Kusma Haberleri

Bebekler neden kusar? Bebeklerde kusmayı ne keser?

Bebek sağlığı ebeveynlerin en önemli önceliklerinden biridir ve bebeklerin gelişimi, beslenmesi ve genel refahı konusundaki her türlü sorun, endişe yaratır. Bebeklerde kusma da bu endişe yaratan durumlar arasında yer alabilir. Bebeklerde kusma, birkaç farklı nedenle ortaya çıkabilir ve genellikle normal bir reaksiyon olabilir. Peki, kusan bebeğe ne iyi gelir?

Haber 30-11-23 23:58

Artan enfeksiyonlara karşı tuvalette alınacak önemli önlem! Deprem bölgeleri enfeksiyon riski altında

Kahramanmaraş merkezli depremde 10 il büyük hasar aldı. Bu hasar alan şehirlerde depremzedelerin enfeksiyon ve bulaşıcı hastalıklara yakalanma riski oluştu. Deprem bölgesindeki yetersiz kaynakların enfeksiyona yol açtığı belirtilerek sahra tuvaleti gibi alınabilecek önlemler paylaşıldı.

Haber 16-02-23 10:08

Gözlerinin önünde sürekli kusuyor ama… Sosyal medya o anneyle çalkalanıyor! ‘Bu çocuğu kurtarın’ Çocuğunu 36 saat aç bırakıyor

Sosyal medyada çocuğunu 36 saat aç bırakan anne gündem oldu. Sözde alternatif tıp uyguladığını belirterek çocuğu üzerinde 36 saatlik açlık rutinleri uygulayan anne tepki çekti. Her şeyi sosyal medyadan paylaşan anne için uzmanlar 'istismar' yorumunda bulunurken çocukta kalıcı hasara yol açabilecek düzeyde olduğu ifade edildi. Öte yandan paylaşımlarda annenin, aç bıraktığı çocuğunun sürekli kusmalarını doğal karşıladığı görüldü. 'Bu çocuğu kurtarın' şikayetlerinin ardından Bakanlık devreye girdi.

Haber 04-01-23 10:15

Her bulduğunuz mantarı yemeyin! Önce kontrol edin: Öldürüyor

Yağışların artmasıyla birlikte doğada mantarlar çoğalıyor ve toplanan mantarların tüketiminde bu dönemde artış yaşanıyor. Güzel görünümü ve rengine aldanılarak tüketilen mantarlar zehirlenmeye yol açabiliyor, özellikle karaciğer ile böbrek yetmezliğine ve bununla birlikte hayati risklere neden olabiliyor. Mantar tüketiminden sonra bulantı, kusma, ishal, ateş ve giderek artan bilinç kaybı gibi belirtiler yaşandığında zaman kaybedilmeden müdahale edilmesi gerekiyor.

Haber 25-11-22 10:57

Diğer Haber Etiketleri

belirti Şikâyet Doktor Ürolog İletişim deprem domates spor Gluten güneş çarpması iştahsızlık çocuk sağlığı konserve ekmek su hastalık uyku Beyin Karaciğer‎ Mide‎ Pankreas‎ Aşı Galler İngiltere Aydın Bilecik Bolu Burdur Konya Niğde Samsun Ardahan Bucak Ereğli Karacasu Karasu mantar sindirim sistemi Bolu Valiliği kedi hamilelik sigara kanalizasyon Derya Yanık hastane ameliyat Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sinek çocuk Afrika öğrenci tuvalet geğirme Acı biber tedavi koronavirüs (Covid-19) metrobüs apandisit baş ağrısı boğaz ağrısı böbrek taşı böbrek yetmezliği böcek sokması bulantı crohn hastalığı çölyak hastalığı enfeksiyon felç fıtık gluten alerjisi ishal kabızlık kalp krizi kanser karaciğer yağlanması karın ağrısı kolera koma mantar zehirlenmesi menenjit mide bulantısı mide ekşimesi migren ödem reflü safra kesesi salmonella siroz stres tümör veba yorgunluk yüksek ateş zehirlenme Tayland acı açlık crohn hastalığı nedir çocuk felci çok su içmek enfeksiyon hastalıkları hijyen anne ateş araştırma egzersiz kanlı ishal karaciğer nakli karaciğer yağlanması belirtileri yemek yemek nedir mide hastalıkları mantar zehirlenmesi belirtileri risk siroz belirtileri siroz neden olur şişkinlik sahra su içmenin faydaları kusmak kışlık pankreas kanseri pankreas kanseri belirtileri pankreas kanseri nedir ölüm hüs zehirli mantar zehirli mantarlar vatandaş pankreasın görevi sosyal medya

Kusma

Kusma Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kusma Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yenildiği an karaciğeri mahvediyor: Önemsiz görmeyin! Ölümcül sonuçları var

Yediğimiz yiyecekler sağlığımız için çok riskli durumlara neden olabiliyor. Yüksek D vitamini içerdiği ve oldukça faydalı olduğu bilinen mantarın karaciğerinizi mahvedebileceğini duymuş muydunuz? Uzmanlar bu yıl ağır ilerleyen mantar zehirlenmelerinin ölümcül etkileri olabileceğini belirtiyor.

Haber 09-11-22 11:13

Ardahan'da 8 üniversite öğrencisi mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvurdu

Ardahan'da 8 üniversite öğrencisinin gıda zehirlemesi şüphesiyle hastaneye başvurduğu bildirildi.

Yurthaber 07-11-22 07:25

Yaşadığınız problemlerin kaynağı yemekler değil! Tedavi edilmezse durum ciddi

Kansere neden olan birçok etken bulunmaktadır. Çağımızın tehlikeli hastalıkları arasında yer alan kanserden korunmak için hastalık belirtilerine dikkat ederek bu hastalıkları erken teşhis etmek hayati önem taşır. Günlük hayatta yaşanılan geğirme, mide ekşimesi gibi durumlar ciddi hastalığın yaygın belirtileri olarak bilinir.

Haber 26-10-22 07:52

Kusmaya ne iyi gelir, evde doğal ve bitkisel tedavi ile nasıl geçer? Kusmaya iyi gelen şeyler, yiyecek ve içecekler

Her yaştan insanın hayatı boyunca karşılaşabileceği bir rahatsızlık olan kusma, genellikle mide bulantısının ardından ortaya çıkar. Midenin boşalması olarak bilinen kusma, vücudun savunma mekanizmalarından biridir. Evde bitkisel yöntemler ile kusmayı kesmek mümkün olabilir. Kusmaya ne iyi gelir?

Haber 10-10-22 13:58

Kendi ellerinizle zehir hazırlıyorsunuz! Evde yapılan konserveleri yemenin sonucu ölümcül olabilir

Taze domatesler kışa girmeye hazırlanırken yavaş yavaş pazarlardan, manavlardan çekilmeye başlıyor. Birçok kişi bu domatesleri kışın da kullanabilmek içi konserve yapıyor. Ancak kışlık konservelerin yapımında yapılan ufak yanlış sağlığınız için ölümcül etkiler oluşturabiliyor.

Haber 06-10-22 14:21

Sağlığımız için en gerekli olan ihtiyaç! Ancak bu durumlarda içilen su hastalıklar için risk oluşturuyor

Su içmek daha sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmak için yapılması gereken temel görevlerin başında geliyor. Bazı kişiler su içmeyi oldukça severken bazıları günlerce su içmeyebiliyor. Su içmemek vücuda yapılan en zararlı alışkanlıklar arasında bulunuyor. Ancak suyu da doğru zamanlarda içmek gerekiyor. Yanlış zamanda içilen su sağlığınızı tehlikeye atıyor.

Haber 06-10-22 07:40

Bolu'da kanlı ishal, kusma ve karın ağrısı şikayetleriyle 2 kişi tedaviye alındı

Bolu'da kanlı ishal, kusma ve karın ağrısı şikayetleriyle 2 kişi tedaviye alındı

Yurthaber 28-09-22 13:01

Belirtilere dikkat edin! En tehlikeli kanser türlerinden: Sinsice ilerleyerek hayatınızı riske atıyor

Çağımızın en tehlikeli hastalıklarından olan kanseri erken teşhis etmek hayati önem taşımaktadır. Erken teşhis ve doğru tedavi ile kanseri iyileştirmek mümkündür. Tehlikeli kanser türleri arasında yer alan pankreas kanserinin belirtileri en sık rastlanan rahatsızlıklardan olduğu için teşhis etmesi zordur. Ancak bu belirtiler hakkında bilinçli olunması pankreas kanserinin erken teşhis edilmesini sağlamaktadır.

Haber 26-08-22 09:17

Başka durumlarla karıştırmayın: Crohn hastalığı çok tehlikeli! Crohn hastalığı belirtileri nelerdir?

Karın ağrısı ve ishal birçok hastalığın yaygın belirtileri arasında bulunuyor. Genellikle üşütmeden dolayı olduğu düşünülen bu rahatsızlıklar ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor. Crohn hastalığının yaygın belirtileri arasında da karın ağrısı ve ishal şikayetleri bulunuyor. Bu durumları sık sık yaşıyorsanız mutlaka doktora görünmeniz gerekiyor.

Haber 24-08-22 09:23

Çok hızlı bulaşıyor! Çocuk felci nedir? Belirtileri nelerdir?

Çocuk felci yıllardır devam eden bir hastalıktır. 1957’den beri yapılan aşılarla %99 oranında azalma görülse de hâlâ Afrika ve Asya’daki bazı ülkelerde görülmektedir. Londra’da yapılan araştırma sonucunda kanalizasyonda felce neden olan virüs tespit edildi. Uzmanlar çok hızlı yayılan çocuk felci hakkında uyarılarda bulundu. Çocuk felci nedir? Nasıl bulaşır? Belirtileri nelerdir?

Haber 21-08-22 15:55

Bolu'da içme suyundan etkilenen 52 kişinin tedavisi sürüyor

Bolu Valisi Erkan Kılıç: - "Sağlık kurumlarına başvuran hasta sayımız 112, bunların 52'si tedavi altında. 60 hastamız da taburcu edildi. Şu an itibarıyla hayati tehlikesi olan hastamız yok"

Yurthaber 22-07-22 13:16

Bolu'nun Yuva köyünde su kaynaklarında temizlik çalışmaları sürüyor

Bolu'nun Yuva köyünde su kaynaklarında temizlik çalışmaları sürüyor

Yurthaber 21-07-22 14:54

Bu kuralların her biri çok önemli: Yaz aylarında çocukları bekleyen 5 tehlike!

Deniz ve havuzda yüzüyor, park veya sahillerde gönüllerince koşuşturuyorlar… Çocuklar tüm yıl özlemle bekledikleri yaz aylarının keyfini bolca çıkarmaya devam ediyor. Ancak sıcak yaz günlerinde ebeveynler olarak bazı kurallara uymamız çok önemli, aksi halde güneş çarpmasından besin zehirlenmelerine ve böcek ısırıklarına kadar pek çok sorun çocukların sağlığını tehdit edebiliyor. Hava sıcaklıklarının tehlikeli şekilde arttığı günlerde çocukları güneşe çıkarmaktan kaçınmalıyız.

Haber 20-07-22 06:53

Bolu'da 21 çocuk zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Vali Erkan Kılıç: - "Su kaynaklı veya gıdadan olabilir, araştırma devam ediyor"

Yurthaber 19-07-22 13:43

Kâbus! Yıllar boyunca yediği her şeyi kustu, 32 kilo verdi

2017'de kanser tanısı konan Mihriban Gençay'ın yaşamı bu noktadan sonra kâbusa döndü. Ameliyatla midesi alınan kadın yediği her şeyi kusmaya başladı. 5 yıl boyunca sadece kıvırcık salatası, pirinç pilavı ve ekmekle beslendiğini dile getiren Gençay, su bile içemediğini söyledi. Doktorlar her ne kadar bu durumunun düzeleceğini söylese de Gençay'ın durumu günden güne kötüleşti. 32 kilo veren Gençay için dönüm noktası ise Antalya'da geçirdiği ameliyat oldu.

Haber 02-07-22 10:13

Böbrek yetmezliğine zemin oluşturuyor! Belirtilerine dikkat edin

Böbrek sağlığı oldukça önem taşıyor. Uzmanlar böbrek sağlığını korumak adına bol su içmeye ve sağlıklı beslenmeye önem verilmesi gerektiğini vurguluyorlar. Ancak elde olmayan etkenlere bağlı olarak da böbrek hastalıkları meydana gelebiliyor. Bu sebeple böbrek hastalıklarını erken teşhis etmek için düzenli olarak kontrol yaptırmak gerekiyor.

Haber 20-06-22 14:41

Ölümcül sonuçları var! En yaygın belirtileri...

Kanser çağımızda en sık karşılaşılan hastalıklardan. Sağlıksız yaşamın artması kanser vakalarının da artmasına sebep oluyor. Kanserin birçok türü bulunuyor. Bu kanser türleri arasında bulunan beyin kanseri oldukça ciddi sonuçlara yol açıyor. Beyin kanserini erken teşhis etmek diğer tüm kanser türlerinde olduğu gibi hayati önem taşıyor.

Haber 09-06-22 10:02

İshal ve kusma şikayetleri arttı! Sıcak havalarda dikkat etmeniz gerekenler

Havaların ısınmasıyla birlikte çocukların ishal ve kusma şikayetleriyle hastaneye başvuru oranında artış yaşandı. Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Adana’da hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyretmeye başladı. Son 1 haftada termometreler öğle saatlerinde 40 derecenin altına düşmezken bozulmuş gıda tüketimi başta olmak üzere birçok nedenden ötürü çocukların ishal ve kusma şikayetleriyle hastaneye başvuru oranında artış yaşandı.

Haber 03-06-22 12:36

Viral enfeksiyona ne iyi gelir, nasıl geçer? Viral enfeksiyon tedavisi için evde neler yapılabilir, belirtiler nelerdir?

Çocuklarda viral enfeksiyon belirtileri olan kusma, ateş ve ishal bahar aylarının gelmesiyle sıkça görülmeye başlar. Okulda kalabalık ortamda bulunan çocuklarda hastalanma riski daha çok artar. Viral enfeksiyon nedir, belirtileri nelerdir? Çocukları yatağa düşüren viral enfeksiyona ne iyi gelir? Doktor kontrolü dışında çocuklara kazandırılacak el yıkama alışkanlığı viral enfeksiyon tedavisini nasıl etkiler? Evde viral enfeksiyon tedavisi için ne yapılabilir?

Haber 24-05-22 17:37

576 kişi hastanelik olmuştu! İlçeyi ayağa kaldıran olayda o iddialara yanıt geldi

Konya’nın Ereğli ilçesinde 576 kişi bulantı, kusma ve ishal şikayetleriyle hastaneye başvurmuştu. İlçeyi ayağa kaldıran olayla ilgili "içme suyu zehirlenmesi" iddiaları gündeme gelmişti. Olayda yeni bir gelişme yaşandı. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu zehirlenmesi iddialarına yanıt olarak bir açıklama yaptı.

Haber 17-05-22 18:29

Geçmeyen ağrılarınızın nedeni bu hastalık olabilir! Apandisit sanılıyor…

Zaman zaman vücudun belirli yerlerinde tanımlanamayan şiddetli ağrılar meydana gelebiliyor. Bu ağrılar başka hastalıkların belirtileriyle karıştırılınca tedavisi zorlaşabiliyor. Hatta yanlış ameliyatlara neden olabiliyor. Sizin de geçmeyen ve tedavisi bulunamayan ağrınız varsa Türkiye’de henüz tanısı konulmamış olan herediter anjiyoödem hastalığına sahip olabilirsiniz.

Haber 16-05-22 10:06

Çölyak hastalığını tedavi etmek mümkün

Çölyak hastalığı gösterdiği belirtiler nedeniyle kişiye oldukça rahatsızlık vermektedir. Tahılların içerisinde bulunan glütene karşı tepki veren çölyak hastalığının tedavisi mümkündür. Doğru diyet programı ile çölyak hastalığını tedavi edebilirsiniz. Çölyak hastaları hayatlarının sonuna kadar doğru diyet programı ile beslenmelidirler.

Haber 09-05-22 16:42

Enfeksiyona yol açıyor! Salmonella’dan korunmak için…

Salmonella bakterisi özellikle son günlerde oldukça endişe yarattı. Yiyeceklerden bulaşan salmonella bakterisinin birçok farklı çeşidi bulunuyor. Tifo, yumuşak doku ve solunum yolu enfeksiyonu gibi birçok hastalığa neden oluyor. Salmonella bakterisinden korunmak için yenilen yiyeceklere dikkat etmek gerekiyor.

Haber 25-04-22 15:35

Mide bulantılarına neden olan ciddi hastalıklar

Mide bulantıları birçok nedenden dolayı kaynaklanabiliyor. Mide bulantıları genellikle yenilen yiyeceklerden kaynaklandığı düşünülüp önemsenmese de mide bulantısı yaratan 15 önemli durum bulunuyor. Özellikle uzun süreli veya şiddetli mide bulantısı yaşayanların mutlaka doktora görünmesi gerekiyor.

Haber 19-04-22 09:30

Hamilelikte yaşanan sorunların çözümleri çok kolay

Hamilelik süresince anne adayları farklı sıkıntılar yaşayabiliyorlar. En bilinen belirtiler arasında yer alan bulantı, kusma, bel ağrısı her kişinin vücut direncine ve yapısına bağlı olarak değişim gösterebiliyor. Bu belirtileri en hafif şekilde atlatmak için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

Haber 21-03-22 15:05

Yemek sonrası şişkinlik yaşayanlar dikkat!

Yemek sonrası şişkinlik her kesimden her yaştan insanın yaşadığı ortak sorunları arasında yer alıyor. Genellikle fazla yemekten kaynaklandığı düşünülüp soda içerek geçiştirilen şişkinlikler gastroparezis habercisi olabiliyor. Yemek sonrası şişkinlikler sıklıkla yaşanıyorsa mutlaka doktora gidilmesi gerekiyor.

Haber 07-03-22 11:20

Bilecik'te kusma ve ishal şikayetleri artınca araştırma başlatıldı

İl Sağlık Müdürü Ferhat Damkacı: - "Şubat başından beri bütün acillerimize başvuran yaklaşık 2 bin kişi oldu. Bakıldığında günlük ortalama 200-210 kişi yapıyor"

Yurthaber 09-02-22 15:51

Bir şehir tedirgin! Binlerce kişi aynı sebeple hastaneye başvurdu, Bakanlık kente özel ekip gönderdi

Bilecik'te son günlerde ishal ve kusma şikayetiyle gelenlerin sayısında belirgin bir artış gözlendi. Şikayet sayısının binleri aşmasından sonra Sağlık Bakanlığı şehre özel bir ekip gönderdi. Bilecik İl Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Damkacı önlem olarak personel sayısının artırıldığını belirtti.

Haber 09-02-22 12:38

Uzman isim uyardı! İşte kanlı kusmanın 5 önemli nedeni

Doç. Dr. Mustafa Kaplan, kanlı kusma ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi vererek "Kanlı kusma, ciddi ve acil bir duruma işaret etmektedir. Bu hastaların endoskopi ile mutlaka incelenmesi ve kanama kaynağının bulunması gerekir." açıklamasını yaptı.

Haber 24-09-21 14:14

Kediler neden kusar?

Maalesef yaz mevsiminde artan hava sıcaklıkları evcil dostlarımızı da etkileyebiliyor. Özellikle kediler yaz aylarında daha çok rahatsızlanıp kronik rahatsızlıklar yaşayabiliyor. En basit görünen kusma durumu bile altında büyük rahatsızlıklar barındırabiliyor.

Trend 11-08-21 13:01

Baş ağrısına ense sertliği eşlik ediyorsa dikkat

Her baş ağrısının beyin kanaması belirtisi olmadığını hatırlatan Prof. Dr. Zeki Şekerci, "Ancak AVM veya anevrizmaya bağlı beyin kanamaları ani şiddetli ve dayanılmaz baş ağrısına neden olabilir ve buna bulantı, kusma, ense sertliği eşlik edebilir" dedi. Prof. Dr. Şekerci, böyle bir durumda vakit kaybetmeden bir sağlık kurumuna başvurulması uyarısında bulundu.

Haber 18-02-21 10:06

Bilim Kurulu Üyesi Çelik: Yazın bulantı, kusma ve ishal en çok görülen belirtiler

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, "Koronavirüsün birçok etkisi var. Yaz ayında bulantı, kusma ve ishal en çok görülen belirtiler oldu" dedi.

Haber 04-07-20 09:31

Niğde'deki bulantı ve ishal vakaları

Niğde Belediyesi: - "Ankara Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Tüketici Güvenliği Laboratuvarları Başkanlığına gönderilen içme suyu numunelerinde, viral ve mikrobiyolojik açıdan herhangi bir kirliliğe rastlanmamıştır"

Yurthaber 19-04-19 19:25

Niğde'deki bulantı ve ishal vakaları

Niğde Belediyesi: - "Ankara Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Tüketici Güvenliği Laboratuvarları Başkanlığına gönderilen içme suyu numunelerinde, viral ve mikrobiyolojik açıdan herhangi bir kirliliğe rastlanmamıştır"

Haber 19-04-19 19:25

Niğde'de bulantı ve ishal vakaları

Kentte son 3 günde binden fazla kişi hastanelere başvurdu - Niğde Valiliği: "Rutinde düzenli olarak yapılan içme suyu analiz sonuçlarında herhangi bir soruna rastlanılmamakla birlikte yaşanan vakalar üzerine güncel su numuneleri alınarak tahlile gönderilmiştir"

Haber 16-04-19 14:26

Niğde'de bulantı ve ishal vakaları

Kentte son 3 günde binden fazla kişi hastanelere başvurdu - Niğde Valiliği: "Rutinde düzenli olarak yapılan içme suyu analiz sonuçlarında herhangi bir soruna rastlanılmamakla birlikte yaşanan vakalar üzerine güncel su numuneleri alınarak tahlile gönderilmiştir"

Yurthaber 16-04-19 14:26

Burdur'daki kusma ve ishal vakaları! Yüzlerce kişi hastaneye başvurdu

Burdur'un Bucak ilçesinde, içme suyu kaynaklı olduğu tahmin edilen salgın dolayısıyla bulantı, kusma ve ishal şikayetiyle hastaneye başvuranların sayısının 1300'e ulaştığı, bunlardan 18'inin tedavi altında olduğu bildirildi.

Haber 05-02-19 13:41

Dışkısını kusmaya başladı! Bu her şeyin başlangıcı oldu

Akıllara durgunluk veren tıbbi vaka İngiltere'nin Galler bölgesinde meydana geldi. 28 yaşındaki Tanya Evans bir gün dışkısını kustuğu için hastaneye kaldırıldı. O günden sonra hayatı hiçbir zaman eskisi gibi olmadı.

Trend 04-01-19 13:42

Piton, yediği iki aylık köpek yavrusunu kustu!

Mide bulandıran korkunç anlar kameralara böyle yansıdı! Tayland'da bir piton yılanı, iki aylık köpek yavrusunu yuttu ancak kurtarma ekiplerinin müdahalesi sonucu köpeği kusmak zorunda kaldı. Ne yazık ki sevimli yavru kurtarılamadı.

Haber 14-11-18 16:24

Afyonkarahisar'da vatandaşların bulantı ve kusma şikayeti

Çay ilçesinde vatandaşların bulantı ve kusma şikayetiyle hastanelere başvurması üzerine inceleme başlatıldığı bildirildi

Haber 09-11-18 14:23

Sakarya'daki ishal vakaları

İl Sağlık Müdürlüğü: - "Karasu ilçemizde görülen ishal vakalarıyla ilgili hastalardan alınan numuneler üzerinden yapılan inceleme sonuçlarına göre etkenin norovirüs olduğu belirlenmiştir" - "Norovirüs, yiyecek ve içeceklerle bulaşabildiği gibi, insandan insana temasla da bulaşabilmektedir. Hastalıktan korunmada güvenli yiyecek ve içecek kullanılması, kapalı içme suyu, yeşil sebze ve meyvelerin kaynatılmış sularla yıkanması ya da sirkeli suda bekletilmesi önemlidir" - "Sağlık kuruluşlarımıza başvuran tüm vakaların tedavi ve takipleri yapılmıştır. Hastanelerimizde yeterli sayıda personel görevlendirilmiş olup, yatış gerektirecek ağır vakalar bulunmamaktadır"

Haber 27-08-18 14:56

Samsun'da özel yurtta kalan öğrencilerde zehirlenme şüphesi

Mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle hastanelere sevk edilen 118 öğrenciden 89'u taburcu edildi

Haber 17-07-18 16:44

Metrobüste en ilginç kavga! Cep telefonuyla görüntülendi: Üstüne kusarım senin

Metrobüste tarihin belki de en ilginç kavgası yaşandı. Bir yolcunun cep telefonuyla kaydettiği görüntülerde iki kadının kavga ettiği görülüyor. Sosyal medyada hızla yayılan videoda, ne için tartıştıkları bilinmeyen kadınlardan biri diğerine 'senin üzerine kusarım'diyerek parmağını ağzına götürüp öğürüyor.

Haber 06-06-18 14:00

Bebeklerde sık kusma neyin habercisi olabilir?

Doğum sonrası bebeklerin yaşadığı herhangi anormal bir durum anneleri endişelendirebiliyor. Bebeklerin kusması da bu normal durumların içinde yer alırken bazı durumlarda hastalık göstergesi olabiliyor. Peki, bebeklerin sık kusması neyi gösterir?

Kadin 28-05-18 14:22

Kusmak orucu bozar mı?

Ramazan ayını yaşadığımız şu günlerde, pek çok kişinin aklında Kusmak orucu bozar mı? sorusu yankı buldu. 2018 Ramazan ayında kusmanın orucu bozup bozmadığı en çok merak edilen konular arasında. Diyanet İşleri Başkanlığı, kusmak orucu bozar mı sorusuna yanıt verdi.

Haber 22-05-18 15:33