaber 27-06-22 10:41

Çam kese böceklerinin kelebeğe dönüşüm yolculuğu

Çam kese böceklerinin kelebeğe dönüşüm yolculuğu

Yurthaber 26-04-22 10:36

Alanya'da yakalandı, hemen koruma altına alındı! En hızlı kanat çırpan kelebek

Alanya'da yaşayan Turgay Dündar, eşinin işlettiği kafenin hemen önündeki saksıların arasında gördüğü kelebeği yakalayarak boş bir kuş kafesine koydu. Koruma altına alınan mekik kelebeğinin çok ender bir kelebek olduğu söylenirken, kafe sahibi, ''Ender bulunan bir tür kelebeğin iş yerimizin kapısına kadar gelmesini bir şans olarak değerlendiriyorum'' dedi.

Haber 09-12-21 13:56

İngiltere seyahati ilham oldu! Kelebek çiftliğini İstanbul’da kurdu

İngiltere'de gördüğü kelebek bahçesinden etkilenerek Türkiye'de çiftlik kuran Çiğdem Ünlü, sağlıklı ve doğal ortamda baktığı kelebek neslinin devamına katkı sağlıyor.

Trend 03-11-21 12:29

Konya'daki kelebek bahçesinin yeni üyesi, bir haftalık ömrünü beslenmeden tamamlıyor

Konya'daki Tropikal Kelebek Bahçesi'ne yeni kazandırılan, ağız yapısı olmadığı için tırtıl halindeyken depoladığı besinleri kullanarak bir haftalık ömrünü tamamlayan Afrika Ay Güvesi, kuyruğuyla 20 santimetreye ulaşabilen uzunluğuyla da dikkati çekiyor.

Haber 30-09-21 14:03

Kelebekler filmi konusu nedir? Kelebekler filmi oyuncuları kimler?

Hikayesi ve karakteriyle dikkat çeken Kelebekler filmi bugün televizyon ekranlarında yayınlanacak. Sevilen filmin oyuncuları ve konusu merak ediliyor. Peki Kelebekler filmi konusu nedir? Kelebekler filmi oyuncuları kimler? İşte ayrıntılar...

Magazin 03-09-21 19:49

Askeri kamuflaj desenli mekik kelebeği Milas'ta görüntülendi

Askeri kamuflaj desenli "mekik kelebeği" Milas'ta görüntülendi

Yurthaber 26-08-21 13:00

Kelebek bahçesinin narin sakinleri, mevsim meyveleriyle besleniyor

Konya'da beslenme, iklimlendirme ve bitki varlığıyla özel koşullar sağlayan Kelebek Bahçesi, tropikal ülkelerden gelen kelebeklere doğal yaşam alanını aratmıyor - Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Biyoloji Uzmanı Duygu Taştan: - "Bazı kelebeklerin ana besin kaynağı, çiçeklerin içindeki tatlı su ve nektar. Onun dışında meyve suyu ile beslenmeyi seven kelebekler de var. Bahçe içerisinde yer yer kelebekler için bırakılmış meyve tabakları görebilirsiniz. Beslemede, yaz mevsiminde yaz meyvelerini, kış mevsiminde de kış meyvelerini kullanılıyoruz. Yani kelebeklerimiz yaz, kış meyveyle besleniyor"

Yurthaber 15-08-21 11:47

Kelebeklerin ölüm dansını görenler telefonuna sarıldı! Ardahan'da şaşırtan görüntü

Ardahan'da 'kelebeklerin ölüm dansı' başladı. Her yıl ağustos ayında yaşanan olay bölgedekilerin ilgisini çekiyor. Havanın kararmasıyla ortaya çıkan yüzlerce kelebek, sokak aydınlatma ışıklarının çevresinde uçtuktan sonra ölüyor. Adeta dansı andıran bu doğa olayı sonrasında yere düşen kelebekler, asfalt üzerinde beyaz örtü oluşturuyor. İşte tanık olanların telefonlarına sarıldığı kelebeklerin ölüm dansının görüntüleri...

Haber 03-08-21 09:52

Sarıkamış'ta mavi, kızıl ve kahverengi kelebekler renk cümbüşü oluşturuyor

Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki sulak alanlar ile vadilerde yaşam süren kelebeklerin renkleri, üreme döneminde oldukları şu sıralar beslenme alışkanlıklarının değişmesi yüzünden daha canlı oluyor - KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban: - "Sarıkamış'ta özellikle küçük mavi kelebekleri görebiliyorsunuz. Çok gözlü mavi türler ve bu familyanın farklı türleri de var"

Yurthaber 06-06-21 12:52

Amerikan beyaz kelebeği ile 'entegre mücadele' uyarısı

Özellikle fındıkta yüzde 70’e kadar verim düşüşüne neden olan Amerikan beyaz kelebeği ile mücadele hakkında Prof. Dr. Sevcan Öztemiz uyarılarda bulundu. Mayıs ayının son haftasında başlaması gerektiğini belirten Öztemiz, “Larvalar tüm ağacı sarmadan entegre mücadele önemli” şeklinde konuştu.

Finans 28-05-21 15:27

Osmaniye’de kanat açıklığı 16 santimetre olan tavus kelebeği bulundu

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Beden Eğitimi Öğretmeni Yalçın Yanık (45), dünyanın en güzel kelebek türleri arasında gösterilen ve kanat açıklığı 16 santimetre olan ‘tavus kelebeği’ buldu.

Haber 23-04-21 08:46

Okul bahçesinde ortaya çıktı! 16 santimetrelik tavus kelebeği görenleri şaşırttı

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde kanat açıklığı 16 santimetre olarak ölçülen tavus kelebeği bulundu. Tavus kelebeği renk ve desenleriyle görenlerini ilgisini çekti.

Haber 22-04-21 13:58

Gören başta yılan sanıyor, gerçeği öğrenince şaşırıyor!

Adıyaman'da çam kese böceğinin kelebeğe dönüşme yolculuğu başladı. Görenlerin başta yılan sandığı tırtılların yolculuğu ilginç görüntülere sahne oluyor.

Haber 20-04-21 11:09