Gültekin Uysal Haberleri

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'ın Ümit Özdağ için attığı o tweet ortalığı karıştırdı! 'Çocukluğunda tecavüze uğramış...' Tepkilerin ardı arkası kesilmiyor

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sosyal medyada birbirine girdi. Altılı Masa'nın ortak mutabakat metni üzerinden kendisine yüklenen Özdağ'a Uysal, "Şeref yoksunu Ümit Özdağ'a cevabımdır" dedi. Özdağ ise daha sonra Uysal'ın paylaşıp sildiği tweeti alıntılayarak "Uysal’ı tanımak için bu twiti okuyun" dedi. Uysal bu sabah saatlerinde "karşı kastımı aşan çok yanlış bir örnek üzerinden cevap verdiğimden" ifadelerini kullanarak özür diledi.

Haber 01-02-23 09:39

Mansur Yavaş'tan sonra Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına bir destek daha! Gültekin Uysal 'Kazanacak aday' diyerek açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına tam destek vermesinin ardından bir açıklama da 6'lı masadaki isimden geldi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Kılıçdaroğlu'nun kazanacak aday olduğunu iddia etti. Adayın açıklanması tarihinin de erkene alınması gerektiğini belirten Uysal, "Bence artık adaylık da dahil olmak üzere bu karar alma süreçleri daha erkene alınmalı diye düşünüyorum. " diye konuştu.

Haber 23-01-23 06:59

Altılı masa üyelerinden DP lideri Gültekin Uysal'dan 'eşit imza yetkisi' açıklaması: Doğru değil

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun 'eşit imza yetkisi' açıklamaları siyaset gündeminde çok tartışıldı. Altılı masanın bir diğer üyesi Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldığı canlı yayında tartışılan konularla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Altılı masa liderlerinin eşit imza yetkisi olacak mı? İşte merak edilen detaylar...

Haber 14-01-23 20:50

Demokrat Parti lideri tarih verdi ve ilk kez açıkladı: Erdoğan teklif etti, kabul etmedim

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İYİ Parti sözleri uzun süre gündemi meşgul etmiş, İYİ Parti'nin altılı masadan ayrılacağı iddiaları çok konuşulmuştu. Bu kez altılı masanın bir diğer üyesi Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan teklif aldığını açıkladı.

Haber 10-12-22 16:24

Son dakika: 'İki kız çocuğu babası olarak söylüyorum' dedi canlı yayında yutkunarak tepki gösterdi: Tırnaklarım avuçlarımı yırtıyor

Son dakika: Türkiye, 6 yaşındaki H.K.G'nin başına gelen olayı konuşuyor. Tarikat içerisinde 6 yaşındayken anne ve babası tarafından başka birine gönderilen talihsiz kız yıllar sonra yaşadıklarını anlattı. H.K.G'nin başına gelenlerin sosyal medyada yayılmasından sonra siyasi liderler de konuyla ilgili mesajlarını paylaştı. Canlı yayına katılan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal; 'Tırnaklarım avuçlarımı yırtıyor' dedi...

Haber 08-12-22 15:03

İki 6'lı masa liderinden kritik görüşme! Toplantı öncesi ziyaretler sürüyor

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 6'lı masa toplantısı öncesi, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ı ziyaret etti. 

Haber 08-11-22 15:51

Altılı masa liderinden dikkat çeken açıklama! 'Kılıçdaroğlu'nun adaylığı dezavantaj olur mu?' sorusuna böyle yanıt verdi!

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneğinin (ANSİAD) düzenlediği bir programda önemli açıklamalarda bulundu. Gültekin Uysal, 2023 seçimlerinin tarihi bir eşik olduğunu belirterek "Herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu bir Türkiye'yi ortaya çıkartmak istiyoruz." dedi. Uysal, ayrıca "Altılı masanın adayı belli mi? CHP Genel Başkanı adaylığını açıklarsa etnik kökeninden dolayı adaylığı dezavantaj olur mu?" sorusuna da yanıt verdi.

Haber 24-10-22 23:01

Kılıçdaroğlu, Gültekin Uysal ile bir araya geldi! İki parti liderinden Mersin'deki terör saldırısına ilişkin açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'altılı masa' ziyaretleri kapsamında bugün Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Uysal, dün Mersin'de polisevine gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin konuştu ve başsağlığı diledi. Kılıçdaroğlu, "Güvenlik güçlerine sıkılan her kurşun, millete sıkılmış kurşundur" derken Uysal da "önümüzdeki siyasal sürecin de zehirlenmesine bu tür saldırılarla imkan vermemek gerekir" diye konuştu.

Haber 27-09-22 16:34

Kılıçdaroğlu'nun Benimle misiniz? sözlerine 6'lı masadan ilk tepki! İşte 3 liderin dikkat çeken yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı konuşmanın bir bölümünde, partililere seslenerek "Benimle birlikte misiniz?" çağrısını yapmıştı. Kılıçdaroğlu'nun bu mesajına, İmamoğlu ve Yavaş gibi isimler dahil birçok partili "olumlu" yanıt verirken altılı masadan nasıl bir tepki geleceği merak konusu oldu. CHP liderinin ses getiren çağrısı siyasetin gündemine otururken, masadaki 3 liderden ilk yanıt da geldi.

Haber 24-09-22 11:00

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mesajlar, elektrik ve doğal gaz zammı, Gültekin Uysal ile Ümit Özdağ'ın tartışması

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öğretmenlere yapılan boykot çağrılarına yanıtı ve adli yıl açılış törenindeki çıkışları, elektrik ve doğal gaz zamları, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın 'Afgan ev sahibi' tartışması, Bahçeli'den 'af' ve 'erken seçim' açıklaması, Gülşen'in ev hapsi itirazına ret, TFF binasına silahlı saldırı...

Haber 01-09-22 17:29

Gültekin Uysal ile Ümit Özdağ arasında 'Afgan ev sahibi' polemiği! 'İçişleri Bakanlığı yerine şaşırıp...'

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında 'Afgan ev sahibi' polemiği yaşandı. Özdağ'ın "Konu ile ilgilenmezsen, Afgan’dan ev kiralarsan çıkarırlar. Yarın yurdumuzdan da çıkarmaya çalışacaklar!" açıklamasına Uysal'dan yanıt geldi.

Haber 01-09-22 15:11

DP lideri Gültekin Uysal'a Afgan ev sahibi şoku! 'Afganistan'dan akrabalarım gelecek, ev bize lazım'

İstanbul'da yüksek kira zammından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da etkilendi. Uysal, Afgan ev sahibinin “Afganistan'dan akrabalarım gelecek, ev bizim aileye lazım” demesi üzerine evi boşaltmak zorunda kaldı. Uysal yaptığı açıklamada "Konut sorunu herkesin başında bir dert" dedi.

Haber 01-09-22 07:38

Kılıçdaroğlu ve Uysal, Büyük Taarruz’un 100’üncü yılında Kocatepe’ye yürüdü

Büyük Taarruz'un 100'üncü yılında Afyonkarahisar'daki etkinliklere katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Şuhut Atatürk Evi ziyaretinin ardından, Çakırözü Köyü’den Kocatepe’ye yürüdü.

Haber 26-08-22 07:04

6'lı masa 6. kez toplandı! Altı muhalefet partisinin genel başkanlarından 'ortak cumhurbaşkanı adayı' mesajı

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi genel başkanları, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde toplandı. Toplantı sonrası altı siyasi parti genel başkanından ortak açıklama geldi. Açıklamada bir sonraki toplantının 2 Ekim’de CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirileceği duyuruldu.

Haber 21-08-22 21:32

DP Genel Başkanı Uysal'dan siyaset gündemini hareketlendirecek açıklama: Adayın...

Türkiye 2023 seçimlerini beklerken gözler 6'lı masadan çıkacak Cumhurbaşkanı adayı açıklamasında. Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak açıklanmıştı. Millet İttifakı'nın adayı hala bekleniyor. Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'dan gelen dikkat çeken 'aday' çıkışıyla siyaset gündemi hareketlendi. İşte detaylar....

Haber 11-08-22 23:30

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, Kocaeli'de Lavanta Parkı açılışına katıldı

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, Kocaeli'de Lavanta Parkı açılışına katıldı

Yurthaber 05-08-22 21:39

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, partisinin Muğla İl Kongresi'ne katıldı

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, partisinin Muğla İl Kongresi'ne katıldı

Yurthaber 28-07-22 18:09

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal düğüne katılıp dans etti

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal evlenen genç çifte oyun havasında eşlik etti. Uysal'ın dans pistinde genç çifte eşlik etmesi fotoğraflara yansıdı.

Haber 19-07-22 00:25

DP lideri Gültekin Uysal'dan dikkat çeken açıklama! Türkiye'nin böyle bir gündemi olamaz

Millet İttifakı'nda bulunan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, 6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Sembolik aday, siyasetin dışında bir aday, iddiasız bir aday" şeklinde bir gündemlerinin olmadığını belirten Uysal, kurucu bir akılla Türkiye Cumhuriyeti devletini belki yeniden kuruyormuşçasına kodlayacak bir siyasal süreci yönetecek bir liderliğe Türkiye'nin ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Haber 02-07-22 19:01

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, partisinin Vize ilçe kongresine katıldı

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, partisinin Vize ilçe kongresine katıldı

Yurthaber 25-06-22 15:38

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, İscehisar'da bayramlaşma törenine katıldı

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, İscehisar'da bayramlaşma törenine katıldı

Yurthaber 02-05-22 18:29

Attığı tweet 'altılı masa'yı sallamıştı! Demokrat Partisi lideri Gültekin Uysal'dan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı işaret etti

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile 'Altılı masada çatlaklar mı oluşuyor' sorusunu akıllara getirmişti. Uysal'ın muhalefetin cumhurbaşkanı adayı ile ilgili açıklamasında masanın ortakları Davutoğlu ve Babacan'ı hedef aldığı öne sürülmüştü. Açıklamasına derinlik kazandıran Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı işaret etti.

Haber 27-04-22 09:34

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının tarif edildiği altılı masada neler konuşuldu?

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde Pazar akşamı gerçekleşen altı muhalefet partisi liderinin buluştuğu yuvarlak masa toplantısında seçim işbirliği konusunda kararlılık mesajı verilirken, ilk kez cumhurbaşkanı adayının nitelikleri de ortak metinle tarif edildi.

Haber 26-04-22 05:39

Son Dakika: 6 muhalefet liderinin üçüncü buluşması sona erdi! Ortak açıklama geldi

Son dakika haberi: 6 muhalefet lideri üçüncü kez toplandı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin genel başkanları Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının ardından yapılan açıklamada "Uzlaşmacı, özgürlükçü, demokratik değerleri içselleştirmiş, milletimizin tamamını kucaklayan, siyasi ahlak ilkelerini benimseyen, liyakat sahibi bir aday belirleyeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Haber 25-04-22 01:30

6 muhalefet lideri 3. kez buluşuyor! Kriz sonrası ilk kez... Kritik toplantı öncesi dikkat çeken detay

6 muhalefet lideri bugün üçüncü kez toplanıyor. DEVA ve Gelecek Partisi liderlerine yönelik olduğu iddia edilen paylaşımlarının kriz yarattığı DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın ev sahipliğinde yapılacak toplantı öncesi, alınan güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Haber 24-04-22 08:56

Karamollaoğlu'nun sözleri çok konuşulmuştu! 6'lı masada üçüncü ittifak iddiası

Muhalefet partilerinin oluşturduğu 6'lı masa, 3'üncü toplantıyı yapmaya hazırlanıyor. Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'ın ev sahipliğindeki görüşmede birçok konunun masaya yatırılacağı belirtilirken, geçtiğimiz günlerde yapılan bazı açıklamalar, 'üçüncü ittifak' iddialarını gündeme getirmişti. Karamollaoğlu'nun sözleri sonrası gündeme konuşulan 'yeni ittifak'la ilgili Kılıçdaroğlu'nun kararının net olduğu belirtilirken, CHP liderinin küçük partilere bir teklifle gideceği öne sürüldü.

Haber 23-04-22 07:48

Son dakika: Muhalefetin 6'lı masasında 'Gültekin Uysal' krizi! 'İki parti ittifaktan çıkabilir'

Siyaset gündeminden düşmeyen 6'lı masayla ilgili gelen son dakika haberine göre, Gültekin Uysal'ın açıklamaları sonrası başlayan gerilim henüz çözülmedi. Demokrat Parti liderinin geçtiğimiz günlerde, Davutoğlu ve Babacan'ı hedef aldığı iddia edilen sözleri sonrası başlayan krizin sürdüğü belirtilirken, iki partinin yol ayrımında olduğu iddia edildi.

Haber 22-04-22 13:01

Son dakika: Gültekin Uysal cumhurbaşkanı adayı mı olacak? Flaş iddia: Afyonkarahisar'da açıklayacak

Son dakika haberi: Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'ın 'cumhurbaşkanı adayı' olacağı iddiası gündem yarattı. Kulisleri karıştıran iddiaya göre Gültekin Uysal'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı için arkasında bir destek olduğu belirtildi. Muhalefet cephesini karıştıracak kulis haberine göre, Uysal adaylığını Afyonkarahisar'da açıklayacak.

Haber 22-04-22 09:02

6 lider anlaşmıştı! Muhalefetin seçim güvenliği komisyonu göreve başlıyor

Altı muhalefet liderinin yaptığı görüşmeler siyaset gündeminden düşmezken, ikinci toplantıda alınan "seçim güvenliğinde ortak çalışma" konusunda yeni gelişme yaşandı. Muhalefetin üzerinde mutabık kaldığı "seçim güvenliği komisyonu"nun, gelecek hafta ilk toplantıyı yapacağı belirtildi.

Haber 21-04-22 10:10

DP Genel Başkanı Uysal'dan Babacan ziyaretinde 'altılı masa' sorusuna flaş yanıt!

Son günlerde Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın muhalefetin 'cumhurbaşkanı adayı' hakkında attığı tweet, 'Altılı masa dağılıyor mu' sorusunu gündeme getirmişti. Uysal, bugün DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı ziyaretinde konuya ilişkin soruyu yanıtlandırdı.

Haber 19-04-22 13:13

DP Genel Başkanı Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'nu ziyaret etti

DP Genel Başkanı Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'nu ziyaret etti

Yurthaber 18-04-22 17:11

'Cumhurbaşkanı adayı tarifi' gündem olmuştu! DP Genel Başkanı Uysal'dan yeni açıklama

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Basına kapalı 1 saat süren toplantı sonrasında Uysal, "Cumhurbaşkanı adayı tarifinin, diğer partiler arasında rahatsızlık yarattığı" yönündeki soruya yanıt verdi.

Haber 18-04-22 13:47

SON DAKİKA: 6'lı masada 'Gültekin Uysal' krizi! Açıklamaları olay oldu, Kılıçdaroğlu'ndan gece yarısı Davutoğlu'na telefon

Son dakika haberi: Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar 6 muhalefet partisi arasında krize yol açtı. Uysal'ın Davutoğlu ve Babacan'ı hedef aldığı iddia edilen açıklamaları sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gece yarısı telefonun başına geçti. Kılıçdaroğlu'yla görüşen Davutoğlu, Uysal'ın açıklamalarından duyduğu rahatsızlığı ve tepkisini dile getirdi.

Haber 18-04-22 11:02

Gültekin Uysal paylaştı! İşte muhalefetin cumhurbaşkanı adayı için 3 kriter

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı merak konusu oldu. Altılı ittifak, cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili suskunluğunu korurken, ittifakın ortağı Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. "AK Parti veya birilerinin gönlü istedi diye bugünden bir beyanda bulunulmaz" diyen Uysal, cumhurbaşkanı adaylığı için 3 kriter açıkladı. İşte Uysal'ın paylaştığı o kriterler!

Haber 10-04-22 18:38

Son Dakika: 6 muhalefet liderinin buluşmasının ardından ortak açıklama geldi

Son dakika haberi: 6 muhalefet lideri Deva Partisi ev sahipliğinde ikinci kez buluşmuştu. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının ardından ortak açıklama geldi. Açıklamada "Buradan tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyoruz, bizler Türkiye'yi karanlık günlerden çıkartma kararlılığı içerisindeyiz. Umutlarımız ve geleceğe olan inancımız, Türkiye'nin sorunlarından çok daha büyüktür." ifadeleri kullanıldı. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 28-03-22 00:56

İlk fotoğraf paylaşıldı! 6 muhalefet lideri ikinci kez bir araya geldi

6 muhalefet lideri Deva Partisi ev sahipliğinde ikinci kez buluştu. DEVA Partisi'nin sosyal medya hesabından söz konusu buluşmayla ilgili paylaşılan videoda liderleri, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın karşıladığı görüldü. Toplantı 19.40'da başladı. Basına kapalı olan gerçekleşen toplantının ardından yazılı açıklama yapılması beklenirken görüşmeye ilişkin ilk fotoğraf da geldi.

Haber 27-03-22 20:11

Muhalefet bir kez daha bir araya geliyor! 6 liderin gündemi bu kez seçim yasası

Siyasetin gündemine oturan 6 lider buluşması bir kez daha gerçekleşecek. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem üzerinde mutabakat metni imzalayan muhalefet, bu kez Ali Babacan'ın ev sahipliğinde bir araya gelecek. 27 Mart'ta yapılacak olan kritik toplantıda ana gündem maddesi seçim yasası değişikliği olacak.

Haber 19-03-22 09:34

Son Dakika: 6 Muhalefet Lideri buluştu! 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' önerisi için tarih verildi

Son dakika haberi: Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları için Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısı üzerine 6 muhalefet partisinin temsilcileri bir araya geldiği görüşmenin ardından 6 siyasi parti liderinden ortak açıklama geldi. 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' önerisi için tarih de verildi. Açıklamada "Üzerinde uzlaşıya vardığımız yeni sistemle ilgili mutabakat metninin kamuoyuna takdimi üzerine görüştük ve 28 Şubat 2022 tarihinde milletimizle paylaşılmasında mutabık kaldık." denildi.

Haber 13-02-22 01:11

6 lider aynı masada! Görüşme sonrası yorumlar peş peşe geldi

Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları için Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısı üzerine 6 muhalefet partisinin temsilcileri bir araya geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener, Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve DEVA partisi lideri Ali Babacan'ın bir araya geldiği toplantı öncesi fotoğraflar da paylaşıldı. Toplantı 5 saat 15 dakika sürdü.

Haber 12-02-22 20:19

6 muhalefet lideri cumartesi günü çalışma yemeğinde buluşuyor: Masaya hangi konular gelebilir?

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi liderleri cumartesi günü bir araya geliyor. Gözlerin çevrildiği liderlerin "yuvarlak masa" toplantısında ana gündem maddelerinin "güçlendirilmiş parlamenter sistem" çalışması, seçimlere yönelik işbirliği olanakları, seçimin kazanılması halinde "parlamenter sisteme geçiş" süreci planlaması ve cumhurbaşkanı adayının nasıl belirleneceği olması bekleniyor.

Haber 11-02-22 05:27

Bakan değişikliği sonrası siyasilerden ilk tepki

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan yerine Nureddin Nebati getirildi. Karar sonrası siyasilerden ilk tepkiler geldi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, "Türkiye ekonomisinin tabutuna bir çivi daha çakıldı." ifadelerini kullandı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise, "Çürümüşlüğün ve tükenmişliğin göstergesi AK Parti ve Lideri Erdoğan için." açıklamasında bulundu.

Haber 02-12-21 01:12

DP Genel Başkanı Uysal, Ordu'da partisinin il kongresine katıldı:

"Bütün arkadaşlarımızla, geçmişten aldığımız kuvvetle ve değişen dünyanın, değişen Türkiye'nin gerçekleriyle beraber bu büyük ülkeyi feraha, refaha eriştirebileceğimize inanıyoruz"

Haber 16-11-21 15:48

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal: Yanlarına kâr mı kalsın?

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara yönelik sözlerine destek veren Uysal, "Açık yüreklilikle söylüyorum, Türkiye'de bir devri sabık yaratacağız. Yapanların yanlarına kâr mı kalsın? Sayın Kılıçdaroğlu'nun da ifade ettiği gibi kanunsuz emri uygulayan her kamu görevlisi için elbette bir sonucu olacak." ifadelerini kullandı.

Haber 21-10-21 00:25

Kılıçdaroğlu ve Akşener Mamak'ta kentsel dönüşüm projesi temel atma törenine katıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: - "Bugün burada 2 bin 103 konutun temelini atıyoruz"

Yurthaber 29-08-21 20:21

DP Genel Başkanı Uysal, Bursa'da gündemi değerlendirdi:

"(Kovid-19 salgınıyla mücadele) Bu noktada tereddüdü olan insanlar var ama insanları da cebren aşılayacak halimiz yok. Ancak ikna ile galip geliriz. İkna etmek mecburiyetindeyiz"

Yurthaber 22-08-21 18:15

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Muğla Yörük Obaları Derneği'nde konuştu:

"Milletimiz Demokrat Parti dönemine hasret kaldı, bu hasretliği bitirmek için bütün kadrolarımızla milletin önünde olacağız"

Yurthaber 25-07-21 20:22

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, HDP'nin demokrasiyi zehirleme hakkı bulunmadığını söyledi

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, HDP'nin demokrasiyi zehirleme hakkı bulunmadığını söyledi

Yurthaber 25-02-21 22:57

DP Genel Başkanı Uysal, Konya İl Kongresi'nde konuştu:

"75 sene evvel millet aşkıyla hayata başlayan, hizmet aşkıyla dağa taşa yayılan demokrat gelenek olarak bugün, emeğin ve milletin hayır duaları sayesinde insanımızın kalbindeyiz, ayaktayız"

Yurthaber 07-01-21 16:03

DP Genel Başkanı Uysal, Gaziantep'te partisinin il kongresinde konuştu:

"Birileri gibi 'Libya'da ne işimiz var' demiyoruz. İktidarın ne yapmaya çalıştığını biliyoruz ama uygulamalarına baktığımıza ister istemez birtakım endişelerimizi de milletimizle paylaşmaya ve sorumluluğumuzu yerine getirmeye gayret ettik"

Haber 12-01-20 14:45