Ikramiye Haberleri

Emeklilere seyyanen zam müjdesi gelecek mi? Gözler Erdoğan'a çevrildi! İkramiye, promosyon, 2008 detayı... SGK Uzmanı tek tek anlattı!

Seçime bir hafta kala emeklilerin heyecanlandıran açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan geldi. Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün katılacağı İstanbul mitingini işaret etti. Akbaşoğlu, emeklilere yönelik yeni düzenlemeler üzerinde çalışıldığını açıkladı. Akbaşoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın yarın İstanbul'daki mitingini iyi dinleyin" dedi. SGK Uzmanı seyyanen zam, ikramiye, promosyon ve emeklilikte 2008 detayını tek tek anlattı.

Finans 24-03-2024 07:44

AYM kararı, kamu çalışanlarının maaşlarında kesintiye neden olmuştu: CHP'den toplu sözleşme ikramiyesi açıklaması!

Anayasa Mahkemesi'nin memurların toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanması için "yüzde 2 barajını aşan sendikalara üye olma" şartını iptal etmesi gündemdeki yerini koruyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın aylıklar 345 TL kesinti olacağını duyurması ve CHP'yi işaret etmesinin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer'den yanıt geldi.

Finans 07-03-2024 11:59

Kamuda yüzde 2 ikramiye şartının iptal kararı gündem olmuştu: Gerekçesi açıklandı

Anayasa Mahkemesinin iptal kararının gerekçesinde, bu düzenleme nedeniyle maddi sebeplerden ötürü çalışanların, üye sayısı yüzde 2'nin üzerinde olan sendikalara üye olmaya yönelebileceği ifade edildi ve bunun "meşru görülemeyeceği" belirtildi.

Finans 05-03-2024 12:47

Ahmet Yüce yine yaptı yapacağını! Dün hesaplara yattı, çalışanlarına 29 maaş ikramiye verdi!

Bayram gelmeden çalışanlarına bayramı yaşattı. Skoda'nın Türkiye Distribütörü, Yüce Auto'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce bu yıl çalışanlarına 29 maaş ikramiye verdi. İkramiyeler dün hesaplara yattı.

Finans 05-03-2024 10:00

Emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarılması Meclis'te kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri süren 8. Yargı Paketi'nde yer alan emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarılmasına yönelik madde kabul edildi.

Finans 02-03-2024 00:43

Emeklilerin gözü Meclis'te: Bayram ikramiyelerine sürpriz gelir mi?

Milyonlarca emekli maaş zamlarının ardından bayram ikramiyelerine yapılacak artışı bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikramiyelerin 3 bin TL'ye çıkaralacağını açıklarken kulislerde bayram ikramiyelerinin 5 bin TL'ye çıkarabileceği iddiaları da sıcaklığını koruyor.

Finans 25-02-2024 13:52

SON DAKİKA | Merakla bekleniyordu, Erdoğan duyurdu: Emeklilerin bayram ikramiyeleri belli oldu

Son dakika haberi: Emekli bayram ikramiyesi için son dakika gelişmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Buna göre emeklilerin bayram ikramiyesi 3 bin TL'ye yükseldi. Erdoğan, 3 bin TL ikramiyenin Ramazan Bayramı'nda geçerli olacağını açıkladı.

Finans 16-02-2024 15:00

Emekli bayram ikramiyeleri için 3 formül masada! 2024 emekli ikramiyesine yüzde yüz zam ihtimali... Canlı yayında 'nisan öncesi' işaret edildi

Emekli bayram ikramiyesi zammı son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene Ramazan ve Kurban Bayramı'nda 2'şer bin lira ve Cumhuriyetin 100. yılına özel 5 bin TL toplamda 9 bin lira ikramiye alan emeklilere zam müjdesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan geldi. 2024 emekli ikramiyesine ne kadar zam yapılacak, masadaki formüller neler?

Finans 14-02-2024 11:27

Emekliler için iki bakanlık düğmeye bastı! Faturada ve ulaşımda indirim, kira yardımı...

Emekli zamlarının hesaplara yatmasının ardından yeni bir ek zammın gelip gelmeyeceği tartışılırken iki bakanlığın 'Emekliler Yılı' kapsamında yeni bir çalışma üzerinde çalıştığı belirtildi. Çalışmada faturalarda indirim ve kira yardımı gibi destekler yer alıyor.

Finans 09-02-2024 14:30

Bayram ikramiyelerinde 5 bin TL beklentisi: Ekonomist Bayram, OVP'den şaşılmaması adına dedi, ikramiye zammı için oran verdi

Milyonlarca emeklinin beklediği zam oranları netleşti, Meclis'ten geçti. Şimdi gözler bayram ikramiyelerinde... Emeklilerin bayram ikramiyesi beklentisi 5 bin TL seviyelerinde olurken ekonomist Muhammet Bayram Orta Vadeli Programı işaret etti, ikramiyelere zam beklentisinin yüzde 50 oranında olduğunu söyledi.

Finans 25-01-2024 10:24

Milyonlarca memuru ilgilendiriyor! AYM'den yeni ikramiye kararı

Anayasa Mahkemesi milyonlarca memuru ilgilendiren bir karara imza attı. AYM, memur ikramiyelerine ilişkin kararında yüzde 2 barajına dikkat çekti.

Finans 19-01-2024 08:19

Bakan Işıkhan duyurmuştu! Çalışan emeklilerin beklediği gün geldi: Bugün hesaplara yatıyor

Çalışan emeklilerin merakla beklediği ikramiyeler bugün hesaplara yatıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Çalışan emeklilerimizin 5 bin Türk lirası tutarındaki ödemeleri 29 Aralık Cuma günü banka hesaplarına yatırılacaktır” açıklamasını yapmıştı.

Finans 29-12-2023 08:27

SON DAKİKA | Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye Resmi Gazete'de! Ödemeler iki gün içinde başlıyor

Son dakika: Çalışan emekliye 5000 TL ikramiyede son! 4 milyondan fazla kişinin beklediği 5 bin TL Cumhuriyet İkramiyesi kararı çalışan emekliler için Resmi Gazete'de yayımlandı. 5 bin lira emekli ikramiyesi ödemeleri iki gün içinde yapılacak.

Finans 28-12-2023 06:35

Son dakika | Emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmesi TBMM'de kabul edildi!

Milyonlarca çalışan emeklinin beklediği '5 bin lira ikramiye' teklifinde yeni gelişme yaşandı. TBMM Genel Kurulunda görüşülen ekonomiye ilişkin kanun teklifinin, çalışan emeklilere 5 bin lira verilmesini öngören 55. maddesi kabul edildi.

Finans 26-12-2023 20:29

Emekliye 5 bin lira ikramiye düzenlemesi TBMM Genel Kurul'da! 'En kısa zamanda hesaplara geçecek'

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin bütçe mesaisinde, sona gelindi. Çalışan emeklilere verilecek 5 bin liralık ikramiyenin de bulunduğu düzenleme Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda görüşülüyor.

Finans 26-12-2023 18:20

SON DAKİKA | Asgari ücret zammı için 'o seviyeyi' işaret etti, yeni memur maaşları için oran verdi! Bakan Işıkhan'dan milyonları ilgilendiren açıklama: 3600 ek gösterge, emeklilere ikramiye...

Memur ve asgari ücret zammı için son dakika açıklaması geldi. TBMM kürsüsünde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur maaş zammı için net oran verdi. 2024 asgari ücret zammı için de açıklamalarda bulunan Bakan Işıkhan, "Herkesin mutabık kaldığı bir ücret seviyesi" diyerek dikkat çekti. Öte yandan Bakan Işıkhan, çalışan emeklilere ödenecek ikramiyeler ve 3600 ek gösterge konusunda da önemli ifadelerde bulundu.

Finans 22-12-2023 06:52

5000 TL EMEKLİ İKRAMİYESİ ÖDEME TARİHİ 2023: 5000 TL çalışan emekli ikramiyesi ne zaman verilecek? O tarihten önce yasalaşması planlanıyor

5000 TL emekli ikramiyesinin ne zaman verileceği merak konusu oldu. SSK ve BAĞKUR emeklileri Cumhuriyetin 100 yılı münasebetiyle verilen ikramiyelerini almıştı fakat bu durumdan çalışan emekliler yararlanamamıştı. Konuya ilişkin yeni bir açıklamada bulunuldu. Peki, 5000 TL çalışan emekli ikramiyesi ne zaman verilecek? İşte, 5000 TL emekli ikramiyesi ödeme tarihi ile ilgili detaylar...

Finans 19-12-2023 13:38

TBMM'de yoğun mesai başlıyor! Emekliye 5 bin lira ikramiye, KKM'de vergi istisnası, borç yapılandırma...

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündeminde bu hafta 86 maddelik torba yasa teklifi olacak. Meclis Genel Kurulu'nda görüşülecek teklifte çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye ödemesi, KKM'de vergi istisnası ve şirketler için borç yapılandırma gibi birçok düzenleme yer alıyor. İşte detaylar...

Finans 03-12-2023 09:50

Çalışmayan emeklilere 5 bin liralık ikramiyede yeni adım! Önerge AK Parti grubuna gönderildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 5 bin liralık emekli ikramiyesinden faydalanamayan vatandaşlar için harekete geçti. Bakanlıktan yapılan açıklamada söz konusu önergenin Meclis'e taşınması için AK Parti grubuna gönderildiği belirtildi.

Finans 27-11-2023 16:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 5 bin TL’lik emekli ikramiyesi için yeni talimat! AK Partili vekillere şikayet yağdı…

Emekli olan çiftçilerin çalışmayan emeklilere ödenen 5 bin TL’lik ikramiyeden yararlanamaması büyük tepki çekmişti. İkramiye alamayan emekli çiftçiler, Çiftçi Kayıt Sistemi’nden kayıtlarını sildirmeye hatta üretimden bile vazgeçmeye kalkmaları sonrasında hükümet harekete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelen yoğun şikayetler sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan’a talimat verdi. Emekli çiftçilerin de 5 bin TL’lik ikramiyeden yararlanmasının önü açılması için çalışmalara başlandı.

Finans 17-11-2023 07:54

Gözler Erdoğan ile Mehmet Şimşek'e çevrildi: Öğretmenlere ikramiye verilecek mi? CHP'nin teklifi sonrası Bakan Tekin'den açıklama

Emeklilere Cumhuriyet'in 100. yılına özel 5 bin liralık ikramiye verilirken CHP'nin teklifiyle yüz binlerce öğretmen gözlerini 24 Kasım'a çevirdi. CHP'nin öğretmenlere ikramiye çağrısı Mecliste reddedilmişti. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmenlere ikramiye verilmesiyle ilgili mesaj geldi. Bakan Tekin, öğretmen atamaları için de açıklama yaptı.

Haber 15-11-2023 12:05

CHP, emeklilere verilecek 5 bin liralık ikramiyeyi AYM'ye taşıdı: Umuyoruz ki bir an evvel iptal etsin

Emekli olup çalışmayanların alacağı 5 bin liralık ikramiye CHP tarafından Anayasa Mahkemesi'ne taşındı. Grup adına açıklama yapan Başkanvekili Gökhan Günaydın çalışan emeklilerin de bu 5 bin liralık ikramiyeden faydalanması gerektiğini vurgulayarak, "Umuyoruz ki AYM bunu bir an evvel iptal etsin. 5 bin TL ikramiyeden mahrum bırakılan emekli dostlarımız, arkadaşlarımız, büyüklerimiz bu ikramiyeye kavuşsunlar" ifadelerini kullandı.

Finans 10-11-2023 18:32

TBMM'den ekonomi mesaisi başlıyor! Kalkınma planı, Irak ve Suriye tezkereleri ve emekli ikramiyeleri...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 12'nci Kalkınma Planı, 2024 yılı merkezi yönetim bütçesi, Irak ve Suriye tezkereleri ile emeklilere 5 bin lira Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilmesini de içeren konutların turizm amaçlı kiralanması konularında kanun teklifleri oluşturmak amacıyla mesai yapacak.

Haber 15-10-2023 18:46

Son dakika: Emeklilere 5 bin lira ödemesi, kanun teklifine eklendi ve komisyonda kabul edildi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son Kabine toplantısının ardından emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira ödeneceğini duyurmuştu. Emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin düzenleme, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen konutların turizm amaçlı kiralanmasına yönelik kanun teklifine önergeyle eklendi ve düzenleme komisyonda kabul edildi.

Finans 12-10-2023 22:29

100. yıl ikramiyesi için tarih ve rakam netleşiyor! Emekliler bu haberi bekliyordu... Bir seferlik 5 bin TL!

Milyonlarca emekli bir yandan 1 Ekim'de Meclis'in açılmasıyla maaşlarına ara zam yapılmasını beklerken, diğer yandan da Cumhuriyet'in 100. yılı nedeniyle 29 Ekim'de bir seferlik ikramiye verilip verilmeyeceğini merak ediyor. Kulislerdeki söz konusu ikramiyenin 29 Ekim'den önce duyurulacağı konuşulurken, masaya gelen ilk rakam da ortaya çıktı.

Finans 17-09-2023 10:32

Emeklilere özel, tekrarı olmayacak: İşte masadaki rakam! Bayram yaklaşırken üçüncü ikramiye iddiası gündemde

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı olası ek zamdayken kulisleri hareketlendiren bir ikramiye haberi geldi. Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla emekliye üçüncü ikramiye verilmesi gündemde. Bir defaya özgü olarak verileceği konuşulan ikramiye tutarı da ortaya çıktı!

Finans 15-09-2023 09:15

Emekli maaşları ile ilgili Bakan Şimşek konuştu, kulisler hareketlendi! İkramiye mi kök maaşa zam mı? İşte detaylar…

Emekli maaşları ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimatı hatırlatarak en düşük emekli maaşına düzenleme için çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Şimşek, imkanlar çerçevesinde hareket edeceklerini söyledi, milyonlar yeni yasama yılı için gün saymaya başladı. İşte kulislerde emekli maaşları ile ilgili konuşulan son detaylar...

Finans 13-09-2023 07:57

302 milyonda 1 şans gerçekleşti! ABD'de 'Mega Millions' piyangosu sahibini buldu: Dudak uçuklatan ikramiye...

ABD tarihinin üçüncü büyük piyango ikramiyesi olan 1,58 milyar dolar değerindeki 'Mega Millions'ı Florida'da bir kişi kazandı. Mega Millions'ı kazanma oranı 302,6 milyonda 1.

Haber 09-08-2023 10:57

Türkiye tarihindeki en büyük ikramiye... Talihli ortaya çıktı! Makineye oynattığı 60 liralık kuponla 247,6 milyon lira kazandı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde makineye oynattığı 60 liralık Çılgın Sayısal Loto kuponu ile 247 milyon 659 bin 481 TL’lik dev ikramiye kazanan talihli ortaya çıktı. Türkiye’de şans oyunlarında verilen en büyük para ödülünün sahibi olan Fevzi Badıkan, bankadan çekini aldı. Talihli Badıkan adına konuşan yeğeni Şükrü Badıkan, “Silvan’da fabrika kurmayı düşünüyoruz. Bölgenin ihtiyacı olan birkaç şey var. Onun çalışmasını yürütüyoruz, inşallah Silvan’a iyi bir yatırım yapacağız" dedi. İşte detaylar!

Haber 20-07-2023 10:28

Lotodan 6,5 milyon TL ikramiye kazandı, haberi bakın nasıl öğrendi

Çılgın Sayısal Loto 'Milyonerler Festivali' kapsamında gerçekleştirilen ilk 3 çekilişte 7 talihli toplamda ekstra 15 milyon TL kazandı. Talihliler arasında İzmir'in Karşıyaka ilçesinde Milli Piyango bayi işletmecisi Şuayip Pamuk'tan (53) bilet satın alan bir kişi, 6 milyon 548 bin 561 TL'lik ikramiyenin sahibi oldu. Pamuk, "Talihli 953 bin TL kazandığını sanıyordu. Makinenin sürpriziyle 6,5 milyon TL'lik ikramiye kazandı" dedi. İşte ilginç olayın detayları...

Haber 11-07-2023 17:25

Cüzdanında eski bir piyango bileti bulunca hayatı tamamen değişti! Gerçek değerini öğrenince şaşkına döndü

Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan şehrinde yaşayan 33 yaşındaki Yandiel Cruz-Chavez isimli bir adamın cebinde unuttuğu piyango bileti hayatını tamamen değiştirdi. 1 hafta önce satın aldığı bileti unutan adam kirli çamaşırlarını yıkamak için ceplerini kontrol ettiğinde bileti buldu ve şanslı rakamlara baktığında büyük ikramiyenin sahibi olduğunu öğrendi.

Trend 27-06-2023 13:19

Kamu işçilerinin ikramiye tarihleri belli oldu! Resmi Gazete'de yayımlandı

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, kamuda çalışan işçilere ikramiye ödemesinin tarihleri belli oldu. İkramiyenin ilk yarısı 23 Haziran'da, ikinci yarısı ise 18 Aralık'ta ödenecek.

Finans 16-06-2023 00:26

Biletleri kontrol ederken farkına vardı! 4 bin liraya sevinirken 4 milyon liraya kavuştu

Üsküdar'da duyanları şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Şans oyunu oynayan emekli bir kişi, 4 bin lira kazandığını zannederek bayiden parasını aldı. Bayi sahibi kuponu tekrar kontrol ettiğinde, gözlerine inanamadı. Emekli talihlinin kuponuna 4 milyon lira çıktığını fark eden bayi sahibi, kuponun sahibine ulaşarak 4 bin lira değil 4 milyon lira kazandığını söyledi. Adının açıklanmasını istemeyen emekli, 4 bin liraya sevinirken 4 milyon liranın mutluluğunu yaşadı. İşte olayın detayları...

Haber 14-06-2023 11:51

EYT'lilere 2 bin TL bayram ikramiyesi! Bugün hesaplara yatıyor

Son dakika haberi: Emekli maaşı bağlama işlemleri Nisan ayında tamamlanan EYT'lilerin bayram ikramiyeleri hesaplara yatırılıyor. SGK tarafından yapılan açıklamaya göre; bayram ikramiyeleri bugün ödenecek.

Finans 09-05-2023 08:22

Son dakika! Kılıçdaroğlu'ndan emeklilere ikramiye vaadi! Tek seferde 15 bin lira...

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu akşam saatlerinde saat 21.00'i işaret ederek emeklilere çağrıda bulunmuştu. Paylaşımına "Tüm emekli vatandaşlarımızı saat 21.00'de buraya davet ediyorum, konuşmamız lazım." notunu düşen Kılıçdaroğlu beklenen videoyu yayınladı. Kılıçdaroğlu paylaşımında, "Hep geçmişi yad etmenizi istemiyorum, yaşayın istiyorum." ifadelerini kullandı. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları...

Finans 03-04-2023 21:05

Emeklilere 7 bin 500 TL'lik ek gelir! Herkesin hesabına yatacak

Emeklilerin refahını yükseltmek için çalışmalar devam ederken, şubat ayının gelmesiyle ilk zamlı maaşlar hesaplara yattı. En düşük emekli maaşı 5.500 TL olarak ödendi. Ancak emeklilerin geliri maaşla sınırlı kalmayacak. 7.500 TL ve 2.200 TL'lik ek gelir de hesaplara yatacak. İşte detaylar...

Finans 07-02-2023 08:53

Bir il bu talihliyi konuşuyor! 50 liralık oynadı büyük ikramiyeyi kazandı... Akrabalarından çekindiği için adını açıklamıyor

Tekirdağ büyük ikramiyeyi kazanan talihliyi konuşuyor. Şarköy'de yaşayan ve ev sahibi olmak isteyen bir kişi 50 liralık 'Milyonerler Kulübü' isimli kazı kazan oyunundan 4 milyon lira kazandı. Ev sahibi olmak isteyen talihli vatandaş akrabalarının kendini rahatsız edeceği düşüncesiyle kimliğinin açıklanmasını istemedi.

Haber 03-02-2023 16:32

Tediye ödemeleri ne kadar? Kamu işçisi ne kadar tediye ödemesi alacak? 3 taksit halinde yatacak!

Maaş zamlarının ardından tediye ödemelerinde yeni tutarlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Bununla birlikte tediye ödemelerinin nereden yapılacağı ve miktarı gündemdeki yerini aldı. Tediye ödemeleri 3 taksit halinde hesaplara yatacak. Peki tediye ödemeleri ne kadar? Kamu işçisi ne kadar tediye ödemesi alacak? İşte detaylar...

Finans 02-02-2023 09:40

İkramiye (tediye) ödemeleri başladı! Kamu işçisi ne kadar ödeme alacak? 8 bin lirayı geçti…

Asgari ücret ve memur maaşlarına zamdan sonra işçi ikramiyelerinde yeni tutarlar ve ödeme tarihleri Resmi Gazete'de yayımlandı. Şimdi herkes ilave tediye ödemelerinin yani ikramiyelerin ne kadar yatacağını merak etmeye başladı. Peki, İlave tediye ödemeleri yattı mı? İlave tediye 2023 ödemeleri ne zaman verilecek? İşte 2023 yılının ilk tediye yani ikramiye ödemeleri ile ilgili detaylar…

Finans 02-02-2023 08:12

Emeklilerin yüzü gülecek: En az 9 bin 700 TL! Ek ödemeler peş peşe hesaplara yatacak!

Emekli ve memur maaşlarına bu sene yüzde 30 zam yapıldı. En düşük emekli maaşı ise yüzde 57'lik artışla 3.500 TL'den 5.500 TL'ye çıkarıldı. Maaş zammının yanı sıra 2023 yılında verilecek ek ödemeler ile de emeklilerin yüzü gülecek. Hesaplara en az 9 bin 700 TL yatacak. İşte tüm detaylar...

Finans 24-01-2023 15:04

SON DAKİKA | Resmi Gazete'de yayımlandı! Kamu işçilerine ikramiye ödemelerinin tarihi netleşti

Son dakika haberine göre, kamuda çalışan işçilere yapılacak ikramiye ödemelerinin tarihi netleşti. Cumhurbaşkanı kararına göre ikramiye ödemelerinin ilk yarısının 27 Ocak, ikinci yarısının ise 17 Nisan'da yapılacağı bildirildi. Öte yandan karara göre maden işçilerinin ikramiye ödemeleri ise 22 Aralık'ta tek seferde yapılacak.

Finans 06-01-2023 08:02

Milli Piyango bileti nasıl ve nereden alınır? Büyük ikramiye 200 milyon TL! Milli Piyango sonuç sorgulama ekranı

Yılbaşına sayılı günler kala büyük ikramiye birçok kişinin hayallerini süslemeye başladı. Bu yıl bir talihli 200 milyon TL'nin sahibi olacak! Milli Piyango çeyrek bilet fiyatı 50 TL, yarım bilet fiyatı 100 TL ve tam bilet fiyatı ise 200 TL oldu. Peki Milli Piyango bileti nasıl ve nereden alınır? Milli Piyango sonuç sorgulama ekranı...

Finans 26-12-2022 13:25

Emeklilere yılbaşı ikramiyesi var mı? 2023 emekli yılbaşı ikramiyesi ne kadar olacak?

Emeklilere yılbaşı ikramiyesinin verilip verilmeyeceği, aralık ayının sona ermesine sayılı günler kala araştırılmaya başlandı. Enflasyon rakamlarına göre her yıl zam alan emekliler, banka promosyon ödemeleri ve emekli ikramiyelerinden de faydalanıyor. Peki emeklilere yılbaşı ikramiyesi var mı? 2023 emekli yılbaşı ikramiyesi ne kadar olacak? İşte detaylar...

Finans 20-12-2022 14:22

2023 emekli ikramiyeleri ne kadar olacak? Ramazan ve Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? Enflasyon rakamları bekleniyor

Emekli ikramiyelerinin yeni yılda ne kadar olacağı merak konusu oldu. Sene sonuna sayılı günler kala milyonlarca kişi maaşlara yapılacak zam miktarını araştırıyor. Bilindiği üzere emekli ikramiyeleri her yıl iki defa ödeniyor. Peki 2023 emekli ikramiyeleri ne kadar olacak? Ramazan ve Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte detaylar...

Finans 20-12-2022 13:14

Kamu çalışanları için flaş karar! 82 bin kişi baraja takıldı: İkramiye alamayabilirsiniz...

Memurları kapsayan toplu sözleşme ikramiyesiyle ilgili yeni gelişme yaşandı. AK Parti tarafından Meclis’e sunulan son yasa teklifine göre sadece yüzde 2 barajını geçen memur sendikaları toplu sözleşme ikramiyesinden yararlanabilecek. Yüzde 2' dilimini geçene 750 lira verilecek. Ancak Türkiye'deki bulunan sendikaların çoğu yüzde 2 barajına takılıyor. Yasa hayata geçirildiğinde 81 bin 828 kamu çalışanı mağdur olacak. İşte haberin detayları...

Finans 19-12-2022 14:53

Son dakika: EYT hesabıyla birlikte 2023 memur ve emekli zammı için geri sayım başladı! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Ek gösterge ayarı...

Son dakika: EYT'de yaş sınırı tartışmaları devam ederken milyonlarca memur ve emekli de zamlı maaşlarını merak ediyor. Maaşlar Ocak 2023'te artacak. Kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra da beş aylık zam oranı netleşti. Enflasyon farkının yanında refah payı ve ek gösterge artışı da eklenecek. Rakamlar daha da yukarıya çıkacak.

Finans 09-12-2022 10:38

Tüm emeklilerin hesaplarına yatacak: En az 2.200 TL verilecek! İşte detaylar...

Yeni yılda emeklilerin cepleri rahatlayacak. Promosyon kampanyaları ile bankalardan 3.500 - 7.500 TL bandında ödeme alacak olan emeklilere, ayrıca yeni yılda en az 2.200 TL daha ödeme sağlanacak. Ödemeler bankaya yatacak. İşte konunun detayları...

Finans 27-11-2022 15:55

Almanya'da Türk işçiydi artık milyoner! Haberlerde gördü fotoğrafını arkadaşına attı... Yarım saat sonra zengindi tam 10 milyon euro

Almanya, şans oyunundan 10 milyon euro kazanan Türk'ü konuşuyor. Dortmund'da işçilik yapan genç, artık milyoner. 24 Eylül'de doldurduğu kuponu bir kenara koyan, haberlerde büyük ikramiyenin Dortmund'a çıktığı öğrenince arkadaşına fotoğrafını gönderip kontrol etmesini isteyen genç, yarım saat sonra milyoner olduğunu öğrendi. İlk işi, işi bırakmak olan genç, lüks otomobiller ve şık giysilerle pozlar verince bir anda ülkenin gündemine oturdu.

Haber 06-11-2022 23:51

Tek bir kişiye çıkarsa... Dünya rekoru! ABD'de büyük ikramiye dudak uçuklatan rakama ulaştı

ABD’nin ünlü lotosu Powerball’da büyük ikramiye akıllara durgunluk veren bir rakama ulaştı. 1,9 milyar dolara ulaşan büyük ikramiye, bu rakamla dünya rekoru kırdı. Eğer bu ikramiye tek bir kişiye çıkarsa o kişi, lotodan tek seferde en fazla para kazanan talihli olacak ve bir dünya rekoru daha kırılacak.

Haber 06-11-2022 22:08