Salgın Haberleri

'Salgın hastalıklara yol açabilir' Havaların ısınmasıyla artış yaşandı 'O dönemi kaçırmadan...'

Pandemi Bilim Kurulu Üyesi, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, sıcaklığın artmasıyla birlikte sinek popülasyonunun artığını belirterek, “Bu konuya ciddi bir şekilde sistematik olarak eğinilmesi gerekiyor, aksi halde salgın hastalıklara yol açabilir” dedi.

Haber

ABD'de pandemi paniği! Bilim insanlarının eli kolu bağlı... İlk vaka görüldü: 'Çok geç olabilir...'

ABD'deki süt inekleri arasında ilk kez 25 Mart'ta bildirilen H5N1 kuş gribi salgını şu anda sekiz eyalette en az 33 sürüye yayıldı. Geçtiğimiz hafta, piyasada satılan sütlerde virüsün genetik kanıtı ortaya çıktı. Federal yetkililer süt tedarikinin güvenli olduğunu söylese de bu son gelişme, salgının gerçekte ne kadar yaygın olduğuna dair rahatsız edici soruları gündeme getiriyor. Bilim insanları konuyla ilgili 'ellerinin kollarının bağlı' olduğunu ifade ederken, virüs bir insana bulaştı bile..

Haber

Korkutan şarbon salgını: Vaka sayısı 65’e yükseldi! Komşu ülke alarma geçti

Laos'ta son günlerde büyükbaş hayvanlardaki ani ölümlerin artması ve hastanelerdeki şarbon vaka sayısının 65’e yükselmesinin ardından komşu ülke Tayland alarma geçti.

Haber

Dünyayı tedirgin eden haber! Yeni salgın kapıda: Uzman isim 2 yıl içinde diyerek uyardı!

İngiltere'de bulunan King's College London'da bulaşıcı hastalıklar üzerine klinik öğretim görevlisi Dr. Nathalie MacDermott, dünyayı yeni bir salgının beklediği konusunda uyarıda bulundu. Salgının iki yıl içinde de 20 yıl içinde de olabileceğini savunan uzman MacDermott, "Tetikte kalmalıyız, hazırlıklı olmalıyız ve yeniden fedakarlık yapmaya hazır olmalıyız." dedi. Ayrıca uzman isim salgının nasıl çıkacağı konusunda da tahminde bulundu.

Haber

Salgın

Salgın Hakkındaki Haberler Mynet'te. Salgın Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

‘Üçlü salgın’ uyarısı: Riskli gruplarda ölümcül olabilir! Her kış bu virüslerin tekrar artması bekleniyor... Oldukça bulaşıcı!

Grip, COVID-19 ve RSV vakalarının sayısının toplumda aynı anda önemli ölçüde arttığı durumu ifade eden üçlü salgın hakkında bilgilendirmede bulunan Göğüs Hastalıkları Doktoru Prof. Dr. Kürşat Uzun, “Üçlü salgın önlenemeyebilir, ancak hazırlıklı olmak ve koruyucu önlemler toplumlarımızdaki en savunmasız kişilerin hastalanmasını, hastaneye kaldırılmasını ve hayatlarını kaybetmesini önlemeye yardımcı olabilir” dedi.

Haber

Bu içecek kış aylarının vazgeçilmezi oldu! Antibiyotiğe hayır, gripsavara evet İçinde yok yok

Kış aylarında taze meyvelerin bir araya geldiği ve halk arasında ‘gripsavar’ olarak adlandırılan atom içeceği kış aylarının vazgeçilmezi oldu.

Haber

Marketlerden 60 markanın ürünü toplatıldı! Can kayıplarına yol açan 'listeria' salgını alarmı: Özellikle o kişiler tehlikede...

Listeria salgını patlak verdi, 60'tan fazla markanın ürünleri toplatıldı. Hem can kayıplarına hem hastalıklara neden olan salgın sonrası başta peynir olmak üzere birçok süt ürünü için harekete geçildi. Bozulmuş gıdaların yenmesiyle ortaya çıkan salgının kaynağı ortaya çıktı. Listeria salgınına yakalanmamak için ne yapmak gerekiyor? Yetkililerden 'listeria' uyarısı geldi...

Haber

Hastalığın süresi uzuyor Üçlü salgında profesörden 'süperenfeksiyon' uyarısı

Üçlü salgının, Covid-19, mevsimsel grip (influenza) ve solunum sinsityal virüsü (RSV) gibi üç farklı enfeksiyonun bir arada görüldüğünü belirten Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, “Uzayan şikayetleri olan hastalar, şikayetlerin uzama nedeninin belirlenmesi ve bağışıklık durumunun değerlendirilmesi için hekime başvurmalıdır” dedi.

Haber

X hastalığı nedir, belirtileri nelerdir? X virüsü nasıl bulaşır?

Dünya tarihinde birçok salgın ve salgın hastalık yaşanmıştır. Bu olaylar dünya genelinde oldukça büyük etkiler yaratmış ve sağlık sistemlerini zorlamıştır. Salgınlar bulaşıcı hastalıkların hızlı bir şekilde yayılması sonucu ortaya çıkan büyük ölçekli olaylardır. Bu salgınlar insanların yaşam tarzlarını, ekonomilerini ve toplumsal düzenlerini derinden etkilemiştir. Son dönemde de yeni bir salgının habercisi olduğundan söz edilen X hastalığı gündem konusu hâline gelmiştir. Peki, X hastalığı nedir?

Haber

3 milyon çocuğa aşı yapılmadı, bir yılda vaka sayısı 40 kat arttı! Kızamık salgını alarmı... 'Ölümcül olabilir' uyarısı! İşte kızamık belirtileri

1990'lı yıllarda sokak sokak dolaşarak yapılan aşılarla birlikte tehlike olmaktan çıkan kızamık hastalığı, son bir yılda yine endişelendirmeye başladı. Vaka sayısı 40 kat artarken; Türkiye, en çok vakanın görüldüğü Avrupa ülkesi oldu. Covid dönemine 3 milyon çocuğa kızamık aşısı yapılmadığını belirten uzmanlar, kızamığın ölümcül olabilen bir hastalık olduğunun altını çiziyor. Peki kızamık belirtileri neler? Kızamık aşısı hangi yaşlardaki çocukları nerede yapılıyor? Ücretli mi? İşte detaylar...

Haber

'Bütün ekipler alarmda' Hastaneler dolup taşıyor, herkes hasta! Tarih vererek açıkladı: Şubatın ortasından itibaren...

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu özellikle son birkaç haftadır üst solunum yolu enfeksiyonunun yoğunlaştığı dönem yaşandığını belirtip "Daha çok influenza dediğimiz grip virüsü ağırlıklı ama diğer virüslerin de olduğu üst solunum yolu enfeksiyonunun fazlalaştığı dönemi yaşıyoruz" dedi. Memişoğlu, ekiplerin alarmda olduğunu, başhekimler, kamu hastane başkanlıkları, acil hizmetler ve halk sağlığı başkanlıkları dahil hastalıkla mücadele ettiklerini söyleyip yoğunluğun azalmasını bekledikleri tarihi verdi.

Haber

Acil servisler dolup taşıyor! Pandemiden sonra en yoğun dönemi... 'Maske' uyarısı

Prof. Dr. Recep Tekin, üst solunum yolları enfeksiyonları hastalıklarında artış olduğunu ve acil servislerin pandemiden sonra en yoğun günlerini yaşadığını belirterek, “İnfluenza virüsünün yanında Covid-19 ve rinovirüsü de görmekteyiz” dedi. Tekin "Yaşlı kesimin toplu alana girişinde maske takması çok önemlidir" diyerek maske, mesafe ve temizliğin viral enfeksiyonlar açısından koruyucu faktör olarak bilindiğini söyledi.

Haber

Salgın var... Hemen cüzdanınızı değiştirin! Kiminle konuşsanız benzer şikayetler... İşte onlara karşı gözden kaçan bir önlem

Kış aylarının etkisini fazlaca hissettirmesiyle birlikte toplumda grip, influenza, soğuk algınlığı gibi hastalıklar iyiden iyiye baş göstermeye başladı. Uzmanlar bir salgından bahsetmenin mümkün olduğunu belirtirken hastanelere başvurularda ve vakalarda artış olduğuna da dikkat çekiyor. Salgın dönemlerinde elbette hijyen, beslenme ve gerekli yerlerde maske kullanımı gibi detaylara dikkat etmek gerekiyor ancak herkesin günlük yaşamda yanında bulunan ve risk oluşturabilecek bir eşya var: Cüzdan...

Kadin

Maske zorunluluğu için yeni düzenleme gündemde! Yaş sınırı olmadan herkese uygulanabilir

Pandemi döneminde hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen maskeler bir kez daha gündemde! Son günlerde hemen hemen herkes ya kendisi ya bir yakınının hastalığından muzdarip. Uzmanlar maske zorunluluğunun yeniden uygulanabileceğini dile getirdi.

Haber

Uzman isimden salgın uyarısı! İnfluenza vakalarında ciddi artış yaşanıyor

Acil Tıp Uzmanı Prof. Dr. Ersin Aksay, influenza ve soğuk algınlığı vakalarında ciddi bir artışın olduğunu ve mevcut durumun salgın olarak nitelendirilebileceğini söyledi. Aksay, “Bir salgından söz etmemiz mümkün. Aslına bakarsanız biz bu salgını Covid-19 döneminde maske kullanımından ötürü çok yaşamamıştık. Ancak maske kullanımının azalması sebebiyle influenza ve soğuk algınlığı vakalarında belirgin bir artış görüyoruz” dedi.

Haber

Haftalarca süren burun akıntısı, kuru öksürük... Grip sonrası geçmeyen belirtilerin nedeni açıklandı: Bağışıklık borcunuz olabilir!

Bu kış hemen hemen herkes aynı dertten muzdarip: Soğuk algınlığı ya da grip geçse de ne kuru öksürük ne burun akıntısı gitmek biliyor, gitse de 1-2 hafta sonra geri dönüyor. Doktorlara göre mevsimin geri kalanında daha ciddi hastalıklarla karşılaşılması riski de oldukça yüksek! Özellikle bu yılki hastalıklarda görülen durumun merak edilen nedenini uzmanlar açıkladı. Son tezlerden birine göre geçmek bilmeyen belirtilerin nedeni 'bağışıklık borcu'nuz olabilir...

Haber

Vakalar arttı, Çin'den gelen gizemli pnömoni virüsü haberi endişe yarattı! Salgın Türkiye'yi etkiler mi? Uzman isim açıkladı

Türkiye'de özellikle son günlerde yüksek ateş, burun akıntısı ve öksürük gibi sıkıntılarla hastanelere başvuranların sayısı artarken, uzmanlar salgın riskine karşı uyarılarını sürdürüyor. Çin ve Hindistan'dan sonra Hollanda ve Danimarka'da da tespit edilen gizemli pnömoni virüsü, dünya çapında endişeleri artırırken; Prof. Dr. Tevfik Özlü'den açıklama geldi. Özlü "Telaş ve panik oluşturacak bir risk şu an görünmüyor. Vakaların artışı dönemsel olarak çok beklenmedik bir olay değil" dedi.

Haber

Dünya Sağlık Örgütü'nün gözü Çin'de! Hastaneler gizemli solunum salgınıyla dolup taştı... Vakaların sayısı her geçen gün artıyor

Dünya Sağlık Örgütü'nün gözü, yerel medyada çocuklarla dolu hastanelerin görüntülerinin paylaşılmasının ardından Çin'e çevrildi. DSÖ (WHO) Çin'den, solunum yolu hastalıkları salgını ve teşhis edilemediği bildirilen zatürre hakkında ayrıntılı bilgi istedi. Ülkede özellikle çocukların salgından etkilendiği belirtilirken gizemli hastalığın grip benzeri semptomlar gösterdiği ifade edildi.

Trend

Yeni 'gizemli salgın' alarmı! Çin'deki iki kentte eğitime ara verildi, DSÖ'den maske uyarısı geldi... İşte yeni salgının belirtileri

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alınan koronavirüs salgını geride kalırken, yine Çin'den gelen haberler endişe yarattı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), son dönemde ülkede giderek artan "gizemli bir salgın hastalığın" ortaya çıktığını duyurdu. Pekin ve Liaoning bölgesindeki hastanelerde çok sayıda hasta çocuğun yatış yaptığı ve okulların eğitime ara verdiği belirtildi. DSÖ, Çin’de yaşayan insanların yeniden maske takması ve sosyal mesafe kuralına uyması gerektiğini duyurdu.

Haber

Ölümcül salgın patlak verdi, ürünler toplatıldı! 'Listeria' vakaları ABD'yi sarstı: Satın alan derhal çöpe atsın

Amerika Birleşik Devletleri'nde aralarında Kaliforniya, Colorado, Florida, Illinois, Kansas, Michigan ve Ohio'nun da bulunduğu pek çok eyalette listeria salgını paniği yaşandı. 11 kişinin etkilendiği salgında 10 kişinin tedavisi devam ederken 1 kişinin ise hayatını kaybettiği belirtildi. Yetkililer gerçek hasta sayısının daha yüksek olabileceğinden endişelendiklerini dile getirdi.

Haber

İzmir'deki mikro dünya: Kimi kaçmaya çalıştı, kimi orada doğum yaptı! Çatışmaların yaşandığı Karantina Adası'nda yeni çalışma başladı

Tarihi ilginç olaylarla dolu Karantina Adası'nda yeni çalışma başlatıldı. İzmir'in Urla ilçesinde yer alan adaya dünyanın birçok noktasından gelip karantinaya alınanların zaman zaman kaçmaya çalıştığı belirtiliyor. 5-10 günlüğüne karantinada kalanların burada çatışmaya girdiği bile tarih kayıtlarına geçmiş durumda. Karantinaya alınanlar arasında hacılar, askerler, sıradan yolcular, muhacirler bulunuyor. Adada yürütülecek çalışma ise salgın hastalıkların çözümüne ışık tutacak.

Haber

Süper Enfeksiyon nedir? Okul sezonu öncesi Süper Enfeksiyon uyarısı!

Süper enfeksiyonun ne olduğu merak ediliyor. Okul sezonu öncesi uzmanlar çocukların süper enfeksiyona yakalanabileceği uyarısında bulunuyor. Virüs bulaşan çocukların henüz iyileşemeden yeni bir enfeksiyonun başlamasıyla okul içinde hızlı bir şekilde yayılabileceğini belirten uzmanlar bu konuyla ilgili tavsiyelerde bulunuyor.

Kadin

Bir ilçe bunu konuşuyor! Yüzlerce kişi aynı şikayetle hastaneye başvurdu... Yetkililer harekete geçti

Adıyaman’ın Besni ilçesinde yüzlerce kişi bulantı, kusma, ishal ve yüksek ateş şikayetiyle sağlık kuruluşlarına başvurdu. Hastanelerde uzun kuyruklar oluşurken yetkililer ise 'salgın' riskine karşı harekete geçti. Besni Belediyesi'nden yapılan açıklamada içme suyuyla alakalı herhangi bir durumun olmadığı ve hijyen standartlarına uyulduğu belirtilirken Besni Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada ise tedbir amaçlı çeşme suyunun içme amaçlı kullanılmaması uyarısı yapıldı.

Haber

Peru’da gizemli hastalık paniği! 231 kişiyi felç etti, 4 kişi de hayatını kaybetti... Nedenini kimse bilmiyor

Peru’da birkaç ay içinde artan felç vakaları yetkilileri endişelendirmeye başladı. Nedeni bir sır olarak kalan ve son derece nadir görülen Guillain-Barre Sendromu (GBS) dalgasının ülkede en az 150 bin kişiyi etkileyen Dang humması salgınıyla mücadele ederken çıkması korku yarattı.

Trend

Ege Üniversitesi Kovid-19 salgınını koyun ve keçiler üzerinde inceleyecek

Ege Üniversitesinden (EÜ) araştırmacıların Kovid-19 salgınının koyun ve keçiler üzerinden incelenmesine yönelik projesi TÜBİTAK'tan destek aldı.

Yurthaber

Son dakika | Türkiye'de kızamık salgını var mı? Bakan Koca İstanbul'daki vakalara dikkat çekti! Oran verip açıkladı: Ağırlıklı olarak...

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 bin Suriyeli sağlıkçının istihdam edilmesinin gündeme gelmesiyle ilgili yeni açıklamada bulundu. Koca, daha önce yaptığı bir konuşmasındaki sözlerinin çarpıtıldığını söyledi. Koca ayrıca yerli aşı üretiminde son gelişmelere dair de bilgi verdi. Öte yandan gündemdeki kızamık vakalarının salgına dönüşüp dönüşmediğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Koca, "Vakaların yüzde 86'sı İstanbul'da" dedi.

Haber

Bilim adamları uyardı! Köpek gribi insanlar için büyük risk oluşturuyor

Pandemiden beri ortaya çıkan birçok hastalık sağlık için büyük riskler oluşturuyor. Bilim adamları yeni salgın tehlikesi oluşturabilecek köpek gribinin mutasyona uğramış kuş gribi salgınıyla benzer özellikler taşıdığını söylerken köpek gribi belirtileri hakkında uyarılarda bulundu.

Haber

O ülkede gizemli hastalık! 4 kişi hayatını kaybetti... Eğitime ara verildi

Kenya'da nedeni henüz tespit edilemeyen hastalık yüzünden 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Kenya Sağlık Bakanlığı, ülkenin bir bölgesinde salgın hastalığın patlak verdiğini duyururken iki okul da da eğitime ara verildi. Hastalığa dair inceleme sürüyor.

Haber

Salgın kızamık hastalığına dikkat! Vakalar giderek artıyor... Bir an önce ciddi tedbirler alınmalı!

Kızamık, hava yoluyla kişiden kişiye bulaşan riskli enfeksiyon hastalığıdır. Oldukça bulaşıcı olan kızamık hastalığından korunmak için doğru önlemleri almak gerekiyor. Giderek artan kızamık vakaları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, kızamık hastalığında önlem alınmazsa gerçekleşebilecek sonuçları paylaştı.

Haber

'Bir salgından söz edebiliriz' Prof. Dr. Yavuz uyardı: İstanbul'dan çok fazla vaka bildirimi gelmeye başladı

KLİMİK Başkanı Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, kızamık vakalarında büyük artış yaşandığını söyledi. Yavuz, kliniklerinde tedavi gören 2 erişkin hastadan 1'inin öğretmen olduğuna dikkat çekip "İstanbul'dan çok fazla vaka bildirimi gelmeye başladı, bir salgından söz edebiliriz gerçekten. Aşılama takviminde bir an önce eski oranlarımıza ulaşmamız gerekiyor" dedi. Kovid 19’un mevsimsel grip gibi görülemeyeceğini aktaran Yavuz, bazı merkezlerde test pozitiflik oranının yüzde 50'lere ulaştığını söyledi.

Haber

Doğu Afrika’da yeni salgın paniği yaşandı! 24 saat içinde gizemli virüs 3 can aldı... Karantina uygulamaları devreye girdi

Doğu Afrika ülkesi Burundi’de yeni salgın alarmı verildi. 24 saat içinde üç gizemli ölümün yaşanması ve hastalanan kişilerin aynı belirtileri göstermesi yeni bir salgının işareti olarak yorumlandı. Yetkililer halkı karantina uygulamalarıyla birlikte daha fazla hijyenik önlemler almaları konusunda uyardı.

Trend

ABD'de dini etkinliğe katılan 20 bin kişiye kızamık salgını uyarısı!

ABD'nin Kentucky eyaletinde düzenlenen dini bir etkinlikte, yaklaşık 20 bin kişinin kızamık salgını riskine maruz kalmış olabileceği belirtildi.

Haber

İbn-i Sina binlerce yıl önceden uyarmış! 'Zelzel' tedbirleri gündem oldu

Deprem yüzyıllardır en büyük hasar bırakan doğal afet olarak görülüyor. Milyonlarca insanın ölümüne sebep olan depremin etkilerinden korunmak için çeşitli önlemler alınması gerekiyor. İslam alimi İbn-i Sina'nın 'Zelzel' olarak adlandırdığı deprem hakkında yüzyıllar önce önemli uyarılarda bulunduğu öğrenildi.

Haber

Sakın bu şekilde içmeyin! Ölümcül hastalık riski giderek artıyor! Acilen önlem alınmalı

Depremin ardından vatandaşlar hem sağlık hem de psikolojik açıdan oldukça zorluk yaşıyorlar. Uzmanlar deprem alanlarında görülen yetersiz hijyen nedeniyle birçok salgın hastalığın yayılmaya başlayabileceğini belirtiyor. Giderek artan ishal vakalarında alınması gereken önlem paylaşıldı.

Haber

Deprem bölgesinde salgın riskine dikkat! Önlem alınmazsa ciddi sonuçlara sebep olabilir

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından 10 şehir birçok konuda oldukça hasar aldı. Bu hasarlar arasında enkazlar büyük risk oluştururken depremzedelere yapılan yardımların çevrede birikimi, toz bulutları ve yemek artıkları gibi problemler de salgın hastalık riski oluşturmaya başladı. Uzmanlar deprem bölgesinde salgın hastalıklardan korunmak için yapmanız gerekenleri paylaştı.

Haber

Deprem bölgesinde salgın hastalık riski! Dizanteri riskine karşı dikkat

Deprem bölgesinde soğuk hava şartları, yetersiz beslenme ve hijyenik koşulların sağlanmaması nedeniyle birçok hastalık riski ortaya çıkabiliyor. Uzmanlar deprem bölgelerinde yaşayan kişilere verilen yiyecek ve içeceklerin hijyenik olması hakkında uyarıyor. Yetersiz şartlar dizanteri riskini de beraberinde getiriyor.

Haber

Uzmanlardan önemli uyarı! Giderek yayılan salgın antibiyotiğe karşı duyarlı

Amerika'da giderek yayılan enfeksiyon salgınını 1 kişinin ölümüne sebep olduktan sonra uzmanlar tarafından kritik uyarılar yapıldı. Giderek artan enfeksiyon salgınıyla kullanılan reçetesiz göz damlalarının bağlantılı olduğu tespit edildi.

Haber

Giderek artan kızamık vakaları endişe yarattı! Ölümcül salgın yeniden başlayabilir

Kızamık hastalığı özellikle çocuklarda görülen enfeksiyon hastalıkları arasında yer alıyor. Oldukça bulaşıcı olan kızamık hastalığında aşının önemi her fırsatta belirtiliyor. Giderek artan kızamık vakaları hakkında uyarılarda bulunan uzmanlar bu durumun ölümcül sonuçlar doğurabileceği konusunda uyarıyor.

Haber

Yeni bir pandemi mi geliyor? Çok konuşulacak listede Türkiye de var! O hastalık ise...

Covid-19 pandemisi tam olarak sona ermese de bilim insanları bir sonraki pandemi konusunda endişe taşıyor. En büyük 2 tehdit ise enfekte ettiği insanların yüzde 75'ini öldüren Ebola ve Nipah virüsleri. Önlem alınmazsa tüm dünyayı olumsuz etkileyebilecek diğer tehlikeler de kuş gribi, KKKA ve veba hastalığı. Uzmanlar, hastalıkların salgına dönüşüp dünyaya yayılabileceği ülkeleri açıkladı. Hastalıkların incelendiği listede Türkiye de var. Peki, Türkiye'yi tehdit edebilecek salgın hastalık hangisi?

Haber

Korona bitmeden yeni kâbus başladı! Kolera nedeniyle ölüm sayısı giderek artıyor

Koronanın hayatımıza girmesiyle birlikte tüm dünya Maymun çiçeği, Strep A gibi birçok hastalıkla savaşmaya başladı. Son günlerde giderek artan kolera salgını nedeniyle binlerce kişinin hayatını kaybetmesi tedirginliğe yol açtı. Malavi'de uzmanlar kolera salgını hakkında uyarılarda bulundu.

Haber

Çin'de hastane ve morglar doldu! Artık koronavirüs verilerini paylaşmayacaklar

Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili verileri günlük olarak açıklamayı bıraktığını duyurdu. Öte yandan ülkedeki hastanelerde ve morglarda, koronavirüse bağlı vaka sayıları ve ölümler nedeniyle yoğunluk yaşandığı biliniyor.

Haber

Son dakika: İstanbulspor maçı öncesi Galatasaray'da kriz çıktı! Salgın takımı sardı, yıldızlar ve Okan Buruk gribe yakalandı...

Son dakika haberleri: Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu'nda 1. Lig ekibi Ankara Keçiörengücü'nü 1-0'la geçen ve son 16 turuna yükselen Galatasaray'da kriz çıktı. Karşılaşmada zorlanan ve aradığı golü 82. dakikada Bafetimbi Gomis ile bulan sarı - kırmızılılarda futbolcuların gösterdiği etkisiz performansın nedeni ortaya çıktı. Teknik direktör Okan Buruk da dahil olmak üzere birçok ismin gribe yakalandığı belli oldu. İşte detaylar...

Spor

Bir bir telefonlara mesajlar geliyor… Veliler dikkat! Uzmanlar uyardı okul yönetimleri harekete geçti 'Felaket...'

Bir süredir toplumda yaygın olarak görülen virüsler ve yaşanan salgın sebebiyle maske takmaya başlayan bazı vatandaşlar olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle çocuklar arasında yaygın olarak görülen bu hastalıklar okul yönetimlerini harekete geçirdi. Okullardan velilere mesaj yoluyla maske çağrısı gelirken uzmanlar da hafif semptomlarda öğrencilerin okullarda maske takması gerektiğini, çok hasta olan çocuklarınsa okula gitmemesinin daha doğru olacağını söylüyor. Peki, maske geri mi dönüyor?

Haber

Uzmanlar uyarıyor! Severek yediğiniz tavuk ölümcül sonuçlara neden olabilir

Tavuk en sevilen gıdalar arasında bulunuyor. Özellikle kış aylarında daha sık yenilmeye başlanan tavuğun her tarifi sevilerek tüketilse de sağlık için çok riskli sonuçlara yol açabiliyor. Uzmanlar tavuklarda bulunan salmonella bakterisinin ölümcül olabileceğini belirterek uyarıyor.

Haber

O ülkede kızamık salgını alarmı! Vaka sayısı 35'e yükseldi

Koronavirüs ve maymun çiçeği virüsü dünya gündeminde hala yerini korurken bu kez de kızamık salgını haberi endişeye neden oldu. Güney Afrika Cumhuriyeti'nde kızamık salgının nedeniyle 35 vakanın tespit edildiği bildirildi. Ulusal Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü'nden yapılan açıklamada, kızamık vakalarının daha çok 5 ila 9 yaş aralığında görüldüğü ifade edildi.

Haber

Nijerya'da kolera salgını paniği! Ölü sayısı artıyor

Afrika ülkesi Nijerya'da etkili olan yağışların ardından meydana gelen sel sonucu kolera vakalarından artış gözlendi. Ülkede kolera salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 382'ye çıktı.

Haber

Suriye'de koleradan 3 kişi öldü, onlarca vaka görüldü

Suriye'de koleradan 3 kişi öldü, onlarca vaka görüldü

Yurthaber

Yeni salgın korkutuyor! Domates gribi belirtileri nedir? Nasıl bulaşır?

Covid-19 ve maymun çiçeği vakalarının ardından gelen domates gribi salgını tüm dünyada tedirginliğe neden oldu. Çocuklarda görülen bu salgın nedeniyle ebeveynlerin bilinçli olması gerekiyor. Ebeveynler internet üzerinden “Domates gribi nedir?” , “Domates gribi nasıl bulaşır?” gibi araştırmalar yapıyorlar. İşte domates gribi ile ilgili tüm merak edilenler…

Haber

Hedefindeki yaş grubu korkuttu! Yeni salgın patlak verdi: Domates gribi yayılırken gelen uyarı endişelendirdi

Dünya üst üste patlak veren salgınların daha şokunu atlatamadan yenileri ortaya çıkıyor. Endişeye yol açan salgın hastalıklara bir yenisi eklendi: Domates gribi, mayıs ayından beri bulaşmayı sürdürüyor. Bu şekilde adlandırılmasına neden olan belirtiler ise insanın tüylerini diken diken edecek türden. Dünyanın önde gelen tıp yayınlarından Lancet, hastalıkla ilgili verileri ve belirtileri paylaşarak uyardı.

Haber