Sarp Sınır Kapısı Haberleri Ve Son Dakika Sarp Sınır Kapısı Haberleri

Sarp Sınır Kapısı Haberleri Ve Son Dakika Sarp Sınır Kapısı Haberleri

Sarp Sınır Kapısı, Türkiye’nin Gürcistan ile olan sınırında bulunan bir sınır kapısıdır. Karadeniz kıyısında yer alan sınır kapısı adını Artvin'in Hopa ilçesine bağlı sınırdaki Sarp köyünden alır. Hopa ilçesinin 15 km doğusunda yer alan Sarp Sınır Kapısı 1989’da açılmıştır ve Kafkasya'ya ile Orta Asya ülkelerine açılan karayolu üzerinde olması bakımından önemlidir.

Sarp Sınır Kapısı Haberleri

Sarp Sınır Kapısı'ndan 2023'te 6 milyonu aşkın yolcu geçişi oldu

Türkiye'nin Kafkaslar ve Orta Asya'ya açılan en önemli kara hudut kapılarından Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı'ndan 2023'te 6 milyon 261 bin 289 yolcu geçiş yaptı.

Yurthaber

Sarp Sınır Kapısı'nda 2023'te 341 kaçakçılık olayı önlendi

Türkiye'nin Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı'nda 2023 yılında 341 kaçakçılık olayı engellendi.

Yurthaber

Sınır kapısında yılbaşı yoğunluğu! Dönüş yolunda uzun kuyruklar

Yılbaşı nedeniyle sınır kapılarında yoğunluk artıyor. Artvin'de bulunan Sarp Sınır Kapısı da yılbaşını Gürcistan'da geçirmek isteyenler ile doldu.

Haber

Haberi alır almaz akın ettiler, saatlerle yarış! Vergi zamları sonrası sınır kapılarında yoğunluk: 14 bin TL fazla ödememek için...

Resmi Gazete’de yayınlanan vergi oranları artışında yurt dışından getirilen cep telefonlarının kaydedilmesi için gereken harcın 20 bin TL’ye çıkarılması kararı üzerine Artvin’deki Sarp Sınır Kapısı’nda yoğunluk yaşandı. Yeni tarih bu gece başlayacağından 20 bin lira yerine 6 bin lira ödemek için vatandaşlar saatlerle yarışmaya başladı. Öte yandan Ardahan’ın Çıldır ilçesi Aktaş Sınır Kapısı’nda da yoğunluk olurken Dilucu Sınır Kapısı'nda da cep telefonlarını kayıt altına aldırma kuyruğu görüldü.

Haber

Sarp Sınır Kapısı

Sarp Sınır Kapısı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Sarp Sınır Kapısı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Tüm zamanların rekoru! Bayram tatilinde 270 bin kişi geçti... Araç kuyrukları oluştu

Sarp Sınır Kapısından 9 günlük bayram tatili dolayısıyla günlük ortalama 30 bine yakın vatandaş giriş çıkış yaparken günlük bin 800 adet aracın da sınır kapısını kullanarak geçiş yaptığı bildirildi.

Haber

Sınır kapısına akın ettiler! Vatandaş gözüne Türkiye'deki fiyatından daha uyguna gelen o ürünü kestirdi

Gürcistan'da daha ucuza satıldığını öğrendiler, Artvin'deki Sarp Sınır Kapısı'na akın ettiler! Sınır kapısında gözlenen yoğunluk bu kez iPhone marka cep telefonu satın almak için değildi. Vatandaşlar günübirlik gittiği Gürcistan'da o ürünü Türkiye'den yaklaşık 7 bin 500 lira daha ucuza alıyor.

Haber

Görüntüler Artvin'deki Sarp Sınır Kapısı'ndan! Cep telefonu yoğunluğunun ardından bu kez... Türkiye'de 18 bin 500 lira, Batum'da 12 bin 300 lira

Ülkemizde geçtiğimiz aylarda Gürcistan'a açılan Artvin'deki Sarp Sınır Kapısı'nda 'cep telefonu turizmi'nin trafiği yaşanmıştı. Yaşanan cep telefonu yoğunluğunun ardından bu kez de oyun konsolu yoğunluğu yaşanıyor. Oyun konsolunun ülkemize göre daha ucuz olduğu öğrenen vatandaşlar sınır kapısında yoğunluğa neden olurken, ülkemizde piyasa değeri 18 bin 500 lira olan o oyun konsolunun, Batum’da 12 bin 300 lira olduğu, ayrıca vergi iadesiyle bu fiyatın 11 bin liraya düştüğü söyleniyor.

Finans

Sarp Sınır Kapısı'ndan bayram tatilinde 69 bin 610 yolcu geçti

Türkiye'nin Kafkaslar ve Orta Asya'ya açılan kapısı durumundaki Sarp Sınır Kapısı'ndan Ramazan Bayramı'nda 69 bin 610 yolcu geçiş yaptı.

Yurthaber

Kuyruk 8 kilometreyi buldu! Lavabomuz yok, yemek yiyecek yerimiz yok

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde bulunan ve Türkiye'nin Kafkaslar ve Orta Asya'ya açılan en önemli kapılarından olan Sarp Sınır Kapısı'nda tır kuyruğu 8 kilometreyi buldu. Tır sürücüler, Sarp Sınır Kapısı'ndan geçmek için ortalama 4 ile 8 gün beklemek zorunda kaldıklarını ifade etti. İstanbul’dan Azerbaycan’a yük götüren bir tır şoförü "Ne zaman sıra gelir bilmiyoruz. Lavabomuz yok, yemek yiyecek yerimiz yok, toz toprak içinde yemek yiyoruz” şeklinde konuştu.

Haber

‘iPhone turizmi’ başladı! Fiyatı 57 bin liraya kadar çıkınca oraya akın ettiler: 15 bin lira daha ucuz…

Apple geride bıraktığımız eylül ayında yeni iPhone 14 serisini tanıtmıştı. Ülkemizde iPhone fiyatları modeline göre 57 bin liraya kadar çıkınca vatandaşlar ise farklı yollara başvurdu. Öyle ki Gürcistan'a açılan Sarp Sınır Kapısı'nda 'iPhone turizmi'nin trafiği yaşanıyor. 2023 yılında daha yüksek kayıt ücreti bedeli ödemek istemeyenler özellikle hafta sonları Gürcistan'a akın ediyor. Vatandaşlar, Batum'dan aldıkları telefonları vergi iadesiyle 15 bin liraya kadar daha ucuza iPhone alabiliyor.

Finans

Sarp Sınır Kapısı'ndan 9 ayda 3 milyon 375 bin yolcu geçişi oldu

Türkiye'nin Gürcistan sınırındaki sınır kapısından 1 Ocak-28 Eylül 2022 döneminde 225 bin giriş, 270 bin çıkış olmak üzere toplam 495 bin araç geçişi gerçekleşti - Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek: - "Kapıdan geçen araçların yaklaşık 260 bininin tır olması ihracatımızın ve lojistiğimizin gelişimi noktasında çok önemli"

Yurthaber

DKİB heyeti Gürcistan'a geçişlerin hızlandırılması için görüşmeler yaptı

DKİB heyeti Gürcistan'a geçişlerin hızlandırılması için görüşmeler yaptı

Yurthaber

Sınır kapısını geçmek için sıra bekliyordu! TIR sürücüsü ölü bulundu

Korkunç olay Artvin’de gerçekleşti. Sarp Sınır Kapısı’nı geçmek için sıra bekleyen park halindeki TIR sürücüsü 63 yaşındaki şahıs, aracında ölü bulundu. Olayla alakalı inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Haber

Sarp Sınır Kapısı'nda gümrük kaçağı 62 bin 310 elektronik sigara ele geçirildi

Sarp Sınır Kapısı'nda gümrük kaçağı 62 bin 310 elektronik sigara ele geçirildi

Yurthaber

Sarp Sınır Kapısı'nda minibüsün yakıt deposunda 104 kilogram kaçak bal ele geçirildi

Sarp Sınır Kapısı'nda minibüsün yakıt deposunda 104 kilogram kaçak bal ele geçirildi

Yurthaber

FETÖ şüphelisi Gürcistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı

FETÖ şüphelisi Gürcistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı

Yurthaber

Ticaret Bakanı Muş, Sarp Sınır Kapısı'ndaki tır yoğunluğunu değerlendirdi:

"Planlananın çok üzerinde bir tır trafiği ve yolcu trafiği olduğundan dolayı kapıda bir yoğunluk yaşanabiliyor. Optimum seviyede yönetilmesi için büyük bir çaba içinde arkadaşlar"

Yurthaber

Sarp Sınır Kapısı'ndaki yoğunluğa Muratlı Sınır Kapısı önerisi

DKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürdoğan: - "Muratlı Kapısı'nın açılması ile Sarp Sınır Kapısı yoğunluğunun dengeleneceği ve kuyrukların tamamen bitme noktasına geleceği aşikardır"

Yurthaber

Sınır kapılarında şoke eden operasyon! Onlarca hayvan kürkü ve postu ele geçirildi

Ticaret Bakanlığına bağlı ekiplerce Kapıkule ve Sarp sınır kapılarında düzenlenen operasyonda ele geçirilenler şoke etti. Yasa dışı yollarla ülkeye sokulmak istenen çok sayıda gelincik kürkü ile çinçilla, sansar ve vaşak postları, 2 ayrı baskınla ele geçirildi.

Haber

Sarp Sınır Kapısı'nda gümrük kaçağı oyun makinesi aksamı ele geçirildi

Sarp Sınır Kapısı'nda gümrük kaçağı oyun makinesi aksamı ele geçirildi

Yurthaber

1 Mart'ta başladı! PCR testi kararı sonrası sınır kapısında hareketlilik

1 Mart'tan itibaren PCR testi zorunluluğunun kalkmasıyla birlikte sınır kapılarında hareketlilik arttı. Türkiye’nin Kafkaslara açılan kapısı olan Sarp Sınır Kapısı’nı kullanarak geçiş yapanların sayısı artmaya başladı.

Haber

Sarp Sınır Kapısı'ndan yurt dışına kaçmaya çalışan 5 kişi yakalandı

Sarp Sınır Kapısı'ndan yurt dışına kaçmaya çalışan 5 kişi yakalandı

Yurthaber

Sarp Sınır Kapısı'nda gümrük kaçağı bilgisayar parçaları ele geçirildi

Sarp Sınır Kapısı'nda gümrük kaçağı bilgisayar parçaları ele geçirildi

Yurthaber

Sarp Sınır Kapısı'nda 5 bin su kaplumbağası ele geçirildi

Sarp Sınır Kapısı'nda 5 bin su kaplumbağası ele geçirildi

Yurthaber

Son Dakika: Gürcüler Türkiye'ye sabah boş bavulla gelip, akşam dolu bavulla dönüyorlar

Son dakika haberi: Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde bulunan Sarp Sınır Kapısı’nı kullanarak ülkemize, boş bavullarla giriş yapan Gürcü vatandaşlar, alışveriş yaptıktan sonra akşam saatlerin ülkelerine geri dolu bavullarla dönüyor. Bu hareketlikte 1 Gürcistan Larisi’nin 4,28 TL olmasının önemli etkisi olurken, Hopa ve Kemalpaşa ilçe esnafı ise bu durumdan oldukça memnun. İşte son dakika haberinin detayları!

Haber

Sonu görünmüyor! Sarp Sınır Kapısı'ndaki TIR kuyruğu 29 kilometre oldu

Son dakika haberine göre ihracattaki artışla birlikte sınır kapılarında da yoğunluk yaşanmaya başlandı. Gürcistan üzerinden Kafkaslara açılan Artvin'deki Sarp Sınır Kapısı'nda uluslararası taşımacılık yapılan TIR'lar, Türk tarafında uzun kuyruk oluşturdu. Kuyruk, aralıklarla 29 kilometre uzaklıktaki Kemalpaşa ve Hopa ilçelerini geçerek Arhavi ilçesine kadar uzadı.

Haber

Sarp Sınır Kapısı'ndan bir günde 718 tır çıkış yaptı

Kaçkar Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Recep Bilgin: - "250 kapasiteli bir yerde 5 Aralık'ta 718 tır geçişiyle rekor kırdık"

Yurthaber

Sarp Sınır Kapısı karşılıklı yaya geçişlerine açıldı

Sarp Sınır Kapısı karşılıklı yaya geçişlerine açıldı

Yurthaber

230 tüp arı ve kobra yılanı zehri ele geçirildi! Piyasa değeri dudak uçuklattı

Artvin’in Kemalpaşa ilçesindeki Sarp Sınır Kapısı’nda bir araçta yapılan aramada piyasa değeri 3 milyon 350 bin 640 lira olan 110 adet tüp kobra yılanı ve 120 adet tüp arı zehri ele geçirildi.

Haber

Sarp Sınır Kapısı'nda gümrük kaçağı botoks malzemesi ile saat ele geçirildi

Sarp Sınır Kapısı'nda gümrük kaçağı botoks malzemesi ile saat ele geçirildi

Yurthaber

Sınır kapısında tır yoğunluğu! Kuyruk 15 kilometreye ulaştı

Artvin'deki Sarp sınır kapısında 15 kilometre tır kuyruğu oluştu. Türkiye'nin Gürcistan üzerinden Kafkas ülkelerine açılan kapısındaki yoğunlukla ilgili konuşan Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, “TIR kuyruğu varsa iş, ihracat ve lojistik hareket var demektir” dedi.

Haber

Sarp Sınır Kapısı'nda tır yoğunluğu! Kuyruğun sonu görünmüyor

Kafkaslar ve Orta Asya'ya açılan Sarp Sınır Kapısı'nda kilometrelerce kuyruk oluştu. İhracat ürünlerini teslim etmek için yola çıkan tırların oluşturduğu kuyruğun sonu görünmedi.

Haber

Sarp Sınır Kapısı'nda yoğun tır kuyruğu oluştu

Sarp Sınır Kapısı'nda yoğun tır kuyruğu oluştu

Yurthaber

FETÖ firarisi çift bakın nerede yakalandı

Çorum'da 'FETÖ/PDY üyesi olmak' suçundan haklarında hapis cezası bulunan firari doktor M.K.K. ve eşi Ş.R.K., Artvin'in Sarp Sınır Kapısı'nda bir TIR'ın dorsesinde yasa dışı yollardan Gürcistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı.

Haber