Budapeşte Haberleri Ve Son Dakika Budapeşte Haberleri

Budapeşte Haberleri Ve Son Dakika Budapeşte Haberleri

Budapeşte, Macaristan'ın başkentidir.

Budapeşte Haberleri

2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa, Macaristan'da tanıtıldı

2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa, Macaristan'da tanıtıldı

Haber

AnadoluJet'in İstanbul Sabiha Gökçen-Budapeşte seferleri başladı

AnadoluJet'in İstanbul Sabiha Gökçen-Budapeşte seferleri başladı

Yurthaber

Brüksel ve Budapeşte arasında ipler geriliyor

Avrupa Birliği Komisyon başkanı Ursula von der Leyen, "Eğer Macaristan Viktor Orban'ın açıkladığı gibi Rusya'dan aldığı doğal gaz karşılığında, ödemeyi Ruble üzerinden yaparsa, bu Avrupa Birliği'nin uyguladığı yaptırımların delinmesi anlamına gelir" dedi.

Haber

Milli güreşçi Süleyman Atlı, üçüncü Avrupa şampiyonluğu peşinde:

"İki Avrupa şampiyonluğum var. Budapeşte'ye üçüncü şampiyonluğumu almaya gidiyorum" - "Bir üst sıklette, 61 kiloda ilk kez yarışacağım. Tabii ki bunun biraz heyecanı var ama hazırım"

Yurthaber

Budapeşte

Budapeşte Hakkındaki Haberler Mynet'te. Budapeşte Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

16 yaşındaki İtalyan yüzücü Pilato'dan dünya rekoru

Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda yarışan İtalyan sporcu Benedetta Pilato, kadınlar 50 metre kurbağalamada dünya rekoru kırdı.

Spor

Milli yüzücü Emre Sakçı, Avrupa rekorunu geliştirdi

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de devam eden International Swimming League’de mücadele eden Fenerbahçeli rekortmen yüzücü Emre Sakçı, 50 metre kurbağalama kısa kulvarda 25:29’luk derecesi ile yarışını lider tamamlarken geçen hafta kırdığı Avrupa Büyükler rekorunu geliştirdi.

Spor

Milli judocu Vedat Albayrak'tan Macaristan'da altın madalya

Macaristan'da düzenlenen Budapeşte Grand Slam'da milli judocu Vedat Albayrak finalde Kanadalı rakibi Antoine Valois-Fortier'i yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Spor

Milli yüzücü Emre Sakçı'nın altın madalya gururu

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Uluslararası Yüzme Ligi'nde erkekler 50 metre kurbağalamada birinci olan milli yüzücü Emre Sakçı, gelecek seneye ertelenen Tokyo Olimpiyatları'ndan madalya ile dönmek istediğini söyledi.

Spor

Ramazan Sarı, dünya üçüncüsü oldu

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonası'nda serbest stilde Ramazan Sarı, Amerikalı rakibini yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Spor

Yay çeken kavim okçuluğu öğreniyor

Budapeşte'deki Yunus Emre Enstitüsü, Okçular Vakfı ile hayata geçirdiği projeyle okçuluğu "ata sporu" olarak kabul eden Macarlar için kurs açtı - Kursa her yaş grubundan Macarlar ile ülkede bulunan Türkler büyük ilgi gösteriyor - Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yakup Gül: - "Kadim dost ülke Macaristan'da okçuluk revaçta olan bir spor dalı. Dolayısıyla kurslarımıza ilginin gün geçtikçe arttığını görmekteyiz"

Haber

Gül Baba Vakfı Türkiye'deki faaliyetlerine başlıyor

Gül Baba Türbesi'ni geleceğe taşımak ve dünyaya tanıtmak amacıyla Macaristan'da kurulan Gül Baba Vakfı'nın çalışmaları Budapeşte'de düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı - Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat: - "Gül Baba Vakfı'nın Macaristan'da yürüttüğümüz faaliyetlerini Türkiye'de de aynı şekilde hayata geçirmek için uzun süredir çalışıyorduk. Nihayet çalışmalarımızı tamamladık, yakında faaliyetlerimiz başlıyor. Vakfın, Türkiye'deki faaliyetlerini Gül Baba Kültür Sanat A.Ş. üstlenecek. Amacımız, Macaristan ve Türkiye arasındaki ilişkileri başta kültürel olmak üzere her alanda geliştirmek olacak" - "Macaristan ile bizim gönül bağımız var. Yaklaşık 25 yıldır faaliyet gösterdiğimiz sektörler dolayısıyla buradayız. Türkiye ve Macaristan, geçmişleriyle, değerleriyle, geleceğe bakışlarıyla pek çok ortak noktaya sahip iki kültür, iki ülke"

Haber

Bitkin düşen Macaristanlı leylek koruma altına alındı

Bitkin düşen "Macaristanlı leylek" koruma altına alındı

Haber

Bitkin düşen Macaristanlı leylek koruma altına alındı

Bitkin düşen "Macaristanlı leylek" koruma altına alındı

Yurthaber

Dünya Eskrim Şampiyonası'na doğru

Macaristan'da 15-23 Temmuz'da yapılacak şampiyonada Türkiye'yi 10 milli eskrimci temsil edecek

Spor

Eskrim: Büyükler Dünya Şampiyonası

Şampiyonada Türkiye'yi 10 sporcu temsil edecek

Spor

Tuna Nehri'ndeki gemi kazasında ölü sayısı 20'ye yükseldi

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Tuna Nehri'nde meydana gelen gemi kazasında ölenlerin sayısı 20'ye yükseldi.

Haber

Turist gemisi devrildi: Yedi ölü, çok sayıda kayıp

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'deki Tuna nehrinde bir geminin devrilmesi sonucu en az yedi kişi öldü, 19 kişi kayboldu.

Haber

Tuna Nehri'nde yolcu gemisi battı

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de, Tuna Nehri'nde içinde 34 kişinin bulunduğu yolcu gemisi bir başka gemiyle çarpışması sonucu battı. Kazada 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Haber

Budapeşte Neyhane'de ilk konser verildi

Budapeşte Neyhane'de ilk konser verildi

Haber

TBMM Başkanı Yıldırım Macaristan'a gitti

Binali Yıldırım: "(Macaristan ziyareti) TBMM'yi temsilen yapacağımız bu ziyaret ile ülkelerimiz ve halklarımız arasında tarihten gelen samimi ilişkilerimizi daha ileri taşımayı hedefliyoruz"

Haber

Türk Konseyi ülkelerine daha yakın olmak istiyoruz

Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss: - "Macaristan olarak Türk Konseyi ülkelerine daha yakın olmak istiyoruz" - "Biz Macarlar olarak bu ülkelerde (Türk Konseyi üyeleri) kendimizi evimizde gibi hissediyoruz" - "Erdoğan'ın Macaristan ziyareti ikili ilişkiler açısından tarihi öneme sahip"

Haber

Avrupa'nın Türkiye'ye ihtiyacı var

Macaristan Başbakanı Viktor Orban: "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelecek yıllar içinde en iyi 10 ekonomiden biri olacaklarını söylemesine katılıyorum. Avrupa'nın menfaatleri için Türkiye ile elimizden geldiği kadar çok iş birliği yapmamız gerekiyor" - "Türkiye ile Avrupa Birliği arasında güvenlik ve ekonomi açısından stratejik iş birliğinin olması gerekiyor" - Türkiye-Macaristan İş Konseyi Başkanı Adnan Polat: "İlişkilerimiz son derece iyi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Orban hemen hemen her konuda mutabıklar. İki ülke arasındaki ticaret ve yatırım, iyi bir trend içinde"

Haber

Türkiye-Macaristan İş Forumu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: - "Türk firmalarımız gerçekten Macaristan'da ciddi yatırımlar yapmakta ve planlamaktadır. Aynı şekilde Macar firmaların da teknoloji odaklı projelerde özellikle Türkiye'deki yatırımlarını artıracaklarını, bu fırsattan yararlanacaklarını düşünüyoruz. Her iki ülkenin de menfaatine olacaktır bu yatırımlar" - "Gümrük Birliği’nin güncellenmesinin gecikmesi en çok iş adamlarımıza sıkıntı yaratmaktadır. Bu doğrultuda lobi faaliyetlerinizi artırmanızı bekliyoruz"

Finans

Türkiye-Macaristan İş Forumu

Macaristan Başbakanı Viktor Orban: - "Türkiye'yi ekonomik olarak sağlam görüyoruz. Çok güçlü bir lideri ve hükümeti var. NATO kapsamında müttefik bu iki ülkenin iş birliği, başarılı sonuçlar ortaya koyar" - "Batı dünyasında belirsizlik, hem iş alanında hem de siyasette çok etkin rol oluyor"

Finans

Türkiye-Macaristan İş Forumu

DEİK Başkanı Nail Olpak: - "(İkili geçiş belgeleri hakkında) Eğer biz karşılıklı olarak araçlarımızı birbirimizin ülkesine götüremezsek, karşılıklı ihracatımızı artırmaktan söz edemeyiz" - DEİK/Türkiye Macaristan İş Konseyi Başkanı Adnan Polat: - "Avrupa'da ticaret yapmak isteyen, özellikle ihracat yapmak isteyen Türk üreticilerin Macaristan'ı bir üs olarak kullanmaları gerekir"

Finans

Erdoğan'ın Budapeşte ziyareti ilişkileri güçlendirir

YTB'nin "Türkiye Bursları" ile eğitim gören Macar öğrenciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Macaristan’a yapacağı ziyaretin iki ülke ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyor - Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisans öğrencisi Petra Fruzsina Csorba: - "İkili ilişkilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinin ardından daha da güçlü bir şekilde devam edeceğine inanıyorum" - Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı doktora öğrencisi Katalin Földes: - "Ülkelerimizin tarihsel geçmişi var. Birbirlerimizi daha iyi tanımak için bu ziyaret güzel bir fırsat"

Haber

Macaristan'ın güvenliğinin Türkiye ile doğrudan ilişkisi var

Macaristan Başbakanı Viktor Orban: - "Macaristan'ın güvenliğinin Türkiye ile doğrudan bir ilişkisi var" - "Türkiye'nin Avrupa ile yaptığı anlaşma kıtanın güvenliği açısından büyük önem taşıyor"

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Janos Ader tarafından resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki gün sürecek resmi ziyaret için Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye gitti.

Haber

Macaristan Erdoğan'ı böyle bekliyor!

Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader'in davetine icabetle bu ülkeye resmi ziyarette bulunacak olan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 8-9 Ekim'deki programı dolayısıyla Budapeşte'nin simgelerinden Zincir Köprüsü (Lanchid) Türk ve Macar bayraklarıyla süslendiği görüldü.

Haber

Avrupa'da büyük çatlak! Yetkileri askıya alındı!

Uluslararası ittifak, Avrupa Parlamentosu'nda 448 'evet'in çıktğı oylamayla Budapeşte yönetimin AB kurumlarındaki söz hakkını askıya aldı. Raportör Judith Sargentini, oylama sonucunu gözyaşlarıyla kutladı.

Haber

THY uçağındaki radyoaktif sızıntı Budapeşte havalimanını kapattı

Dün akşam saatlerinde Türk Hava Yolları'nın Budapeşte'ye inen bir yolcu uçağında, radyoaktif bir sızıntı olduğu tespit edildi.

Haber

Formula 1'de sıradaki durak Macaristan

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda heyecan, Macaristan'da yapılacak sezonun 12. yarışıyla sürecek.

Spor

'İlticacı Türk Halk Oyunları ekibi' bilmecesi

Türk medyasında Salı günü geniş şekilde yer alan "Türk Halk Oyunları ekibinden 11 kişinin Macaristan'a iltica etmek istediği" haberi ile ilgili açıklama yapan Macar Göçmenlik Dairesi yetkilileri, kendilerine böyle bir iltica başvurusu yapılmadığını duyurdu.

Haber

Budapeşte

Büyüleyen Şehir Budapeşte Tuna Nehri kıyısında yer alan, Macaristan'ın başkenti ve en büyük şehri konumunda.

Trend

Tadilat yaparken Nazi belgeleri buldular

Budapeşte'de parlamento yakınlarındaki bir evde tadilat esnasında duvarla ayrılan gizli bir bölmede Nazilerden kalan toplam 6 bin 300 belge bulundu. Belgeler Budapeşte'de yaşayan yaklaşık 200 bin Yahudi'yle ilgili bilgileri içeriyor.

Haber

Macaristan Başbakanı Orban: Sığınmacılar Hristiyan kökleri tehdit ediyor

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'deki yüzlerce sığınmacının bulunduğu ana tren açılırken, Başbakan Orban ise "sığınmacıların Avrupa'nın Hristiyan köklerini tehdit ettiğini" savundu.

Haber

Polis Budapeşte tren garını yeniden açtı, sığınmacılar akın etti

Macar polisi kaos yaşanması yüzünden kapatılan Budapeşte'deki Doğu Tren Garı'nı yeniden açtı.

Haber

Budapeşte'de tren garı sığınmacı akını nedeniyle kapatıldı

Sığınmacılara vize kontrolünü bırakan Macar polisi binlerce sığınmacının akın ettiği Budapeşte'deki Doğu Tren Garı'nı kapatma kararı aldı.

Haber

Budapeşte'de McDonalds'a emzirme protestosu

Budapeşte’nin merkezindeki Batı Garı'nda bulunan McDonald’s restoranında dün bebeğini emziren bir annenin güvenlikçiler tarafından dışarı çıkarılmasının ardından bugün McDonald’s onlarca bebekli annenin işgaline uğradı.

Haber

'Viskici Soyguncu': Hayatta ne yaparsan yap, ama iyi yap

"Viskici" lakabıyla tanınan eski Macar soyguncu yardımseverliğiyle halk arasında kahraman olarak görülüyor. Hapisteki hayatı sonrası şimdi bir seramik ustası. Budapeşte'den Tarık Demirkan, onun sıradışı hayatını ve yaşam felsefesini anlatıyor.

Haber

'Onuru olan biri asla yoksul değildir'

Macaristan bir kaç gündür, ölümünün ardından, Budapeşte’de sokakta yaşadığı bir belediye bankının üzerine kitabesi dikilen bir evsizi konuşuyor.

Haber

Bakan Güler’den ‘1 Mayıs’ yorumu

Bakan Muammer Güler, Budapeşte Süreci 5. Bakanlar Konferansı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Haber

Erdoğan'a Budapeşte'de kötü sürpriz

Macaristan ziyaretini sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Budapeşte'de Esad yanlısı Suriyeliler tarafından protesto edildi.

Haber

AB Bakanı Bağış Budapeşte'de

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, resmi temaslarda bulunduğu Budapeşte'de, Gül Baba Türbesi'ni ziyaret etti.

Haber

Kocaman'ın Avrupa fobisi..!

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Romanya'nın Vaslui takımıyla 1-1 berabere kalan Fenerbahçe, ilk maçı kendi sahasında oynamanın avantajını kullanamadı...

Spor