Staj Haberleri Ve Son Dakika Staj Haberleri

staj, stajyer

Staj Haberleri

Kütahya'da mobilya atölyesinde sunta bloklarının altında kalan öğrenci öldü

Kütahya'da, staj gördüğü atölyede üzerine sunta blokları devrilen 15 yaşındaki öğrenci yaşamını yitirdi.

Yurthaber 23-01-2024 14:07

Bulduğu yöntem sosyal medyada gündem yarattı! İşe uçakla gidip geliyor... “Uçak biletleri ev kiralarından daha ucuz”

21 yaşındaki Sophia Celentano, Amerika Birleşik Devletleri’nin Günay Karolina eyaletinde yaşıyor. ABD’nin New Jersey eyaletinde pazarlama alanında kurumsal bir şirkette staj yapmaya başladığını ifade eden Celentano, TikTok’tan yaptığı paylaşımda ev kiralarından dert yandı. Haftada bir kez işe gittiğini belirten Celentano, ev kirası yerine çareyi uçak bileti alıp gidip gelmekte buldu.

Trend 15-06-2023 14:37

Ulusal Staj Programı nedir? Ulusal Staj Programı başvurusu nereden ve nasıl yapılır? İşte son başvuru tarihi!

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından başlatılan Ulusal Staj Programı (USP) başvurularıyla ilgili detaylar belli oldu. Yükseköğretimde üç senedir devam eden Kariyer Kapısı USP hakkında arama motorlarında Ulusal Staj Programı başvuruları Kariyer Kapısı üzerinden alınıyor. Peki Ulusal Staj Programı nedir? Ulusal Staj Programı başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar...

Egitim 03-03-2023 15:32

Staj ve başlangıç sigortası EYT'yi etkileyecek mi? Staj ve başlangıç sigortası EYT kapsamında mı?

Staj ve çıraklık sigortasının EYT'yi etkileyip etkilemeyeceği araştırılıyor. EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) için son düzlüğe girildi. Emekliliğin önünü açan kanun teklifi bugün Meclis Başkanlığı'na sunuldu. 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik hakkı tanınacak. Bununla birlikte, emeklilikte staj ve çıraklık sigortasının etkili olup olmayacağı da gündemdeki yerini aldı. Peki staj ve başlangıç sigortası EYT'yi etkileyecek mi?

Finans 30-01-2023 14:36

Diğer Haber Etiketleri

Staj

Staj Hakkındaki Haberler Mynet'te. Staj Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

EYT'de staj sigortası başlangıç sayılacak mı? Çıraklık ve sskerlik borçlanması EYT'li yapar mı? Bakan Bilgin'den merak edilen soruya yanıt!

EYT düzenlemesi ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamanın ardından staj ve çıraklık sigortası ile askerlik borçlanmasının kapsam dahilinde olup olmayacağı merak konusu oldu. Bakan Bilgin'in açıklamasına göre düzenlemeden 1.5 milyon kişiyi faydalanacak. Peki, EYT hesaplamasında staj sigortası başlangıç sayılacak mı? EYT'de çıraklık ve askerlik borçlanması kapsama dahil mi? İşte merak edilenler...

Finans 15-11-2022 07:47

Ardahanlı öğrenciler Barselona'da staj yapacak

Ardahanlı 5 lise öğrenci, "Bilişim Teknolojilerinde Ağ ve Bilgisayar Sistemleri Geliştirme" projesi kapsamında, İspanya'nın Barselona kentinde staj görecek.

Yurthaber 08-11-2022 08:15

Başörtüsü nedeniyle staja kabul edilmediğini iddia etmişti! Bakanlık açıklama yaptı...

Başörtüsü nedeniyle staja kabul edilmediğini iddia ederek okul yönetiminden şikayetçi olan Nezaket Akbulut hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan açıklama geldi. Bakan Yanık açıklamasında 'Dava sürecine müdahil olma talebinde bulunacağız' dedi.

Haber 24-09-2022 14:08

Başörtüsü nedeniyle staja kabul edilmediğini iddia ettiği okul yönetiminden şikayetçi oldu

İstanbul'da üniversite öğrencisi Nezaket Akbulut, staj için başvurduğu Kağıthane'deki bir koleje başörtülü olduğu gerekçesiyle alınmadığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu - Nezaket Akbulut: - "Tüm kadın haklarına, insan hukukuna aykırı bir davranış olduğu için hakkımı savunmaya başladım. Çağlayan Adliyesinde adli işlemlere başladım. Gerekli yerlere şikayette bulundum"

Yurthaber 23-09-2022 11:05

TEKNOFEST gençliği istihdama kazandırılıyor

Baykar Savunma mühendislerinden Burak Özbek: - "(TEKNOFEST) Burada derece yapmak aslında Baykar'a girmenin ilk adımı gibi düşünülebilir. Çok özgün yazılımlar geliştiren, tasarımlar yapan arkadaşlarımıza staj hakkı tanıyoruz" - Yarışmacı Doğukan Doğan: - "Sektörel eğitim programımı Baykar'da tamamladım. İş başvurusunda bulundum. Onlar da olumlu döndüler. Bu yarıştan sonra Baykar'da başlayacağım"

Yurthaber 23-08-2022 13:24

Sakarya'da itfaiyeci adayları zorlu eğitimden geçiriliyor

Sakarya'da itfaiyeci adayları zorlu eğitimden geçiriliyor

Yurthaber 22-08-2022 13:34

MediaMarkt'tan gençlere staj imkanı

MediaMarkt'tan gençlere staj imkanı

Yurthaber 04-08-2022 11:39

Son dakika: Binlerce kişi mağdur olmuştu! Asgari ücret zammı ve EYT derken sırada onlar var

Son dakika: Temmuz'da asgari ücrete yapılan zamla birlikte vatandaşın gözü kulağı EYT düzenlemesindeydi. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada EYT ile ilgili çalışmanın sene sonu veya en geç 2023'ün Ocak ayında çözüleceğini belirtti. Asgari ücret ile EYT probleminden sonra sırada onlar var! Sigorta süreleri nedeniyle harekete geçen staj mağdurları da borçlanma imkanı talep ediyor. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 22-07-2022 13:44

Devlet aylık 2 bin 126 lira verecek! İşte aranan şartlar...

Binlerce genç için staj seferberliği başlatıldı. Devlet ayda 2 bin 276 lira ödeyecek. Başvurular internet üzerinden yapılırken, sürece dahil olmak isteyenler uzmanlık sertifikası alabilmek için eğitimini tamamlaması gerekiyor. Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı ile başta uluslararası ve ulusal şirketler olmak üzere büyük ölçekli işletmelere ve KOBİ’lere nitelikli insan kaynağı sağlanması amaçlanıyor.

Finans 14-06-2022 09:53

Enerjisa'dan, Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız öğrencilerine staj imkanı

Enerjisa'dan, Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız öğrencilerine staj imkanı

Yurthaber 13-06-2022 12:46

İGA geleceğin havacılık uzmanlarını yetiştirmek için 1.000 stajyer alacak

İGA geleceğin havacılık uzmanlarını yetiştirmek için 1.000 stajyer alacak

Yurthaber 31-05-2022 14:23

Ardahan'da liseliler Avrupa'da yaşlı ve hasta bakımı stajı yapacak

Ardahan'da liseliler Avrupa'da "yaşlı ve hasta bakımı" stajı yapacak

Yurthaber 13-05-2022 13:16

Staj sigortasında kapsam genişliyor! Erken emekliliğin önü açılacak…

Staj mağduru 1,5 milyon kişi staj sigortalarının emeklilik başlangıcı sayılmasını beklerken konuya ilişkin son dakika açıklaması geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez staj sigortasının kapsamının genişletilmesi için adım atılacağının sinyalini verdi. Peki, hangi sektörde staj sigortası emeklilikte başlangıç sayılacak? İşte son dakika haberinin detayları…

Finans 31-03-2022 07:10