Kurbağa Haberleri

Bir gören bir daha baktı! Avustralya’da bulunan 2.7 kiloluk dev kurbağa görenleri şaşkına çevirdi

Avustralya’da bir ulusal parkta geçen hafta 2.7 kiloluk dev kamış kurbağası bulundu. Kurbağanın normalin 6 katı büyüklüğünde olduğunu belirten yetkililer, kurbağaya ‘Toadzilla’ ismini verdiklerini belirtti.

Trend 20-01-23 11:35

Altı bacaklı kurbağa hayatını değiştirdi! “İyi şans getirdi” dedi, servet kazandı

Kuzey Tayland’ın Phayao eyaletinde yaşayan Somboon Tuakrua isimli bir adam yaklaşık 1 yıl önce altı ayaklı bir kurbağa buldu. Fazladan iki bacağı bulunan kurbağayı alarak evine getiren Tuakrua ona bakmaya başladı. Kurbağayı bulduğu günün hayatını değiştirdiğini ifade eden Tuakrua o zamandan beri hayvanın kendisine iyi şans getirdiğini söyledi.

Trend 05-10-22 10:09

Türkiye'de yakalanan kurbağalar Avrupa'ya ihraç ediliyor! 1960'lardan beri...

Türkiye'nin önde gelen deniz ürünleri şirketi, 1960'larda Fransa ile başladığı kurbağa ihracatını, 60 yılı aşkın zamandır sürdürüyor. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 15 tesiste faaliyetlerinin sürdüren, üretimlerinin yüzde 70'ini ihraç eden şirket, orkinos, çipura, levrek, alabalık, Türk somonu, su kurbağası, deniz salyangozu, karides ve yengeç gibi ürünlerin yetiştiriciliğini de yapıyor.

Finans 12-08-22 12:24

Avrupa'ya 60 yılı aşkın süredir kurbağa ihraç ediyorlar

Sagun Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğulcan Kemal Sagun: - "İşlenmiş ve yarı mamul su kurbağası ihracatını halihazırda Fransa ve İsviçre'ye yapıyoruz" - "Kurbağanın en değerli ihracatı, ürünün işlenerek şişlere takılmış bacak şeklindeki hali"

Yurthaber 12-08-22 11:05

Kurbağa

Kurbağa Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kurbağa Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kaçak kurbağa avladılar! 110 bin liradan oldular...

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde kaçak kurbağa avlayan 7 kişiye 110 bin TL ceza kesildi. Kaçak kurbağa avcıları jandarma tarafından suçüstü yakalandı. Yakalanan 200 kurbağaya el konuldu.

Haber 23-06-22 18:19

10 bin kilometre yol kat etti! Kapalı nane paketinden bakın ne çıktı

İngiltere'de bir manava ulaşan kapalı nane paketinden canlı bir kurbağa çıktı. Etiyopya'dan ithal eden kapalı nane paketinin içinden çıkan kurbağa, hangi tür olduğunu belirlemek üzere RSPCA Müfettişi Lucy Green'in gözetiminde tutuluyor.

Haber 01-04-22 05:49

Şaşırtan sonuç! Kurbağanın kesilen bacağı yeniden uzadı

Bilim insanları yetişkin kurbağaların bacaklarını keserek ilginç bir araştırmaya imza attı. Bilim insanları, sonuçları Science Advances dergisinde yayımlanan araştırmada, bacakları koptuğunda yeniden çıkaramayan yetişkin kurbağalara rejeneratif kimyasal karışım verdi. Böylece bacakların tekrar uzaması sağlandı.

Haber 27-01-22 14:10

Türkiye'de yakalayıp Avrupa'ya ihraç ediyorlar! Günlük kazanç 900 lira

Edirne ve Hatay başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli yerlerinden toplanan kurbağalar, Avrupa'ya ihraç ediliyor. Mutfaklardaki menülerde yer verilen kurbağalar, önemli ihracat kalemleri arasında yer alıyor. Günde 5 saat mesai yaparak evine ekmek götüren kurbağa avcıları ise, bu uğraşları sonunda 900 lira kazanıyor.

Haber 22-11-21 15:27

Avustralya'daki kurbağalar yamyamlaştı: En büyük düşmanları kendileri

Avustralya habitatını istila eden kamış kurbağalarının giderek yamyamlaştığı ortaya çıktı. Araştırmacılar, bu davranışın "gözlerinin önünde gelişmesinden" şaşkınlık duyduklarını ifade ederken, bu kurbağaların en büyük düşmanları kendileri denildi.

Haber 01-09-21 07:55

'Ötmeyen kurbağaları' yiyen balıkların avlanmasına izin verildi

Dünyada sadece Niğde sınırlarındaki Bolkar Dağları'nda yaşayan ve 'ötmeyen kurbağalar' olarak bilinen Toros kurbağalarını (Rana Holtzi), yiyerek yok olmasına neden olan sazan balıklarının avlanması için avcılara yılın 12 ayı av izni verildi.

Haber 08-06-21 13:51

Oltu Çayı'nda sarılarak yüzen kurbağalar şaşırttı!

Erzurum'un Oltu ilçesindeki Oltu Çayı'nda ilginç bir görüntüye rastlandı. 3 kurbağanın birbirine sarılarak yüzdüğü anlar görenleri şaşırttı.

Haber 26-05-21 17:34

Hindistan'da 'yağışların artması için kurbağaları evlendiriyorlar

Hindistan'da bazı çiftçiler, Muson yağmurlarının artması ve ürünlerinde daha çok verim için bazı kurbağaları evlendirdi.

Haber 06-05-21 12:35

Pandemiyle sayıları arttı! Kurbağaların ormandan gölete 5 bin yıllık üreme göçü başladı

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde ilkbahar aylarında çiftleşmek için ormandan gölete göç eden kurbağalar, kara yolundan hızla geçen araçların arasından birbirlerinin sırtında karşıya geçiyor. Havaların durumuna göre, her yıl Mart sonu Nisan ortasında, sırtına erkeklerini alarak dereden gölete geçen kurbağalar dünyada sadece Domaniç’te görülebiliyor.

Haber 23-04-21 07:54