Nakil Haberleri

Şekerleme yapmak istedi hayatı karardı! Et yiyen parazit yüzünden tek gözüm kör oldu

Uyku sayesinde gün boyunca yorulan vücudumuzu ve zihnimizi dinlendirebiliyoruz. Ancak nadiren de olsa uyku sırasında yaşanan olumsuzluklar tüm sağlığı etkileyebiliyor. Florida'da yaşayan bir adam ufak bir şekerleme sırasında gözden kaçan bir hatanın ardından et yiyen parazit nedeniyle tek gözünün kör kaldığını açıkladı.

Haber 21-02-23 09:40

Depremzede öğrencilere nakil hakkı: E-OKUL NAKİL işlemleri nasıl yapılır? İşte başvuru ekranı

Depremzede öğrencilere nakil hakkı verildiği açıklandı. MEB'den yapılan açıklamaya göre Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem nedeniyle, öğrencilere nakil kolaylığı sağlanacak. Nakil başvuruları e-Okul sistemi üzerinden il/ilçe millî eğitim müdürlükleri koordinasyonuyla okul müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecek. Peki, E-OKUL NAKİL işlemleri nasıl yapılır? İşte başvuru ekranı...

Egitim 09-02-23 10:25

Nakilden sonra eski kalbini plastik bir poşette tutuyor! Kalbini saklama nedeni...

Organ nakilleri birçok insanın hayatını kurtaran ve toplumun bu konuda daha da bilinçlenmesine gerek olan konular arasında bulunuyor. Oldukça zor bulunan organ nakilleri bir yaşamın tamamen değişmesini sağlayabiliyor. TikTok'ta yaptığı paylaşımda eski kalbini poşette sakladığını gösteren bir kadın bunun nedenini açıkladı.

Haber 29-12-22 10:41

Böbrek yetmezliği yaşayan hasta babasından nakledilen organla sağlığına kavuştu

Böbrek yetmezliği yaşayan hasta babasından nakledilen organla sağlığına kavuştu

Yurthaber 23-12-22 14:43

Beyin ölümü gerçekleşen gençten bağışlanan böbrekle sağlığına kavuştu

Edirne'de yaşayan Sezgin Sağlam, yaralandığı trafik kazası sonrasında beyin ölümü gerçekleşen gençten alınan böbrekle hayata tutundu.

Yurthaber 09-11-22 12:37

Doktoru 'Bir daha anne olamazsın' dedi... Sonrası tüm dünyada haber oldu: 56 yaşında torununu doğurdu

Taşıyıcı anne sayesinde çocuğu olmayan birçok çift bebeklerine kavuşabiliyor. Amerika'da yaşayan 56 yaşındaki Nancy Hauck, oğlu ve gelinin vekili olmaya karar vererek torununu doğurdu. İlginç hikaye tüm dünyada ses getirdi.

Kadin 09-11-22 09:38

Organ bağışıyla ikinci baharlarını yaşıyorlar

Organ nakli bekleyen binlerce hasta arasında yer alan Zeynep Aydemir ve Ruhi Engin, bağışçılardan yapılan uygun nakille sağlıklarına kavuştu.

Yurthaber 04-11-22 11:42

Böbrek hastası kadın 5 yıllık bekleyişin ardından mutlu sona ulaştı

Yıllardır diyaliz cihazına bağlı yaşayan 61 yaşındaki hasta, Bursa'da beyin ölümü gerçekleşen kişinin organlarının bağışlanmasının ardından yapılan nakille sağlığına kavuştu - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Organ Nakil Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cabir Alan: - "5 yıldır bekliyordu, 5 kez çağrıldı, listede 5'inci sıradaydı ve sabaha karşı 05.00'te nakil işlemi gerçekleşti. 5 rakamı Binnur Hanımın uğuru oldu. Çok şükür şu anda sağlığı çok iyi"

Yurthaber 19-10-22 11:53

Karaciğer yetmezliği teşhisi konulan genç, bir saatte bulunan organla sağlığına kavuştu

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar: - "Bu kadar kısa sürede uygun organın bulunması, milyonda bir ihtimal diyebiliriz. Uygun karaciğer bulunmasaydı, hastamızı 4-5 günden fazla yaşatmak mümkün olmayacaktı"

Yurthaber 05-10-22 15:01

Hakkari'de acilen hastaneye ulaştırılması gereken hamile kadın helikopterle Van'a nakledildi

Hakkari'de acilen hastaneye ulaştırılması gereken hamile kadın helikopterle Van'a nakledildi

Yurthaber 24-09-22 12:50

Kendisi nakil beklerken kardeşinin organlarının bağışlanmasını sağlayan ağabey örnek oldu

Yaklaşık 2 yıldır böbrek hastalığı nedeniyle nakil bekleyen Trabzonlu Hakkı Aytaş: - "Duyduk ki kardeşimin organları 5 hastaya umut olmuş. Özellikle de karaciğerinin Adana'da 16 yaşında bir hastaya nakledildiğini, operasyonun çok daha başarılı geçtiği bilgisini organ naklindeki arkadaşlar bildirdi" - "Kız kardeşime ne ben ne kardeşlerim, hiç kimse, organ naklinde yaptığımız hayır kadar hayır yapamaz"

Yurthaber 22-09-22 16:29

Anne karnında 5 kez kan nakli yapılan bebek sağlığına kavuştu

Anne karnında 5 kez kan nakli yapılan bebek sağlığına kavuştu

Yurthaber 20-09-22 12:10

Solunum kapasitesi kritik seviyede düşen hasta nakille sağlığına kavuştu

Akciğer nakli olan Safiye Karabulut: -"Göğsünü doldura doldura nefes almak çok güzel bir duygu. O hissi yıllardır yaşamıyordum. Herkes organ bağışı yapsın ve benim gibi hastalara derman olsunlar" - Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Akciğer Nakli Sorumlusu Doç. Dr. Ali Özdil: - "Organlar bizimle birlikte toprak olmasın"

Yurthaber 06-09-22 11:57

Balıkesir'de hayatını kaybeden kişinin organları 3 hastaya umut olacak

Balıkesir'de hayatını kaybeden kişinin organları 3 hastaya umut olacak

Yurthaber 28-08-22 11:56

Körlüğü tedavi edebilir! Kornea nedir? Nakil kimlere yapılabilir?

Göz en hassas organlarımızdan. Görmemize yarayan gözün çok çeşitli hastalıkları bulunuyor. Bu hastalıklar görme kaybına sebep olabiliyor. Kornea kaynaklı görme kayıpları için kornea nakli başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Haber 15-08-22 14:23