Flamingo Haberleri

Yaşam sürenizi tahmin edebileceğinizi biliyor muydunuz? Flamingo testi erken ölüm riskinizi belirtiyor

Ne kadar süre yaşayacağımız en merak edilen konular arasında bulunuyor. Beslenme düzenimiz, alışkanlıklarımız, hastalıklarımız bu sürenin uzayıp azalmasına neden olabiliyor. Yapılan araştırmalara göre evde kolayca yapacağınız flamingo testi yaşam sürenizi öğrenmenizi sağlayabilir.

Haber 03-10-22 11:55

Aksaray'dan yolcu otobüsüyle Mersin'e gönderilen 47 flamingodan 26'sı telef oldu

Olayla ilgili toplam 425 bin lira para cezası kesilen 4 kişi hakkında adli işlem başlatıldı

Yurthaber 22-09-22 16:41

Kolilerden gelen sesler korkunç olayı ortaya çıkardı! Para için flamingolara kıydılar

Aksaray'da 'flamingo cenneti' olarak bilinen Tuz Gölü'nde yakalanıp ayak ve gagalarını bağlanarak satmak için koli içinde yolcu otobüsüyle Mersin'in Erdemli ilçesine gönderilen 40'ı yavru, 47 flamingodan 26'sı öldü. Korkunç olay, alışveriş merkezi önüne indirilen kolilerden gelen sesleri duyan çevredekilerin durumu zabıtaya haber vermesiyle ortaya çıktı. Şüpheli Naim D. ile 2 arkadaşıyla birlikte otobüs şoförüne toplam 425 bin lira idari para cezası uygulandı, haklarında adli işlem başlatıldı.

Haber 22-09-22 12:27

Flamingolar Arin Gölü'ne renk katıyor

Flamingolar Arin Gölü'ne renk katıyor

Yurthaber 09-09-22 13:10

Tuz Gölü'ndeki yavru flamingolar için yapılan çalışmalar devam ediyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca Tuz Gölü'nde yürütülen projenin koordinatörlerinden Prof. Dr. Ahmet Karataş: - "Bu yıl alınan tedbirlerin en önemlisi 4 kilometrelik bir su borusu döşenmesi. Su, Tuz Gölü'nün göl aynası kısmına kadar ulaşıyor ve flamingolar orada besleniyor. Önümüzdeki yıllar daha kalıcı bir çözüm üretilmesi için bakanlığımız çalışılıyor"

Yurthaber 23-08-22 10:05

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum'dan flamingolarla ilgili paylaşım

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum'dan flamingolarla ilgili paylaşım

Yurthaber 18-08-22 18:45

Tuz Gölü'ndeki flamingolar için 4 kilometreden su aktarımı başladı

Tuz Gölü'ndeki flamingolar için 4 kilometreden su aktarımı başladı

Yurthaber 07-08-22 11:02

İki aylık flamingolar kreşte uçmayı öğreniyor

Dünyanın önde gelen yapay üreme adalarından birine sahip Gediz Deltası'nda 2 ay önce yumurtalarını kıran 18 bin civarında yavru flamingo, ağustos ayını, yapay adanın hemen önünde "kreş" olarak adlandırılan bölgede geçiriyor - Yavru flamingoların ağustos ayının sonunda Akdeniz Havzası'nda kanat çırpması bekleniyor

Yurthaber 04-08-22 11:07

Tuz Gölü'ndeki yavru flamingolar için tankerlerle su takviyesi yapılıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Abdullah Uçan: - "Bu yıl flamingo yavrularının sayısında geçtiğimiz döneme göre yaklaşık 5 katı artış gözlemledik. Temmuz ayında yaptığımız tespit uçuşuyla 10-15 bin civarında flamingo yavrusu ürediğini ve şu an hayatta olduklarını belirledik"

Yurthaber 03-08-22 22:30

Tuz Gölü'ndeki flamingoların korunması için önlem

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Abdullah Uçan: - "Bakanlığımızca suyun artırılması ve su kaynaklarının göle ulaşmasıyla ilgili her türlü önlemler alınmaktadır. Bölgede ekiplerimiz gerekli denetimleri aralıksız şekilde gerçekleştirmektedir"

Haber 26-07-22 17:00

Tuz Gölü'nde doğa kampı düzenlendi

Tuz Gölü'nde doğa kampı düzenlendi

Yurthaber 18-07-22 16:18

Gelibolu Yarımadası'na göçmen flamingolar bu yıl da geldi

Gelibolu Yarımadası'na göçmen flamingolar bu yıl da geldi

Yurthaber 12-04-22 16:29

Yaralı flamingo Aksaray'da ortaya çıktı, ayağındaki İran detayı dikkat çekti!

Aksaray'da yaralı halde bulunan flamingonun vücudunda 3 saçma yarası olduğu, sol kanadının kırıldığı ortaya çıktı. Ayrıca flamingonun ayağında ise İran'ın Tahran kentinde kuş gözlemcileri tarafından takılan çip bulundu. Çip sayesinde flamingonun yaklaşık 2 bin kilometre uçarak Tuz Gölü'ne ulaştığı belirlendi. Flamingo tedavisinin ardından tekrar doğaya bırakılacak.

Haber 28-03-22 12:17

İranlı kuş bilimcilerin çip taktığı flamingo Aksaray'da yaralı halde bulundu

İranlı kuş bilimcilerin çip taktığı flamingo Aksaray'da yaralı halde bulundu

Yurthaber 28-03-22 12:09

Son yağışlar Seyfe Gölü Kuş Cenneti'ne can suyu oldu

Kırşehir'de yaz aylarında kuruyan ve son yağışlarla su seviyesi yeniden yükselen gölde, turnalar ve flamingolar konaklamaya başladı - Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırşehir Şube Müdürü Hasan Tezer: - "Seyfe Gölü'nde yaklaşık 250 kuş türümüz mevcut. Seyfe havzamızda endemik bitkilerimiz de bulunuyor"

Yurthaber 28-03-22 11:04

Mevsimsel şartlar Çukurova Deltası'nın flamingo sayısını düşürdü

Bölgedeki lagünlerde geçen yıllarda 80 binlere kadar ulaşan, senelik ortalamaları da 20 bin civarında olan flamingoların sayısı bu yıl 6 bine geriledi - Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürü Turgut Çangır: - "Uzmanlarımız, bu yıl flamingo sayısının azalmasının sebebini diğer bölgelerdeki göllerin kuş sayımı tarihinde donmamasına bağlıyor"

Yurthaber 03-02-22 11:04

İstanbul'da görüldü! Kanat açıklıkları 1,60 metreyi buluyor

Mimar Sinan ile Büyükçekmece arasında yer alan Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü çevresinde pembe renkleri ile hemen dikkatleri üzerine çeken flamingolar, kartpostallık kareler oluşturdu. Büyükçekmece Gölü üzerinde 2 yıl önce ilk kez görüntülenen flamingolar yeniden kış mevsiminde görüntülendi.

Haber 21-01-22 09:16

Gala Gölü Milli Parkı göçmen kuşları ağırlıyor

Trakya Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Kuş Bilimci Mustafa Kaya: - "Kuzeydeki sulak alanların donmasıyla besin sıkıntısı çeken flamingolar güneye doğru gelir, en uygun ortam da Gala Gölü olunca burada konaklarlar. Burada uygun yaşam alanını bulur ve rahatsız edilmezler. Bu sene flamingoların gelmesiyle gölde ayrı bir güzellik yaşanıyor"

Yurthaber 15-12-21 11:10

Kuş oteli Hersek Lagünü flamingolarla şenlendi

Yalova'nın Altınova ilçesinde çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapan Hersek Lagünü, flamingolar ve diğer türlerle kuş gözlemcilerini bölgeye çekiyor - Altınova Belediyesi Kuş Gözlemcisi Fatih Bülbül: - "Son sayımda 1100 flamingonun lagünde olduğunu gördük. Alan içerisinde zaman zaman, nesli tükenmekte olan kuşları da görüyoruz. Kısa zaman içinde, nesli tükenmekte olan dikkuyruk ördeğini de alanda gözlemledik"

Yurthaber 05-12-21 11:18

Flamingoların yuvası Çakalburnu Lagünü deniz yosunuyla kaplandı

İzmir'in Balçova ilçesinde flamingoların da içinde olduğu çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapan Çakalburnu Lagünü'nün neredeyse tamamı, deniz yosunuyla (Ulva lactuca) kaplandı.

Haber 10-11-21 11:18

Flamingolar başka bir yere göç etmiyorlar: Onlar artık İzmit çocuğu!

İzmit Körfezi'nin doğu kesiminde bulunan ve balık popülasyonunun artmasıyla kuşların uğrak noktası haline gelen sulak alan, flamingoların da değişmez adresi oldu. Günlerce hatta aylarca İzmit Körfezi'nde konaklayan flamingoların, sığ noktalarda bol gıdaya ulaştığı, dinlendiği ve güvenli bir ortam buldukları için göç etmedikleri belirlendi. Kocaeli Veteriner Hekimleri Oda Başkanı Mehmet Bostancı, ''Bunlar burada İzmit’in çocuğu olmuş durumda. Burada yaşamlarını sürdürüyorlar'' şeklinde konuştu.

Haber 02-11-21 14:20

Aksaray'da flamingoların uğrak noktası Akgöl kurudu

Akgöl Köyü Muhtarı Cuma Göktan: - "Gölümüz tamamen kurudu. Araçlar, koyun ve büyükbaş hayvan sürüleri gölün içinden rahatça geçiyor" - Köy sakini Mustafa Özkan: - "Tuz Gölü'nü beslerdi. Gölümüzden tarım sulaması yapardık, şu anda tamamen kurudu. Çobanlarımız gölün üzerinden koyunlarını geçiriyor"

Yurthaber 08-10-21 11:22

Flamingolar, İzmit Körfezi'nin misafiri oldu

Flamingolar, İzmit Körfezi'nin misafiri oldu

Yurthaber 07-09-21 13:31

Çanakkale'de uzun uçuştan yorgun düşen flamingo tedavi altına alındı

Çanakkale'de uzun uçuştan yorgun düşen flamingo tedavi altına alındı

Yurthaber 06-09-21 20:54

Kayseri Hayvanat Bahçesi'ndeki flamingolar özel ilgiyle ağırlanıyor

Hayvanat Bahçesi Müdürü Burhanettin Bacak: - "Sabah veteriner hekimimiz, sağlık teknikerimizle birlikte kontrollerini, bakıcılarımız saha temizliklerini ve yemlemelerini yapıyor. Hayvanların gün içerisindeki hareketleri de takip edilip, sağlık problemi olanların tedavi süreçleri başlatılıyor"

Yurthaber 25-08-21 12:29

Minik flamingolar uçmayı doğal kreşte öğreniyor

Flamingoların Türkiye'deki 2 üreme sahasından biri olan İzmir Kuş Cenneti'ndeki yapay kuluçka adasında 2 ay önce dünyaya gelen binlerce flamingo yavrusunun sesi bölgede yankılanıyor - Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü Saha Sorumlu Mühendisi Celal Murat Aslanapa: - "Flamingo yavruları bugünlerde uçma denemelerine başladı, bu ayın sonunda uçmayı öğrenerek Gediz Deltası ve diğer sulak alanlara dağılacaklar"

Yurthaber 13-08-21 11:25

Yalova'daki Hersek Lagünü'nde, kuş türü sayısı 236'ya yükseldi

Nadir türlere ev sahipliği yapan lagünde, yeşil ağaçkakan "Picus viridis" tespit edildi

Yurthaber 05-08-21 19:27

Tuz Gölü'nden sonra şimdi de Gediz Deltası! İnceleme başlatıldı

İzmir'in Çiğli ilçesindeki Gediz Deltası'nda bulunan doğal sit alanında aralarında flamingoların da bulunduğu kuş ölümleri endişe uyandırdı.

Haber 17-07-21 21:43

Antalya'da operasyonda ele geçirilen 21 flamingo koruma altına alındı

Antalya'da operasyonda ele geçirilen 21 flamingo koruma altına alındı

Yurthaber 17-07-21 14:52

Tarkan'dan Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine tepki: Kader değil katliam

Tarkan, Tuz Gölü'nde yaşanan toplu flamingo ölümleri için, "Flamingoların ölümü kader değil, bir katliam" paylaşımı yaptı.

Magazin 14-07-21 19:55

Tuz Gölü'ndeki flamingolar neden öldü? İlk raporda sonuçlar geldi!

Tuz Gölü'nde yaşanan flamingo ölümleri sosyal medyada da çokça paylaşılmıştı. Binlerce yavru flamingonun hayatını kaybettiği Tuz Gölü'nde flamingoların ölümü ile ilgili ilk incelemeler yapıldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ölümlerin kaynaklanma sebebini açıkladı. Peki Tuz Gölü'ndeki flamingolar neden öldü? İşte rapordaki ilk sonuçlar...

Haber 14-07-21 19:21

Son Dakika: Bakan Pakdemirli'den flamingo ölümleriyle ilgili açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümleriyle ilgili açıklamada bulundu. Pakdemirli, "Tuz Gölü'nde yaklaşık bin kadar flamingo öldü. Hazırlanan ilk rapora göre herhangi bir zehirlenme yok" açıklamasında bulundu" dedi.

Haber 14-07-21 16:49

Tuz Gölü'nde korkunç görüntü! Yüzlerce yavru flamingo öldü

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da göç yoluyla gelen flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Aksaray Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkan Yardımcısı Fahri Tunç, "Gölü besleyen su kanallarının önü köylüler tarafından bentler çekilerek kesildiği için yavru flamingolar, su ve beslenme alanları daraldığı için öldü. Bu bir katliamdır'' ifadelerini kullandı. Öte yandan konuyla ilgili Konya Valiliği'nden açıklama geldi.

Haber 14-07-21 10:36

Tuz Gölü'nde korkunç görüntü! Yüzlerce yavru flamingo öldü

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da göç yoluyla gelen flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Aksaray Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkan Yardımcısı Fahri Tunç, "Bu yıl 5 bin flamingo kuluçkadan çıktı. Ancak gölü besleyen su kanallarının önü köylüler tarafından bentler çekilerek kesildiği için yavru flamingolar su ve beslenme alanları daraldığı için öldü. Bu bir katliamdır'' dedi.

Haber 13-07-21 22:01

Kuraklık su kuşlarının beslenme alışkanlığını da değiştirdi

Selçuk Üniversitesi Kuş Gözlem Topluluğu Akademik Danışmanı Araştırma Görevlisi Osman Nurullah Berk: - "Sulak alanlarda yeterince beslenemeyen martı ve leylek gibi türler, artık şehir çöplüğünde insan atıkları ile beslenmektedir" - "Göç boyunca genellikle sulak alanlarda beslenerek, dinlenerek rotalarına devam eden göçmen kuşlar, artık kendilerine uygun sulak bir alan bulmakta zorlanmakta"

Yurthaber 01-07-21 11:14

Ayakları yanan flamingoya protez bacak yaptılar

Manisa’nın Salihli ilçesinde bir otelin yakınlarında yürüyemez halde bulunan flamingo, yapılan protez bacakla hayata tutundu. Yapılan protez bacakla ayağa kalkan flamingo ilk adımlarını atarken, otel bahçesinde bakıma alındı.

Haber 06-05-21 08:10

Flamingolar, Tuz Gölü ile Yarışlı ve Suvla göllerindeki evlerine dönmeye başladı

Flamingolar, Tuz Gölü ile Yarışlı ve Suvla göllerindeki evlerine dönmeye başladı

Yurthaber 05-05-21 16:35

Ankara’nın renkli misafirleri flamingolar Mogan Gölü’nde görsel şölen oluşturdu

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Mogan Sel Kapanı, göçme kuşlara ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Göç eden ‘Allı turna’ adıyla da bilinen flamingolar başkentten geçerken renkli görüntüler yarattı.

Trend 29-04-21 10:52

Kuş cenneti Tuz Gölü'nün misafir flamingoları evlerine gelmeye başladı

Dünyada flamingoların kuluçkaya yattığı en önemli sulak alanlar arasında bulunan Tuz Gölü'nde sonbahara kadar kalacak flamingolar, yavrularını uçmaya alıştırdıktan sonra daha sıcak bölgelere göç edecek - ASÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz: - "Yapılan çalışmalarda flamingoların sayılarının arttığı gözlemlendi. Sayı artışındaki bu olumlu yansıma muhtemelen Tuz Gölü'ne de yansıyacak"

Yurthaber 26-04-21 11:03

Tarihi Gelibolu Yarımadası flamingolarla ayrı bir güzelliğe büründü

Tarihi Gelibolu Yarımadası flamingolarla ayrı bir güzelliğe büründü

Yurthaber 20-04-21 15:24

Göç eden flamingolar Çanakkale Tarihi Alan’da durakladı

Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Büyük Anafarta köyü yakınlarında bulunan Suvla Gölü, göçmen kuşların en sevilen türlerinden olan flamingoları ağırladı.

Trend 20-04-21 15:04

İzmir'de 9 flamingonun 'travmatik etkenlerle oluşan iç kanama'dan öldüğü belirlendi

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, 27 Mart'ta ölü bulunan 9 flamingonun, parazitolojik ve toksikolojik testlerinde anlamlı bulguya rastlanılmazken kuş gribi testleri de temiz çıktı. Flamingoların 'travmatik etkenlerle oluşan iç kanama'dan telef olduğu belirlendi.

Haber 13-04-21 17:31

Flamingoların toplu ölümü endişe uyandırmıştı, neden telef oldukları belli oldu

İzmir'in Bayraklı ilçesi sahilinde telef olmuş halde bulunan 9 flamingonun ölüm sebebi belli oldu. Flamingoların travmatik bir nedene bağlı olarak iç kanama sonucu öldükleri belirlendi.

Haber 13-04-21 15:12

Yarışlı Gölü'ndeki flamingolar drone ile görüntülendi

Yarışlı Gölü'ndeki flamingolar drone ile görüntülendi

Yurthaber 08-04-21 21:10

İzmir'de telef olmuş halde bulunan 9 flamingoda kuş gribine rastlanmadı

İzmir'de telef olmuş halde bulunan 9 flamingoda kuş gribine rastlanmadı

Yurthaber 07-04-21 12:42

Düden Gölü'nün su seviyesindeki düşüş doğaseverleri tedirgin ediyor

Düden Gölü'nün su seviyesindeki düşüş doğaseverleri tedirgin ediyor

Yurthaber 03-04-21 12:16

Düden Gölü'nün su seviyesindeki düşüş doğaseverleri tedirgin ediyor

Düden Gölü'nün su seviyesindeki düşüş doğaseverleri tedirgin ediyor

Yurthaber 03-04-21 12:16