Istanbul Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Danıştay'dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ihalesine iptal kararı

Danıştay, İBB’nin temyiz isteği üzerine Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ihalesiyle ilgili kararını verdi. Danıştay 13. Daire, İBB’nin açtığı davada hukuka aykırılık bulunmadığını hükmeden Ankara 16. İdare Mahkemesi’nin kararını bozdu. İhalenin iptaline oybirliği ile karar verildi. Kararda “Davaya konu ihale işleminde hukuka uygunluk bulunmadığı sonucuna varılmıştır’ denildi.

Haber 12-02-2024 16:02

'Tabiri caizse hortumlarlar' İmamoğlu'ndan çok konuşulacak sözler! 'Ekonomiyi yönetemeyenler kentsel dönüşümü de yönetemezler'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan'da; Yeşilpınar Evleri 2. Etap Anahtar Teslim Töreni'nde çarpıcı açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, "Sizin evinizi 1 liraya mal edeceğiz derken milletin cebinden bunun 20-30 katı çıkacak şekilde sistem yönetmeye gayret edenlerin ya da bu sistemi övenlerin yaptığı hatalardan anlıyoruz ki ekonomiyi yönetemeyenler kentsel dönüşümü de yönetemezler" dedi ve "Tabir-i caizse hortumlarlar" ifadelerini kullandı.

Haber 20-01-2024 14:50

Ünlü şarkıcı Melike Şahin konserini iptal etti! Tepkiler gecikmedi: Hani pusulam rüzgar diyordun?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, öğretmenler için konser düzenledi. Konserde sahne alacak sanatçılardan biri de Melike Şahin'di. Ancak Şahin rüzgarı bahane ederek konsere çıkmadı. Saatlerce bekleyen öğretmenler ise bu duruma tepki gösterdi. Olayın ardından İBB'den Şahin'in açıklamalarının aksi yönde bir duyuru yayınlandı.

Magazin 03-12-2023 11:15

SON DAKİKA | İBB yöneticisinin 'örgüte yardım' davasında karar

Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin (DİAYDER) terör örgütü PKK ile iltisakını araştırmadan derneğe yemek kartları verdiği iddiasıyla yargılanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan kasıt yokluğu gerekçesiyle beraat kararı verildi.

Haber 22-09-2023 10:59

İstanbul'da çöp transfer işçileri greve hazırlanıyor

HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) ilçelerden toplanan çöpleri geri dönüşüm tesislerine aktarmakla görevli İSTAÇ AŞ'de taleplerinin karşılanmaması halinde greve çıkacaklarını bildirdi.

Yurthaber 15-08-2023 09:04

Gözler yarınki toplantıya çevrildi! İsmail Saymaz böyle duyurdu: 'İmamoğlu kararını verdi'

Seçimler sonrasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'değişim' mesajıyla gündem olmuştu. CHP'de 'değişim' tartışmasının filini ateşleyen Ekrem İmamoğlu, yarın bir basın toplantısı düzenleyecek. Gazeteci İsmail Saymaz, İmamoğlu'nun yarın düzenleyeceği basın toplantısıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun yarın yol haritasını açıklayacağını ifade eden Saymaz, "İmamoğlu kararını verdi" dedi.

Haber 14-08-2023 17:53

'CHP'nin başına bu ismin geleceğini öğrendim' Fatih Portakal'dan çok konuşulacak iddia! 'Kılıçdaroğlu'nun da buna hayır diyemeyeceği söyleniyor'

CHP'deki 'değişim' tartışmaları sürüyor. Kılıçdaroğlu'nun ne yapacağı, İmamoğlu'nun hamlelerinin neler olacağı merak edilirken gazeteci Fatih Portakal'dan çok konuşulacak bir iddia geldi. Portakal, Murat Karayalçın'ın bir ağabey pozisyonunda CHP'nin başına gelmesinin, İmamoğlu'nun İstanbul'da aday olup kazanması halinde İBB Başkanlığından istifa etmesinin, Karayalçın'ın da çekilmesi sonrası CHP Genel Başkanlığı için İmamoğlu, Özgür Özel ya da başka bir ismin yarışmasının planlandığını söyledi.

Haber 03-08-2023 16:24

İBB'ye ait Otel Büyükada Resorts-SPA BELTUR törenle açıldı! İmamoğlu: İstanbulluları ve turistleri davet ediyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından işletilecek Otel Büyükada Resort-SPA BELTUR törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan "Özel sektörden bir kısım işletmeler, buraya talip olanlar oldu ama kararlılıkla ihaleyi biz İBB adına kurumlarımızla kazandık ve burayı devraldık. İstanbulluları davet ediyoruz, turistleri davet ediyoruz. " dedi. İmamoğlu, engelli bireyler ve şehit aileleri gibi öncelikli kesimleri de bu tesiste misafir etmek istediklerini de belirtti.

Haber 09-07-2023 23:04

Feshane'deki sergi tartışmalara yol açtı! Protesto ettiler: 'İvedilikle kaldırılması lazım'

İBB tarafından Feshane'de açılan 'Ortadan Başlamak' adlı sergi, LGBT propagandası, polis düşmanlığı, cinsel içerikli tabloların bulunduğu iddiası sosyal medyada tepkilere neden oldu. Bir grup bugün sergiyi protesto etmek için Feshane önünde toplandı. Aralarında avukat, akademisyen, gazeteci ve sanatçının olduğu grubun protestosu nedeniyle ziyarete kapatılan sergi, grubun dağılması sonrasında yeniden ziyarete açıldı.

Haber 27-06-2023 14:32

Marmara Denizi Günü'nde dalgıçlar dip temizliği yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Marmara Denizi Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte dalgıçlar, Ortaköy'de denizden atık çıkardı.

Yurthaber 08-06-2023 13:33

İBB Eski Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli beraat etti

İBB Eski Genel Sekter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli ve İBB Hayat Boyu Öğrenme Müdürü Erkan Duyar, işten çıkarılan İSMEK çalışanlarının açtığı davadan beraat etti.

Haber 24-05-2023 14:42

İmamoğlu sosyal medyadan duyurdu! Yeni evleneceklere 7 bin TL'lik destek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada yeni bir destek projesini hayata geçirdiklerini duyurdu. "Size güzel bir haber vermek istiyorum" diyen İmamoğlu, Evlilik Desteği Projesi kapsamında 2023 yılında evlenecek çiftlere tek seferlik 7 bin TL'lik ödeme yapılacağını ifade etti. Açıklamasının devamında İmamoğlu, "Yeni bir yuva kuracak çiftlerimizin mutluluğuna katkıda bulunmak inanın bizleri de çok mutlu ediyor" dedi.

Finans 14-04-2023 09:19

İstanbul’un göbeğinden Polieuktos kazıları! Yeni heykelleri “Günün en heyecan verici haberi” diyerek duyurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasının hemen karşısında bulunan Doğu Roma İmparatorluğu döneminden kalma tarihi Aziz Polieuktos Kilisesi'nin etrafındaki kazı çalışmaları devam ediyor. Kazı çalışmaları sırasında çıkartılan yeni heykeller İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat tarafından duyuruldu.

Trend 01-04-2023 11:47

Sancaktepe’deki Hiranur Vakfı binasında yıkım! Vakfın kaçak yapıları yıkıldı

İBB, Hiranur Vakfı’na ait kaçak yapıların yıkımının gerçekleştirildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada vakfın mahkemeye yaptığı yürütmeyi durdurma başvurusunun reddedilmesinin ardından ekiplerin harekete geçtiği bildirilirken, Zabıta ve İmar Müdürlüğü ekiplerinin bu sabah vakıf binasına gittiği ve vakfa verilen süre içinde kaçak yapıların kendileri tarafından tam olarak yıkılmadığının tespit edildiği belirtildi. İBB’ye ait iş makinalarının yasal olarak yıkımı gerçekleştirmeye başladığı aktarıldı.

Haber 30-03-2023 15:15

Kepçe ile parçalatılan metrobüs tartışmalara neden oldu! İBB’den açıklama geldi…

İstanbul’da alındığı günden bu yana tartışma konusu olan Phileas marka bir metrobüsün kepçe yardımıyla parçalandığı anların görüntüsü tepkiye neden oldu. Tepkilerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nden açıklama geldi. İBB yaptığı açıklamada, “sosyal medyada parçalara ayrılma görüntüleri yer alan metrobüslerin, hurdaya ayrılan ve geri dönüşüm için devredilen araçlar olduğunu” duyurdu.

Haber 30-03-2023 07:37

'Yıkımın birinci nedeni' diyerek açıkladı... İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'ne sunuldu: Zorunlu olacak!

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası kentlerde yapı stokları merak konusu oldu. Konuya ilişkin konuşan İnşaat Mühendisi İhsan Karagöz, asma katlı yapılar ve bodrumu olmayan binaların yıkımın birinci nedeni olduğunu söyledi. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'ne sunulan düzenlemeye göre, kentte yeni inşa edilecek binalarda bundan sonra asma kat olmayacak. 2'den fazla katı bulunan binalarda bodrum zorunluluğu getirilecek. İşte haberin detayları...

Haber 13-03-2023 18:17

İmamoğlu 'İSKİ'deki toplantıdan geliyorum' diyerek açıkladı! Kuraklık, susuzluk, barajlar... 'Belli tedbirlerimiz var'

Yurt genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve yağışların az olması kuraklık tehdidini de beraberinde getiriyor. Barajlarda su oranının azaldığına dair haberler gelirken susuzluğa ilişkin yapılan açıklamalar da dikkatle takip ediliyor. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili konuştu ve İSKİ bununla alakalı toplantı yaptıklarını belirterek belli tedbirleri olduğunu aktardı. İşte detaylar...

Haber 09-03-2023 14:20

Görüntüler sosyal medyada gündem oldu! Kadıköy-Beşiktaş vapurunda 'köpek' krizi

Kadıköy-Beşiktaş vapurunun 9:15 seferinde çekildiği öne sürülen bir görüntü, sosyal medyada gündem oldu. Görüntülerle birlikte sosyal medyada paylaşılan iddiaya göre, kaptan, sokak köpeği olduğu için vapur seferini gerçekleştirmeyeceğini duyurdu. Bunun üzerine yolculardan tepkiler geldi. Görüntülerde ise yolculara gemiden inmeleri yönünde yapılan anons ve bir yolcunun tepkisi yer aldı. Öte yandan Şehir Hatları'ndan konuya ilişkin bir açıklama yapıldı.

Haber 08-03-2023 13:31

Ekrem İmamoğlu İstanbul'un yol haritasını bugün açıklamıştı! 'Büyük bir hayal kırıklığına uğradık'

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Deprem Seferberlik Planı ile İstanbul'un yol haritasını bugün açıkladı. Toplantı sonrasında İBB Meclisi Deprem ve Doğal Afetler Komisyonu Başkanı Kadem Ekşi açıklanan planı eleştirerek "Büyük bir hayal kırıklığına uğradık" dedi.

Haber 01-03-2023 19:40

'Bu bir seferberlik çağrısıdır' Ekrem İmamoğlu duyurdu! 'Bugün itibarıyla sahaya çıkıyorum' İstanbul Deprem Seferberlik Planı...

İstanbul Deprem Seferberlik Planı ile ilgili İstanbul'un yol haritası açıklandı. "İstanbul için yüksek düzeyli bir seferberlik başlatıyoruz" diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "İBB olarak güçlü bir inisiyatif alıyoruz, düzen değiştiriyoruz. İş birliğine ihtiyacımız var. Bilime ihtiyacımız var. Bilim yegane ışığımızdır. Bilimi görmezden gelerek yola devam etmemiz mümkün değil" şeklinde konuştu. Devamında 'Bu bir seferberlik çağrısıdır' ifadesini kullandı ve 'Bugün itibarıyla sahaya çıkıyorum' dedi.

Haber 01-03-2023 13:18

Ekrem İmamoğlu duyurdu! 2000 yılı sonrası yapılar için de başvuru yapılabilecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2000 yılı sonrası yapılar için alınan yeni kararı duyurdu. İmamoğlu, İBB ekiplerinin yaptığı hızlı tarama yöntemi ile bina incelemesine kiracılar ve 2000 yılı sonrası yapılar için de başvuru yapılabileceğini açıkladı.

Haber 22-02-2023 11:44

'Belediye bütçesinin tamamını da...' Olası İstanbul depremi için çarpıcı sözler! Herkes bunu düşünüyordu 'Yenileme şansı yok'

Büyük yıkım ve can kayıplarına yol açan deprem felaketinin ardından Türkiye bölgeden gelen haberlere kilitlendi. Bir yandan da uzun zamandır uyarı yapılan beklenen büyük İstanbul depremine dair araştırmalar hız kazandı. Yapıların durumu, alınan tedbirler ve depremin yaratacağı etki merak edilirken İBB Genel Sekreter Yardımcısı ve Şehir Plancısı Dr. Buğra Gökçe çarpıcı açıklamalar yaptı. Gökçe, belediye bütçesinin tamamını ayırsalar da İstanbul'daki yapı stoğunu yenileme şansı olmadığını söyledi.

Haber 17-02-2023 11:22

Hatay'dan 65 depremzede gemiyle İstanbul'a getirildi

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'daki evleri hasar gören 65 depremzede gemiyle İstanbul'a getirildi.

Yurthaber 16-02-2023 08:17

İmamoğlu'ndan dikkat çeken sözler! 'Bilecik'e başka bir şey için geldim'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Anadolu'daki şehir ziyaretlerine devam ediyor. Bugün Bilecik'te olan İmamoğlu, vatandaşlara seslendi. İmamoğlu yaptığı açıklamada "Bilecik'e başka bir şey için geldim. Haysiyet mücadelesi için, adaletsizliğe karşı buradayım. Milletin iradesine karşı duranlara karşı durmak için buradayım" dedi.

Haber 28-01-2023 14:37

İstanbul'un 8+1 kişilik yeni taksileri! Tarih belli oldu: Ücret ise...

İstanbul'da yaşanan taksi krizi nedeniyle megakentte taksi bulmakta zorluk yaşandığı söylenirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'den bir adım geldi. İBB, trafiğe çözüm bulmak amacıyla minibüs ve dolmuşlardan dönüşen ilk taksinin prototipini tanıttı. Araç içerisindeki panik butonu detayı dikkat çekerken, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe araçların 8 artı 1 olacağını ve engelli kullanımı için uygun olacağını açıklayarak tarih verdi.

Finans 13-01-2023 17:29

SON DAKİKA | Bakanlık'tan İBB hamlesi: Rapor Başsavcılığa teslim edildi! İmamoğlu'ndan sıcağı sıcağına ilk tepki 'Ok yaydan çıktı'

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan flaş bir İBB hamlesi geldi. Bakanlık tarafından hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle (İBB) ilgili tevdi raporu savcılığa teslim edildi. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan da yaşanan bu gelişmeyle ilgili sıcağı sıcağına dikkat çeken açıklamalar geldi. İmamoğlu, "Bu tür işlere başvurması nafile, ok yaydan çıkmıştır. Bu memlekette değişim olacaktır." dedi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 22-12-2022 09:42

Göksel Gümüşdağ kimdir? Göksel Gümüşdağ kaç yaşında ve nereli? İşte biyografisi

Göksel Gümüşdağ hakkında araştırmalar hız kazandı. Gazeteci İsmail Küçükkaya, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezası sonrası Göksel Gümüşdağ ya da Tevfik Göksu'nun İBB Başkanlığı için adının geçtiğini iddia etti. Peki Göksel Gümüşdağ kimdir? Göksel Gümüşdağ kaç yaşında ve nereli? İşte biyografisi...

Haber 15-12-2022 11:01

İBB burs başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2022 İBB bursu ne zaman yatar?

İBB burs başvuru sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Başvuru işlemleri tamamlanan İBB bursunun ne zaman hesaplara yatacağı öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Peki, İBB burs başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2022 İBB bursu ne zaman yatar?

Finans 30-11-2022 23:55

29 Ekim İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda İstanbul İETT otobüs, metro, marmaray, metrobüs ve vapur ücretsiz mi?

29 Ekim'de İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı toplu taşıma hizmeti veren İETT'nin ücretsiz olup olmadığı merak konusu oldu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katılmak ve güzel havayı değerlendirmek isteyen vatandaşlar İETT'ye bağlı metro, metrobüs, otobüs, tramvay ve vapur gibi ulaşım araçlarının ücretsiz olması konusunda yapılacak açıklamayı bekliyorlar. Peki, 29 Ekim İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda İstanbul İETT otobüs, metro, vapur ücretsiz mi?

Haber 28-10-2022 22:45

Atatürk Köprüsü trafiğe kapanıyor mu, ne zaman kapanıyor? İstanbul'da trafiğe çıkacaklar dikkat!

Atatürk Köprüsü trafiğe kapanıyor mu? sorusu 24 Ekim akşamı itibariyle sürücü vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cep Trafik uygulamasından Atatürk Köprüsü'nün trafiğe kapanacağına dair duyuruyu yayımlandı. Peki, Atatürk Köprüsü trafiğe kapanıyor mu, ne zaman kapanıyor?

Haber 24-10-2022 21:31

İBB Başkanı İmamoğlu, metro inşaatında kullanılacak ek krediye onay verilmesine ilişkin soruları yanıtladı:

"Teşekkür ediyoruz. Neticede İstanbul'a hizmet için çalışıyoruz, çabalıyoruz"

Yurthaber 06-10-2022 13:59

Ekrem İmamoğlu'ndan halk ekmek talimatı! 'Yıl sonuna kadar...'

Son olarak elektrik ve doğal gaz da yaşanan zam sonrası birçok ürüne zam gelirken İstanbul Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yıl sonuna kadar ekmeğe zam yapılmaması konusunda talimat verdiğini açıkladı.

Finans 15-09-2022 08:29

İBB'nin Sen Oku Diye Projesi'ne başvurular başladı

İBB'nin "Sen Oku Diye" Projesi'ne başvurular başladı

Yurthaber 13-09-2022 15:08

İBB Meclisi’nde gergin dakikalar! “O bizim için bir haindir” dedikten sonra ortalık karıştı

Saraçhane'deki İBB başkanlık binasında Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında yapılan İBB Meclisi eylül ayı ilk birleşimi gergin anlara sahne oldu. Meclise "Vahdettin" tartışması damga vurdu. CHP'li Tarık Balyalı'nın Sultan Vahdettin ile ilgili "Kendisini İngiliz'e teslim etmiş, bu ülkeden kaçmış, Milli Mücadele'nin karşısında durmuş. Vahdettin bizim için bir haindir" sözlerinin ardından AK Parti grubundan sesler yükseldi. Bu sözlerin ardından iki grup arasında tartışma yaşandı.

Haber 12-09-2022 22:44

İstanbul'da zabıta ekiplerince 9 ayda 14 bin 215 şişe sahte parfüm ele geçirildi

İstanbul'da zabıta ekiplerince 9 ayda 14 bin 215 şişe sahte parfüm ele geçirildi

Yurthaber 12-09-2022 14:59

İstanbullular dikkat! Yaz tarifesi sona eriyor: İBB, toplu ulaşımda kış tarifesine geçiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı hizmet veren toplu ulaşım araçlarından otobüs, metro ve vapurlarda yaz tarifesi sona eriyor. İBB'den yapılan açıklamaya göre, İETT otobüsleri, 10 Eylül itibarıyla kış tarifesine geçti. Kentte günde 5 bin 237 araçla 52 bin 985 sefer düzenlenmesi planlanıyor. Öte yandan, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde yaşanabilecek yoğunluk için İETT, toplam 1916 ek sefer düzenleyecek.

Haber 11-09-2022 16:26

THY'den, İmamoğlu'nun Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalıları iddialarına ilişkin açıklama:

"Yalılar mevzuat gereği İl Genel Meclisi kararı ile şirketimize verilmiş ve yine İl Genel Meclisi kararı ile otopark yatırımı karşılığında kira süresi uzatılmışken şimdi İstanbul Belediye Meclisinin herhangi bir fesih kararı olmadan, İBB Başkanı talimatıyla şirketimiz yalılardan hukuksuz ve usulsüz bir şekilde tahliye edilmek istenmektedir"

Yurthaber 04-09-2022 11:23

İBB, Etiler'deki eski polis okulu arazisindeki yapı ruhsatını iptal etti

İBB, Etiler'deki eski polis okulu arazisindeki yapı ruhsatını iptal etti

Yurthaber 24-08-2022 17:35

Şile'de İBB'nin içme suyu arıtma tesisi törenle açıldı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: - "Şile'nin yaz aylarında artan su ihtiyacını karşılayacak olan arıtma tesisi, İstanbul'un ilk 'Ultrafiltrasyon Membran İçme Suyu Arıtma Tesisi'dir. Son derece etkili, hijyenik, modern arıtma teknolojisiyle değerli bir örnektir"

Yurthaber 23-08-2022 14:48

'İBB'nin yetkileri sınırlandırıldı' iddiasına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından açıklama

'Marmara Denizi Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edildikten sonra bu alan içerisinde Bakanlık yazısıyla İBB'nin yetkileri ile sınırlandırıldı' iddiasına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından açıklama geldi. Bakanlık yaptığı açıklamada söz konusu iddiaların "yalan, asılsız ve mesnetsiz" olduğunu belirtti.

Haber 20-08-2022 21:31

Eyüpsultan'daki Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi törenle açıldı

Eyüpsultan'daki Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi törenle açıldı

Yurthaber 20-08-2022 19:47

Son Dakika: İBB Başkanı İmamoğlu duyurdu! Çalışan maaşlarına yılda 2 kez ücret artışı kararı

Son dakika haberi: İstanbul'daki AK Partili belediyelerin işçilere yönelik aldığı zam kararının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla İBB, İSKİ, İETT ve iştiraklerinde yılda 2 kez ücret artışı yapma kararı aldıklarını duyurdu. Buna göre çalışanların bir bölümü 2. ücret artışlarını temmuz itibarıyla, bir bölümü de eylülde alacak. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 10-08-2022 17:56

Son dakika: İstanbullular hava durumuna dikkat! Uyarı geldi... Bu gece başlıyor

Son dakika haberi... Son günlerde yaşanan sıcak havaların ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) İstanbul için uyarı geldi. AKOM verilerine göre bu gece başlayacağı ve 3 gün süreceği öngörülen sağanak yağmur geçişleri ile ilgili dikkatli olunması istendi. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu raporunu da paylaştı. İşte detaylar...

Haber 09-08-2022 16:18

İBB, Sancaktepe'de Yaşar Kemal Kütüphanesi açtı

İBB, Sancaktepe'de Yaşar Kemal Kütüphanesi açtı

Yurthaber 30-07-2022 16:42

İBB'nin aldığı 100 yeni metrobüs törenle filoya katıldı

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: - "Sefer süresi dolmuş, tabiri caizse artık hizmetini kaliteli veremeyen, istediği kapasitede çalışamayan ve sık sık arıza yapan bir envanter söz konusu. Metrobüs hattındaki otobüsleri yenilemek için özellikle büyük çaba gösterdik"

Yurthaber 30-07-2022 13:26

İSKİ'nin Beylikdüzü'ndeki altyapı yenileme projeleri tamamlandı

İSKİ'nin Beylikdüzü'ndeki altyapı yenileme projeleri tamamlandı

Yurthaber 29-07-2022 14:48