Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Haberleri Ve Son Dakika Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Haberleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Haberleri Ve Son Dakika Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Haberleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz’deki Kıbrıs adasında yer alan bir ülkedir. Kısaca KKTC olarak anılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni bir devlet olarak 2021 itibari lie tek tanıyan ülke Türkiye Cumhuriyeti’dir. 1974 yılında Türkiye’nin gerçekleştirdiği Kıbrıs Barış Hareketi sonucunda kurulmuştur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne uluslararası toplum tarafından ekonomi, ulaşım, spor gibi alanlarda ambargolar uygulanmaktadır. Ülkenin en büyük kenti ve başkenti Lefkoşa’dır. 2019 tahmini nüfusu 382 bin olan ülkenin resmi dili Türkçe, telefon kodu +90 392, internet alan adı .ct.tr ve .tr’dir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Haberleri

Sosyal medyada ilgi gören anlar! Yolcular, rötar yapan uçağı kemençe eşliğinde horon oynayarak bekledi

Trabzon Havalimanı’ndan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) giden yolcuların, rötar yapan uçağı kemençe eşliğinde horon oynayarak beklediği anlardan görüntüleri, sosyal medyada ilgi gördü.

Haber 04-02-23 15:07

Türk bayrağını indirmek isteyen Rum için 'vur' emrini vermişti! Tamburalı Paşa olarak da bilinen Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı'nın torunu açıkladı: Yapmasaydı gözü arkada kalırdı

Kıbrıs'ta Türk bayrağını indirmeye çalışan Kıbrıs Rum Kesimi vatandaşına "Vur" emrini veren Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı hayatını kaybetti. Güneydoğu'da uzun yıllar terörle mücadelede en ön safta görev yapan, yanında gezdirdiği tamburalı şarjörlü piyade tüfeği nedeniyle 'Tamburalı Paşa' olarak da bilinen Kundakçı'nın torunu Burak Özbahar, dedesinin Türk bayrağını indirmek isteyen Rum’un vurulması emri hakkında "Hiç tereddüt etmeden o emri verdi. Yapmasaydı gözü arkada kalırdı” dedi.

Haber 17-01-23 20:43

GKRY'ye sert tepki: Gerekli tedbirleri alacağız

KKTC'den Rumların Doğu Akdeniz'de yürüttüğü tek yanlı faaliyetlere tepki geldi. KKTC Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Doğu Akdeniz’de gerilimi yükselten adımlar atmaktan kaçınmayan Rum Yönetimi, Kıbrıs Türk halkının haklarını gasbetmeye devam ettikçe, ana vatan Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte, meşru hak ve çıkarlarımızın korunması için gerekli tedbirleri almaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verildi.

Haber 22-12-22 23:21

İstanbul'da köprüler KKTC bayrağının renklerine büründü

İstanbul'daki 15 Temmuz Şehitler, Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim köprüleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 39. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kırmızı-beyaz renklerde aydınlatıldı.

Yurthaber 16-11-22 08:00

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Doğu Akdeniz'de Türk devletlerinin temsilcisi olmaya devam edeceğiz

"(TDT'nin Semerkant Zirvesi) KKTC gözlemci bir üye olarak oraya kabul edilecektir. Bu da bizler için çok önemli bir adım olacaktır" - "(Akdeniz'deki sondaj çalışmaları) KKTC, tam bir uyum içerisinde Türkiye Cumhuriyeti'yle birlikte hareket etmektedir. Dolayısıyla bu çok önemlidir ve bunun mutluluğu içerisindeyim"

Yurthaber 13-10-22 14:38

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Erzincan'da gençlerle buluştu:

"Türkiye çağ atladı, büyük ve başarılı devlet. Her alanda insan kaynağıyla ve potansiyeliyle ve elde ettiği başarılarıyla bütün Türk devletlerine yön verebilecektir"

Yurthaber 10-10-22 22:27

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Uluslararası Türk Dünyası Sempozyumu'nda konuştu: (2)

"Yeni siyasetimiz, egemen eşitlik ve eşit ulusal statü dediğimiz bu yeni haklarımızın yani 1960 Anlaşması'ndan kaynaklı haklarımızın tescil edilmesiyle ancak tekrar resmi olarak müzakere masasına döneceğimizi, Türkiye'mizin de tam desteğiyle bütün dünyaya haykırmış durumdayız"

Yurthaber 10-10-22 16:02

Kıbrıs gazilerinden KKTC'ye ziyaret

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının organizasyonunda Türkiye'nin 7 bölgesinden Kıbrıs Barış Harekatı'na katılmış 7 Kıbrıs gazisi ziyaretlerde bulunmak ve gençlerle bir araya gelmek amacıyla KKTC'ye gitti

Yurthaber 24-08-22 13:23

İstanbul'da 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı töreni yapıldı

İstanbul'da "20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı" töreni yapıldı

Yurthaber 20-07-22 13:57

Türkiye, KKTC'nin Rum kesimine yeni iş birliği paketi önerisini kuvvetle destekliyor

Dışişleri Bakanlığı: - "KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın, Rum tarafıyla egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü temelinde iş birliği yapılmasını öngören önerilerini kuvvetle destekliyoruz"

Yurthaber 01-07-22 22:10

10 Haziran deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi!

10 Haziran deprem mi oldu? sorusunun yanıtı yaşadıkları şehirde sarsıntı hisseden kişiler tarafından merak edildi. Birçok vatandaş AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından paylaşılan son depremler listesini araştırmaya başladı. Van, Ankara gibi bazı illerimizde ve KKTC ile Yunanistan'da sarsıntı gerçekleştiği aktarıldı. İşte AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...

Haber 10-06-22 09:21

SON DEPREMLER! 10 Haziran deprem mi oldu? Kandilli Rasathanesi son depremler listesi! 10 Haziran 2022 Cuma

Son depremler ve 10 Haziran Cuma günü Kandilli Rasathanesi ile AFAD tarafından yapılan son dakika açıklamalarının ayrıntıları, bulundukları şehirlerde sarsıntı hisseden vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden son yapılan açıklamaya göre; Van'da 4.4 şiddetinde deprem meydana geldi. Birçok kişi internette; 10 Haziran deprem mi oldu? sorusunun yanıtını öğrenmek için araştırma yapıyor. İşte 10 Haziran 2022 Perşembe Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklama...

Haber 10-06-22 09:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Başbakanı Üstel'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Haber 31-05-22 17:00

Ersin Tatar, Üstel'i görevlendirmişti! KKTC'de hükümet bilmecesi sona erdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrat Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisinden (YDP) oluşan koalisyon hükümeti, İçişleri Bakanı ve UBP Girne Milletvekili Ünal Üstel başkanlığında kuruldu.

Haber 12-05-22 17:35

KKTC'de hükümet istifa etmişti! Cumhurbaşkanı Ersin Tatar görevi Bakan Üstel'e verdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hükümeti kurma görevini İçişleri Bakanı ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Girne Milletvekili Ünal Üstel'e verdi.

Haber 09-05-22 19:34

KKTC’de flaş gelişme! Yeni hükümet kuruldu…

Son dakika gelen habere göre; KKTC'de Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu başkanlığında yeni hükümet kuruldu.

Haber 25-04-22 12:24

SON DAKİKA | KKTC'de Ersin Tatar, hükümetin istifasını kabul etti

Son dakika haberine göre KKTC'de Başbakan Faiz Sucuoğlu ile Maliye Bakanı Sunat Atun'un karşı karşıya gelmesi sonrasında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, üçlü koalisyon hükümetinin istifasını kabul etti. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 20-04-22 16:19

Rus ve Ukraynalı modellerle teknesinde mahsur kaldı! Ülkeleri savaşıyor, onlar hala tatil yapıyor

Rusya’nın Ukrayna’ya gerçekleştirdiği saldırının sonrasında bütün dünyanın gözü bölgeye çevirildi. Savaşın 27. gününde bölgeden sivillere yönelik ölüm haberleri gelirken, diğer ülkelere Ukrayna’dan yoğun bir göç hareketi de başladı. Sosyal medyada ortaya çıkan bir görüntü ise gündem yarattı. Savaşın patlak vermesinden sonra ülkelerine geri dönemeyen Rus ve Ukraynalı modellerin Kıbrıs’ta iş insanı Vitaliy Grechin’in teknesinde mahsur kaldığı görüntüler olay yarattı.

Trend 22-03-22 14:14

Halil Falyalı cinayetinde şüphelilerin ifadeleri ortaya çıktı! 'Örgüt kurarak ne yapmışım?'

KKTC’de kumarhane işletmecisi Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın öldürülmesine ilişkin İstanbul’daki şüphelilerin hakimlik ifadesi ortaya çıktı. Faysal Söylemez’in olayda kardeşinin adının geçtiğini ve kendisinin ilgisinin bulunmadığını belirtti. Olayla ilgilisinin olmadığını söyleyen Faysal Söylemez, "10 güne yakındır gözaltındayım. Örgüt kurarak ne yapmışım, bir menfaat mi elde etmişim, evimde suç unsuru mu bulunmuş? Kardeşimden dolayı tutuklanacaksam, böyle bir şeyim yoktur” dedi.

Haber 23-02-22 20:17

Son dakika: Halil Falyalı cinayetinde yeni gelişme! Adli kontrol talebiyle...

Son dakika haberi: KKTC'de silahlı saldırıda öldürülen iş adamı Halil Falyalı cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı. Cinayet sonrası gözaltına alınan 3 şüpheli adli kontrol talebiyle nöbetçi hakimliğine sevk edildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 21-02-22 20:34

Halil Falyalı cinayetinin üstü kapatılacak mı? İddialar sonrası detaylı açıklama geldi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan, iş insanı Halil Falyalı cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Türkiye'de 8 gözaltı, KKTC'de ise 3 tutuklu olduğunu belirtti. Soyalan ayrıca, "bu cinayetin faillerinin bulunamayacağı, bulunsa bile olayın üzerinin kapatılacağı" yönündeki iddialar içinde beklentilerin aksine kısa sürede önemli ilerlemenin kaydedildiğini ve çalışmaların sonuç vermeye başladığını belirtti.

Haber 21-02-22 18:29

Son dakika: KKTC'de Faiz Sucuoğlu başkanlığında yeni hükümet kuruldu

Son dakika haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu başkanlığında yeni hükümet kuruldu.

Haber 21-02-22 12:33

Son dakika: Halil Falyalı cinayetinde yeni gelişme! 'Söylemez Kardeşler' ve 6 şüpheli adliyeye getirildi

Son dakika haberi: Halil Falyalı cinayetinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Kıbrıs'ı sarsan suikast sonrası başlatılan soruşturmada Mustafa Söylemez, ağabeyi Mehmet Faysal Söylemez ve 6 şüpheli gözaltına alınmıştı. Sorguları tamamlanan 'Söylemez Kardeşler' ve 6 şüpheli adliyeye getirildi. Öte yandan şüpheliler geniş güvenlik önlemleri altında sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye götürüldü.

Haber 21-02-22 10:19

KKTC'de koalisyon konusunda mutabakata varıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) "UBP-DP-YDP koalisyon hükümeti" konusunda mutabakata varıldı.

Haber 18-02-22 21:25

Son dakika: Halil Falyalı cinayetinde köstebek izi! Eldiven bulundu, katiller içeriden haber almışlar

Son dakika haberi: İş dünyasının tanınmış isimlerinden Halil Falyalı'nın uğradığı suikast sonucu öldürülmesinin yankıları devam ediyor. Polisin söz konusu cinayetle ilgili soruşturması giderek genişlerken yeni detaylar ortaya çıktı. Mustafa Söylemez'in kullandığı otomobilde bulunan eldiveni inceleyen polis, barut izine ulaştı. Öte yandan cinayet akşamı katillerin içerideki bir kişiden bilgi aldığı da tespit edildi.

Haber 18-02-22 10:13

Son dakika: Halil Falyalı cinayetinde yeni gelişme! Süre 7 gün daha uzatıldı

Son dakika haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) işlenen Halil Falyalı cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı. Yeniden mahkemeye çıkarılan cinayet zanlısı Ö.T.'nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı. Öte yandan Falyalı'nın yakın korumaları Merkezi Cezaevi'ne gönderildi.

Haber 17-02-22 19:26

Halil Falyalı cinayetiyle ilgili yeni gelişme! Açıklama geldi: İddialar asılsız

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) iş adamı Halil Falyalı'nın öldürülmesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK), Halil Falyalı cinayetinin faillerinin denizden sürat teknesiyle kaçtıkları yönündeki iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Haber 16-02-22 07:36

Son dakika: Havadan ve denizden nefes kesen takip! Yüzlerce düzensiz göçmen kurtarıldı

Son dakika haberi: İzmir'den kalkan ve Akdeniz Bölgesi'nde devriye görevi icra eden Sahil Güvenlik uçağı KKTC açıklarında düzensiz göçmen taşıyan bir balıkçı teknesini tespit etti. Havadan ve denizden takip sonucu durdurulan tekneden 334 düzensiz göçmen çıktı.

Haber 15-02-22 18:50

Son Dakika: Halil Falyalı cinayetinde yeni gelişme! 1 kilometre uzaklıkta bulundu

Son dakika haberi: Gündemin en çok konuşulan olaylarından bir tanesi olan Halil Falyalı cinayetiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın öldürüldüğü silahlı saldırıyla alakalı olarak açıklama yapan KKTC polisi, saldırıda kullanılan 2 AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği ve 9 milimetrelik bir tabancanın olay yerine 1 kilometre mesafede dere yatağı içerisine atılı vaziyette bulunduğunu duyurdu. İşte son dakika detayları...

Haber 13-02-22 23:45

Halil Falyalı cinayetinde yeni gelişme! İstanbul'da gözaltına alınanlarından sayısı 6'ya yükseldi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) iş insanı Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş'ın silahlı saldırıda öldürülmesine ilişkin İstanbul’da gözaltına alınanların sayısı 6'ya çıktı.

Haber 12-02-22 20:48

Son dakika: Halil Falyalı cinayetinde yeni detaylar! Kıbrıs'ta yakalanan şüphelinin ifadesi ortaya çıktı, 14 günlük takip, iki ayrı pusu ve 16 mermi detayı...

Son dakika haberi: Halil Falyalı cinayetinin yankıları sürerken Kıbrıs'ı sarsan suikastle ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Falyalı'nın 14 gün boyunca takip edildiği ve iki ayrı pusu kurulduğu öğrenildi. Açılan ateş sonucu Falyalı'nın bedenine 16 mermi isabet ederken, Kıbrıs'ta yakalanan şüphelilerin de ilk ifadesi ortaya çıktı. İşte cinayetle ilgili tüyler ürperten yeni detaylar...

Haber 12-02-22 13:05

Ünlü iş adamı Halil Falyalı neden öldürüldü? Söylemezler Çetesi için haraç ve tehdit iddiası

Halil Falyalı cinayetiyle ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Gündemi sarsan cinayetle ilgili detaylar ortaya çıkarken, "Halil Falyalı neden öldürüldü?" sorusunun yanıtı da beli olmaya başladı. Falyalı’nın Söylemezler Çetesi tarafından tehdit edildiği ve kendisinden milyonlarca lira haraç istendiği iddia edildi. Ekipler söz konusu cinayetin bu sebeple işlenmiş olabileceği üzerinde duruyor.

Haber 12-02-22 12:11

Halil Falyalı suikastinde flaş gelişme! Zanlılarının tutukluluk süresi uzatıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) iş insanı Halil Falyalı ve şoförünün hayatını kaybettiği silahlı saldırıyla ilgili yakalanan 2 kişinin tutukluluk süresi uzatıldı. Olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Türkiye'de 3 kişi gözaltına alınmıştı, bu şüphelilerin emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Haber 11-02-22 15:11

Son dakika: Suikasta kurban gitmişti... Halil Falyalı'nın cenazesinde dikkat çeken kare

Son dakika haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, silahlı saldırıda yaşamını yitiren iş adamı Halil Falyalı, kılınan cenaze namazının ardından Kumyalı Köy Kabristanlığı'na defnedildi. Cenaze namazına KKTC Cumhuriyet Meclisi Geçici Başkanı Ünal Üstel, Başbakan Faiz Sucuoğlu da katıldı. Öte yandan Falyalı'nın tabutunun üzerindeki Türk bayrağı ve KKTC bayrağı dikkat çekti.

Haber 10-02-22 16:32

Son dakika: Halil Falyalı cinayetiyle ilgili soruşturmada son durum! KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Talimat verdim

Son dakika haberi: Ünlü iş adamı Halil Falyalı'nın Kıbrıs'ta uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin yankıları sürüyor. Falyal'nın öldürülmesiyle ilgili geniş çaplı soruşturma sürerken KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Tatar yaptığı açıklamada "Gerekli talimatları verdim, olay aydınlatacak." diye konuştu.

Haber 10-02-22 12:40

Son Dakika: Halil Falyalı cinayetinde flaş gelişme! Söylemez Kardeşlere gözaltı

Son dakika haberi: Halil Falyalı'nın Kıbrıs'ta öldürülmesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Falyalı cinayetiyle ilgili "Söylemez Kardeşler" olarak bilinen suç örgütünün lideri Mustafa Söylemez ile 2 adamının gözaltına alındığı öğrenildi.

Haber 10-02-22 12:13

Son dakika: Halil Falyalı cinayetinin şifreleri çözülüyor! Halil Falyalı zırhlı araca bilerek mi binmedi? Şantaj kasetleri...

Halil Falyalı suikastinden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. KKTC'nin en ünlü iş adamlarından biri olan Halil Falyalı, önceki gün silahlı saldırıya uğradı. Falyalı cinayetiyle ilgili üç kişi İstanbul'da gözaltına alındı. Halil Falyalı'nın kendisine bir saldırı olacağını tahmin ettiği ve bu saldırıda ailesi hedef olmasın diye onlarla aynı araca binmediği ortaya çıktı. Falyalı'nın vücudundan 16 kurşun çıkarıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 10-02-22 09:49

Son dakika: Halil Falyalı cinayetinde yeni detaylar ortaya çıktı! Suikastta 3 farklı silahla 31 el ateş açılmış

Halil Falyalı suikastiyle ilgili son dakika haberi... Ünlü iş adamı Falyalı'nın dün akşam, uğradığı silahlı saldırı sonucunda öldürülmesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Polisin cinayet sonrası hazırladığı ilk raporda saldırının uzun namlulu silahlarla gerçekleştiği ve 3 farklı silahın kullanıldığı yer aldı. Olay yerinde yapılan ilk incelemede 31 el ateş edildiği yer aldı.

Haber 09-02-22 17:06

Son dakika: Halil Falyalı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti! Arkadaki araçta eşi ve çocukları da vardı

Son dakikada haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) iş adamı Halil Falyalı, dün akşam saatlerinde Çatalköy'deki evinin yakınında otomobilinin içinde silahlı saldırıya uğradı. Otomatik silahlarla yapılan saldırıda Halil Falyalı ve şoförü hayatını kaybetti. Halil Falyalı’nın eşi ve çocuklarının ise saldırı sırasında arkadaki araçta olduğu ve saldırıdan yara almadan kurtulduğu aktarıldı. Polis Basın Subaylığı ise olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Haber 08-02-22 22:54

KKTC Maliye Bakanlığının elektriği borç nedeniyle kesildi! Bakan Oğuz: Fatura gelmedi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIBTEK), önemli miktarda borcunu tahsil edemeyince Maliye Bakanlığının elektriğini kesti. Bakanlığın KIBTEK’e 160 milyon TL’ye yakın borcu olduğu ifade edildi. Maliye Bakanı Dursun Oğuz ise kendilerine herhangi bir elektrik faturasının gelmediğini belirtti.

Haber 03-02-22 20:48

Kıbrıslı oyuncu İngiltere’deki evlilik programında taliplerini aramıştı! Kendisine gelen en ilginç teklifi açıkladı

Kıbrıslı Türk oyuncu ve eski moda girişimcisi Tansel Adacan, geçtiğimiz aylarda İngiltere’deki Channel 4 Show isimli programa katılarak taliplerini aramıştı. Programda kendisine uygun bir gelin adayı bulamadığını ifade eden Adacan, popülerliğinin arttığını ve insanların sosyal medyada kendisine ulaştığını dile getirdi. Sosyal medyadan aldığı ilginç bir teklifi anlatan Adacan, herkesi şaşırtmayı başardı.

Trend 31-01-22 11:27

Son dakika: KKTC'den ilk sonuçlar geldi

Son dakika haberine göre, KKTC'deki genel seçimde, yüzde 10’u açılan sandıklardan çıkan ilk gayrı resmi sonuçlara göre oyların yüzde 40,95’ini alan iktidardaki Ulusal Birlik Partisi yarışı önde götürüyor.

Haber 23-01-22 22:13

Bizans,Lüzinyanlar, Venedik, Osmanlı ve İngiliz medeniyetlerine ait eserler sergileniyor! Açık hava müzesini anımsatıyor

KKTC'nin liman kenti Girne'de yer alan Girne Kalesi, cezbedici mimarisiyle adeta bir açık hava müzesini andırıyor. Kalede Bizans, Lüzinyanlar, Venedik, Osmanlı ve İngiliz medeniyetlerine ait izlere rastlanılıyor.

Trend 22-01-22 17:34

Son Dakika: KKTC Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu trafik kazası geçirdi

Son dakika haberine göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Gazimağusa-Lefkoşa yolunda trafik kazası geçirdi. Trafik kazası geçiren Ataoğlu’nun, hastanede tedavi altına alındığı bildirildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 21-01-22 21:47

AK Parti Sözcüsü Çelik, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı andı

AK Parti Sözcüsü Çelik, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı andı

Yurthaber 13-01-22 16:51

Son Dakika | KKTC Başbakanı Sucuoğlu'ndan çok konuşulacak çağrı: Azerbaycan'ın, KKTC'yi tanıması önemli bir adım olur

Son dakika haberine göre KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu yaptığı açıklamada "Azerbaycan'ın, KKTC'yi tanıması önemli bir adım olur" ifadelerini kulandı. İki gündür Türkiye'de bulunan ve önemli ziyaretler gerçekleştiren Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mavi Vatan'daki aktif politikasının kendilerini çok rahatlattığını söyledi.

Haber 13-01-22 15:09

KKTC Başbakanı Sucuoğlu'ndan, AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'a ziyaret

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Kıbrıs'ta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin çok daha güçlü bir hale gelmesi için Türkiye olarak bütün imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız" - "Bazı ülkelerin oldubittilerle zaten uzunca bir süredir Kuzey Kıbrıs'ın hak ve özgürlüklerini, egemenliğini yok sayan, sürekli haksızlıklarla Kuzey Kıbrıs'ı geriletmeye çalışan politikalarını da yakından takip ediyoruz ve bunlara karşı da hiçbir şekilde mücadelemizden vazgeçmiş değiliz"

Yurthaber 13-01-22 14:45

KKTC'de canlı yayında davetsiz misafir! Sunucunun minik oğlu stüdyoyu karıştırdı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) canlı olarak yayınlanan bir televizyon programında ilginç anlar yaşandı. Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Girne Milletvekili Zeki Çeler’in katıldığı programda, sunucu Muazzez Gazihan oğlu Fikri Ali aniden canlı yayına dahil oldu. Stüdyodaki yayın masasına çıkan minik konuğun hareketleri izleyenleri güldürdü.

Haber 12-01-22 01:16