Marmara Denizi Haberleri

'Karada da görebiliyoruz' 5.1'lik depremden 7 dakika önce denizden yükselmiş! İş yerinin güvenlik kamerası kaydetmiş 'Fay hattının muhtemel kenarı burası'

Marmara Denizi'nde meydana gelen 5.1'lik depremden 7 dakika önce, Mudanya açıklarında denizden duman yükseldiği görüldü. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülere dair konuşan Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Başkanı Engin Er, aktif fay hattının bulunduğu Marmara Denizi'nde sürekli gaz çıkışı gerçekleştiğini, bunun normal olduğunu belirtip "Her gaz çıkışı, bir deprem olacak anlamına gelmez. Fay hatlarından gaz çıkışı olması zaten normal. Genellikle radon gazı çıkar" dedi.

Haber 06-12-23 17:07

Marmara Denizi’nde artçılar durmuyor! Son 24 saatte 100'den fazla...

Bursa’nın Gemlik ilçesinde dün yaşanan 5,1 büyüklüğündeki depremin ardından artçılar durmuyor. Kandilli Rasathanesi verilerine göre son 24 saat içinde 100'ün üzerinde farklı büyüklüklerde artçı deprem oldu.

Haber 05-12-23 12:28

'Marmara Denizi'nde su sıcaklığı 50 yılda 2,5 derece arttı' Uzman isimden dikkat çeken açıklama

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Türkiye'yi çevreleyen denizlerde su sıcaklıklarının arttığını belirterek, "Marmara Denizi, 1970 yılından itibaren 2,5 santigrat derece artmış. Uzun dönemli ortalama sıcaklıklar 1970 yılında 15,3 santigrat derece iken geçtiğimiz yıl itibarıyla bu 17,8 santigrat dereceye yükselmiş ki; bu toplamda 2,5 santigrat derecelik bir artış demektir, bu ciddi bir artış" dedi.

Haber 04-12-23 12:57

ÇANAKKALE BİGA'DA DEPREM! 26 Ekim 2023 Çanakkale'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? Bursa ve Balıkesir'den de hissedildi!

Çanakkale Biga deprem haberleri son dakika gelişmeleriyle yakından takip ediliyor. 26 Ekim Perşembe günü Çanakkale Biga'da bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada, depremin, yerin 5.0 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini bildirdi. Biga ve çevre ilçelerde yaşayan vatandaşlar sarsıntının detaylarını sorgulamaya başladılar. Peki, 26 Ekim 2023 Çanakkale'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? Bursa ve Balıkesir'den de hissedildi!

Haber 26-10-23 20:35

Son dakika: AFAD duyurdu: Marmara Denizi'nde 3.6 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi: AFAD, Marmara Denizi'nde 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinin 13 kilometre açığında yaşandı.

Haber 26-10-23 20:26

Son Dakika | İstanbul'da korkutan deprem!

Son dakika haberine göre, İstanbul'da Silivri açıklarında 3.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD depremin saat 19.36'da olduğunu bildirdi.

Haber 11-10-23 19:55

Ahırkapı açıklarında iki gemi çarpıştı! O anlar kamerada

Marmara Denizi Ahırkapı açıklarında dün sabah saatlerinde iki gemi çarpıştı. O anlar bir vatandaşın kamerasına saniye saniye yansıdı.

Haber 18-09-23 08:25

Marmara Denizi’nde alarm! Bu yaz araştırıldı ortaya çıkan sonuçlar ürküttü…

Marmara Denizi’nde devam eden sorunlar her geçen gün giderek artıyor. Yaz dönemi ölçümlerinin ilk bulgularını değerlendiren İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Cem Gazioğlu "Oksijen sıkıntısı vardı, ısınma da sıkıntı haline geldi. Yüzeyde 24-25 dereceleri ölçtük, beklentimiz 22-23 dereceydi. Sıcaklık ağustos ayının sonuna doğru artış trendini sonlandırdı" dedi. Dursun ayrıca oksijen seviyesinin de riskli olduğunu belirten sonuçları paylaştı.

Haber 05-09-23 13:31

Prof. Dr. Şükrü Ersoy beklenen İstanbul depreminin yerini ve büyüklüğünü canlı yayında açıkladı

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Marmara Denizi'nde meydana gelen 3,3 büyüklüğündeki depremin ardından canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bu depremin olası İstanbul depreminin öncüsü olup olmayacağını değerlendiren Ersoy "Genel deprem aktivitesi içerisinde Türkiye’nin her bölgesinde deprem oluyor. Nitekim Marmara’da da böyle bir durum söz konusu" dedi. Ersoy, beklenen İstanbul depreminin yeri ve büyüklüğüyle ilgili de ellerindeki verileri aktardı.

Haber 07-08-23 20:12

Marmara Denizi'nin ortasında korku dolu anlar! Fenalık ve baygınlık geçirdiler: '15 yıldır ilk kez böyle bir şey gördüm'

Avşa Adası'ndan İstanbul'a geliş sırasında deniz otobüsünde bulunan yolcular korku dolu anlar yaşandı. Sefer sırasında Marmara Denizi'nde yağmur ve fırtınaya yakalanan yolcular fenalık ve baygınlık geçirdi. Kaptan, son anonsunda 15 yıldan bu yana seferde olduğunu ilk kez böylesi bir durumla karşılaştıklarını söyledi.

Haber 28-07-23 10:26

SON DAKİKA | Kandilli duyurdu! Marmara Denizi'nde 3.3 büyüklüğünde deprem

Son dakika deprem haberi: Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre, Marmara Denizi'nde 3.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD ise depremin büyüklüğünü 3.1 olarak açıkladı.

Haber 27-07-23 11:55

Sevindirici haber! Uzmanlar da şaşkın... Marmara'da görülmeye başlandı! Kimse beklemiyordu

İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesince Marmara Denizi'nde yapılan çalışmalarda, nesli tükenme tehlikesi altındaki müsilaja çare olarak görülen "pina"ların (kalem kabuklu yumuşakça) popülasyonunun arttığı tespit edildi. Yeni pina bireylerini gözlemlediklerini söyleyen Dr. Benal Gül "Bu bizim için sevindirici, önemli haber" dedi. Pinaların korunmasının deniz ekosistemi için önemli olduğunu vurgulayan Gül, pina popülasyonunun kendisini üremeye açtığını ve sayılarının artabileceğini ekledi.

Haber 27-06-23 14:59

Maltepe sahilinde görüldü! Tam 4 metre... Pusulasını şaşıran 'pusula denizanası' için uzmanlar uyardı: Zehirli!

İstanbul'daki Maltepe sahilinde görülen dev denizanası panik yarattı. 4 metre uzunluğundaki denizanasının 'pusula denizanası' olduğunu açıklayan uzmanlar, vatandaşları uyardı. Söz konusu denizanasının zehirli olduğunu belirten uzmanlar, temas halinde yapılması gerekenleri açıkladı.

Haber 18-06-23 08:34

SON DAKİKA DEPREM haberleri: 2 Haziran 2023 Bursa'da deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde? Marmara Denizi ve Bursa 3.5 ile sallandı

Deprem ile ilgili son dakika açıklamaları 2 Haziran 2023 Cuma günü Bursa açıkları Marmara Denizi'nde gerçekleşen sarsıntı sonrası vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesini anbean güncelliyor. Birçok kişi internette, "Bursa'da deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde?" sorularına yanıt arıyor. İşte, 2 Haziran 2023 Cuma Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi...

Haber 02-06-23 06:36

Sahilde görülürse bunu tavsiye ederim diyerek anlattı... Marmara Denizi'nde tedirgin eden 'pusula denizanası' tehdidi! Zehri ona göre daha etkili

Çanakkale Boğazı'nda da görülen zehirli pusula denizanaları, Marmara Denizi'nde de artış gösterdi. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melek İşinibilir Okyar, görüntüsüyle tedirgin eden, bahar aylarında görünürlüğü artan pusula denizanalarıyla ilgili "Zehir olarak diğer Marmara Denizi'nde yaygın olarak görülen beyaz denizanasına göre zehri daha etkili. Mümkünse dokunulmaması, karşılaşılırsa dikkat edilmesi gerekir. Sahilde görülürse dokunulmamasını tavsiye ederim" dedi.

Haber 24-05-23 12:06

'Felaket senaryosu' Türkiye'de dünya ortalamasını geçti! Uzmanlar o tehlikeye dikkat çekti

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Barış Salihoğlu, deniz suyundaki sıcaklıkların iklim değişikliğiyle arttığını, Türkiye'yi çevreleyen denizlerin kendilerine özgü yapıları dolayısıyla çok büyük farklılıklar gösterdiğini söyledi. Son 60 yılda dünyada denizlerde 1 derece civarında bir sıcaklık artışı olduğunu belirten Salihoğlu, dünya genelindeki bu ortalamaya karşılık Türkiye kıyılarında ısınmanın 2 derece seviyesini geçtiğine dikkati çekti.

Haber 18-05-23 14:37

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından... Marmara Denizi ulaşımına poyraz engeli

Marmara Denizi’nde etkili olan poyraz sebebiyle çok sayıda büyük gemi Tekirdağ açıklarında bekledi.

Haber 05-05-23 15:07

Türkiye günlerce onu konuşmuştu! Marmara'da korkutan görüntü 'Sürekli izlemek gerekiyor'

Türkiye, bir dönem denizde görülen müsilajı günlerce konuşmuştu. Son olarak Marmara'da bir kez daha endişelendiren bir görüntü oluştu. Kadıköy sahilinde bu sabah denizde görülen kütleler müsilaj şüphesi yarattı. İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Cem Gazioğlu, "Bu mevsimde biz müsilajın olmasını bekliyoruz. Geçen seneler kadar masif bit kütle oluşturmayabilir" dedi.

Haber 15-04-23 13:19

Marmara'da deniz suyunu temizleyen pinalarla ilgili farkındalık projesi başlatıldı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, saatte 6 litre deniz suyunu süzerek müsilaj oluşumunu engelleyen pinalar için Marmara'nın son sığınak olduğunu söyledi.

Yurthaber 13-04-23 13:44

Almadan önce tekrar düşünün! Balık yerine plastik yiyor olabilirsiniz

Zengin Omega 3 kaynağı olan balıkların düzenli olarak tüketilmesi öneriliyor. Özellikle kışın ve bahar aylarında sık sık tüketilen balıklar vücudu hastalıklara karşı daha dirençli hale getiriyor. Ancak balıklar hakkında yapılan araştırmalarda birçok balığın içerisinde sağlık için oldukça riskli olan mikroplastikler tespit edildi.

Haber 10-04-23 17:00

'Böyle giderse sadece fotoğraflarda göreceğiz' Marmara'daki o tehlikeye dikkat çekti! 'En son denizdeydi artık yok'

Türkiye’de avlanan su ürünleri miktarı azalırken sezonun kapanmasına günler kala balıkçılar beklediklerini bulamadı. Olumsuz gidişatta aşırı avlanma ve deniz kirliliğine işaret ediliyor. İ.Ü. Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve TÜDAV Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk, tehlikeye dikkat çekip “En son kalkan balığı Marmara Denizi'ndeydi artık yok, uskumru, kolyoz, orkinos, dil balığı, kırlangıç yok" dedi. Balıkçı Erkan Sarıyaprak, "Böyle giderse balıkları sadece fotoğraflarda göreceğiz" dedi.

Haber 08-04-23 13:01

İstanbul’da deprem korkusu devam ederken, o bölgeyi işaret edip duyurdu: Yeniden yapılması gerekiyor

Uzmanlar, İstanbul'un Marmara Denizi'ne yakın ilçelerindeki binaların, zayıf zemin yapısından dolayı olası bir depremde hasar görmemesi için hızlıca yenilenmesi gerektiğini söyledi. İTÜ Öğretim Üyesi Dr. Ümit Karadoğan, "İstanbul'un Marmara'ya sınır olan yerleri alüvyon topraktan oluşuyor. Bu nedenle kıyı tarafları birinci derecede depremden etkilenecek yerler. Buradaki yapıların mevcut deprem yönetmeliğine uygun şekilde gözden geçirilmesi, güçlendirilmesi veya yeniden yapılması gerekiyor" dedi.

Haber 24-03-23 12:58

Marmara Denizi'nde meydana gelen 4.2'lik depremin ardından Prof. Dr. Bekler'den açıklama! 'Artık depremimizi bekliyoruz''

Sabah saatlerinde Erdek açıklarında 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tolga Bekler, yaşanan sarsıntının ardından beklenen Marmara depremi için önemli açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş merkezli depremlerin bölgedeki farklı fayların da statik dengesini bozmuş olduğunu dile getiren Prof. Dr. Bekler, "Artık depremimizi bekliyoruz. Bir şekilde bu depreme bir misafir gözüyle bakmıyoruz ama deprem kapımızı bir kere çalacak." dedi.

Haber 09-03-23 18:23

Marmara Denizi'nde deprem oldu, merkez üssü Tekirdağ! Kandilli Rasathanesi sarsıntının şiddetini açıkladı

Marmara Denizi'nde deprem meydana geldi. Sabah saatlerinde Tekirdağ açıklarında 7.01 km derinlikte meydana gelen depremi AFAD duyurdu. Kahramanmaraş'taki depremin ardından endişenin daha da katlandığı İstanbul'da gelen her deprem haberi yakından takip edilirken, uzmanlar da her geçen gün uyarılarını sürdürüyor. İşte son dakika deprem haberi detayları...

Haber 24-02-23 08:25

Hamsi avcılığı ile ilgili yeni karar! Marmara Denizi ile boğazlarda durduruluyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Marmara Denizi ekosisteminin korunması ve balıkçılara gelecek sezon daha fazla ekonomik katkı sağlanması amacıyla, Marmara Denizi ile İstanbul ve Çanakkale boğazlarındaki hamsi avcılığının yarından itibaren durdurulacağını bildirdi.

Haber 20-02-23 19:37

Tekirdağ'da kıyılarda deniz suyu çekilmesinin rüzgar yönüyle alakalı olduğu açıklandı

Tekirdağ kıyılarında deniz suyunun yer yer 20 metreye kadar çekilmesinin rüzgarın esiş yönüyle ilgili olduğu bildirildi.

Yurthaber 13-02-23 14:13

Deprem sonrası korkutan görüntü: İstanbul ve Tekirdağ'da Marmara Denizi metrelerce çekildi! İlk açıklama geldi

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem sonrası İstanbul ve Tekirdağ'daki deniz çekilmesi görenleri endişelendirdi. Marmara Denizi; Avcılar sahilde 15 metre, Tekirdağ Süleymanpaşa'da ise 25 metre çekildi. Avcılar'da çekilme sonucu daha önce görünmeyen kayalıklar ortaya çıkarken, Süleymanpaşa'da ise Kral Yolu olarak bilinen kayalıklar ortaya çıktı. Uzman isimden çekilmenin deprem aktivitesiyle ilgili olup olmadığı konusunda ilk açıklama geldi. İşte korkutan olayın detayları...

Haber 13-02-23 12:00

Marmara'da deprem mi oldu? Marmara Denizi'nde kaç şiddetinde deprem oldu? AFAD ve Kandilli son depremler listesi

Marmara Denizi açıklarında bir deprem meydana geldi. Deprem sonrasında vatandaşlar deprem ile ilgili araştırmalarını hızlandırdılar. Vatandaşlar oldukça korktu. Peki Marmara Denizi'nde kaç şiddetinde deprem oldu? Hangi iller etkilendi? İşte detaylar...

Haber 17-01-23 23:39

Marmara’da şiddetli fırtına

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından Marmara Denizi’nde şiddetli fırtına yaşanıyor.

Yurthaber 10-01-23 12:00

Arabalı feribotta korku dolu anlar! Marmara Denizi'nde dalgalar metrelerce yükseldi

Marmara Denizi'nde etkili olan fırtına, İDO arabalı feribottaki yolculara zor anlar yaşattı. Yalova’dan Pendik’e gelen arabalı feribot, metrelerce yüksekliğe ulaşan dalgalar nedeniyle güçlükle yol alabildi. O anlar bir yolcunun cep telefonu kamerasına yansıdı.

Haber 22-11-22 00:37

Büyük Marmara depremini bekliyoruz ama... Uyarı geldi: Ondan önce depremler yaşayabiliriz

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu önümüzdeki yıllarda yaşanması beklenen olası depremlere ilişkin konuştu. Gelecekte mutlaka büyük depremler olacağını söyleyen Kutoğlu, "İlla ki Marmara Denizi'nde olacak diye bir şey söz konusu değil. Ondan çok daha önce depremler yaşayabiliriz." dedi.

Haber 12-11-22 09:53

Marmara Denizi için korkutan açıklama! Tehlike çanları çalıyor... 'Tüm biyoçeşitliliği kaybedebiliriz'

İstilacı türlerin Doğu Akdeniz ve Ege Denizi’nde görülmeye başlamasının ardından Marmara Denizi için de endişe hakim. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadet Karakulak, yaptığı açıklamada önlemlerin alınmaması durumunda Marmara Denizi’ni büyük bir tehlikenin beklediğini söyledi. Karakulak, "Ekosisteme yabancı türler girerse Marmara Denizi’ndeki tüm biyoçeşitliliği kaybedebiliriz" ifadelerini kullandı.

Haber 23-10-22 00:18

Mavi Nefes Projesi Eğitim Otobüsü 60 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor

Denizleri koruma konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli eğitimler ve etkinliklerin yapılacağı Mavi Nefes Projesi Eğitim Otobüsü, Tekirdağ'da ziyarete açıldı. - DenizTemiz Derneği/TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk: - "Burada çevre derslerini robotik kodlama ile birleştiriyoruz. Bununla birlikte çocuklar, denizleri nasıl koruyacakları yönünde eğitimlerini pekiştirecekler"

Yurthaber 17-10-22 12:54

Tekirdağlı balıkçılar Marmara'daki poyrazın dinmesini bekliyor

Tekirdağlı balıkçılar Marmara'daki poyrazın dinmesini bekliyor

Yurthaber 14-10-22 12:51

Marmara Denizi'nde dev köpek balığı! Vatandaşlar fotoğraf çektirmek için sıraya girdi: 3 metre boy 500 kilo...

Bursa'nın Mudanya ilçesinde avlanan balıkçılar, yakaladıklarını şeyi görünce şaşkına döndü. Açıkta avlanan balıkçıların ağına, 3 metre uzunluğunda ve 500 kilogram ağırlığında dev camgöz köpek balığı takıldı. İlk kez bu kadar büyüğünü gördüğünü söyleyen vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirdi.

Haber 13-10-22 16:30

Marmara Denizi'nde camgöz cinsi köpek balığı yakalandı

Marmara Denizi'nde camgöz cinsi köpek balığı yakalandı

Yurthaber 13-10-22 15:33

Tekirdağlı balıkçılar poyraz nedeniyle denize açılamadı

Tekirdağlı balıkçılar poyraz nedeniyle denize açılamadı

Yurthaber 07-10-22 15:47

İstanbul'da gece yarısı yaşanan depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den uyarı! '7.2 bekliyoruz'

İstanbul'da dün gece yarısı bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün Marmara Denizi olduğu ifade edildi. Büyükçekmece, Kumburgaz, Avcılar'da hissedilen ufak çaplı depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den net bir uyarı geldi! 'Küçük ama yeri bakımından önemli' diyen Görür, bölgede 7.2 şiddetinde deprem beklediklerini ifade etti.

Haber 04-10-22 08:27

Küresel ısınma besin peşindeki deniz kaplumbağalarını Marmara'ya yöneltiyor

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Dalyan: - "İklim değişikliği nedeniyle Marmara Denizi'nde plankton ve bakterilerin sayısı daha fazla. Bu yoğunluk nedeniyle denizanaları daha rahat beslenip daha rahat üreyebiliyorlar. Popülasyon yoğunluklarını artıran denizanaları da kaplumbağaları bu bölgeye çekiyor" - Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bektaş Sönmez: - "Artış var ama koloni oluşturup oluşturmadıklarını bilmiyoruz, 50-100 yıl sonra göreceğiz. Ama ipucu veriyor, Kuşadası'nda hiç yuva olmuyordu, son 10 yılda yuva sayısı 30'lara çıktı. Çanakkale'de olmuyordu, 2021 yılında bir tane yuva çıktı"

Yurthaber 24-08-22 11:11

Marmara Denizi'nden toplanan atık miktarı 53 tona ulaştı

Garanti BBVA'nın, DenizTemiz Derneği/TURMEPA iş birliğiyle başlattığı "Mavi Nefes Projesi" kapsamında, deniz süpürgelerinin topladığı yaklaşık 53 ton atığın 17 tonu, poşet, pet şişe ve benzeri plastik atıklardan oluşuyor

Yurthaber 22-08-22 10:46

6.9'dan büyük deprem olasılığı çok yüksek! Marmara Denizi'ndeki sessizlik korkutuyor

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Oruç, beklenen İstanbul depremiyle ilgili önlemlerin bir an önce alınması gerektiğini söyleyerek dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Oruç, kuzey kollarının uzunca bir süredir yıkıcı bir deprem üretmediğini söyleyerek, "Marmara Denizi içerisinde 6.9'dan büyük bir yıkıcı depremin olma olasılığını artık çok yüksek görüyoruz. Dolayısıyla bu sessizlik bizi korkutuyor" dedi.

Haber 30-07-22 10:02

Marmara'dan 2 futbol sahası büyüklüğünde hayalet ağ çıkarıldı

Marmara'dan 2 futbol sahası büyüklüğünde "hayalet ağ" çıkarıldı

Yurthaber 29-07-22 12:55

Kıyılardaki çöplerin yolculuğunu akıntı yönleri belirliyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Turan Beşiktepe: - "Tuna, Dinyester ve Dinyeper nehirlerini dikkate alırsanız potansiyel olarak Avrupa'nın çöpünün Karadeniz'e gelme ihtimali var. Almanya'dan bir çöpü attığınızda barajlarda tutulmuyorsa Karadeniz'e gelip kıyılarımızda karaya vurabilir" - Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Gündoğdu: - "Kıyılarımızda Mısır'dan, Libya'dan, Suriye'den, Güney Kıbrıs'tan çöpleri görebiliyoruz. Kuzeydoğu Akdeniz kıyılarımıza kilometreye günde 30 kilogramdan fazla plastik vuruyor"

Yurthaber 25-07-22 11:01

İstanbul Valiliği uyardı! Marmara Denizi'nde fırtına bekleniyor

İstanbul Valiliği, Marmara Denizi'nde rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına şeklinde eseceğini bildirdi.

Haber 17-07-22 20:41

Marmara Denizi'nde yarın rüzgar fırtına şeklinde esecek

Marmara Denizi'nde yarın rüzgar fırtına şeklinde esecek

Yurthaber 17-07-22 18:54

Bursa'nın maviye açılan kapısı Gemlik Körfezi su altı kamerasıyla görüntülendi

Belgesel Yönetmeni ve Sualtı Fotoğrafçısı Tahsin Ceylan, ekibiyle kalamar, pina, deniz çayırı ve deniztavşanı gibi körfezdeki canlıların yaşamını bölgenin biyoçeşitliliğini kaydetti

Yurthaber 06-07-22 11:28

Güney Marmara sahillerinde kıyı temizliği yapıldı

Güney Marmara sahillerinde kıyı temizliği yapıldı

Yurthaber 08-06-22 13:48

Denizden çıkanlar görenleri şoke etti: Ne ararsan var!

Tekirdağ’da ‘5 Haziran Çevre Haftası’ dolayısıyla Marmara Denizi’nde temizlik yapıldı. Denizden çıkanlar ise görenleri şoka uğrattı. Otomobil lastiğinden sandalyeye, balıkçılık malzemelerinden şemsiyeye kadar şaşırtan onlarca atık denizden çıkartıldı. Çıkartılanlar adeta bir hurdalığı andırdı.

Haber 05-06-22 15:45

Kolları 1 buçuk metreyi buluyor! Marmara Denizi’nde zehirli pusula denizanası paniği

Marmara Denizi’nde pusula denizanası paniği yaşanıyor. Geçtiğimiz yıllarda müsilaj sorunuyla boğuşan Marmara Denizi, şimdi de kolları 1 buçuk metreye kadar uzayabilen zehirli pusula denizanası patlamasıyla karşı karşıya. Tekirdağ ve İstanbul sahillerinde görüntülenen pusula denizanası hakkında bilgi veren uzmanlar, temas halinde o bölgenin sirkeyle yıkanması gerektiğini belirtti.

Haber 02-06-22 10:07