Lütfi Elvan Haberleri Ve Son Dakika Lütfi Elvan Haberleri

Lütfi Elvan Haberleri Ve Son Dakika Lütfi Elvan Haberleri

10 Kasım 2020 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan, ekonomist ve siyasetçidir. 12 Mart 1962’de Karaman’ın Ermenek şehrinde dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitimini Konya’da tamamlayan Elvan, 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nden mezun oldu.

Maden ve Yöneylem Araştırması alanında yüksek lisansını 1989 yılında Leeds Üniversitesi’nde tamamladı.  İkinci yüksek lisansını ise ekonomi alanında Amerika’da yaptı. Etibank ve Devlet Planlama Teşkilatı’nda çalışan Elvan, müsteşar yardımcılığı görevine kadar yükseldi. Siyasi kariyeri için istifa eden Elvan, 2007 yılında AK Parti’den milletvekili adayı oldu.

Karaman, Antalya ve mersin bölgelerinden aday olan Elvan; 23,24,25,26 ve 27. Dönem milletvekili seçildi. Çeşitli bakanlıklarda görev yapan Elvan, iyi derecede İngilizce biliyor. 

Lütfi Elvan Haberleri

Müsavat Dervişoğlu'ndan 'Nureddin Nebati' açıklaması: Gerçek çözüm, hemen seçimdir

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Nureddin Nebati'nin getirilmesiyle ilgili olarak "Bakan ve bürokrat değişiklikleri ile gece yarısı kararnameleri çözüm değildir. Gerçek çözüm, hemen seçimdir" dedi.

Haber 02-12-21 15:25

Dolar ne kadar oldu? Hazine Bakanlığı'nda görev değişiminin ardından dolardan ilk tepki

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevden affını istedi ve Elvan'ın yerine Nureddin Nebati atandı. Bunun ardından dolar kurunun ne yönde hareket ettiği merak konusu oldu. Merkez Bankası tarafından alınan faiz indirimi kararının açıklanmasının ardından dolar değer kazanmıştı. İşte detaylar...

Finans 02-12-21 01:23

Resmî Gazete tartışması devam ediyor: Pek çok bakan, o gece kontrol etmekten kendini alamamıştır

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan dahil kabinedeki pek çok bakanın cuma gecesi "Acaba başıma bir şey gelmiş midir?" diye düşünerek Resmî Gazete'yi kontrol etmiş olabileceği öne sürüldü.

Haber 22-11-21 14:09

Son Dakika: Bakan Elvan'dan enflasyon ve döviz kuru açıklaması

Son dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Enflasyonda maalesef istediğimiz seviyede değiliz. Enflasyonla mücadelede kararlı olduğumuz sürece döviz kuru istikrara kavuşacak, ülke risk primi düşecektir." açıklamasını yaptı.

Finans 16-11-21 10:03

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan asgari ücret açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı'nın en hassas olduğu konulardan birisinin "vatandaşların enflasyona ezdirilmemesi" olduğunu vurgulayarak asgari ücret için şu yorumu yaptı,"İlgili bakanlıklarımızla güçlü bir iş birliği içinde çalışıyoruz, asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz."

Finans 05-11-21 08:39

Türkiye'nin 2. Çeyrek büyüme rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yılın ikinci çeyreğine ilişkin Gayri Safi Yurt içi Hasıla (GSYH) verilerini açıkladı. Buna göre; 2021 yılı 2.çeyrekte GSHY %21,7 olarak gerçekleşti.

Finans 01-09-21 10:00

Bakan Elvan, ABD Hazine Bakanı Yellen ile görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, G20 kapsamında ABD Hazine Bakanı Janet L. Yellen ile görüştüklerini belirterek, "Ekonomik ve ticari ilişkilerimizin geliştirilmesine yönelik çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Hızla değişen küresel ekonomi ortamında Türkiye-ABD ikili ilişkilerinin güçlendirilmesinin önemine dikkat çektik." ifadelerini kullandı.

Finans 09-07-21 14:28

Son Dakika! Bakan Elvan: Merkez Bankası'na müdahale söz konusu değildir

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hiçbir şekilde Merkez Bankası’na müdahale söz konusu değildir." ifadelerini kullandı.

Finans 30-06-21 11:15

Bakanlar Gül ve Elvan, Gaziantep'te ziyaretlerde bulundu

Bakanlar Gül ve Elvan, Gaziantep'te ziyaretlerde bulundu

Yurthaber 25-06-21 16:27

Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan büyüme rakamlarına ilişkin açıklama yaptı.

Finans 31-05-21 12:34

7 Mayıs kripto para gelişmeleri | Bugün (7 Mayıs) Bitcoin ve Ethereum ne kadar? İşte son gelişmeler…

Bitcoin dün 56 bin doların üzerine çıkmasının ardından 7 Mayıs tarihinde tekrar düşüşe geçti. Bitcoin’in bu dalgalı seyri yatırımcısına kaybettirirken, Ethereum ise yükselişine halen devam ediyor. Bitcoin haftalık olarak dolar bazında yüzde 4,54 bir büyüme gösterirken, Ethereum dolar bazında haftalık yüzde 24,27 artış kazandı. Ethereum her gün kırdığı rekorunu bu sabah da yenilemeye devam ediyor. Öte yandan Dogecoin ve Ripple’daki gelişmeler de takip ediliyor.

Finans 07-05-21 08:35

Bakan Elvan'dan kripto para platformları ile ilgili önemli açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan CnnTürk canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Elvan, "Vatandaşlarımız kripto varlıklara yatırım yaparken ihtiyatlı ve dikkatli olmalı, kendilerini ve gelirlerini riske atacak girişimde bulunmamalı." dedi. Bakan Elvan, denetleme ve vergilendirme konusunda çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.

Finans 07-05-21 01:56

Son Dakika: Bakan Elvan'dan G-20 toplantısı açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, G-20 Bakanlar Toplantısı sonrası, "Küresel canlanmada gelişmekte olan ülkelerin gücüne değindik. Düşük gelirli ülkeleri desteklemeye yönelik somut kararlar aldık." dedi.

Finans 07-04-21 18:28

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, AA Editör Masası'na konuk oldu: (6)

"Türkiye, savunma sanayisinde olduğu gibi sağlık ile yazılım-donanımda endüstrileri alanında dünyada başat rolü oynayacak bir konuma gelecek. Gerekli kaynakları da ayıracağız" - "İhracatımızın teknoloji yoğunluğu istediğimiz seviyede değil. Katma değeri yüksek ürünler daha fazla ürünler üretmek zorundayız" - "Kredi Garanti Fonu teminatıyla 5. ve 6. bölgelerde uzun vadeli cazip kredi destekleri vereceğiz" - "Türk Eximbank ve Kredi Garanti Fonunu yeniden yapılandıracağı, günün koşullarına uygun hale getireceğiz" - "TÜİK'e müdahale etmemiz söz konusu değildir. TÜİK'i ilişkili kuruma dönüştüreceğiz, en kısa sürede de bunu gerçekleştireceğiz"

Yurthaber 16-03-21 12:59

3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek gösterge çıkacak mı?

Öğretmen, din görevlisi, polis ve hemşire maaşlarını doğrudan etkileyen 3600 ek gösterge karar gündem oldu. Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, hükümete imamların da ek göstergeden yararlanabilmesi konusunda çağrıda bulundu. 3600 ek göstergenin zaman çıkacağı konusu ise en çok merak edilen konulardan biri oldu. İşte, detaylar!

Finans 12-03-21 01:57

Bakan Elvan'dan 'enflasyon' açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Enflasyon rakamları hedefin uzağında olduğumuzu gösteriyor. Hedefe ulaşmak için önlemlerimizden asla taviz vermeyeceğiz." dedi.

Finans 03-02-21 13:37

Bakan Lütfi Elvan: 2020'de 66,5 milyar lira tasarruf sağladık

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 2020 bütçe açığının hedeflenen 239,2 milyar liranın altında 172,7 milyar lira olarak gerçekleştiğini ve 66,5 milyar lira tasarruf sağlandığını açıkladı.

Finans 18-01-21 08:58

Memur-Sen seyyanen zam talebini iletti

Memur-Sen yönetimi, kamu görevlilerine seyyanen zam verilmesi talebini Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'a iletti.

Finans 13-01-21 13:55

Lütfi Elvan öncülüğünde 6 bakanın katılımıyla 'ekonomi ve reform toplantısı' yapıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın ev sahipliğinde 6 bakanın katılımıyla "ekonomi ve reform" gündemine ilişkin bir toplantı gerçekleştirildi.

Haber 30-12-20 18:55

Bakan Elvan: Yeni bir seferberlik başlattık

Son dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Türkiye'yi yatırımlarda cazibe merkezi yapmak adına ekonomi ve hukuk alanında yeni bir seferberlik başlattık." açıklamasında bulundu.

Finans 08-12-20 09:39

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan flaş açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, "Makro ekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarına çok önem veriyoruz. Yol haritamızın genel çerçevesini bunlar oluşturuyor." ifadelerini kullandı.

Finans 17-11-20 18:36

Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan yemin ederek göreve başladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanan AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti. Elvan, 'Ekonomi politikamızın esası, büyüme-istihdamı artırma amacıyla uluslararası normlarda şeffaf, hesap verebilir politikaların uygulanmasıdır.' dedi.

Finans 10-11-20 16:33

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan Lütfi Elvan'a hayırlı olsun mesajı:

"Sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimiyle Hazine ve Maliye Bakanı olarak ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetlerde bulunacağına inanıyorum"

Yurthaber 10-11-20 12:12

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na getirilen Lütfi Elvan'dan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Lütfi Elvan, ilk açıklamasında, "Benim için sürpriz oldu" dedi. Bakan Elvan, Twitter'dan yaptığı açıklamada da "Cumhurbaşkanı'mızın tensipleriyle görevime başladım. Bu görevi tevdi eden Cumhurbaşkanı'mıza şükranlarımı sunuyorum'' ifadelerine yer verdi.

Finans 10-11-20 11:37

Lütfi Elvan kimdir? Lütfi Elvan kaç yaşında, nereli? İşte Lütfi Elvan eğitimi ve hayatı

Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Lütfi Elvan çok sayıda insan tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Lütfi Elvan kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Lütfi Elvan eğitimi ve hayatı ile ilgili detaylar...

Haber 10-11-20 09:55

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı

Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı.

Haber 10-11-20 00:28

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan, Karaman'da akademik yıl açılış törenine katıldı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan, Karaman'da akademik yıl açılış törenine katıldı

Yurthaber 05-10-20 18:25

AK Partili Lütfi Elvan, Yenişehir İlçe Kongresinde konuştu:

"Biz milletin hizmetkarı olmak için yola çıktık. Bizim için kardeşlerimizin Arap, Kürt, Sunni olması önemli değil. Biz birlikte bir ve güçlüyüz. Bu birlikteliği daha da artıracağız"

Yurthaber 12-09-20 17:35

Bakan Karaismailoğlu Mersin'deki Çamlıbel Balıkçı Barınağı'nın yenileneceğini duyurdu:

"Çamlıbel Balıkçı Barınağı'nı inşallah Mersin'e, Akdeniz Belediyesine yakışır şekilde elden geçirmek için proje çalışmalarına başladık. İnşallah burasının su sporlarının da yapıldığı, iskele ilavesiyle tam donanımlı, Akdeniz'e, Mersin'e yakışır bir marina, park, yaşam alanı olması için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz"

Yurthaber 05-07-20 14:52

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan, video konferansla sanayicileri dinledi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan, video konferansla sanayicileri dinledi

Yurthaber 07-05-20 13:29

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Mersin'de konuştu:

"Birileri 'İdlib'de ne işimiz var' diyor. İdlib'de yüz binlerce insan yerinden, yurdundan edilirken sesimizi çıkarmayacak mıydık" - "Bu ülkenin düşmanlarını, teröristlerin başını ezmeye devam edeceğiz. Bu ülkede bayrağı, vatanı, ezanı için bin tane canı olsa, o bin canı feda edecek yiğitler, kahramanlar var"

Yurthaber 08-03-20 18:48

Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesinin Açılış Töreni

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Özellikle sağlık turizmi açısından çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Sağlık Bakanlığımızla bire bir çalışıyoruz. Önümüzdeki yıllarda çok sayıda insanın sağlık turizmi çerçevesinde yurt dışından Mersin'e geldiğini göreceksiniz"

Yurthaber 06-03-20 16:39

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan Mersin'de konuştu:

"Başta ülkemizde olmak üzere El-Bab'da, Afrin'de, Azez'de, Resulayn'da teröristlerin tepesine aziz milletimizin yumruğunu indirdik" - "Bize demokrasi narası atıp, teröristlere kollarını açanlara anladıkları dilden konuşuyoruz. Kahraman Mehmetçiğimiz ve Suriye Milli Ordusu, korumaya kalktıkları hainleri Barış Pınarı Harekatı ile birkaç günde yerle yeksan etti" - "Bir gece ansızın gelebiliriz. Kahraman askerlerimiz hazırdır, rejime İdlib'de haddini bildirecek kararlılık ve güçtedir"

Yurthaber 22-02-20 19:17

Akdeniz Sahil Yolu'nda bu yıl 5 tünel ile 2 viyadüğün açılması hedefleniyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Çukurova Bölgesel Havalimanı'nda üst yapı ihalesine çıkıldı. 4 Şubat itibarıyla tüm teklifler alınmış olacak. Bakanlık değerlendirmeyi yapacak. İnşallah şubat ayı sonuna doğru üst yapıda yapım çalışmalarına başlayacağız"

Yurthaber 01-02-20 18:19

2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda

AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan: - "Tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye ekonomisinin ne kadar güçlü ve dirençli olduğunu tüm dünyaya gösterdik" - "Türkiye etkili devlet geleneği, güçlü liderliği ve onun arkasında olan milletiyle, işleyen demokrasisiyle küresel ekonomik meydan okumalara karşı durabilmekte ve kendisine sağlam bir zemin edinmektedir"

Haber 10-12-19 01:05

Mersin metrosu yatırım programına alındı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Cumhurbaşkanımız Mersin metrosunun yatırım programına alınması konusunda bizlere çok önemli bir destek verdi. Mersin metrosu yatırım programına alındı"

Yurthaber 03-09-19 16:58

Mersin metrosu yatırım programına alındı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Cumhurbaşkanımız Mersin metrosunun yatırım programına alınması konusunda bizlere çok önemli bir destek verdi. Mersin metrosu yatırım programına alındı"

Haber 03-09-19 16:52

AK Parti milletvekili Lütfi Elvan'dan 'istifa' açıklaması: Yalan ve uydurma

AK Parti Mersin milletvekili eski Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, istifa edeceğine yönelik iddiaları yalanladı. Elvan, "Bizim yerimiz Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıdır" ifadelerini kullandı.

Haber 03-09-19 15:52

Mersin Nefes İstiyor Projesi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, MESİAD tarafından hazırlanan Mersin Nefes İstiyor Projesi'nin hayata geçirileceği millet bahçesinin yapılacağı bölgeyi inceledi - Lütfi Elvan: - "(Millet bahçesi projesi) Burayı sadece 5-10 ailenin geldiği yer değil, binlerce ailenin aynı anda vaktini geçireceği, çocuklara, gençlere, kadınlara ve yaşlılara hizmet sunabilecek bir alana dönüştürülmesini arzu ediyoruz"

Yurthaber 18-08-19 20:36

Mersin Nefes İstiyor Projesi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, MESİAD tarafından hazırlanan Mersin Nefes İstiyor Projesi'nin hayata geçirileceği millet bahçesinin yapılacağı bölgeyi inceledi - Lütfi Elvan: - "(Millet bahçesi projesi) Burayı sadece 5-10 ailenin geldiği yer değil, binlerce ailenin aynı anda vaktini geçireceği, çocuklara, gençlere, kadınlara ve yaşlılara hizmet sunabilecek bir alana dönüştürülmesini arzu ediyoruz"

Haber 18-08-19 20:32

Yatırımlarımızı hızlandırarak devam edeceğiz

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Enflasyonda ve faiz oranlarında düşüşler başladı. Önümüzdeki yıldan itibaren yatırımlarımızı hızlandırarak devam edeceğiz" - "Anamur-Gazipaşa arasındaki 9 kilometrelik bir bölüm var o bölümün de ihalesini yapıp Gazipaşa'yla bağlantımızı süratle güçlendireceğiz"

Haber 13-08-19 16:36

Yatırımlarımızı hızlandırarak devam edeceğiz

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Enflasyonda ve faiz oranlarında düşüşler başladı. Önümüzdeki yıldan itibaren yatırımlarımızı hızlandırarak devam edeceğiz" - "Anamur-Gazipaşa arasındaki 9 kilometrelik bir bölüm var o bölümün de ihalesini yapıp Gazipaşa'yla bağlantımızı süratle güçlendireceğiz"

Yurthaber 13-08-19 16:36

Terörle bir ve beraber olanlar kaybetmeye mahkumdur

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Biz terör örgütlerine yönelik mücadele sergiliyoruz. Diğer tarafta terör örgütlerine destek veren ülkeler olduğunu görüyoruz. Şunu unutmasınlar, terörle bir ve beraber olanlar kaybetmeye mahkumdur"

Yurthaber 12-08-19 20:26

Terörle bir ve beraber olanlar kaybetmeye mahkumdur

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Biz terör örgütlerine yönelik mücadele sergiliyoruz. Diğer tarafta terör örgütlerine destek veren ülkeler olduğunu görüyoruz. Şunu unutmasınlar, terörle bir ve beraber olanlar kaybetmeye mahkumdur"

Haber 12-08-19 20:22

Vatandaşın sorunu bizim sorunumuzdur

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Mersin'de yaşayan her bir vatandaşımızın sorunu bizim sorunumuz, onların derdi bizim derdimiz. Bunların çözümüne yönelik her türlü gayreti sonuna kadar göstereceğiz"

Haber 11-05-19 16:25

Hizmet dışında başka bir şey düşünmüyoruz

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Bakmayın fitne üretmeye, kapalı kapılar ardından hesap yapmaya çalışanlara. Biz işimize bakıyoruz. Bizim işimiz hizmet, hizmet dışında başka bir şey düşünmüyoruz"

Haber 23-03-19 21:14

Nerede bir terörist varsa tepelerine iniyoruz

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Teröre karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz, onların inlerine giriyoruz. Nerede bir terörist varsa tepelerine iniyoruz ve inmeye de devam edeceğiz" - "Mersin'de kapalı kapılar ardında yine ana muhalefet, HDP ile ittifak yapıyor. Biz vatanımızın birliği, bütünlüğü için, devletimiz, milletimiz için, ay-yıldızlı al bayrağımız için açık ve net bir şekilde Cumhur İttifakı'nı oluşturduk. Onlar gibi kapalı kapılar ardında hesap yapmadık"

Haber 18-03-19 22:15

Önemli olan bu milletin birliği ve beraberliğidir

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Yatırımları, yapılması gereken hizmetleri, bunların hepsini Allah'ın izniyle yaparız. Önemli olan bu milletin birliği ve beraberliğidir"

Haber 08-03-19 22:08

Önemli olan bu milletin birliği ve beraberliğidir

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Yatırımları, yapılması gereken hizmetleri, bunların hepsini Allah'ın izniyle yaparız. Önemli olan bu milletin birliği ve beraberliğidir"

Yurthaber 08-03-19 22:07