Nasreddin Hoca Haberleri

63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri

Akşehir Gölü'nün bitişiğindeki gölete maya çalan temsili Nasreddin Hoca Behzat Uygur: - "Dünyaya şöyle bir baktığımız zaman en güzel dilenecek şeyin barış olduğuna inanıyorum ve diyorum ki bu yıl mayayı yurtta, dünyada barış için çalıyorum"

Yurthaber 05-07-22 20:06

63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri, tellalların halkı etkinliklere daveti ile başladı

63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri, tellalların halkı etkinliklere daveti ile başladı

Yurthaber 05-07-22 14:36

Güldürürken düşündüren Nasreddin Hoca, vefatının 738'inci yılında anılıyor

Konya'nın Akşehir ilçesinde bu yıl 63'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Nasreddin Hoca Şenlikleri kapsamında, konserler, tiyatro gösterileri, atölye çalışmaları, halk oyunları, fotoğraf, karikatür yarışmalarından oluşan 63 farklı etkinlikle Hoca Nasreddin dünyaya tanıtılacak - Nasreddin Hoca Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Kadir Öztaş: - "Nasreddin Hocamız, sadece Türk toplumunun, Türkiye'nin, ülkemizin değil, dünyanın tanıdığı, son derece önemli, Türk zekasının, nüktesinin, gülmecesinin timsali, örnek yüzü"

Yurthaber 05-07-22 11:08

Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali başladı

Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali başladı

Yurthaber 01-07-22 15:58

Nasreddin Hoca

Nasreddin Hoca Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Nasreddin Hoca Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Eskişehir'in yeni Nasreddin Hocası ilk kez göle maya çalacak

Sigorta acentesi Ömer Özgeneci, geçen sene vefat eden 29 yıllık "temsili Nasreddin Hoca" Mustafa Karatepe'nin ardından Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali'nde ilk defa boy gösterecek - Özgeneci: - "Nasreddin Hoca olmak benim için çok güzel bir duygu. Hem güldürürken düşündüren hem de memleketlimin torunlarından, onun ailesinden olmak gibi bir şey"

Yurthaber 29-06-22 13:01

Bu yılın Nasreddin Hocası tiyatro sanatçısı Behzat Uygur olacak

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya: - "Nasreddin Hoca'yı şenliğe çağrının ardından şenlik korteji yürüyüşü gerçekleştirilecek. Yeniköy Mahallesi'ndeki Özus Çiftliği'nde yapılacak maya çalma töreninden sonra resmi açılış töreni olacak. Bu yıl temsili Nasreddin Hoca'yı tiyatro sanatçısı Behzat Uygur canlandıracak"

Yurthaber 22-06-22 14:00

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Akşehir İlçe Başkanlığını açtı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Akşehir İlçe Başkanlığını açtı

Yurthaber 21-01-22 17:34

Kırklareli'de Nasrettin Hoca fıkrası gerçek oldu: Ya tutarsa!

Lüleburgaz Kent Konseyi ilçede bulunan derenin kirliliğine ve kokusuna değinmek için Nasrettin Hoca mizahı ile tepki gösterdi.Lüleburgaz deresinin kirliliğini ve kokusuna değindiklerini belirten Erdoğan Anıl Tekin, ''Geç kalınan dere ıslahı uzun yıllara dayanan bir sorun. Bizler de Kent Konseyi olarak burada mizahi bir yol denedik. Nasreddin Hoca'nın 'Ya tutarsa' fıkrasından yola çıkarak dere ıslahı için 'Ya tutarsa' diyoruz'' dedi.

Haber 15-07-21 09:29

75 ülkeden 750 karikatürist Nasreddin Hoca'yı çizdi

Konya'nın Akşehir ilçesinde bu yıl 62'ncisi düzenlenen Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri, trap atışı, sergi açılışı, çocuk tiyatrosu, akrobatik smaç şov, eşek yarışı gibi çeşitli etkinliklerle sürüyor - Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya: - "Bu yıl için düzenlenen karikatür yarışmasına 75 ülkeden 750 sanatçı katıldı, 2 bin 259 eser yarıştı. Bunlardan Hırvatistan'dan Nikola İstes adlı sanatçı birinci oldu. Sanatçımıza 'altın eşek' ödülünü takdim edeceğiz"

Yurthaber 06-07-21 13:36

62. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri

Akşehir Gölü'nün bitişiğindeki gölete maya çalan temsili Nasreddin Hoca Behzat Uygur: - "Gölü mayalarken en büyük duam; 'çevre' diyorum, 'doğa', 'doğa bilinci' diyorum, 'Biz doğayı seversek, doğa da bizi sever' diyorum. Bu müsilaj belasından da kurtulmak için mayayı bu dualarımla çalıyorum"

Yurthaber 05-07-21 17:50

62. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri, Konya'da başladı

62. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri, Konya'da başladı

Yurthaber 05-07-21 12:41

Temsili Nasreddin Hoca, Behzat Uygur olacak

Bu yıl 62'incisi düzenlenecek Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri, 5-10 Temmuz'da gerçekleştirilecek

Yurthaber 01-07-21 10:53

Yurt dışında gördü! Sipariş üzerine kalem ucuyla yapıyor

Kocaeli'nin Derince ilçesinde yaşayan Hüseyin Sarı, kurşun kalem ucuna mikroskobik heykeller yapıyor. Kalem ucuna birbirinden güzel figürler yapan arı, ismini dünyaya duyurmak istediğini söyledi.

Finans 12-04-21 12:37