Diş Sağlığı Haberleri

Samsun'da 4 bin metrekare kapalı alana sahip diş hastanesi hizmete giriyor

Samsun'da, Sağlık Bakanlığının diş sağlığı alanındaki üç önemli yatırımından biri olan 4 bin metrekare kapalı alana sahip Çarşamba Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin, 17 Nisan Pazartesi günü hizmete gireceği bildirildi.

Yurthaber 06-04-2023 13:07

Diş sağlığı aksatmaya gelmez! Sağlığınızı baştan aşağı etkiliyor

Ağız bakımı, genel sağlığın en önemli adımlarından biridir. Diş sağlığının korunmasında en önemli konu düzenli ağız bakımıdır. Diş çürüğü ve diş eti hastalığı büyük ölçüde önlenebilir hastalıklardır. Kişilerin ağız bakımlarını ve düzenli diş kontrollerini ihmal etmemeleri önemlidir.

Haber 14-12-2022 14:20

Diş aşınmasıyla ilgili dikkat etmeniz gerekenler

Yaşımız ilerledikçe gülümsediğimiz fotoğraflara baktığımızda gülüşümüzde tam olarak neden olduğunu anlayamadığımız değişimleri fark etmeye başlarız. Dişlerimizin rengi daha mı koyu, gülümsediğimizde daha az mı gözüküyor, önceden daha parlak mıydı? Tüm bu soruların cevabı dişlerimizde zamanla kullanıma bağlı aşınma ve yıpranma olabilir.

Haber 14-12-2022 12:58

Diş beyazlatayım derken sağlığınızdan olmayın

Diş beyazlatmada içeriği belli olmayan ve sağlık kuruluşları tarafından test edilip, onayı alınmamış ürünlerin kullanılması herkesin hayalindeki güzel bir gülüşün yanı sıra kötü sonuçlar doğurabiliyor. Diş hekimine danışılmadan kişinin kendi kendine uyguladığı diş beyazlatma yöntemlerinin sağlığı olumsuz şekilde etkileyebilir.

Haber 13-12-2022 13:59

Diş ve ağız yapısının uyum sağlaması neden önemlidir?

Diş ark boyu uyuşmazlığı, kemik yapısının toplam boyutu ile dişlerin yan yana dizildiğindeki toplam boyutun uyuşmaması problemidir. Erken yaşlarda tespit edildiğinde sıkıntı yaratmadan tedavi edilebilmektedir ancak ileri yaşlarda tespit edildiğinde bu sorunun tedavisi biraz daha zorlaşıyor.

Haber 16-11-2022 15:40

Hiç aklınıza gelmez ama banyo alışkanlığınız diyabet riskinizi artırıyor

Diyabet ölümcül sonuçlara neden olabilen tüm yaşamı etkisi altına alan hastalıklar arasında bulunuyor. Diyabet riskini azaltmak için beslenmeye ve günlük alışkanlıklara dikkat etmek gerekiyor. Zararlarını bilmeden yaptığımız davranışlar diyabet riskinin artmasına neden olabiliyor.

Haber 06-10-2022 12:00

Sakın kahve içtikten sonra bunu yapmayın! Diş sağlığını mahvediyor

Diş sağlığı ve temizliği güzel bir gülüş, sağlık için büyük önem taşıyor. Kimse sararmış dişlere sahip olmak istemese de gün içerisinde yediklerimiz ve içtiklerimiz dişlerin sararmasına neden olabiliyor. Özellikle kahve içmek dişleri büyük ölçüde sarartan etkenler arasında bulunuyor. Ancak kahve içmek bununla kalmıyor eğer kahve içtikten sonra dişinizi fırçalıyorsanız çok daha riskli durumlar oluşuyor.

Haber 05-10-2022 11:14

Dişlerinizin bu halde olması sadece ağız sağlığınızı etkilemiyor!

Kötü ağız sağlığına sahip olmak, insanların düşündüğünden daha fazla zarar verebilir. Yeni bir çalışma, bir kişinin ağız sağlığının, bilişsel gerileme ve artan bunama riski de dahil olmak üzere diğer sağlık koşullarıyla doğrudan bağlantılı olduğunu iddia ediyor.

Haber 24-09-2022 16:00

Dişlerimizi yıllardır yanlış fırçalıyormuşuz! Bu yöntem diş çürüklerini önlüyor, dişleri bembeyaz yapıyor

Diş bakımı hem sağlık hem de görünüm için oldukça önem taşıyor. Kimse çürük ve bakımsız görünen dişlere sahip olmak istemiyor. Diş bakımında en sık kullanılan diş fırçalama dişlerimizin daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Ancak uzmanlar diş fırçalamanın yanlış yapıldığını belirtiyor. İşte daha sağlıklı ve beyaz dişler için doğru fırçalama yöntemi...

Haber 20-09-2022 10:35

Kalp sorunlarına neden olan 7 tehlikeli alışkanlık: Bunları bilerek önleminizi alın

Kalp krizi ve kalp hastalıkları çok büyük sağlık sorunlarına yol açıyor. Kalp hastalıklarına neden olan etkenler bulunuyor. Bazen fark etmeden yaptıklarımız bazen de yaşam biçimimiz kalp hastalıklarına yol açabiliyor. Oldukça tehlikeli olan bu hastalıklardan korunmak için alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekiyor.

Haber 19-09-2022 09:42

Bunca zaman yanlış biliyormuşuz! Diş fırçalarken en sık yapılan hata

Ağız ve diş sağlığı hem iyi bir görünüm hem de sağlık için oldukça önem taşıyor. Kötü görünen dişler iletişimde problemlere yol açabiliyor. Dişlerin daha temiz ve bakımlı görünmesi için düzenli olarak fırçalanması gerekiyor. Ancak diş fırçalarken doğru sandığımız birçok yanlış bulunuyor. Uzmanlar diş fırçalarken yapılan hataları belirtti.

Haber 04-09-2022 11:51

Kırşehir'de aile diş hekimleri çocuklar için mesaiye başladı

Kırşehir'de "aile diş hekimleri" çocuklar için mesaiye başladı

Yurthaber 24-08-2022 10:27

Uzmanlar uyarıyor! Temizliğine dikkat edilmemesi hastalanmanıza yol açabilir

Diş sağlığı ve temizliği hem görünüş hem de sağlık için oldukça önem taşıyor. Diş temizliği için birçok ürün bulunuyor. Özellikle son yıllarda sıklıkla kullanılan elektrikli diş fırçaları dişleri istenilen düzeyde temizlese de sağlığınızı tehlikeye atabiliyor. Uzmanlar elektrikli diş fırçalarının temizliği hakkında uyarıyor.

Haber 17-08-2022 11:52

Uzun ömürlü bir hayat için dişlerinizi ne zaman fırçaladığınız çok önemli

İyi genler, sağlıklı yaşam ve spor yapmak uzun bir ömrün anahtarı gibi görünse de başka faktörler de bu durumu etkileyebiliyor. Değiştirilebilir faktörler arasında ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Araştırmaya göre, önemli olan değiştirilebilir bir faktör, dişlerinizi günün belirli bir saatinde fırçalamak.

Haber 23-06-2022 16:02

Diş tartarlarından bu yöntem ile kurtulun! Çözümü oldukça basit

Ağız ve diş bakımına gerekli özen gösterilmediğinde sonuç diş tartarı olarak ortaya çıkıyor. Birçok insanda görülen bu sorun aslında basit bir yolla çözülebilir. Diş tartarlarından bu yöntem ile kurtulun!

Haber 12-06-2022 00:53

Diş sağlığınızı korumak istiyorsanız bunlardan uzak durun

Dişler tüm görünümü etkiliyor. Daha güzel bir gülüş ve etkili şekilde iletişim kurabilmek için diş sağlığına, bakımına dikkat etmek gerekiyor. Dişlerinize dışarıdan bakım yaparken içeriden de beslenmenize önem vermelisiniz. Diş sağlığınızı korumak için aşağıdaki gıdalar uzak durmak gerekiyor.

Haber 11-06-2022 17:38

Dişlerinizi kahvaltıdan önce mi sonra mı fırçalamalısınız? İşte cevabı

Diş fırçalamak, ağız ve diş sağlığının en temel adımıdır. Uzmanlar ağız ve diş sağlığı için günde en az iki kere dişlerin fırçalanması gerektiğinin altını çiziyor. Ancak, “günde iki kere” tavsiyesi kafa karışıklığı yaratmaktadır. Çoğu kişi diş fırçalamak için en uygun zamanın hangisi olduğunu tam olarak ne zaman yapılması gerektiğinin farkında değil.

Haber 04-06-2022 09:02

İleride sağlık sorunlarına neden oluyor! Engellemek için…

Bebekler bilinçsiz olarak birçok davranış yapıyor. Bu davranışların uygun bir şekilde engellenmemesi ileride alışkanlık haline gelebiliyor veya sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bebeklerin süt emmeyi parmak emme olarak devam ettirmesi ileride ağız ve diş sağlığını etkiliyor. Sizin bebeğinizde de parmak emme alışkanlığı varsa bu haberi okuyarak bu alışkanlıktan bilinçli bir şekilde uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kadin 10-05-2022 16:59

Dişler neden aşınır? Nelere dikkat edilmeli?

Yaşımız ilerledikçe gülümsediğimiz fotoğraflara baktığımızda gülüşümüzde tam olarak neden olduğunu anlayamadığımız değişimleri fark etmeye başlarız. Dişlerimizin rengi daha mı koyu, gülümsediğimizde daha az mı gözüküyor, önceden daha parlak mıydı? Tüm bu soruların cevabı dişlerimizde zamanla kullanıma bağlı aşınma ve yıpranma olabilir.

Haber 27-04-2022 13:46

Diş fırçalama değil! İnanması güç ama diş bakımında en iyi yöntem...

Şimdiye kadar ağız ve diş bakımı ve sağlığı için en önemli unsurun diş fırçalamak ve diş ipi kullanmak olduğunu öğrendik. Ancak yeni yapılan bir açıklamaya göre ikisine de çok gerek yok! Ağız ve diş bakımı için günde dört dakika boyunca öpüşmenin diş ipi kullanmak veya dişleri fırçalamak kadar etkili olduğu ortaya çıktı.

Haber 26-04-2022 12:06

Eksikliği büyük zarar: Saç dökülmesi, unutkanlık, kasılma ve kramplar... Kalsiyum hangi besinlerde bulunur?

Kalsiyum, kemik gelişiminde ve kemik sağlığının korunmasında büyük önem taşıyor. Vücut tarafından üretilmeyen kalsiyumun yeterli alımı için sağlıklı beslenme anahtar rol oynuyor. İnsanların güçlü kemikler oluşturmak ve korumak için kalsiyuma ihtiyacı vardır ve vücudun kalsiyumunun %99'u kemiklerde ve dişlerdedir. Beyin ve vücudun diğer bölümleri arasındaki sağlıklı iletişimi sürdürmek için de gereklidir. Kalsiyum eksikliği vücut için büyük problem yaratır.

Haber 16-04-2022 13:57

Nasıl olduğunu göstermek için korkunç gerçeği gözler önüne serdi

Sigaranın sağlığa zararları su götürmez bir gerçek. Sigara ve sigaradan kaynaklı hastalıklar yüzünden dünyada her yıl milyonlarca insan hayatını kaybediyor. Sigaranın vücuda ve iç organlada yarattığı tahribat gözle görülebilir değildir. Ancak cilde, dişlere ve ellere bıraktığı zarar üzeri örtülebilecek gibi değildir.

Haber 10-03-2022 09:04

Toprakta, kayada ve diş macununda var! Dikkat etmezseniz...

Birçok diş macunu, toprakta ve kayalarda doğal olarak bulunan bir mineral olan florür içerir. Ancak ideal kullanımda faydalı olan florür çok fazla kullanıldığında sağlık için risk oluşturabilir. Diş macunu hekimlerin önerdiği şekilde kullanılırsa içerdiği florür bakımından zararsızdır. Ancak tavsiye edilen miktarın üzerine çıkıldığında zararlı olabilir.

Haber 08-03-2022 15:24

O kadar yaygın ki... Bu ağrıyı önlemeniz mümkün!

Ağız yaraları bağışıklık düştüğünde, strese girildiğinde çıkarak ağrıya neden olmaktadır. Günlük yaşam kalitesini düşüren ağız yaralarının tedavisi genellikle kısa sürse de ağrısı dayanılmaz olabilmektedir. Yemek yerken ve uyurken rahatsızlık veren bu yaraların tedavisinin daha kısa ağrının daha az olması için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Haber 16-02-2022 15:41

Dişlerinizi bembeyaz yapmak o kadar kolay ki... Sadece 3 şeye ihtiyacınız var

Diş sağlığı en çok dikkat edilmesi gereken kişisel bakım rutinlerinden biri olmalı. Hem görünüm hem de sağlık açısından en önemli unsurlardan biri olan diş sağlığı için günde iki kere dişlerinizi fırçalamalı ve diş ipi kullanmalısınız. Bunların haricinde inci gibi beyaz dişler için yapmanız gerekenler ise çok basit.

Haber 15-01-2022 09:05

Bilimsel olarak araştırıldı: Zengin ailelerin çocuklarının dişleri çürümeye daha yatkın

30 ülkede yapılan 65 araştırmanın bulgularının incelendiği, geniş çaplı bir analiz, çocuklardaki diş sorunlarının sosyoekonomik durumla ilişkisine ışık tuttu. Zengin ailelerin çocukları zararlı yiyeceklere erişme olanağı, düzenli diş bakımının faydalarından ağır basıyordu.

Haber 13-01-2022 15:52

Dişlerinizi fırçalamazsanız kansere yakalanabilirsiniz!

Kanser hücreleri ile ilgili pek çok şey henüz gizemini korurken bilim insanları bu konuyla ilgili çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Yapılan yeni bir araştırmadan ortaya çıkan ilginç sonuçlara göre; diş fırçalama alışkanlığının kanser riskini tetikleme ihtimali olduğunu ortaya koydu. Diş fırçalama rutinini gerçekleştirmeyenlerin kanser hastalığına yakalanma riskini %52 artırdığı tespit edildi.

Haber 13-01-2022 08:20

Aman bunları ihmal etmeyin! Bembeyaz dişler ve sağlıklı bir ağız florası için neler yapmalı?

Ağız sağlığı hayati önem taşıyor! Hiç kimse kokulu bir ağız ve sapsarı dişlere sahip olmak istemez. Sağlıksız bir ağız sadece ağrıları ve çürükleri çeken, diğer insanları ise uzaklaştıran bir durum. Ağız sağlığınıza vermeniz gereken önemi ve sağlıklı dişler için dikkat etmeniz gerekenleri biliyor musunuz?

Haber 04-11-2021 14:16

Ağız yaraları 1 haftada geçmiyorsa dikkat!

Ağız yaraları nedenleri arasında mevsim değişikliklerinin de olduğunu söyleyen Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Rukiye Parlak, ağız yaralarının iyileşme süresine dikkat çekti. Parlak, 1 hafta geçmeyen, uzun süre kendini tekrarlayan ağız yaralarının farklı hastalıkların habercisi olabileceğini söyledi.

Haber 24-10-2021 10:55

Diş sağlığına önem verenlerin tercihi en iyi diş ipi çeşitleri

Diş sağlığı, hem dişlerimizin güzel görünmesi hem de sağlık dolu bir yaşam için çok önemli bir konu. Bu bağlamda diş ipi, bu işin önemli bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Gün içerisinde birçok şey yiyip içiyoruz ve ister istemez bu gıdalar dişlerimizde kalıntılar bırakıyor. Diş bakımını yaparken diş ipi kullanarak bu kalıntıları temizlemeniz mümkün. Peki en iyi diş ipi hangisi? Dişi ipi nasıl kullanılır? Bu soruları aydınlatmaya ne dersiniz!

Haber 11-10-2021 15:24

Japonlar’ın tuhaf güzellik geleneği: Çarpık diş modası

Moda dergilerinde gördüğünüz göz alıcı küresel standartlara rağmen her ulusun kendine ait güzellik gelenekleri ve rutinleri var. Diğer ülkelerdeki insanlar dişlerini düzeltmek için çok para harcarken Japonya'da kadınlar dişlerini sarkık göstermek için para ödüyorlar. Üstelik bu güzellik trendine ‘yaeba’ adını veriliyor.

Kadin 10-09-2021 17:16

Gülüş tasarımı nedir? Mükemmel gülüş planlaması nasıl yapılır?

Sosyal medya sayesinde, estetik uygulamalara olan ilginin ciddi şekilde arttığını belirten Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gülcan Pirbudak, daha güzel bir gülüşe sahip olmak için yapılan estetik uygulamalar hakkında detaylı bilgi aktardı.

Kadin 14-07-2021 10:34

Diş eti çekilmesi tedavisi nasıl olur? Diş eti çekilmesine ne iyi gelir?

Diş eti çekilmesi farklı nedenlerle ortaya çıkan ağız sağlığı sorunlarından biridir. Şeker hastalığından yanlış diş fırçalamaya diş taşı temizliğine kadar pek çok faktörün neden olduğu diş eti çekilmesine ne iyi gelir? Konu ile ilgili bilgi veren Estetik Diş Hekimi Dr. Efe Kaya, diş eti çekilmesi tedavisi ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 29-06-2021 15:08

Ağız bakımınızı aksatmadığınız halde dişleriniz sarı görünüyorsa nedeni bu faktörler olabilir!

Ağız sağlığı ve diş bakımı iş hayatında da sosyal hayatta da oldukça önemlidir. Ağız kokusunu önlemenin yanı sıra beyaz dişlere sahip olmak da önem taşır. Sarı dişler ve ağız kokusu karşı tarafa kirli ve bakımsız düşüncesinin geçmesine neden olacağından çoğu kişi dişlerini beyazlatmak için çok çaba sarf eder. Peki dikkat edilmesine rağmen dişler neden sarı görünür? Dişleri beyazlatmak için ne yapmak gerekir? Diş hekimi Evren Özdemir anlattı.

Haber 17-06-2021 15:56

Çocuklar diş fırçalamaya ne zaman başlamalıdır? Çocuğa diş fırçalama alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Çocuklarda diş fırçalama alışkanlığı ilk dişin çıkmasıyla birlikte başlamalıdır. Her çocuk anne-babasını taklit etmeye açık olduğundan diş fırçalama alışkanlığını kazandırmak da zor olmayacaktır. Diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak istediğiniz çocuklarınızın sizi izleyerek taklit etmesine izin vermeniz yeterli olacaktır. İşte Pedodonti Uzmanı Neşve Kayabaşoğlu'nun anlatımıyla çocuklarda diş çürümelerini önleyerek diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak için yapılması gerekenler...

Kadin 02-06-2021 14:48

Ortodontik tedavi nedir, kimlere uygulanır? Ortodontik tedavi yöntemleri dişlere zarar verir mi?

Ortodonti, diş, çene ve yüz bölgesindeki asimetrilerin tedavi edilmesini sağlayan, bu bölgedeki bozuklukları, yanlış pozisyonları, çenenin büyüme farklılığı tedavisini, gerek büyüme gerekse de ergenlik döneminde gerçekleştirebilen bir bilim dalıdır. Peki daha güzel bir gülüşe sahip olmayı sağlayan ortodontik tedavi dişlere zarar verir mi? İşte Ortodonti Uzmanı Dr. Kıvanç Cebesoy'dan ortodontik tedavi ile ilgili merak edilenler...

Haber 31-05-2021 17:36

Doğru diş fırçalama tekniği nedir? Diş fırçalamak ne işe yarar?

Diş ve ağız sağlığının korunmasının en etkili yolu diş fırçalama düzeninden geçer. Ancak düzenli olarak diş fırçalamanın dışında teknikleri de büyük önem taşır. Çünkü doğru bir şekilde fırçalama işlemi tamamlandığında ağız tam anlamıyla temizlenemez. Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar konu hakkında bilgiler verdi.

Haber 31-05-2021 11:23

Sağlık sigortaları diş implantı tedavisini karşılar mı? Tamamlayıcı sigorta ve SSK kapsamında diş implantı tedavisi var mı?

Diş hastalıklarında sigortanın karşıladığı tedaviler kadar karşılamadıkları da mevcut. Sigortalar, kişinin sağlığı açısından mutlaka yapılması gereken, lüks olarak değerlendirilmeyen her tedaviyi karşılıyor. Peki SSK implant tedavisini karşılıyor mu? İşte implant tedavisinde sigortaların kapsamları...

Haber 25-05-2021 11:42

20 yaş dişi çekilmeli mi? Hangi belirtilere dikkat edilmeli?

Üçüncü büyük azı dişi olan 20'lik dişler genelde 25 yaşından önce gelişir. 20 yaş dişleri komşu dişler üzerinde çürük, diş eti iltihabı, doku hasarı gibi kistik yapıların oluşmasına ya da diş dizimini bozmaya neden olabilir. Bu tür durumlarda 20 yaş dişlerinin çekilmesi gerekir.

Haber 05-05-2021 11:38

Çocuklarda dişlere acil müdahale edilmeli

Her ebeveyn çocuğunun sağlıkla büyümesini ister ancak yaşları itibariyle fazlaca enerjik olan çocuklar sıkça düşme, yaralanma gibi durumları yaşar. Bazen önemsiz olduğunu düşündüğünüz düşmenin sonunda ciddi bir ağız travması meydana gelebilir. Evde müdahale edemeyeceğimiz bu travmalar ileride ciddi diş problemleri ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Böyle durumlarda yapılması gereken en doğru hareket, çocuğunuzu en yakın diş uzmanına götürüp profesyonel yardım almak olacaktır.

Kadin 16-04-2021 14:05

Ağız bakımında nelere dikkat edilmeli?

Kişisel temizliğin en hassas noktası ağız ve diş bakımıdır. Sindirimin ağızdan başladığını düşündüğümüzde, bu bakımın ihmal edilmemesi gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Peki diş bakımında nelere dikkat edilmelidir? Diş Hekimi Zafer Kazak, diş bakımıyla ilgili hepimizi ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Haber 16-04-2021 12:01

Uyuşturucu bağımlısı kadının ağlatan dönüşümü! Gözyaşlarıyla aynaya baktı

Uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle tüm dişleri alınan kadın, inanılmaz dönüşümüyle şaşkına çevirdi. Erkek kardeşinin ölümünden sonra uyuşturucu kullanmaya başlayan bu nedenle hem sağlığından hem de dişlerinden olan kadın şimdilerde yeni görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Haber 19-03-2021 14:42

Ağzında tek dişi kalmadı, bir de uyarıda bulundu: Dişlerinize iyi bakın!

Yıllarca sigara ve asitli içecek tükettikten sonra, üst dişlerinden olan kadın yayınladığı TikTok videosunda diş hijyeni konusunda uyarılarda bulundu. Victoria adlı kadın, ''dişlerinize iyi bakmazsanız neler olabileceğini görün'' dedi.

Haber 04-03-2021 07:34

Diş macununu sıkma şekliniz kişiliğiniz hakkında ipuçları veriyor! Diş macununu nasıl sıkarsınız?

Davranış bilimi uzmanları eylemlerin yüzde 40’nın bilinçli kararlardan değil alışkanlıklar üzerinden yürütüldüğünü söylüyor. Aslında farkında olmadan yaptığınız en sıradan hareketler bile günlük rutininizi oluşturur. Günlük rutinler ise bilinçaltı ve kişilik özelliklerinin en büyük parçasıdır. Bunlardan en önemlisi ise diş macunu sıkma şeklidir.

Trend 03-03-2021 14:53

Dişleri kar gibi bembeyaz yapan yöntem! Hintliler binlerce yıldır dişlerine yağ sürerek...

Diş beyazlatma söz konusu olduğunda seçebileceğiniz çok sayıda ürün var. Bununla birlikte, çoğu beyazlatma ürününde, birçok insanı endişelendiren ve dişleri beyazlatmak için kimyasallar kullanılıyor. Daha beyaz dişler istiyorsanız, ancak aynı zamanda kimyasallardan da kaçınmak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız bu makalede hem doğal hem de güvenli olan seçenekleri bulabilirsiniz.

Haber 17-02-2021 12:05

Konuşurken Ve Öpüşürken Kompleksten Kurtulun

İnsan hayatında iletişim çok önemlidir. İletişim, kişinin görüntüsü, konuşması, hitap şekli, mimikleri gibi bir çok özelliğin bir araya gelmesi ile sağlanır.

Haber 30-10-2009 11:49

Yirmi yaş dişleri hangi durumlarda çekilmeli?

Yirmi yaş dişleri hangi durumlarda mutlaka çekilmeli?

Haber 23-10-2009 15:16

Diş eti hastalıkları kanser habercisi olabilir

Diş eti hastalıklarının, hem sigara içenlerde hem de içmeyenlerde yüksek kanser riski ile ilgili uyarıcı bir işaret olabileceği bildiriliyor.

Haber 27-05-2008 10:42

Diş tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenler

Birçok diş tedavilerinden sonra istediğiniz gülüşe nihayet kavuştunuz. Dişleriniz yeni konumunda ve ısırma ile ilgili değişiklikler hissediyorsunuz. Bu yeni duruma alışmanız alışmanız biraz zaman alacaktır. Dentart Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Dt. Betül Yurteri, Mynet okurları için yazdı.

Haber 02-12-2007 09:44