Muhsin Yazıcıoğlu Haberleri Ve Son Dakika Muhsin Yazıcıoğlu Haberleri

Muhsin Yazıcıoğlu Haberleri Ve Son Dakika Muhsin Yazıcıoğlu Haberleri

1952 yılında Şarkışla'da dünyaya gelen Muhsin Yazıcıoğlu, Ankara Üniversite'si Veterinerlik Fakültesi'ni bitirdi.

Liseden itibaren aktif olarak siyasetle uğraştı. Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı görevlerinde bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi'nde genel başkan müşavirliği yaptı ve 12 Eylül Askeri Darbesi'nden sonra cezaevine girdi. 7,5 yıl cezaevinde kalan Yazıcıoğlu, 1987'de Milliyetçi Çalışma Partisi'ne girdi ve buradan ayrıldıktan sonra, 1993 yılında Büyük Birlik Partisi'ni kurdu ve partinin ilk genel başkanlığını yaptı. Meclisin 19, 20 ve 23. dönemlerinde Sivas milletvekili oldu.

Gülefer Yazıcıoğlu ile evlenen ve bu evlilikten iki çocuk sahibi olan Yazıcıoğlu, 2009'da Kahramanmaraş'ta miting yaptıktan sonra Yozgat'a gitmek üzere bindiği helikopterin düşmesi ile yaşamını yitirdi. Bu kaza ile ilgili iddialar ise çözüme kavuşmadan devam etmektedir.

Muhsin Yazıcıoğlu Haberleri

Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında gazeteci Güneş'i arayan eski muhabir yeniden yargılanacak

Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Kemal Yavuz: - "Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi 7. Ceza Dairesi, taleplerimizi doğru görüp bu hususlarda yetersiz araştırma yapıldığına karar vererek dosyayı bozdu".

Yurthaber 30-01-23 07:27

Muhsin Yazıcıoğlu davasında çarpıcı gelişme! 11 dakika 34 saniyelik 16 görüşme tespit edildi, beraat kararı bozuldu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili davada sürpriz bir gelişme yaşandı. Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybeden gazeteci İsmail Güneş'le helikopterin düştüğü gün 16 kez görüştüğü öne sürülen Emra Kara (38) hakkında verilen beraat kararı bozuldu. Yazıcıoğlu ailesinin avukatlarından Kemal Yavuz, "Ödemeli arama yaptığını hiç söylemedi, görüştüğünü hiç söylemedi, hâlâ da inkar etmekte" dedi. İşte dikkat çeken o detaylar...

Haber 29-01-23 13:00

Furkan Yazıcıoğlu CHP’ye mi katılıyor? Siyaset kulislerini sallayan iddia hakkında konuştu…

Büyük Birlik Partisi’nin kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu’nun CHP’den milletvekili olacağı iddiaları siyaset kulislerine bomba gibi düşmüştü. Furkan Yazıcıoğlu söz konusu iddia ile ilgili açıklama yaparak "Böyle bir gündemim yok. Böyle bir teklif de söz konusu değil" dedi.

Haber 14-01-23 11:22

Muhsin Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme! Kan örneklerinde inceleme yapılacak

Muhsin Yazıcıoğlu davasında yeni bir gelişme yaşandı. Davanın avukatları, merhum Yazıcıoğlu ile birlikte 25 Mart 2009'da helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden 5 kişinin kan örneklerinde karbonmonoksit gazının olup olmadığının araştırılması talebinde bulundu. İşte haberin detayları...

Haber 10-01-23 17:16

Muhsin Yazıcıoğlu

Muhsin Yazıcıoğlu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Muhsin Yazıcıoğlu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin çok çarpıcı detay! '13,5 yıl sonra helikopter içinden görüntünün olduğunu öğrendik'

Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin çok çarpıcı yeni bir bilgi ortaya çıktı. Ailenin avukatı Veysel Aşkın, son görülen duruşmada tanık olarak dinlenen Mustafa Kemal Süler'den helikopter içinden çekilmiş bir görüntü olduğunu öğrendiklerini belirtti. "13,5 yıl sonra ilk defa böyle bir görüntünün olduğuna dair bir beyan duyduk" diyen Aşkın, "İnşallah bu görüntüler, bizim de elimize geçer veya savcılığa intikal ettirilir" ifadelerini kullandı. İşte olayın detayları!

Haber 11-10-22 12:59

Şüpheli bir şekilde can vermişti! Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisinin ölümü soruşturmasında flaş karar

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi Erol Yıldız (49), kendi otomobilinin altında kalarak hayatını kaybetmişti. Yıldız'ın ölümü şüpheli bulunarak olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Yapılan soruşturma sonrası olayın kaza olduğu belirtilerek takipsizlik kararı verildi. İşte olayın detayları...

Haber 07-10-22 13:01

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ müdahalesi davasına devam edildi

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ müdahalesi davasına devam edildi

Yurthaber 05-10-22 15:40

Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan paylaştı! Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlundan sürpriz ziyaret

2009 yılında helikopter kazasında hayatını kaybeden eski Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından ziyaretten bir fotoğraf paylaştı ve "Fatih Furkan ile görüştük. Babasının ölümü üzerindeki şüpheleri kaldırmak için, ciddiyetle araştırma yapacağımızın sözünü verdim. Kendisi de buna katkı sağlayacak bir dosya teslim etti" ifadelerini kullandı.

Haber 30-09-22 21:29

Merhum gazeteci Güneş'i olay günü arayan eski muhabir, yargılandığı davadan beraat etti

Merhum gazeteci Güneş'i olay günü arayan eski muhabir, yargılandığı davadan beraat etti

Yurthaber 14-09-22 12:36

Muhsin Yazıcıoğlu'nun korumaları ifade verdi: 'Siyah çanta' ve 'silah taşıma' iddialarına dikkat çeken yanıtlar

Büyük Birlik Partisi'nin kurucusu ve genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun tartışmalı ölümünün ardından olaya ilişkin ayrıntılar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Son olarak Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştüğü gün yakın koruması olan Murat Tekin ve Lokman Çınar olayla ilgili davada tanık olarak ifade verdi. Tekin, Yazıcıoğlu'nun son zamanlarda yanında silah taşıdığına dair bilgi verirken 'siyah çanta' iddiasını da yanıtladı.

Haber 02-07-22 13:31

'Teknisyen itiraf etti' diyerek açıkladı! Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünde 'helikopter' detayı

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili dikkat çeken bir detayı açıkladı. Çayır, mahkemede Yazıcıoğlu'nun kaza geçirdiği helikopterin şirketinin teknisyenini dinlediklerini belirterek teknisyenin itirafta bulunduğunu söyledi.

Haber 24-05-22 09:52

Yazıcıoğlu'nun kazada ölen korumasının arkadaşından çarpıcı sözler! Suikast iddialarına yanıt verdi: Erol Yıldız’ın vefatı bir sıkıntılı suikast mi derseniz...

Geçmiş dönemlerde helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını yapan Erol Yıldız, geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetmişti. En yakın yol arkadaşı olan Eski BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Bekir Kılıç ise Yıldız'ın şüpheli ölümüyle ilgili konuştu. “Olayın oluş şeklini kabullenemedik ve zihnimizde oturtamadık” diyen Kılıç, suikast iddialarına yönelik çok çarpıcı açıklamalar da yaptı.

Haber 23-05-22 16:02

Erol Yıldız'ın ölümü! Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'ndan açıklama

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir dönem yakın korumalığını yapan Erol Yıldız'ın ölümü gündem yaratmıştı. Davada tanık olarak dinleneceği iddia edilen Yıldız'ın ölümüyle ilgili Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'ndan açıklama geldi. Öte yandan Yıldız'ın cenazesi memleketi Kırşehir'de toprağa verildi.

Haber 17-05-22 15:59

Son Dakika: Helikopter kazasında tanık mıydı? Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi Erol Yıldız'ın ölümüyle ilgili yeni gelişme

Son dakika haberi: Ankara’da kendi otomobilinin altında kalarak hayatını kaybeden polis memuru Erol Yıldız’ın ölümüyle alakalı yeni bir gelişme yaşandı. BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun koruma polisi olan Erol Yıldız’ın ölümüne ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili davanın 23 Mayıs’ta görülecek duruşmasında Yıldız'ın tanık olarak dinleneceği belirtilmişti ancak "helikopter kazasında" tanık olmadığı bildirildi.

Haber 16-05-22 19:55

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi kazada hayatını kaybetti! Tanık olarak dinlenecekti

Ankara'da, kendi otomobilinin altında kalan polis memuru Erol Yıldız (49), hayatını kaybetti. Yıldız'ın bir süre BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını yaptığı ve Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili davanın 23 Mayıs'ta görülecek duruşmasında tanık olarak dinleneceği öğrenildi.

Haber 16-05-22 15:33

Eskişehir'de Muhsin Yazıcıoğlu Hatıra Ormanı oluşturuldu

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: - "Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun fikriyatının en önemli noktalarından biri de işte böyle vatan sevdalısı, millet sevdalısı, memleket sevdalısı, din ve devlet sevdalısı yüreği insan sevgisiyle dolu, fidanlar yani gençler yetiştirmekti. Nesiller yetiştirmekti. Bunu da başardı"

Yurthaber 12-05-22 13:51

Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği kazayla ilgili çarpıcı iddia! 'Helikopter askeri jetle takip edildi'

Kahramanmaraş'ta 13 yıl önce helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin ölümüne ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, helikopter askeri jetle takip edildi. Takip eden jetin pilotunun Ali Armağan adında bir pilot olduğu, bu pilotun FETÖ/PDY örgütüne mensup olduğundan yargılandığı, Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz'le 152 kez telefon görüşmesinin bulunduğu belirtildi. İşte detaylar!

Haber 11-04-22 21:10

Muhsin Yazıcıoğlu Keş Dağı'nda anıldı

BBP Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir: - "Biz tam 13 yıldır bu şiardan asla vazgeçmeden, devletten ve bütün adalet kurumlarından onun şehadet sürecine dair her bir detayın derhal ortaya çıkarılmasını ve adaletin tesis edilmesini bekliyoruz"

Yurthaber 25-03-22 13:03

Muhsin Yazıcıoğlu kabri başında anıldı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ölümünün 13'üncü yılında kabri başında anıldı.

Haber 25-03-22 10:47

PORTRE - Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 13. yılında anılıyor

Kahramanmaraş'ta 25 Mart 2009'da helikopterin düşmesi sonucu beraberindeki 5 kişiyle yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, darbe karşıtı söylemleri ve ilkeli duruşuyla Türk siyasinde iz bıraktı

Yurthaber 24-03-22 11:04

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin 13 yıldır hukuk mücadelesi sürüyor

Kahramanmaraş'ta 13 yıl önce helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin ölümüne ilişkin ana soruşturma sürerken, arama kurtarma çalışmalarındaki ihmalle ilgili 3 dava sonuçlandı - Helikopterden GPS cihazlarının sökülmesi davasıyla birleştirilen Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ müdahalesiyle ilgili açılan dava ise sürüyor - Avukat Kemal Yavuz: - "Sanıkların bir kısmı (FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle) 2-3 kez müebbet hapis cezasıyla mahkum olan sanıklar. Sanıkların zaten var olan bu cezaları olduğu için üzerlerinde rahatlık olduğunu ve bu dosyayı da akamete uğratmak, yargılamayı geciktirmek için ellerinden geleni yaptıklarını görüyoruz ama bunlar yargıyı yıldırmaz. Yargı gereğini yapıyor, basiretle yargılamalar devam ediyor"

Haber 24-03-22 11:04

BBP Genel Başkanı Destici, Sivas'ta Muhsin Yazıcıoğlu Anı Evi'ni ziyaret etti

BBP Genel Başkanı Destici, Sivas'ta Muhsin Yazıcıoğlu Anı Evi'ni ziyaret etti

Yurthaber 06-02-22 13:15

Merhum gazeteci İsmail Güneş'i olay günü arayan eski muhabirin yargılanmasına devam edildi

Merhum gazeteci İsmail Güneş'i olay günü arayan eski muhabirin yargılanmasına devam edildi

Yurthaber 22-12-21 18:05

Muhsin Yazıcıoğlu davasında sanıktan şaşırtan sözler: Günlerce ağladım

BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara FETÖ'nün talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla dava açılan 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. Helikopterden cihaz sökülmesi iddiasına ilişkin görüntülerle ilgili Özsıcak, olaydan sonra günlerce ağladığını öne sürerek, "Keşke o görüntünün 15 dakika öncesini çekselermiş, gözyaşlarına boğulurken dua ederken görülürdü. Ben ne cihaz aldım, ne götürdüm, sadece inceledim." ifadelerini kullandı.

Haber 25-10-21 22:34

Milli Yol Hareketi partileşiyor! Tarih belli oldu

Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) ayrılanların oluşturduğu Milli Yol Hareketi'nin sözcüsü Remzi Çayır, kasım ayında Ankara'da yapacakları toplantıda karar çıktığında partileşeceklerini, bunun için Ankara'da 5 katlı bir bina da tuttuklarını söyledi.

Haber 25-10-21 08:46

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ müdahalesiyle ilgili davanın görülmesine devam edildi

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ müdahalesiyle ilgili davanın görülmesine devam edildi

Yurthaber 29-06-21 03:03

Muhsin Yazıcıoğlu'nun hatıralarının yaşatılacağı Anı Evi haziranda açılacak

Sivas Valisi Salih Ayhan: - "Doğumundan ölümüne kadar, şehadet şerbeti içtiği ana kadarki hayatını interaktif şekilde anlatan salonumuz olacak"

Yurthaber 30-05-21 11:44

BBP Genel Başkanı Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti:

"Doğu Türkistan için yüreğimiz yanarken Filistin için de kalbimiz kan ağlıyor" - "Türk ve İslam coğrafyasına, dünya mazlumlarına hizmet etmeye edeceğiz"

Yurthaber 12-05-21 12:40

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili oğlundan çarpıcı açıklamalar: Mahkemeye sunuldu

Büyük Birlik Partisi'nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu, "Dava dosyasının her yerinden FETÖ fışkırıyor" diyerek suikast ihtimalini güçlendiren ve dava dosyasına giren yeni bir bilgi paylaştı.

Haber 12-04-21 10:07

Muhsin Yazıcıoğlu Kahramanmaraş'ta düzenlenen programla anıldı

Muhsin Yazıcıoğlu Kahramanmaraş'ta düzenlenen programla anıldı

Yurthaber 30-03-21 20:32

Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas'ta adının verildiği kültür merkezinde düzenlenen programla anıldı

Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas'ta adının verildiği kültür merkezinde düzenlenen programla anıldı

Yurthaber 26-03-21 21:26

Fatih Furkan Yazıcıoğlu kimdir? İşte Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlunun hayat hikâyesi 

Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuğu oldu. Basına kapalı bir şekilde Erdoğan'la görüşen Fatih Furkan Yazıcıoğlu hakkında vatandaşlar Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu kimdir? Fatih Furkan Yazıcıoğlu kaç yaşındadır? sorularına yanıt arıyor. İşte, ayrıntılar...

Haber 25-03-21 23:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Furkan Yazıcıoğlu'nu kabul etti

Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu, Furkan Yazıcıoğlu'nu kabul etti.

Haber 25-03-21 18:55

Tarihin tozlu sayfalarına gömülen olayları gün yüzüne çıkartıyoruz! 25 Mart tarihte bugün neler oldu?

Tarihin sır dolu perdesini sizler için bir kez daha aralıyoruz. Mart ayı içerisinde tarihte gizemli bir yolculuğa çıkıyoruz. Geçtiğimiz 25 Mart’ta tarihte neler yaşandı sizler için derledik. Dünya tarihine damga vuran 25 Mart olayları...

Trend 25-03-21 12:28

Muhsin Yazıcıoğlu kimdir? Muhsin Yazıcıoğlu ne zaman ve neden öldü?

Muhsin Yazıcıoğlu, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunudur. 1968’de ilk dernek çalışmalarına başlamış ve Ankara’ya geldikten sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde görev yapmaya başlamıştır. İleriki yıllarda BBP’ye katılarak TBMM’de Büyük Birlik Partisi Sivas Milletvekili olarak BBP’yi Meclis’te temsil etmiştir.

Haber 25-03-21 10:42

İşte Muhsin Yazıcıoğlu'nun ‘Üşüyorum’ şiirinin sözleri | İşte kendi sesiyle seslendirmesi...

Yıllar önce Mamak Cezaevi’nde yatarken kaleme aldığı, ‘Üşüyorum’ şiirinin sözleri, dinleyenlerin içine işliyor. Kahramanmaraş’a giderken bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının sene-i devriyesinde hasretle yâd ediliyor.

Haber 25-03-21 09:20

BBP Genel Başkanı Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret ederek Kur'an-ı Kerim okudu.

Haber 25-03-21 08:09

Yazıcıoğlu davası sanıklarının cezaları, zaman aşımına 1 gün kala onandı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüyle ilgili Kahramanmaraş 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nce 13 ile 18 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırılan dönemin 4 üst düzey yöneticisinin cezaları, zaman aşımına 1 gün kala bugün Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 14'üncü Ceza Dairesi'nce onandı.

Haber 25-03-21 00:34

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin 4 kamu görevlisine verilen hapis cezasının gerekçesi açıklandı

Sanık eski Adana Jandarma Bölge Komutanı emekli Korgeneral Ali Lapanta'nın bölge komutanı olarak karada arama kurtarma faaliyetlerine fiilen katıldığı ve askerlerin sevk ve idaresini devraldığı ifade edilen kararda, sanığın bölge komutanından beklenmeyecek derecede kusurlu davrandığı kaydedildi - Karardan: "Enkaza teçhizatı olmayan bir grup köylü tarafından ulaşıldığı değerlendirildiğinde, uygun teçhizata ve eğitime sahip birliklerin, muhtemel kaza bölgesine sevk edilmemesinin, bölge komutanlığı görevini üstlenmiş, tehlikeli görevler karşısında ani kararlar almasını gerektirecek önemli bir görev ifa eden, dönemin bakanlarına brifing verecek kadar yetkin bir komutandan beklenmeyecek derecede kusurlu bir davranış olduğunun dosya kapsamından açıkça anlaşılmıştır"

Yurthaber 25-02-21 11:27

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin 4 kamu görevlisine verilen hapis cezasının gerekçesi açıklandı

Sanık eski Adana Jandarma Bölge Komutanı emekli Korgeneral Ali Lapanta'nın bölge komutanı olarak karada arama kurtarma faaliyetlerine fiilen katıldığı ve askerlerin sevk ve idaresini devraldığı ifade edilen kararda, sanığın bölge komutanından beklenmeyecek derecede kusurlu davrandığı kaydedildi - Karardan: "Enkaza teçhizatı olmayan bir grup köylü tarafından ulaşıldığı değerlendirildiğinde, uygun teçhizata ve eğitime sahip birliklerin, muhtemel kaza bölgesine sevk edilmemesinin, bölge komutanlığı görevini üstlenmiş, tehlikeli görevler karşısında ani kararlar almasını gerektirecek önemli bir görev ifa eden, dönemin bakanlarına brifing verecek kadar yetkin bir komutandan beklenmeyecek derecede kusurlu bir davranış olduğunun dosya kapsamından açıkça anlaşılmıştır"

Yurthaber 25-02-21 11:25

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin yargılanan 4 kamu görevlisine hapis cezası

Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin, arama çalışmalarında ihmallerinin bulunduğu iddiasıyla "görevi kötüye kullanma" suçundan yargılanan, aralarında eski Adana Jandarma Bölge Komutanı emekli Korgeneral Ali Lapanta'nın da yer aldığı 4 sanığa 1 yıl 1 ay ile 1 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezaları verildi.

Haber 15-02-21 19:44

Bakan Soylu: Yazıcıoğlu'nun helikopteri kaza yapmasaydı bize gelecekti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2009'da Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazaya ilişkin "O seçimde o helikopteri bir sonraki kiralayan bendim. O helikopterle Of'tan Bayburt'a ve Gümüşhane'ye gidecektik. Oraya gidecekti, oradan bize gelecekti" dedi.

Haber 11-02-21 22:19

Son dakika! Muhsin Yazıcıoğlu davasında dönemin valisi ve 2 kişiye hapis cezası

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili 9 üst düzey kamu görevlisinin yargılandığı davada 3 sanığa "görevi kötüye kullanma" suçundan 1 yıl 2'şer ay hapis cezası verildi, 6 sanık beraat etti.

Haber 05-02-21 18:57

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin davada yeni gelişme! Savcı mütalaasını açıkladı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüne ilişkin davada yargılanan üst düzey görevliler hakkında savcı mütalaasını açıkladı.

Haber 29-01-21 16:45

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin eski emniyet amirine 2 yıl hapis cezası verildi

Büyük Birlik Partisinin kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopterin düşmesi sonrası, "Yazıcıoğlu'nun bacağı kırık, ambulansla hastaneye götürülüyor" şeklindeki bilgi notunu hazırladığı iddiasıyla "görevi kötüye kullanma" suçundan yargılan ve FETÖ üyeliği suçundan hükümlü olan eski Emniyet Amiri Dursun Özmen 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Haber 25-01-21 17:42

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Hrant Dink'e yazdığı şiir...

Hrant Dink 14 yıl önce bugün kurucusu ve genel yayın yönetmeni olduğu AGOS Gazetesi'nin önünde katledilmişti. Hrant Dink'i anmak isteyen sosyal medya kullanıcıları, helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP'nin lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun Hrant Dink'e yazdığı şiiri araştırmaya başladı. İşte o şiir...

Haber 19-01-21 10:42

Yazıcıoğlu davasında sanık istihbaratçı, reddi hakim talebinde bulundu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopterin düşmesiyle ilgili görevi kötüye kullanma suçundan yargılanan dönemin Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Dursun Özmen, karar duruşmasında reddi hakim talebinde bulundu. Hakim, bu talebi geri çevirerek Özmen'in itiraz etme hakkı olması nedeniyle duruşmayı erteledi.

Haber 15-01-21 20:21

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin eski istihbarat amirine 2 yıla kadar hapis talebi

Duruşmada, dosyanın geldiği aşama ve zaman aşımı süresi gözetilerek, Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinin birleştirme talebi reddedildi

Yurthaber 07-01-21 19:11

FETÖ'nün kilit ismi Kamil Bakum yakalandı! Muhsin Yazıcıoğlu suikastindeki sır perdesi aralanıyor mu?

İstanbul’da düzenlenen operasyonda, FETÖ’nün en kritik isimlerinden Kamil Bakum ve Eşref Üstünova gözaltına alındı. FETÖ’nün avukatlardan sorumlu mahrem imam olan Kamil Bakum, Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği düşen helikopterden cihazları söken iki astsubayın avukatlığını yapan Mustafa Atalar’ı yönlendiren kişi olarak da aranıyordu. FETÖ itirafçısı olan, Abdullah Önder’de, ‘Bakum’un da aralarında bulunduğu 6 isim konuşursa, Muhsin Yazıcıoğlu suikasti çözülür’ demişti.

Haber 31-12-20 10:02