D Vitamini Haberleri

Kışın yaşanan en büyük sağlık sorunu: Eksikliği diyabete yol açıyor! En yüksek D vitamini içeren gıdalar

D vitamini vücudumuz için en önemli olan vitaminler arasında yer alıyor. D vitamini eksikliği çok ciddi hastalıklara yol açabiliyor. Yazın güneş ışınları sayesinde fazla D vitamini eksikliği yaşanmasa da kış aylarında artan D vitamini eksikliği sağlığı tehdit ediyor. Ancak D vitamini içeren besinler ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Haber 24-01-23 09:08

Prof. Dr. Canan Karatay çözümü açıkladı: Tüm bildiklerinizi unutun! Ağrılar tarih olacak

Prof. Dr. Canan Karatay yaptığı ilgi çekici açıklamalarla sağlık konusunda bilgi veriyor. Toplumda yaşanan en büyük problemlerden olan dayanılmaz ağrıların neden yaşandığını ve bu ağrıları geçirmek için ne yapılması gerektiğini paylaşan Karatay, tüm bildiklerinizi unutun diyerek ağrıları geçirecek yöntemi açıkladı.

Haber 20-12-22 16:56

Saç dökülmesini tersine çeviriyor: Uzmanı saçların çıkması sağlayan yöntemi paylaştı

Saç dökülmesi milyonlarca kişinin rahatsız olduğu durumların başında yer alıyor. Saç dökülmesinin önüne geçmek için onlarca farklı uygulama denemiş olabilirsiniz. Saç dökülmesi konusunda uzman isimlerden biri yaşanılan saç dökülmesinin belirli bir vitamin eksikliğinden ötürü yaşandığının altını çizdi. Saç dökülmesini bu vitaminler sayesinde önlenebileceğini öne sürüyor.

Haber 14-12-22 08:50

Az yediğiniz halde kilo alıyorsanız sebebi ciddi hastalıklar olabilir! Bu maddeleri gözden geçirin

Günümüz sağlık sorunlarından biri ola fazla kilolar kadın, erkek, yaşlı veya çocuk fark etmeksizin çoğu insanın yaşadığı bir durum. Bu durumun yanında bir de az yediği halde zayıflayamayan ve hızla kilo almaya başlayan kişiler bazı hastalıkların belirtisini yaşıyor olabilir. Peki, hızla alınan ve verilemeyen kilolar hangi hastalıkların belirtisi?

Haber 06-12-22 20:28

Diğer Haber Etiketleri

stres uykusuzluk yorgunluk hindistan cevizi yağı a vitamini b12 vitamini c vitamini ceviz çinko e vitamini omega 3 zeytinyağı kolesterol saç dökülmesi koronavirüs (Covid-19) seks tiktok akut farenjit alzheimer b 12 eksikliği baş ağrısı besin alerjisi cilt kanseri depresyon diyabet eklem ağrısı hematoloji kalp krizi kalsiyum eksikliği kanser kansızlık kolon kanseri lenf bezi Meme kanseri orgazm prostat kanseri raşitizm ritim bozukluğu saç bakımı mantar Cinsellik çörek otu yağı sağlıklı beslenme Güneş güneşlenmek Cinsel sorunlar demir vitamin hastalık diş çürümesi kemik kış tiroid güneş kremi şeker Canan Karatay bebek Ağrı Kilo vermek belirti beslenme cinsel sağlık d vitamin d vitamini değeri kaç olmalı d vitamini eksikligi d vitamini eksikliği belirtileri d vitamini eksikliği belirtileri nelerdir d vitamini eksikliği ne yemeli d vitamini eksikliği neden olur d vitamini eksikliğine ne iyi gelir d vitamini faydaları d vitamini hangi besinlerde bulunur d vitamini hangi besinlerde var d vitamini hangi meyvelerde var d vitamini hangi yiyeceklerde var d vitamini içeren besinler d vitamini içeren kuruyemişler d vitamini içeren yiyecekler d vitamini kaç olmalı d vitamini nelerde bulunur d vitamini nelerde var d vitamini olan besinler d vitamini olan yiyecekler d vitamini takviyesi d vitamini yiyecekler diyabet hastalığı eklem ağrıları neden olur eklem ağrılarına ne iyi gelir enerji fayda gram günlük d vitamini ihtiyacı insülin igü hpv kilo almak saç dökülmesi nasıl önlenir saç dökülmesi neden olur mutluluk sorun perine perine bölgesi perine nedir zarar

D Vitamini

D Vitamini Hakkındaki Haberler Mynet'te. D Vitamini Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

D vitaminin tek kaynağı güneş değil! D vitamin eksikliğine karşı tüketilmesi gereken besinler

D vitamini vücutta çok önemli işleve sahip. D vitamininin aslı kaynağı güneş ışığıdır. Kalsiyum ve fosfor emilimini düzenleyen D vitamini, kasları ve kemikleri güçlendirir. D vitaminin en önemli işlevlerinden biri de vücudu enfeksiyonlara karşı koruyarak, bağışıklığı artırmasıdır. Yeterli miktarda D vitamini almak; bağışıklık sistemini güçlendirir, kanser ve kalp hastalıkları, kemikleri, diyabet ve osteoporoz gibi hastalıklara karşı korur. Peki, D vitamini hangi besinlerde var?

Haber 05-11-22 20:22

D vitamini eksikliği belirtileri nelerdir? D vitamini eksikliği nasıl giderilir, D vitamini nelerde var?

Vitamin, insan sağlığı için oldukça önemli bir yer tutar. Vitaminler, insan metabolizmasının sorunsuz bir şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu organik bileşenlerdir. Vitaminler sayesinde birçok ciddi rahatsızlık önlenir. Bilinen 13 tane vitamin çeşidi var ve her vitaminin insan sağlığı için farklı farklı görevleri bulunur. Bunlardan biri de D vitaminidir. Güneşten ve yiyeceklerden alabildiğimiz D vitamini eksikliği belirtileri nedir, D vitamini eksikliğine ne iyi gelir?

Haber 04-11-22 17:54

Eksikliği kemik erimelerine yol açıyor! Kanserden koruyucu özelliği var

Vitaminler vücudumuz için büyük önem taşıyor. Eksikliğinde çeşitli problemler meydana geliyor. Sağlığımız için en etkili vitaminlerden olan D vitaminine özellikle kış aylarında dikkat edilmesi gerekiyor. D vitamini kansere, kalp hastalıklarına karşı koruma sağlıyor. Uzmanlar D vitamini hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 04-11-22 12:09

D vitamini nelerde var? D vitamini besinleri nelerdir, günlük D vitamini ihtiyacı ne kadar?

D vitamini özellikle yaz aylarında güneşten depolanan kış aylarında ise çeşitli besinlerden alınması gereken önemli bir vitamindir. Sağlıklı bir kemik yapısı için herkesin farklı oranlarda D vitaminine ihtiyacı vardır. D vitamin hem hastalıklardan korunmak hem de sağlıklı bir yaşama sahip olmak için vücudun ihtiyacı olan vitaminlerden biridir. Vücudun ihtiyacı olan D vitaminini güneşten alabildiğimiz gibi besinlerden de alabiliriz. Peki, D vitamini içeren besinler nelerdir?

Haber 01-11-22 17:09

Tüm D vitamini ihtiyacınızı karşılayabilir! Kışın hastalık görmemek için sofranızdan ayırmayın

Kış aylarında bağışıklıklarda düşüşler yaşanıyor. Bu düşüklükler hastalıklara çok daha kolay bir şekilde yakalanmamıza neden oluyor. Vitamin eksiklikleri bağışıklığın düşmesine neden oluyor. Özellikle D vitamini kış aylarında en çok eksilen vitaminler arasında bulunuyor. Ancak her gün yenilen bir besin tüm D vitamini ihtiyacınızı karşılayabilir.

Haber 21-10-22 16:33

Bu akımın etkileri şaşırtıcı: Perine güneşlendirilmesinin faydaları ve zararları

Dünya üzerinde her geçen gün şaşırtan trendler ortaya çıkıyor. Bu yıl en popüler ve şaşırtıcı olan akım cinsel organ güneşlendirilmesi anlamına gelen Perine güneşlenmesi olarak görülüyor. TikTok'ta hızla yayılan bu akım hakkında uzmanlar ikiye bölünüyor. Bazı uzmanlar perine güneşlenmesinin cilt kanserine neden olduğunu savunurken bazıları bu güneşlenmenin birçok cinsel soruna iyi geldiğini belirtiyor. İşte perine güneşlenmesi faydaları ve zararları...

Haber 07-10-22 07:37

Güçlü bir hafıza ve sağlıklı bir beyin için olmazsa olmaz 4 vitamin

B12 vitamini hafıza için çok önemlidir, bu nedenle eksikliğiniz varsa unutkanlık yaşayabilirsiniz. D vitamini eksikliği sizi Alzheimer gibi hafızayı bozan durumlar için risk altına sokabilir. Yeterli omega-3 yağ asitleri ve E vitamini aldığınızdan emin olmanız da önemlidir.

Haber 04-10-22 17:05

Mutsuzluğun sebebi D vitamini eksikliği olabilir uyarısı

İGÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Huri Özkarabulut: - "Güneş ışınlarının kişiyi depresyondan koruduğu araştırmalarla belirlenmiştir. Güneş ışınları beyin tarafından salgılanan melatonini azaltıcı, mutluluk hormonu diye bilinen seratonini artırıcı etki yapmaktadır" - "D vitamini yetersizliği ile birçok hastalık riski artışı arasında bağlantı bulunuyor"

Yurthaber 26-09-22 10:02

Cinsel isteği azaltır, orgazmı zorlaştırır, cinsel sorunları tetikler... Seks hayatınızı fark etmeden mahvediyorsunuz! Hem de çok basit bir nedenden ötürü

Milyonlarca insan için cinsel hayatları her şeyde daha önemli gibidir. Cinsellik ve cinsel hayatla ilgili konuşmak bir tabu gibi göründüğü için en basit sorunlar bile zaman içerisinde büyüyerek içinden çıkılmaz hale gelir. Örneğin son araştırmalar, önlenebilir çok basit bir nedenden ötürü cinsel hayatın çıkmaza sürüklendiğini öne sürdü. Kadın, erkek fark etmeden etkili olan bu olumsuz durumu basit bir kan testiyle çözebilirsiniz.

Haber 21-09-22 20:36

Güneşin ninnisi ile uyku kalitenizi artırabilirsiniz

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk: - "D vitamini düzeyi düşük olan bireylerin, uyku kalitesinin düşük olduğu ve uykuya dalmakta zorlandıklarını biliyoruz" - "Güneşten yeteri kadar faydalandığımızda D vitamini düzeylerimizi olağan seviyelerinde tutabiliriz. Bu da uyku kalitesi ve sağlığını iyi yönde etkileyecektir"

Yurthaber 21-09-22 09:56

Eksikliği cinsel hayatı bitiriyor! Cinsel sorunlara yol açan bu durum her iki taraf içinde geçerli

Cinsel hayatı etkileyen birçok etken bulunuyor. Yaşadığınız sorunları görmezden gelmek, önemsememek sorunların büyümesine yol açabiliyor. Cinsel hayatını etkileyen faktörler arasında vitamin eksikliği büyük önem taşıyor. Uzmanlar d vitamini eksikliğinin sorunlar yarattığını belirtiyor.

Haber 18-09-22 08:25

Eksikliği çok kötü sonuçlara yol açabilir! Kanser riskini artırıyor

Vitamin eksiklikleri oldukça göz ardı edilen sağlık sorunları arasında bulunuyor. Vitaminler daha sağlıklı ve zinde olmamız, hastalıklardan korunmamız için büyük önem taşıyor. Uzmanlar özellikle D vitamini eksikliğinin yol açtığı hastalıklar hakkında uyarıyor.

Haber 11-09-22 09:56

Merdivenlerden çıkmakta zorlanıyorsanız...

D vitamini eksikliğinin belirtileri genellikle "spesifik olmayan veya belirsizdir", yani gözden kaçabilir. Genellikle teşhis edilen bazı yaygın semptomlara kadar değildir. Bunlara kemik ağrısı ve çocuklarda raşitizm dahildir. Merdivenlerden çıkarken zorlanmak da D vitamini eksikliği belirtisi olabilir.

Haber 22-06-22 15:54

Canan Karatay kilo vermek isteyenleri uyardı! Bu vitamin eksikse gram veremezsiniz

Prof. Dr. Canan Karatay, verdiği tavsiyelerle dikkat çekmeye devam ediyor. Başta televizyon ekranları olmak üzere sesini duyurabildiği her yerden obezite karşıtı açıklamalarda bulunan Canan Karatay, bu sefer kilo vermek isteyenler hakkında yaptığı açıklamasıyla gündeme geldi. Doğal, sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine her fırsatta vurgu yapan Canan Karatay, kilo vermek isteyenlerin önündeki en büyük engellerden birinin D vitamini eksikliği olduğunu söyledi.

Haber 27-05-22 08:13

Melatonin kaynağı: Kanser riskini azaltır, enerji verir, hastalıklardan korur! Mutlaka her sofrada olmalı

İleri yaşlardaki kişiler kas kütlesinin azalması ve aktivite seviyesinin düşmesi nedeniyle kalori alımını azaltması gerekiyor. Özellikle 70 yaş üzerindeki bireylerin kemik sağlığını korumaları için daha fazla kalsiyum ve D vitaminine ihtiyaç duyarlar. Uzmanlar, bu yaş grubunun B12 vitamini kaynağı olan güçlendirilmiş tahıl, yağsız et, balık ve deniz ürünleri tüketilmesini tavsiye ediyor.

Haber 25-05-22 15:04

Diş çürüklerini önlemek bu kadar basit!

Diş çürümesi her yaştan insanı rahatsız eden durumlar arasında yer alıyor. Kötü bir görünüm, diş ağrısı ve ağız kokusuna neden olan diş çürümeleri sıklıkla yaşanıyor. İnsanlar diş çürümelerini nasıl çözecekleri konusunda çözüm arıyorlar. Uzmanlar diş çürümelerinin oluşumunu engellemek adına D vitamini kullanımının etkili olduğunu belirtiyor.

Haber 23-05-22 12:28

Saç dökülmenizi kökten bitirecek çözüm!

Saç, tüm görünümü etkileyebiliyor. Herkes gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak istiyor. Ancak zaman zaman saçlarda dökülmeler yaşanabiliyor. Saç dökülmesini önlemek için saç bakımına dikkat etmek gerekiyor. Birçok nedene bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerini çözmek için aşağıda yer alan önerileri uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde saçlarınız hiç olmadığı kadar sağlam olacak!

Kadin 13-05-22 12:41

Eksikliği depresyona sürüklüyor! D vitamini nasıl alınır?

En az 2 hafta boyunca süren depresyon, kişinin üzerinde isteksizlik, mutsuzluk, enerji düşüklüğü gibi duygular bırakır. Aynı zamanda depresyonda olan biri odaklanmakta zorlanabilir, hayattan zevk alamama durumu artabilir. Depresyona neden olan durum birçok nedene bağlı olmakla beraber vitamin eksiklerinin de depresyon üzerinde etkisi vardır.

Haber 19-04-22 23:06

C, D VE B12 vitaminlerinin bağışıklık sistemine etkisi nedir? Vitamin takviyesi alınmalı mı?

D vitamini eksikliği, bağışıklık sisteminin zayıflamasını sonucu hastalıklara davetiye çıkarır. D vitamininin en iyi kaynağı güneş olmakla beraber, D vitamininden zengin besinler; somon, ton balığı, karaciğer, yumurta ve süttür. D vitamini bağışıklığı koruyup geliştirir. D vitamini eksikliği olduğunda kemik erimesi, diyabet, kalp- damar hastalığı, hipoglisemi, kas güçsüzlüğü, yorgunluk ve ağrı olur.

Haber 25-03-22 12:19

Dikkat etmezseniz eksikliği ruh sağlığını etkileyebilir

Kas ve iskelet sistemi ağrıları, kalp rahatsızlıkları, uyku bozuklukları ile depresyon gibi birçok bedensel rahatsızlıkla ilişkili olduğu düşünülen D vitamini eksikliği, enerji düşüklüğü, odaklanmakta zorlanma gibi belirtiler ile kendini gösteriyor. Konunun uzmanı ise D vitaminin arttırılması için bilgilendirmelerde bulundu.

Haber 19-03-22 15:50

Hastalıktan eser kalmayacak: Covid-19'a yakalanan nasıl beslenmeli?

Covid-19'a yakalanan kişi nasıl beslenmeli sorusu testi pozitif çıkan milyonlarca kişinin aklına gelen ilk sorulardan biri oluyor. Covid-19'a karşı aşıdan sonra en etkili korunma yöntemlerinden biri de bağışıklık sistemini güçlü tutmaktır. Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için yeme içme tarzınızı değiştirmeniz gerekiyor. Kısaca Covid-19 testiniz pozitif çıktıysa hemen bunları yemeye başlayın.

Haber 26-02-22 09:54

Azı da zarar çoğu da! D vitamini hakkında doğru bilinen yanlışlar: Zehirlenmeye kadar yolu var

D vitamini son yıllarda en çok duyduğumuz kelimelerden biri olabilir. Bebeklikten yetişkinliğe bireylerde D vitamini eksikliği büyük sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Covid-19'a karşı en önemli koruyuculardan biri olarak gösterilen D vitamini çoğu kişi tarafından bilinçsizce kullanılmaktadır. Uzmanlar bilinçsiz D vitamini kullanımının zehirlenmeye neden olabileceğinin altını çiziyor.

Haber 19-02-22 12:34

Dikkat: Covid-19'u ağır geçirenlerin ortak yönü ortaya çıktı!

2 yıldır dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili yapılan yeni çalışmadan dikkat çeken sonuçlar yayınlandı. Yapılan araştırmada bilim insanları Covid-19'u ağır geçiren ve virüs yüzünden hayatını kaybedenler mercek altına aldı. Uzmanlar, D vitamini eksikliği olanların koronavirüsü daha ağır geçirme ya da hastalıktan dolayı yaşamını yitirme riskinin çok daha yüksek olduğunu tespit etti.

Haber 05-02-22 11:48

Kemik sağlığını koruyan D vitamini kalp için de faydalı mı? Eksikliğinde...

Kemik sağlığına olan etkileri herkes tarafından bilinen D vitamini takviyesinin kalp ve damar sağlığı için de önemli rol oynadığını söyleyen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ebru Özenç, genel sağlık kontrolleri esnasında sıkça kontrol edilen D vitamini ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 11-11-21 15:51

D vitamini zehirlenmesi nasıl anlaşılır? Azı kadar çoğu da zarar

D vitamini eksikliği ve zehirlenmesi bazı rahatsızlıklara yol açabilir. Kalsiyum emilimi, bağışıklık fonksiyonu ve kemik, kas, kalp sağlığının korunması için önemli rol üstlenen D vitamini, gıdalardan alınabildiği gibi güneş ışığına maruz kalınması durumunda vücut tarafından da üretilebilir. Bazı durumlarda vücut için eksik kalabilir. Bu noktada da takviye olarak alınabilir. Peki D vitamininin fazla alındığı nasıl anlaşılır? Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal anlattı.

Haber 07-11-21 17:16

Bebeklerde besin alerjisi belirtileri nasıl anlaşılır? Besin alerjisinin bir nedeni de D vitamini eksikliği

Çocuklarda besin alerjisi nedenleri arasında çevre kirliliği, değişen yaşam koşulları ve genetik nedenler bulunuyor. Son 10 yılda 2 kat artış gösteren besin alerjisi artık her 100 bebekten 6'sında görülüyor. Besin alerjisi belirtileri ile ilgili bilgi sahibi olmak gerektiğini vurgulayan Çocuk Alerjisi Uzmanı Prof. Dr. Gülbin Bingöl, anne-babaların çocuklarını dikkatle incelemeleri gerektiğini söyledi.

Kadin 29-07-21 11:10

Demir eksikliği ve kansızlık doğru beslenme ile önlenebilir

Güçsüzlük, yorgunluk ve bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz etkilere yol açabilen demir eksikliği insan vücudu için çok önemli mineraller arasında yer alıyor. Bu noktada kırmızı et, sakatat, yumurta, koyu yeşil yapraklı sebzeler, tam tahıllar, pekmez ve kuru meyve gibi demir bakımından zengin besinler tüketmek gerekiyor. Bu besinlerin C vitamini ile birlikte tüketilmesi, demirin emilmesi ve vücutta kullanılmasını artırıyor.

Haber 06-04-21 17:43

Ebeveynler dikkat: Çocuklarda D vitamininin fazlası ritim bozukluğuna yol açıyor!

Pandemi dönemiyle birlikte son zamanlarda polikliniklere yüksek düzeyde D vitamini alan çocukların gelmeye başladığına dikkati çeken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeliha Haytoğlu, "Çocuğunuza iyi bir şey yapalım derken onları bu vitamin toksisitesiyle karşı karşıya bırakabiliyorsunuz. D vitaminini fazla alan çocukta toksik doza ulaştığında vücutta kalsiyum birikmeye başlıyor. Kalsiyumun yüksek seyretmesi de çocukta ritim bozukluğuna yol açabiliyor" dedi.

Kadin 05-03-21 10:17

Uzmanlar uyardı! Kanser metastazını önlemede D vitamini önemli rol oynuyor

Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Ömür Gökmen Sevindik, kolon ve meme kanserinde, yüksek D vitamini düzeyine sahip kişilerin daha az metastazla karşılaştıklarını söyledi. Sıcak bölgelerde yaşayan kişilerde, az güneş alanlara oranla daha az kanser ölümü görüldüğünü ortaya koyan çalışmaların olduğunu belirten Sevindik, “Bazı kanserlerde tedaviye başlamadan önce D vitamini düzeyini ölçüyoruz” dedi.

Haber 27-02-21 11:00

PFAPA sendromu nedir? PFAPA sendromu nedeni D vitamini eksikliği mi?

D vitamini eksikliğiyle PFAPA sendromu arasındaki ilişkiye dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Öznur Yılmaz Gondal, son zamanlarda sıkça çocuklarda görülen ve halk arasında pafa ya da periyodik ateş gibi isimlerle tanınan PFAPA sendromu ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 17-02-21 14:20

Strese ve menopoza D vitamini

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zekai Tarakçı, uzun süredir stres yaşayanların ve menopozdaki kadınların düzenli olarak D vitamini almaları gerektiğini söyledi.

Haber 11-12-07 11:24

Yaz-kış güneşlenmek sağlık için önemli

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Beslenme ve Metabolizma Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Aydın, "Güneşli bir ülke olmasına rağmen D vitamini yetersizliği ve neden olduğu hastalıklar Türkiye' de başta çocuklar, kadınlar ve yaşlılar olmak üzere nüfusumuzun önemli bir bölümünü tehdit etmektedir" dedi.

Haber 04-01-06 10:22

Bebeklere ücretsiz D vitamini desteği! Bebeklerde D vitamini eksikliği nelere yol açar?

Sağlık Bakanlığı, aileleri D vitamini yetersizliğinin yol açtığı "raşitizm" hastalığı konusunda uyararak, ana çocuk sağlığı merkezlerinde bebeklere ücretsiz D vitamini verildiğini hatırlattı.

Haber 08-09-05 01:16

Sağlık Bakanlığı: Çocuklarınızı D vitaminsiz bırakmayın

Sağlık Bakanlığı, D vitamini yetersizliğinin yol açtığı "Raşitizm" hastalığı konusunda aileleri uyardı. Bakanlık, anne-babalara, 0-12 ay grubundaki bebeklerini, ana çocuk sağlığı merkezleriyle sağlık ocaklarına götürerek, günde 3 damla (400 ünite) ücretsiz D vitamini almalarını önerdi.

Haber 06-09-05 10:55

Adet öncesi için: Kalsiyum ve D vitamini

Adet öncesi sendromunun (PMS) neden olduğu sinirlilik ve gerginlikten kurtulmanın yollarını arayan kadınların yardımına bundan böyle kalsiyum ve D vitamininin yetişeceği belirtildi.

Haber 16-06-05 00:53

Bebeklere 1 yıl ücretsiz D vitamini! Bebeklerde D vitamini eksikliğine dikkat

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de doğan tüm bebeklere 1 yıl boyunca, günde 3 damla ücretsiz D vitamini desteği sağlanacağını bildirdi.

Haber 08-06-05 11:14

Raşitizmin birinci nedeni D vitamini eksikliği

Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması (AÇSAP) Başhekimi Dr. Süleyman Doğar, raşitizm hastalığının birinci nedeninin D vitamini eksikliği olduğunu söyledi.

Haber 02-06-05 16:13

Daha güçlü kemikler için: D vitamini

Eskişehir Sağlık Müdürü Seracettin Çom, bebekleri kemik bozukluğu olan raşitizmden korumanın en güvenilir yolunun anne sütü ve günde 3 damla D vitamini kullanmak olduğunu söyledi.

Haber 31-05-05 18:07

D vitamini eksikliğini güneşle giderin

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan, D vitamini yetersizliğini önlemek için özellikle hamile ve çocukların güneş ışığından yeteri kadar yararlanması gerektiğini belirtti.

Haber 16-05-05 18:22

Uzmanlardan D vitamini uyarısı

Uzmanlar, D vitamini eksikliğinin çocuklarda ileri yaşlarda gelişme geriliğine neden olduğunu bildirdi.

Haber 30-12-04 16:05

Bebeklere D vitamini desteği

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, D vitamini yetersizliğinin birçok sağlık sorununu beraberinde getirdiğini belirterek, bakanlık olarak "Bebeklerde D vitamini yetersizliğinin önlenmesi ve kemik sağlığının geliştirilmesi" kapsamında Türkiye'de doğan tüm bebeklere bir yıl boyunca, ücretsiz D vitamini desteği sağlanacağını bildirdi.

Haber 13-12-04 13:18

Güneş ışığı, çocuklara faydalı

SSK Zonguldak Kilimli Dispanseri Baştabibi Ahmet Bayram, gıdalarla alınan ve deri altında depolanan D vitaminini aktif hale getiren güneş ışığının, çocuğun kemik gelişimi için çok yararlı olduğunu söyledi.

Haber 30-11-99 00:00