Paralimpik Oyunları Haberleri

Elena Krawzow: Playboy kapağına çıkan ilk Paralimpik yüzücü

Almanya adına 100 metre kurbağalamada rekorları ve şampiyonlukları bulunan Elena Krawzow, başarıları sonrası Playboy’a kapak olarak da adından söz ettirdi.

Haber

Kış Paralimpik Oyunları ne zaman başlıyor 2022? Paralimpik oyun nedir? Paralimpik Olimpiyatları branşları nelerdir?

Kış Paralimpik Oyunları başladı. Çin'in başkenti Pekin'in ev sahipliğinde yapılan 2022 Kış Olimpiyatları 4 Mart'ta Ulusal Pekin Stadı'nda gerçekleştirilecek törenle başladı. 9 ülkeden 650'nin üzerinde sporcunun yer alacağı organizasyon heyecanla takip ediliyor. Paralimpik adını ilk kez duyanlar ya da paralimpik oyunlarının ne olduğunu öğrenmek isteyenler, 2022 Kış Paralimpik Oyunları ile ilgili bilgileri araştırıyor. İşte detaylar!

Haber

2022 Kış Paralimpik Oyunları ne zaman? 2022 Kış Paralimpik Oyunları nerede yapılacak? Ne zaman sona erecek?

2022 Kış Paralimpik Oyunları Açılışı nedeniyle Google'ın ana sayfasında doodle yapmasının ardından 2022 Kış Paralimpik Oyunları ne zaman? 2022 Kış Paralimpik Oyunları nerede yapılacak? Ne zaman sona erecek? sorularının yanıtı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Dev organizasyon ile ilgili detayları sizler için derledik. İşte ayrıntılar...

Haber

2022 Kış Paralimpik Oyunları Açılışı Google'da doodle oldu! Paralimpik oyun nedir? 2022 Kış Olimpiyatları ne zaman? Hangi tarihte bitecek?

2022 Kış Paralimpik Oyunları Açılışı için Google, doodle yaparak hatırlatma yaptı. Ulusal Pekin Stadı'nda yapılacak törenle start verecek olimpiyatlara ilişkin Paralimpik oyun nedir? 2022 Kış Olimpiyatları ne zaman? Hangi tarihte bitecek? soru ve konu başlıkları merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...

Haber

Dünyada bileği bükülmeyen Türk, rekora koşuyor

Armwrestling bilek güreşinde ilk derecesini, 2010'da ABD'de düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda bronz madalya kazanarak elde eden, 'Avatar' lakaplı Gökhan Seven'in (42) dünyada sağ ve sol kolda 8 yıldır bileğini büken olmadı.

Spor

Tokyo Paralimpik Oyunları sona erdi

Kovid-19 salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Paralimpik Oyunları Japonya’da seyircisiz olarak gerçekleştirilen kapanış seremonisi ile sona erdi.

Spor

Türkiye'nin paralimpik oyunlarında madalya sayısı 35'e yükseldi

Tokyo 2020'de madalya sayısı 12'ye yükselen Türkiye'nin oyunlar tarihindeki madalya sayısı ise 35 oldu

Spor

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda Ayşegül Pehlivanlar gümüş madalya kazandı

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nın yedinci gününde atıcılıkta kadınlar 10 metre havalı tabanca P2 sınıfında Ayşegül Pehlivanlar, gümüş madalya kazandı

Spor

Tokyo'da Bahattin Hekimoğlu'dan bronz madalya

Paralimpik Oyunları'nda W1 makaralı yay bireysel kategorisinde Bahattin Hekimoğlu, bronz madalya kazandı.

Spor

Sevilay Öztürk'ten olimpiyat tarihinde bir ilk

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları yüzmede kadınlar 50 metre sırtüstü S5 kategorisinde Sevilay Öztürk, bronz madalya alarak Türkiye'ye bu branşta tarihinin ilk madalyasını kazandırdı.

Spor

Türkiye'nin madalya sayısı 30'a yükseldi

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda madalya sayısı 7'ye yükselen Türkiye, oyunlar tarihindeki madalya sayısını da 30 yaptı.

Spor

Zübeyde Süpürgeci, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda finalde

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nın beşinci gününde atletizm kadınlar 800 metre T54 kategorisinde mücadele eden milli sporcu Zübeyde Süpürgeci, finale çıktı.

Spor

Sevgi Yorulmaz Tokyo'da son 16 turunda

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nın beşinci gününde okçulukta kadınlar makaralı yay açık kategorisinde milli sporcu Sevgi Yorulmaz, son 16 turuna yükseldi.

Spor

Hamide Doğangün Tokyo'da finale yükseldi

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nın beşinci gününde atletizm kadınlar 800 metre T53 kategorisinde mücadele eden milli sporcu Hamide Doğangün, finale çıktı.

Spor

Zeynep Çelik Tokyo'da bronz madalya kazandı

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda kadınlar judo 57 kiloda Zeynep Çelik, bronz madalya kazandı.

Spor

Tokyo'da ilk madalya Recep Çiftçi'den

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda erkekler judo 60 kiloda Recep Çiftçi, Marcos Dennis Blanco'yu mağlup ederek bronz madalya kazandı ve Türkiye'ye, Tokyo'da ilk madalyayı getirdi.

Spor

Spor Bakanlığı'na 4 bin 346 kadrolu işçi alınacak! Bakan Kasapoğlu duyurdu

Spor Bakanlığı'na 4 bin 346 kadrolu işçi alınacağı açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı açıklamada "Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapmak üzere 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapacağız. Bunun 549'u erkek, 869'u kadın olmak üzere temizlik görevlisi, yine 1227 erkek, 1701 kadın olmak üzere de güvenlik görevlisi alımını gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Finans

Tuğçe Akgün kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Hayatı, geçirdiği kazayla değişti!

Katıldığı canlı yayın programında hayat hikâyesine dair bilgiler paylaşan millî atlet Tuğçe Akgün, geçirdiği kazayı anlattı. Kaza yaptıktan sonra omurilik felci olan Tuğçe Akgün, hayata küsmeyerek dört elle sarıldı.

Spor

Büşra Ün, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na kota aldı

Milli tenisçi Büşra Ün, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılma hakkı kazandı.

Spor

Sümeyye Boyacı, Avrupa üçüncüsü oldu

Milli paralimpik yüzücü Sümeyye Boyacı, Avrupa üçüncüsü oldu.

Spor