Son Dakika Yeni Gürcistan Haberleri

Rize’nin Fındıklı ilçesi sahilinde 16 ekim günü şiddetli yağışlar sonrası Çağlayan Deresi'nin getirdiği odun ve kütük parçalarını almaya çalışırken dalgalara kapılarak denizde kaybolan Erol Çabuk'un cansız bedeni, 64 kilometre uzaklıktaki Gürcistan sınırının diğer tarafındaki Batum sahilinde bulundu.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Artvin'in Hopa İlçesi’nde, Gürcistan uyruklu bir adamın, valiz içinde Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a sokmaya çalıştığı çocuk, görevlilerin dikkati sayesinde yakalandı. 14 yaşındaki çocuğun ailesinin FETÖ firarisi olduğu ve Gürcistan’da yaşadıkları ihtimali üzerinde duruluyor.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ve Ukrayna'da muhalefetteki Yeni Güçler Hareketi'nin lideri Mihail Saakaşvili, ülkeye girişi yasak olmasına rağmen kameralar eşliğinde Ukrayna sınırından geçti. Geçiş sırasında, sınır muhafızları ile Saakaşvili destekçileri arasında arbede oldu. Saakaşvili, arbede sırasında destekçilerinin yardımıyla ülkeye giriş yapabildi.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

Türk Hava Kurumu'nun 'Ateş Kuşları' olarak adlandırılan yangın söndürme uçakları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleriyle Gürcistan'daki orman yangınına müdahale etti. Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili, ülkesindeki orman yangını konusunda yardımlarına gelen ülkelere teşekkür etti. Margvelashvili, "Doğal felaketin üstesinden gelmemize yardım eden Azerbaycan’a ve Türkiye’ye minnettarım" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

Gürcistan eski cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin bütün pasaportlarının iptal edildiği duyuruldu. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından pasaportları iptal edilen Saakaşvili'nin Ukrayna'ya girmesinin yasaklanmasının yanı sıra, ABD'den üçüncü bir ülkeye girişinin de engellendiği belirtildi. Gürcistan eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili, bundan iki yıl önce Gürcistan makamları tarafından vatandaşlıktan çıkartılmıştı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Sarp Sınır Kapısı'nda, bir otomobilde yapılan aramada, bagaj kısmına yapılan özel bölmede Türkiye'ye girmeye çalışan Kırgızistan kadın yakalandı. Türkiye'ye giriş yapmak için dün akşam saatlerinde Sarp Gümrük Kapısı'na gelen Gürcistan uyruklu M.M. yönetimindeki otomobilden şüphelenen Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri arama yaptıkları araçta özel bir bölmede gizlenen bir kadın buldu.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Gürcistan, ülkede tutuklanan bir FETÖ okulu yöneticisinin yaptığı sığınma talebini kabul etmedi


Yayın Tarihi: 08.07.2017

İstanbul Şişli'de Gürcistan uyruklu B.K. isimli vatandaş Bomonti Tüneli çıkışında bulunan üst geçitten düşerek hayatını kaybetti. İddiaya göre, sert bir çarpma sesi duyan ve hızla olay yerine koşan yakındaki benzinlik çalışanı, yerde hareketsiz yatan şahsı görürken, hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, Gürcistan uyruklu kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Bir başka görgü tanığının ifadesi ise ilginç detaylarla doluydu.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Yer Bilimleri Enstitüsü ve Ulusal Sismik İzleme Merkezinden edinilen bilgiye göre, Gürcistan Kakheti bölgesindeki Dedoplistskaro ilçesi yakınlarında 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki başkent Tiflis'te de hissedilen depremde can ve mal kaybı olup olmadığına henüz bir bilgi verilmedi.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Firari olan FETÖ'cülerin en önemli isimlerinden olan Zekeriya Öz'ün ByLock mesajları ortaya çıktı. Öz, Gürcistan’a kaçıp kendini kurtardıktan sonra Türkiye’de kalanların örgüte sırtını dönmemeleri için onları rüyalarla kandırıyor. ByLock mesajlaşma programıyla örgüt üyelerine ulaşan Öz, rüyasında 'Peygamberi' gördüğünü, FETÖ'yle ilgili mesajları olduğunu aktarıyor.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Gürcistan'da denizden 2200 metre yükseklikteki otel gemilerde kullanılan konteynerlerden yapıldı. İçindeki konfor ise görenleri şaşırtıyor.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Maria ve Shaza adlı genç kızlar, Dubai ve Gürcistan’dan sonra kaçak yollarla geldikleri İstanbul’da kayıplara karıştı. Aileleri ile arkadaşları, 4 gündür kayıp olan kızlar için İngiltere ve İspanya konsolosluklarına başvurdu. Shaza’nın babası tarafından pasaportları yırtılan 2 kız, İstanbul’da Geri Gönderme Merkezi’nde ortaya çıktı. Maria’nın kız kardeşi Hermena Jimena da olayla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 29.04.2017

Gürcistan'da bir nehirde tüplü dalış yapmaya karar veren bir grup buldukları karşısında gözlerine inanamadı.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

"Geroi Arsenala" adlı gemi Karadeniz'de battı, 7 kişiden haber alınamıyor. Gemide 2'si Rus, 9'u Ukraynalı ve biri Gürcistan vatandaşı olmak üzere 12 kişi bulunuyordu. Gemi Rostov Oblastı'ndan Türkiye'ye gidiyordu.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

İşte sovyetlerin çılgın binaları..


Yayın Tarihi: 05.04.2017

Türkiye'ye illegal yollarla giriş yaptığı öğrenilen Gürcistan uyruklu bir kişi, ülkesine dönerken Artvin'in Hopa ilçesinde bulunan Sarp Sınır Kapısı'nda, otomobilde saklandığı gizli bölmede yakalandı.


Yayın Tarihi: 02.04.2017

Türkiye’nin Gürcistan üzerinden Kafkaslara açılan Artvin’in Hopa İlçesi’ndeki Sarp Sınır Kapısı’nda genişletme çalışması sırasında yıkımı yapılan bir bina için yaya ve araç giriş çıkışı bir süreliğine durduruldu. Yıkımın uzaması üzerine iki ülke arasındaki tampon bölgede biriken vatandaşlar saatlerce bekledi, fenalık geçiren bir kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Gürcistan vatandaşlarının Schengen Bölgesi'ne vizesiz seyahat dönemi başladı. Gürcistan vatandaşları için bugünden itibaren resmi olarak yürürlüğe giren vize serbestisine ilişkinm, Başbakan Kvirikaşvili ve bazı bakanlar Tiflis'ten bir Avrupa Birliği (AB) ülkesine giden ilk vatandaşlar oldu. Kvirikaşvili, yolculuk öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bu çok büyük bir başarıdır" dedi.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Artvin'de hakkında yurt dışına çıkış yasağı bulunan Gürcistan uyruklu kişinin, otomobilde oluşturulan özel bölmeye gizlenerek ülkesine kaçmaya çalışırken Sarp Sınır Kapısı'nda yakalandığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Gürcistan yolunda önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, 'Avrupa Türkiye'nin fedakarlığının farkına varmazsa bunun onlara bir faturası olur' dedi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Gürcistan'ın tatil kenti Batum'da yanlış yere park ettiği gerekçesiyle polislerin bir araca kestiği ceza, kitlesel tepkilere neden oldu.


Yayın Tarihi: 12.03.2017

Artvin'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden aranan kadın şüpheli, gizli bölmesine saklandığı otomobille Gürcistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı.


Yayın Tarihi: 28.02.2017

AB içinde tartışma konusu olan, Gürcistan vatandaşlarının Schengen ülkelerine vizesiz seyahat etmesi konusunda uzlaşma sağlandı.


Yayın Tarihi: 27.02.2017

Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesinde yaşayan yaşlı adam, seyahatten dönüşünde dikenli teller ve Rus askerleri ile karşılaştı.


Yayın Tarihi: 11.01.2017

Aydın eski Belediye başkanlarından avukat Orhan Esin’in eşi, emekli avukat 84 yaşındaki Bigül Esin, İzmir’in Karşıyaka’da İlçesi’ndeki evinde ölü bulundu.


Yayın Tarihi: 12.11.2016

Gürcistan'da uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle tutuklanan yerel Ortodoks Kilisesi Papazı Giorgi Megrelişvili'nin papazlık yetkisinin soruşturma bitene kadar askıya alındığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 08.11.2016

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco'nun, nüfusunun çoğunluğu Ortodoks olan Gürcistan ziyaretinde bir stadyumda düzenlediği ayinde koltukların büyük kısmı boş kaldı. Bir grup, "Baş kafir Papa, Ortodoks Gürcistan'a hoş gelmedin' pankartı açtı.


Yayın Tarihi: 03.10.2016

AP Dış İlişkiler Komitesi, Ukrayna, Gürcistan ve Kosova'ya vize serbestisi sağlayacak kararı kabul etti


Yayın Tarihi: 07.07.2016

Gürcistan'da zorunlu askerlik uygulamasına son verildi.


Yayın Tarihi: 27.06.2016

2014 yılında ortaklık anlaşmasının imzalanmasıyla birlikte AB ile Gürcistan yeni bir yakınlaşma sürecine girdi.


Yayın Tarihi: 17.06.2016

Adana'da, Gürcistan uyruklu kadınlara fuhuş yaptıran şebeke çökertildi. Fuhuş şebekesinin içindeki bir şahsın da yabancı uyruklu eşine fuhuş yaptırdığı belirlendi.


Yayın Tarihi: 03.06.2016

Türkiye ile Gürcistan arasındaki sınırı çizen Çaksu Deresi'nin 40 yıl önce yatağını değiştirmesi sonucu, 15 dönümlük arazinin Gürcistan'da kalmasının ardından başlatılan mücadelede mutlu sona ulaşıldı


Yayın Tarihi: 26.04.2016

Gürcistan’da işlenen bir cinayet İstanbul polisi tarafından ortaya çıkarıldı.


Yayın Tarihi: 22.04.2016

Gürcistan’dan bağımsızlığını ilan eden ayrılıkçı bölge Güney Osetya, Rusya’ya bağlanmaya hazırlanıyor.


Yayın Tarihi: 04.04.2016

Düzce'de, Gürcistan uyruklu 56 yaşındaki Ema Sharipov, kız kardeşi 50 yaşındaki Elnas Sharipov ve erkek torunu 19 yaşındaki Sahip Sharipov, evde boğazları kesilerek öldürülmüş olarak bulundu


Yayın Tarihi: 29.01.2016

Ukrayna'nın Odessa Valisi ve Gürcistan eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, Gürcistan vatandaşlığından çıkarıldı.


Yayın Tarihi: 05.12.2015

Gürcistan'dan İznik'e gelen piskoposlar, Ayasofya’da cuma namazı kıldı.


Yayın Tarihi: 03.10.2015

Haklarında yakalama kararı çıkan eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın dün gece yarısından sonra Artvin Sarp sınır kapısından Gürcistan'a çıktıkları anlaşıldı.


Yayın Tarihi: 11.08.2015

Artvin ili Sarp Sınır Kapısı'nda Gürcistan'dan Türkiye'ye sokulmak istenen 1 kilo 236 gram sezyum, 48,23 gram kırmızı civa ile kıymetli taşlar ele geçirildi.


Yayın Tarihi: 19.06.2015

Başkent Tiflis'teki sel felaketi sırasında hayvanat bahçesinden kaçan hayvanlardan bir kaplan şehir merkezinde bir kişiyi öldürdü.


Yayın Tarihi: 17.06.2015

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te aşırı yağışlar sele yol açtı.


Yayın Tarihi: 14.06.2015

Gürcistan hükümetince kabul edilerek yürürlüğe giren yeni kararnameyle aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 94 ülkenin vatandaşı için Gürcistan'da vizesiz kalış süresi bir yıla çıkarıltıldı.


Yayın Tarihi: 13.06.2015

Gürcistan'da Spor Bakanı Davit Kipiyani'nin istifası ve daha önce 6 bakanın değişmesiyle kabine üyelerinin 3'te 1'i değişen hükümet Gürcistan yasalarına göre düştü.


Yayın Tarihi: 29.04.2015

Anlaşma, ortak bir savunma ve güvenlik bölgesi oluşturulmasını öngörüyor. Gürcistan ve NATO anlaşmaya tepki gösterdi. Güney Osetya, 2008'de Gürcistan'dan ayrılıp tek taraflı bağımsızlığını ilan etmişti.


Yayın Tarihi: 19.03.2015

Gürcistan'ın Ahıska kentinde çıkan ve Ardahan'ın Posof İlçesi'ne bağlı Armutveren ile Türkgözü Köyü'ne sıçrayan yangın iki ülke itfaiye ekiplerinin ortak çalışması ile söndürüldü.


Yayın Tarihi: 09.03.2015

Rizeli ev kadını diplomatların yapamadığını başardı. Gürcistan'da tutuklu bulunan 130’a yakın Türk tutuklu ve mahkumu özgürlüklerine kavuşturdu.


Yayın Tarihi: 07.03.2015

Gürcistan'dan tatil yapmak için Türkiye'ye gelen iki kadın, paraları bitince fuhuş yaparken yakalandı.


Yayın Tarihi: 02.03.2015

Kastamonu'da, Gürcistan uyruklu 2 kadın fuhuş yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 27.02.2015

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde 3 ayrı kişiden 1 milyon 130 bin lira gasp eden Gürcistan uyruklu 4 şüpheli bir AVM'de gözaltına aldı.


Yayın Tarihi: 04.02.2015

Eskişehir'de eşini ve bir yakınını öldürdüğü, 3 kişiyi de yaraladığı iddiası ile günlerdir aranan şüphelinin ilk ifadesinde, "Yakalanmasaydım Gürcistan'a gidecektim, ama pişmanım” dediği öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 03.02.2015