Hayvancılık Haberleri

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Ağrı'da partililerle buluştu:

"Tarihin yüklediği misyondan hiçbirimiz kaçamayız. Nedir bu misyon? Bütün mazlum milletlerin bize ihtiyacı var, bütün insanlığın ihtiyacı var"

Yurthaber 19-09-22 23:58

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Ağrı'da sektör temsilcileriyle görüştü:

"Et ve Süt Kurumu sözleşmeli besi üretimi faaliyetlerinde bulunacak. Üreticilerimizle sözleşme imzalayacak. Hem pazar hem alım fiyatı noktasında bu sözleşmeli besicilik üreticimize garanti imkanı sunacak. Beş yıl süreyle de asgariden kendi üretim planlamasını üreticimiz yapabilecek"

Yurthaber 19-09-22 21:47

Kars'ta menderesler oluşturan Telek Suyu tarım ve hayvancılığa hayat veriyor

Yöre halkının tarlasını suladığı, balık tuttuğu, kazlarını yüzdürdüğü Telek Suyu'nun çevresindeki otlaklarda ise besiciler hayvanlarını otlatıyor - Köylülerden Kamil Kurtbaş: - "Burada akan su çok güzel, burası cennet gibi. Kazlar, inekler hep burada oluyor. Kazlarımız hem su ihtiyacını karşılıyor hem yüzüyor"

Yurthaber 12-09-22 13:06

Anadolu'da tarım ve hayvancılığın ilk izlerini taşıyan Boncuklu Höyükte çalışmalar sürüyor

Konya'da yürütülen kazının heyet başkanı Prof. Dr. Dougles Baird: - "Boncuklu Höyük yavaş yavaş, çok düşük düzeyde de olsa artık yerleşik yaşantıya geçişin, tarım ve hayvancılığın ilk izlerini görmemiz açısından çok önemli bir yer. En eski Konyalılar bu bölgede tarımı başlatmışlar"

Yurthaber 11-09-22 12:15

Eskişehir 3. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı başladı

TÜYAP Fuarlar Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü: - "Bu fuarda ticaret çok müthiş geçiyor. İlk saatlerden itibaren fuarda sergilenen traktörler, biçerdöverler, tarımsal mekanizasyon aletleri satılmaya başladı"

Yurthaber 07-09-22 14:06

Yaz boyunca yaylalarda konaklayan göçerler eve dönüş yolculuğuna başladı

Yaz boyunca yaylalarda konaklayan göçerler eve dönüş yolculuğuna başladı

Yurthaber 27-08-22 14:48

Van'da 1200 büyükbaş hayvana suni tohumlama yapıldı

Van'da 1200 büyükbaş hayvana suni tohumlama yapıldı

Yurthaber 18-08-22 11:40

Annesinin düğün hediyesi manda geçim kaynağı oldu

Kayseri'nin Develi ilçesinde 22 yıl önce annesinin düğünde hediye ettiği "Kara kız" isimli manda sayesinde sürü sahibi olan Durmuş Erol, geçimini hayvancılıkla sağlıyor - Erol: - "Benim varlığım o. 15 sene dişi yavru dünyaya getirdi. Böyle olunca da hayvanlarım çoğaldı, 100'e yakın camızım oldu. Şu an 27 yaşında. İlk göz ağrımız olduğu için satmadım. Ömrü ne kadarsa ona bakacağım"

Yurthaber 07-08-22 13:08

Kaba yem bolluğunun canlı hayvan sayısını arttırması bekleniyor

Erzurum Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar: - "Geçen yıl ot yoktu, insanlar erkenden hayvanlarını elden çıkartmak istediler ancak bu sene üreticilerimiz, özellikle anaç hayvanları ellerinde tutup sayılarını artırmayla ilgili bir görüş içindeler"

Yurthaber 04-08-22 12:17

İki üniversite bitirdi, bu işe girdi! Yaptıklarıyla çevresindekilere örnek oldu

Yüksekova'da iki üniversiteden mezun olan, üçüncüsünde de eğitime devam eden 27 yaşındaki Derya Taşar, hibe desteğiyle başladığı hayvancılıktaki başarısıyla diğer kadınlara örnek oldu. 2 yıl önce hibe desteğiyle aldığı koyunların sayısını 20'den 45'e yükselten Taşat, buradaki amacının hayvancılığın sadece erkeklerin işi olmadığını göstermek olğunu söyleyerek, aldığı destekten sonra köydeki 10 kadın daha hibe desteğinden yararlandığını belirtti

Finans 19-07-22 15:37

İki üniversite bitiren kadın, hayvancılıktaki başarısıyla hemcinslerine örnek oldu

Bingöl Üniversitesi Sosyoloji ile Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmetler bölümlerini 2017'de bitiren, geçen yıl da İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümüne yerleşen Derya Taşar, 2 yıl önce hibe desteğiyle aldığı koyunların sayısını 20'den 45'e yükseltti - Derya Taşar: - "Buradaki amacım hayvancılığın sadece erkeklerin işi olmadığını göstermekti. Bu destekten sonra köydeki 10 kadın daha hibe desteğinden yararlandı"

Yurthaber 19-07-22 12:35

Sündüz Yaylası'nda şehit edilen 24 kişi, katliamın 29. yılında anılıyor

PKK'lı teröristlerin 14'ü çocuk 24 kişiyi kurşuna dizerek şehit ettiği alanın çevresi, ailelerin girişimleri sonucu duvarla kaplandı, hayatını kaybedenlerin kabirlerinin bulunduğu mezarlık da şehitliğe dönüştürüldü - Yaşadıkları acıyı ilk günkü gibi yüreklerinde hisseden aileler, her gün şehitliğe gelerek yakınları için dua ediyor

Yurthaber 17-07-22 12:04

Emekli bürokrat, 35 yıl sonra döndüğü memleketi Kırıkkale'de Halep keçisi yetiştiriyor

Yunus Çağlayan: - "Emekli olup buraya yerleştikten sonra hiçbir şey yapmayıp ölümü beklemek doğru bir anlayış değil. O yüzden çalışıp üretmeye karar verdim" - "İlk yavruları olmasına rağmen çoğu ikiz doğurdu. Birdenbire sayı patladı. 32 hayvandan 52 oğlak aldık"

Yurthaber 07-07-22 11:39

Samsun ve çevre illerde Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü tanıtıldı

Samsun ve çevre illerde "Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü" tanıtıldı

Yurthaber 05-07-22 17:06

Kokan, kirli Riva Deresi'nden hayvanlar su içemiyor

Bozhane Mahallesi Muhtarı Evren Önal: - "Dere, pisliği taşıyamıyor ve denize atıyor. Beykoz Riva Plajı'na akıyor ve vatandaşlar oraya giriyor" - Mahalle sakini Atilla Köktürk: - "Hayvanlar su içiyordu, artık onlara da su veremiyoruz. Kokudan, kirlilikten hayvanlar da suyu içmiyor"

Yurthaber 26-06-22 11:04

Hayaldi gerçek oldu! Bileziklerini satıp bu işe girdi! Milyonluk servet sahibi oldu

Antalya’da 15 yıl önce düğününden kalan 4 bileziğini satıp bir inekle hayvancılık işine giren ev hanımı Fatma Öncel, 15 senede 170 büyükbaş ve 150 küçükbaş hayvanın sahibi oldu. Kurban bayramlarında kurbanlık, günlük süt ve yumurta satışlarıyla servetine servet katan Öncel, 20 dönümlük arazide kurulu 5 milyonluk servetin sahibi oldu. Fatma Öncel’in eşi Sadettin Öncel ise, "İnek alacağını söyledi, önce gülüp geçtim. Böyle olacağını söyleseler inanmazdım. Hayaldi gerçek oldu” dedi.

Finans 22-06-22 11:28

Hayvancılıkta üretim kalitesi Hayvan Refahı uygulamaları ile artacak

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi koordinatörlüğünde Portekiz ve İtalya'dan bilim insanlarının da katılımıyla hayata geçirilen proje kapsamında buzağı ölümlerinin önlenmesi, et ve süt veriminin artırılması amaçlanıyor - Proje Koordinatörü Prof. Dr. Özkan Elmaz: - "Proje çıktıları olarak koyun-keçi, süt sığırı, besi sığırı, buzağı yetiştiriciliği el kitapçıkları oluşturacağız. Ayrıca ilgili akademik kurumlar için de yenilikçi hayvan refahı eğitim müfredatı geliştireceğiz"

Yurthaber 21-06-22 13:43

Muş'ta devlet desteğiyle hayvancılık gelişiyor

Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün: - "Kentte yılda 10 bin ton et ve 320 bin ton süt üretiliyor. Hayvan varlığı olarak il ekonomisine önemli katkı sağlanıyor"

Yurthaber 18-06-22 11:40

Ordu'da hayvancılığın geliştirilmesi için devlet destekli projeler hayata geçirildi

Büyükşehir Belediyesince yürütülen 17 proje kapsamında üreticilere 540 koyun, 4 bin kaz, 221 keçi, 64 manda, 300 sığır ve 10 bin civciv dağıtıldı - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler: - "Bu projeler hem zevkli bir üretime dönüştü hem de gelir getirici çalışma olarak sosyoekonomik kalkınmada Ordu'ya yeni avantajlar sağlıyor"

Yurthaber 07-06-22 14:14

Tükiye'de bir ilk: 'Buzağım doğdu' hattı kuruldu

Hayvancılıkta hem verimlilik hem de kaliteyi arttırmak, aynı zamanda ölümlerin içine geçmek için Türkiye'de ilk ‘Buzağım Doğdu’ ihbar hattı kuruldu. Yetkililer buzağı doğumlarında kayıp oranlarını yüzde 3-4’lere indirmeyi hedeflediklerken, hayvan üreticileri de uygulamadan memnun kaldıklarını dile getirdi.

Finans 04-06-22 15:48

Iğdır'da En Güzel Buzağı Yarışması renkli görüntüler oluşturdu

Tuzluca ilçesindeki yarışmada sahiplerince süslenerek jüri önünden geçirilen buzağı, oğlak ve kuzular beğeni topladı

Yurthaber 27-05-22 16:23

Kültür mantarı yetiştiriyordu devlet desteğiyle hayvancılık yapmaya başladı

"Genç Çiftçi Projesi" ile büyükbaş hayvan sahibi olan, DAP'tan aldığı destekle de ahır kuran Aslan Aydın: - "Yaklaşık 25 yıl İzmir'de yaşadım ve 'Keşke hiç buradan gitmeseydim.' diyorum. Köyde olan rahatlık hiçbir yerde yok"

Yurthaber 19-05-22 14:15

Türkiye hayvancılıkta Avrupa'da ilk sırada

Türkiye, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ile kıyaslandığında küçükbaş ve büyükbaş hayvan sayısında lider konumda.

Finans 17-05-22 17:46

Buzağı destek ödemesi 2022 başladı mı? Buzağı destekleri ne zaman yatacak?

Buzağı desteği ne zaman ödenecek? 2022 buzağı destekleri ödemesi ne zaman başlayacak? Hayvancılık desteği alan yüzbinlerce kişinin faydalandığı ödemelerden birisi buzağı desteği oluyor. Her yıl buzağı desteğinden faydalanan vatandaşlar 2022 buzağı desteği ne zaman ödenecek sorusunun cevabını araştırıyor. Peki; 2022 buzağı desteği ne zaman ödenecek?

Haber 22-04-22 10:27

Erzurum'da koyun kanından tıbbi laboratuvarlarda kullanılacak materyal üretilecek

Erzurum Valisi Okay Memiş: - "Yurt dışında yarım litresi 80 avro iken neredeyse arkadaşlarımızın 15 avroya kadar bu materyali üretme hedefleri var"

Yurthaber 31-03-22 18:16

Çiftçilerin eğitileceği Tarım Kampüsü ile tarım ve hayvancılık verimli yapılacak

Erzurum'un Pasinler Ovası'nda kurulan, çiftçiler ve üniversite öğrencilerine hizmet verecek kampüsle, yerinde öğrenme metodu sayesinde hem istihdama hem de doğru tarım ve hayvancılık uygulamalarına katkı sağlanacak - Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kılıç: - "Her eğitim döneminde kampüsteki misafirhanemizde 100 çiftçimizi ağırlayacağız. Bizden eğitim alan çiftçilerimize burada sertifika verdikten sonra da ürettiğimiz ham maddelerden de onlara destek sağlamış olacağız"

Yurthaber 25-03-22 13:24

Doğu'nun Çukurovası yeni doğan kuzu ve oğlaklarla şenleniyor

Yaklaşık 1 milyon 405 bin küçükbaş hayvanın bulunduğu Iğdır'da, 475 bine yakın kuzu ve oğlak doğumu bekleniyor - Çiftçi Hamit Karadağ: - "Ekonomik olarak ülkemizdeki en güzel mesleklerden birisi hayvancılık. Her şeyin bir zorluğu var ama biz atamızdan, babamızdan kalan mesleği sürdürmeye çalışıyoruz"

Yurthaber 22-02-22 11:04

Spermini satarak 1,25 milyon lira gelir elde ettiler!

Malatya’da bir işletmede 2021'de 815 bin doz sperma üretimi yapılırken stoktaki spermalar dahil 870 bin doz satış gerçekleştirildi. İşletmede damızlık olarak kullanılan 1 tonluk simental cinsi "Milky" isimli boğadan geçen yıl elde edilen 44 bin 500 doz spermanın tamamı alıcı bulurken, bu satıştan işletme 1 milyon 250 bin liralık rekor gelir elde etti.

Finans 07-02-22 11:36

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den üreticiye girdi desteği açıklaması:

"Gübre ve mazot fiyatlarının arttığının farkındayız. Bunlarla alakalı bütçemiz dışında neler yapabiliriz, kurumlarımız ve bakanlıklarımızla birlikte çalışıyoruz. Sizlere ekstra bir girdi desteği sağlayabilir miyiz, çalışıyoruz" - "Bundan sonra kuraklık yeni normalimiz. Yani bundan sonra yağışlarımız daha azalacak bunun da üstesinden gelebilmenin ana yolu daha fazla depolama"

Yurthaber 13-01-22 15:33

Sakarya'da hayvancılığın geliştirilmesi için 60 bin dekar mera alanı ıslah edilecek

Sakarya'da hayvancılığın geliştirilmesi için 60 bin dekar mera alanı ıslah edilecek

Yurthaber 20-12-21 18:29

Manda sütünün hastalığa iyi geldiği tavsiyesiyle işe koyuldu, 250 baş sürüsü oldu

Almanya'da gıda sektöründe firmalarda yöneticilik yapan Derya Sözen, 10 yıl kadar önce kayınpederinin pankreas kanserine yakalanması üzerine döndüğü Türkiye'de, hastalığa sütünün iyi geleceği tavsiyesi üzerine manda yetiştirmeye başladı - Hayvancılığı sevince işi büyütmeye karar veren Sözen'in çitliğinde bugün 200 mandanın yanı sıra 50 inek de bulunuyor - Sözen: - "Dışarıda modern giyinip eve gelip bu kıyafetleri giyip nasıl ahırda çalıştığıma inanamıyorlar ama çok huzurlu bir hayat. İlk başlarda çekindim ama şu an hayvanlar bana daha alışkın diyebilirim"

Yurthaber 11-12-21 11:12

Kırıkkaleli genç hem hakemliği hem de hayvancılığı özveriyle yapıyor

Kırıkkale Üniversitesi öğrencisi Abdülkadir İleri, bir yandan futbol hakemliği yaparken diğer yandan da ailesinin geçimini sağlamak için hayvancılıkla uğraşıyor - İleri: "Yeri geliyor çobanlık yapıyoruz, yeri geliyor yevmiyeci olarak işe gidiyoruz. Aileme yük olmamak ve onlara daha ferah bir yaşam sunmak için elimden geleni yapıyorum" - "Hayvancılık, hakemlik ve okul derken ister istemez vücutta yorgunluk oluyor. İdmanlarda biraz yoruluyorum ama mecbur hayat şartları bunu gerektiriyor"

Yurthaber 27-11-21 12:07

Mavi dil hastalığı nedir, öldürür mü? Mavi dil hastalığı belirtileri neler, bulaşıcı mı?

Adana'nın Yumurtalık ilçesinde iki mahallede, hayvanlarda bulaşıcı olan mavi dil hastalığı görüldü. Mahalle hastalık sebebiyle karantinaya alındı. Kaymakamlık, ayrıca mahallelere hayvan giriş-çıkışının yasaklandığını duyurdu. Peki Mavi dil hastalığı nedir, insana bulaşır mı ve Mavi dil hastalığı belirtileri neler? İşte ayrıntılar...

Haber 24-11-21 21:33

Hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Van'da profesyonel çiftçiler yetiştirilecek

Van'da, Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesinde kurulan Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezinde, Van, Hakkari, Bitlis, Muş ve Ağrı'dan gelen çiftçilere yem bitkileri, et ve süt üretimi konusunda eğitim veriliyor - Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli: - "Merkezimiz çiftçilere model olacak. Bu hizmetlerle bölgede hayvancılık yakın zamanda daha profesyonel ve bilimsel yapılacak" - Merkez müdürü Prof. Dr. Cumali Özkan: - "Üniversite iş birliğiyle eğitime dayalı yapılan uygulama, hayvancılığın bölgemizde artırılmasını sağlayacak. Bu çalışmanın bölgemiz için çok önemli sonuçlar doğuracağı kanısındayız"

Yurthaber 20-11-21 11:10

Çiftçi sütten para kazanınca üretim de işleme tesisleri de arttı

Erzurum Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar: - "Geçmiş yıllarda Erzurum'da süt üretimine çok fazla önem verilmiyordu. Süt buzağı beslemede kullanılıyordu veya aile ihtiyacı için kullanıyordu. Sanayiye aktarılmıyordu. Şu an 350 bin ton süt sanayiye soğuk zincirden aktarılıyor" - "Erzurum'da şu an onaylı 27 süt işletmemiz var. Küçük aile işletmeleri kuruldu ve bu hayvan işletmeleri ayda 5 bin, bazıları ise 10 bin liranın üzerinde süt geliri sağlıyor"

Yurthaber 16-11-21 11:06

Sakarya'da 3. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı başladı

Çeşitli illerden katılan 110 firma, 4 gün boyunca ürünlerini sergileme imkanı bulacak

Yurthaber 11-11-21 19:01

Tekno Tarım Manisa 15. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

"Tekno Tarım Manisa 15. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı" açıldı

Yurthaber 04-11-21 16:09

Üniversite mezunu kız kardeşler, devletten aldıkları destekle baba mesleği hayvancılığı sürdürüyor

Kırıkkale'de maliye ve öğretmenlik bölümü mezunu kardeşler, elde ettikleri sütten yoğurt, yağ, kaymak ve peynir yaparak aile bütçelerine katkıda bulunuyor - Münevver Özen: - "İş paylaşımı yapıyoruz, birini o yapıyorsa diğerini ben yapıyorum. O samanı veriyorsa ben yemini döküyorum. Paylaşımlı olarak devam ediyoruz. Bu iş sevmeden olmuyor" - Münire Özen: - "Üniversite mezunu olarak bu işi yapmak çok güzel bir duygu, böyle projelere destek verdiği için devletimize çok teşekkür ederiz"

Yurthaber 22-10-21 11:14

Mikro krediyle hayvancılık işine başlayan girişimci kadın, yurt dışına peynir göndermeye başladı

Kahramanmaraş'ta yaşayan Muhlise Aygün: - "Ürünlerimizi Türkiye'nin yanı sıra İngiltere, Almanya, Kanada ve Avusturya'da yaşayan vatandaşlarımıza da satıyoruz. Sipariş üzerine çalışıyoruz, çoğu zaman ürün yetiştirmekte zorlanıyoruz"

Yurthaber 15-10-21 11:03

Ata mesleği hayvancılıkta devlet desteğiyle sürüsünü büyüttü

Sivas'ta 90 yıl önce dedelerinin başladığı hayvancılığı sürdüren Yalçın ve oğlu Alperen Doymuş, valiliğinin "Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var" projesiyle hayvan sayısını 250'ye çıkardı - Yalçın Doymuş: - "Koyunlarımın hepsi 'Kangal Akkaraman' cinsi. Bakımı aksatılmadığı takdirde ikiz doğum oranı çok yüksek. Bunların kuzusunu satıp geçimimizi sağlıyoruz"

Yurthaber 12-10-21 11:12

ABD'li zooarkeolog, Hattuşa'da Hititlerin hayvanlarla yaşamını araştırıyor

Kuzey Karolina Üniversitesinden Chiristine Mikeska: - "Hayvan çeşitliliği açısından çok geniş bir tür yelpazesi var. Normal bir yerleşimde bu kadar geniş yelpazeye rastlamak mümkün değil. Bu da şehrin büyüklüğünü gösteriyor" - "Evcil hayvanlar gibi yabani türler de yaygın. Mesela ormanlarda yaşayan ayı kemikleri ve üç büyük geyik türüne ait kemikler bulduk. Hattuşa'da ayrıca nadiren de olsa büyük kedigillerin kemikleri de ortaya çıkıyor"

Yurthaber 08-10-21 11:34

Batman'da kuraklıktan etkilenen besiciler sonbahar ve kış yağışlarını bekliyor

Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün: - "Zayıf ve orta seviyede olan meralarımız kuraklık sebebiyle daha çok zayıfladı. 812 bin küçükbaş hayvan mevcudu bulunan Batman'da besiciler hayvanlarını farklı illere götürmek zorunda kaldı" - Kozluk ilçesinin Geyikli köyü muhtarı İsmetullah Aksoy: - "57 yaşındayım, bugüne kadar böyle bir kuraklık bölgemizde görmedim. İnşallah bu kış güzel yağış olur"

Yurthaber 06-10-21 11:08

Bursa'da tarım ve hayvancılık fuarları açıldı

Bursa'da tarım ve hayvancılık fuarları açıldı

Yurthaber 05-10-21 16:18

AVM yöneticiliğini bırakıp köyünde sürü sahibi olan girişimci peynir üretiyor

İstanbul'da AVM'lerde üst düzey yönetici pozisyonlarında çalışan ve 5 yıl önce ailesiyle memleketi Bilecik'in Gölpazarı ilçesi Çukurören köyüne yerleşen 35 yaşındaki Eyüp Soydemir, sürüsündeki küçükbaş hayvan sayısını 600'e çıkardı - Soydemir: - "Bu sezon 2 tondan fazla peynir sattım. Ürettiğim peyniri eşe dosta veriyorum, herhangi bir firmaya ya da zincir markete de satmıyorum. Ona rağmen peynir yetiştiremiyorum"

Yurthaber 28-09-21 11:07

Bursa'da eş zamanlı tarım ve hayvancılık fuarları 5-9 Ekim'de gerçekleştirilecek

Bursa'da eş zamanlı tarım ve hayvancılık fuarları 5-9 Ekim'de gerçekleştirilecek

Yurthaber 23-09-21 16:32

Bir talaşla yaptı! Üretimi dörde katladı, bölgenin en büyüğü oldu

Kırklareli’nde bir işletmecinin 6 bin hayvanı için kurduğu sistem herkese örnek oluyor. Orman ürünleri fabrikasından çıkan talaşları hayvanların altlarına koyan işletmeci, gübreyi talaş ile karıştırarak hayvanların stressiz olmasını sağlıyor. Talaş ile karışan gübre, organik atığa dönüşüyor. Tarlasında gübreyi 2 milyon metrekarelik tarım arazilerinde kullanan işletmeci, hasat ettiği ürünleri tekrar hayvanları beslenmesinde kullanıyor. Sistemli bakım sayesinde üretim de dört katı arttı.

Finans 31-08-21 11:50

Erzurum’da ağıla giren kurtlar 40 koyunu telef etti

Erzurum’da ağıla giren kurtlar 40 koyunu telef etti

Yurthaber 29-08-21 08:25

Doğunun Çukurovası Iğdır, yem bitkisi üretiminde de adından söz ettiriyor

Verimli toprakları ve mikroklima özelliğiyle birçok sebze, meyve ve hububat çeşidinin yetiştirildiği kentte çiftçiler, son yıllardaki destek ve teşviklerle hayvan yemi olarak kullanılan silajlık mısır, yonca ve korunga üretimine de yöneldi - Tarım ve Orman İl Müdürü Özkan Yolcu: - "Yem bitkileri üretiminin, kaba yem açığının giderilmesinin hayvancılığa büyük katkısı var. Yem bitkileri üretimine paralel olarak hayvan sayımız da artıyor"

Yurthaber 25-08-21 11:13

Selde ve yangında hayvanları ölenler için hibe başvurusu nasıl yapılır? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hibe açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında pek çok konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ülkemizde meydana gelen yangın ve sel felaketleriyle ilgili açıklamalarda da bulunan Erdoğan, yaşanan sel ve yangınlarda hayvanlarını kaybeden vatandaşlar için verilecek hibe desteğini açıkladı. Peki selde ve yangında hayvanları ölenler için hibe başvurusu nasıl yapılır? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hibe açıklaması...

Finans 20-08-21 02:19