Sedat Peker Haberleri Ve Son Dakika Sedat Peker Haberleri

Sedat Peker Haberleri Ve Son Dakika Sedat Peker Haberleri

Reis lakaplı Sedat Peker 26 Haziran 1971 tarihinde doğdu.

Reis lakaplı Sedat Peker 26 Haziran 1971 tarihinde doğdu.

90'lı yıllarda Türkiye'de ortaya çıkan mafya oluşumlarının içerisinde yer alması nedeniyle yargılandı. 1997 ve 1998 yıllarında çete kurmak suçlaması ile yargılandığı davalardan savcı tarafından suçsuz bulundu.

12 Mart 2005 tarihinde Kelebek Operasyonu kapsamında tutuklandı. 31 Ocak 2007 tarihinde İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava sonucunda alınan kararda "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek", "hürriyetinden yoksun bırakmak" ve "evrakta sahtecilik" gibi suçlardan dolayı toplam 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. 21. Ağır Ceza Mahkemesinin uzun tutukluluk süreleri göz önünde bulundurularak cezasının 10 yıldan 5 yıla inmesiyle Tuncay Özkan ve Levent Göktaş ile birlikte tahliye edildi. İstanbul 21′inci Ağır Ceza Mahkemesi Özkan ve Göktaş hakkında yurt dışı çıkış yasağı koyarken, Peker hakkında herhangi bir adli kontrol uygulamadı.

HAYATI

Rizeli bir aileden gelen Sakarya doğumlu olup uzun süre Almanya'da yaşayan Sedat Peker, Turancı olduğunu dile getirmektedir.

1990 yılında T. Bülent Kılıç ile kurduğu bir oto firmasının servisinin dolandırılmasından ve ortağından ayrıldıktan sonra yasadışı örgüt kurarak birçok suça karışmıştır. 1997'de Rize'de kaçakçı Abdullah Topçu'yu öldürmek suçundan savcı karşısına çıkan ve serbest bırakılan Sedat Peker'in iki adamı, aynı davadan müebbet hapse mahkûm olmuştur. Tehditle tahsilat yapmak, zorla alıkoymak, adam öldürmeye azmettirmek ve benzeri suçlardan yedi ay boyunca aranan Peker, teslim olacağını bildirerek 19 Ağustos 1998'de Romanya'dan Türkiye'ye getirildi.

Eylül 1998'de Sedat Peker ve adamları hakkında 7,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 12 sanıkla birlikte çete oluşturmak suçundan yargılandığı davada, 24 Mayıs 1999'da tahliye edildi. Sekiz ay 29 gün cezaevinde bulundu.

12 Mart 2005 tarihinde İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan Kelebek Operasyonu ile tutuklanmış ve İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava 31 Ocak 2007 tarihinde karara bağlanarak 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır. Peker ayrıca örgüt kurmak, tehdit, iş yeri kurşunlama, yaralama, hürriyeti tahdit, yağma ve sahte kimlik kullanma iddiasıyla İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandı.

Sedat Peker Ergenekon davasında silahlı terör örgütü kurma suçuyla yargılanmıştır. Kelebek operasyonu davasının bozulan bölümü yeniden karara bağlandı. Sedat Peker'e 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Böylece hükümlü olduğu süreye 1 yıl 3 ay daha eklenmiştir.

5 Ağustos 2013'te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında Sedat Peker'e 10 yıl hapis cezası verildi. 10 Mart 2014 tarihinde Özel yetkili mahkemelerin kararlarına ilişkin yasa değişikliği ve 5 yılı aşkın tutukluluk hali göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

Sedat Peker Kocaeli Spastik Engelliler Derneği ve Erken Doğan Çocukları Yaşatma Derneği gibi kuruluşlara yaptığı yardımlarla gündeme gelmiştir. 9 Mart 2015'te Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı'nın (ZEREV) TİM Center'da organize ettiği Yılın En İyileri Ödül Töreni'nde Sedat Peker'e yaptığı yardımlardan dolayı "En Hayırsever İş Adamı" ve "Yaşam Boyu Onur Ödülü" verildi. 4 Nisan 2015'te Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği (MİSİAD) İzmir şubesinin açılışına onursal başkan sıfatıyla katılmıştır.

Sedat Peker Haberleri

SON DAKİKA | Bakan Bozdağ'dan Semra Güzel, Sedat Peker ve Adnan Oktar açıklaması

Son dakika: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP'li Semra Güzel'in yakalama kararıyla ilgili olarak "Bilinen adreslerinde Semra Güzel’e ulaşılamadı. Şu anda nerede olduğuna dair de elimizde kesin ve resmi bir veri yok" dedi. Bakan Bozdağ, Sedat Peker ile ilgili olarak ise "Bizim iade talebimizin Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ulaştığını değerlendiriyoruz. Ama oradan şu ana kadar bize herhangi bir dönüş olmadı" diye konuştu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 01-04-22 13:12

Sedat Peker Suç Örgütü davasında flaş gelişme! Ertelendi

Sedat Peker Suç Örgütü’ne ilişkin aralarında firari sanık Sedat Peker’in de bulunduğu 3’ü firari, 16’sı tutuklu 92 sanığın yargılanmasına devam edildi. Bir kısım tutuksuz sanıklarının beyanlarının alındığı duruşma yarın görülmek üzere ertelendi. İddianamade, örgüt lideri konumda yer alan sanık Sedat Peker’in toplamda ağırlaştırılmış müebbet ile 262 yıl 8 aydan 392 yıl 4 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyordu.

Haber 28-03-22 17:10

Interpol nedir? Interpol Sedat Peker için kırmızı bülten mi çıkardı? Kırmızı bülten ne demek?

Interpol'un ne anlama geldiği ve kırmızı bültenin ne olduğu merak ediliyor. Yeni gelişmelere göre Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (INTERPOL) yurt dışındaki firari Peker hakkında 194 üye ülkede kırmızı bültenle arama kararı çıkardı. Peki Interpol nedir? Interpol Sedat Peker için kırmızı bülten mi çıkardı? Kırmızı bülten ne demek?

Haber 23-02-22 18:18

SON DAKİKA: Adalet Bakanlığı'ndan Sedat Peker hamlesi! BAE'den talep edildi

Son dakika haberi: Türkiye'den Sedat Peker hamlesi! Adalet Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri yönetiminden firari Sedat Peker'in yakalanıp tutuklanmasını talep etti. Sedat Peker için daha önce de kırmızı bülten çıkarılmıştı. Birleşik Arap Emirlikleri yönetiminin Sedat Peker konusunda nasıl bir karar vereceği kısa süre içinde belli olacak. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 23-02-22 13:22

Halil Falyalı cinayetinde yeni gelişme! Buluşma görüntüleri ortaya çıktı

Halil Falyalı cinayetiyle soruşturmasıyla ilgili Mustafa Söylemez'in KKTC'den İstanbul'da döndükten sonra Bakırköy'de Sedat Peker'in akrabası olduğu belirtilen Metin Süs ile görüştüğü kaydedildi. O görüşmeye ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Haber 22-02-22 20:14

Halil Falyalı cinayetinde Sedat Peker detayı! Mustafa Söylemez olay günü Metin Süs ile görüşmüş

Halil Falyalı cinayeti soruşturmasıyla ilgili emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, "Söylemez Kardeşler" suç örgütü elebaşı Mustafa Söylemez'in olay günü sabahında Kıbrıs'tan uçakla İstanbul'a indiği ve Bakırköy'de bulunan kahvaltı salonunda Sedat Peker'in akrabası ve adamı olduğu belirtilen Metin Süs ile görüştüğü öğrenildi. Öte yandan Mustafa Söylemez olay günü sabahında KKTC'den İstanbul Havalimanı'na geldiği anların fotoğrafı ortaya çıktı.

Haber 22-02-22 14:28

Döner Kardeşler'in cezaları belli oldu! Emirhan Döner'den dikkat çeken 'Sedat Peker' savunması

Zeytinburnu ve çevresinde faaliyet gösterdiği ileri sürülen “Döner Kardeşler" isimli suç örgütüne yönelik davada mahkeme kararını açıkladı. Tutuklu sanık Emirhan Döner hakkında 7 ayrı suçtan 44 yıl 3 ay hapis cezası verilirken kardeşi Turhan Döner hakkında da 7 ayrı suçtan 34 yıl 10 ay hapis cezası verildi. Duruşmada karar öncesinde son savunması sorulan Emirhan Döner, "Ben uzun yıllardır şizofreni tedavisi görüyorum. Sedat Peker'le ilgili beyanlarım tamamen hastalığımdan dolayıdır" dedi.

Haber 21-02-22 18:03

SON DAKİKA! Erkam Yıldırım davasında Sedat Peker hakkında yakalama kararı çıktı

Son dakika haberine göre, sosyal medya üzerinden paylaştığı videolarda eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’a hakaret ve iftira ettiği iddiasıyla hakkında 6 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Sedat Peker hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Sanık avukatı Ersan Barkın, müvekkili hakkında başka dava dosyalarında da yakalama kararı bulunduğunu belirtti.

Haber 18-01-22 14:20

Sedat Peker'in, Erkam Yıldırım'a yönelik hakaret ve iftira davası başladı

Mahkeme, sanık Peker hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar vererek duruşmayı erteledi - Erkam Yıldırım'ın avukatı Muhammed Gök: - "Müvekkilim iş adamı olarak başka bir ülkeye gitmiş olması suç işlediği anlamına gelmemektedir. Sanığın gerek yayınladığı video gerekse daha sonra atılan tweetler nedeniyle müvekkil kamuoyu nezdinde hakarete maruz kalıp mağdur olduğundan sanıktan şikayetçiyiz"

Yurthaber 18-01-22 14:13

Sedat Peker Suç Örgütüne ilişkin davada yeni gelişme! Mahkeme ara kararını açıkladı

Sedat Peker Suç Örgütüne ilişkin aralarında firari sanık Sedat Peker'in de bulunduğu 92 kişinin yargılandığı davada 1 sanık tahliye edildi. Mahkeme heyeti, firari sanıklar Sedat Peker, Ufuk Yapıcı, Yahya Kemal Osmanoğlu ve Boban Tomovski hakkındaki yakalama kararının devamına karar verdi.

Haber 07-01-22 07:49

Sedat Peker suç örgütü davasında dikkat çeken sözler!

Sedat Peker Suç Örgütü'ne ilişkin aralarında firari sanık Sedat Peker'in de bulunduğu 92 kişinin yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanık Ercan Ekşi, savunmasında üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini belirterek "Ben 300 bin kişilik bir ailenin soyadını taşıyorum Peker'le ticaret yapmaya ihtiyacım yok. Mağdurum, tahliyemi talep ediyorum" dedi. "Sedat Peker ile dostluğumuz sadece aileseldir" diyen Ekşi, "Bana yöneltilen suçların hiçbirisinde Sedat Peker yoktur" ifadelerini kullandı.

Haber 29-12-21 16:20

Son Dakika: Sedat Peker suç örgütüne yönelik yargılama yarın başlıyor! İddianamede dikkat çeken detaylar

Son dakika: Hakkında yakalama kararı bulunan firari sanık Sedat Peker’in de aralarında bulunduğu Sedat Peker Suç Örgütü’yle iltisaklı olduğu iddia edilen 26’sı tutuklu 92 sanığın yargılanmasına yarın başlanacak. İddianamede, Sedat Peker’in milliyetçi kimliği ön plana çıkarmaya özen göstererek kendisini meşru ve sempatik göstermeye çalıştığı, bu şekilde vatandaşların desteğini almaya çalıştığı ve özellikle bu kapsamda genç kesimi elinde tutmaya yönelik çabalar sarf ettiği kaydediliyor.

Haber 28-12-21 15:05

'Döner Kardeşler'in lideri Emirhan Döner'den şok sözler: Bu örgütün lideri Sedat Peker'dir

Zeytinburnu ve çevresinde korku saçan "Döner Kardeşler" isimli suç örgütüne yönelik davanın görülmesine devam edildi. Örgütün lideri Emirhan Döner, "Bu örgütün lideri Sedat Peker'dir. Eylemlerin azmettiricisi Sedat Peker'dir. Söyleyeceğim şeylerden sonra Sedat Peker ve birçok kişi yargılanacaktır" dedi. Birçok yağma ve haraç olayına karışan şebeke, alacağını isteyen bir vatandaşı da kaçırıp dansöz elbisesi giydirdikten sonra görüntülerini internetten paylaşması ile gündeme gelmişti.

Haber 17-12-21 14:42

Bursa'da Köfteci Yusuf davasında Sedat Peker'in aralarında bulunduğu sanıklar yargılanıyor

Mahkeme heyeti, bu dava ile sanık Sedat Peker hakkında İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesince hazırlanan dosya arasında irtibat bulunmasından dolayı birleştirme konusunda bu mahkemeden muvafakat sorulmasına karar verdi

Yurthaber 16-11-21 17:39

Sedat Peker'in mal varlığına tedbir konulması talep edildi

Sedat Peker'in elebaşı olduğu suç örgütüne yönelik Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın mağdurlarından Emrah Sarıtaş, avukatı aracılığıyla sunduğu dilekçede, Peker ve eşinin mal varlığına tedbir konulmasını talep etti.

Haber 10-11-21 20:17

Sedat Peker hakkında tutuklama kararı!

Sedat Peker'in suç örgütü elebaşı olduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan Peker'in de aralarında bulunduğu 26'sı tutuklu 92 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, gönderildiği ağır ceza mahkemesince kabul edildi.

Haber 18-10-21 13:43

Sedat Peker'in yaptığı suç örgütüne yönelik soruşturma tamamlandı

Sedat Peker'in elebaşı olduğu suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Peker'in de aralarında bulunduğu 26'sı tutuklu 92 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, örgüt üyelerinin birçoğunun evinde üzerinde "Reis Sedat Peker", "SP" gibi yazıların bulunduğu tespihlerin ele geçirildiği, bunların örgütün parolası olarak kullanıldığının tespit edildiği bildirildi.

Haber 16-10-21 09:15

Sedat Peker hakkında Erkam Yıldırım'a hakaret ve iftira suçundan dava

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker hakkında, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'a yönelik "hakaret" ve "iftira" suçundan 1 yıl 3 ay 15 günden 6 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, Sedat Peker'in YouTube üzerinden video yayınlayarak Erkam Yıldırım hakkında, hiçbir veriye dayanmadan soyut iddialarda bulunduğu kaydedildi. Erkam Yıldırım'ın Sedat Peker'in konuşmasında geçen zaman diliminde Venezuela'da olmadığı bilgisi yer aldı.

Haber 21-09-21 15:07

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'e yönelik operasyonda yeni gelişme!

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'e yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 16 şüpheliden 9'u “Var olan suç örgütlerinin oluşturdukları korkutucu güçten yararlanarak yağma" ve “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak" gerekçeleriyle tutuklandı.

Haber 16-07-21 14:05

Liderliğini Sedat Peker'in yaptığı suç örgütüne yeni operasyon!

İstanbul'da, elebaşılığını Sedat Peker'in yaptığı suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 15 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Haber 12-07-21 11:25

5'i polis 9 kişiyi yaraladılar! Ünlü oyuncu Ayşegül Çınar polise kafa atıp Sedat Peker'le tehdit etmiş

Beyoğlu'nda gittikleri eğlence mekanında erkek arkadaşı Furkan Çalıkoğlu ile birlikte olay çıkarınca gözaltına alınan Oyuncu Ayşegül Çınar'ın polis memuruna kafa attığı, polisleri “Sedat Peker bile videosunda benden bahsetti. Onun adamları her yerde. Teker teker sizi vurduracağım" diye tehdit ettiği ileri sürüldü. Olayda darp ve bıçakla yaralanan 5'i polis memuru 9 kişi şikayetçi olduğu Çalıkoğlu ve Çınar ifadelerinin ardından savcılığa sevk edildi.

Haber 30-06-21 12:52

Cahit Çetin cinayetiyle ilgili yeni operasyon! Sedat Peker'le bağlantılı 10 kişi gözaltına alındı

Çekmeköy'de Cahit Çetin'in öldürülmesi sonrası yapılan yeni operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yakalanan şüphelilerin Sedat Peker ile bağlantılı olduğu belirtildi.

Haber 29-06-21 12:37

Bahar Candan suç örgütü lideri Sedat Peker'e 'Yotuber' deyince dalga konusu oldu

YouTube’daki bir programa katılan Bahar Candan yaptığı açıklamalarla olay oldu. Candan'ın suç örgütü lideri Sedat Peker'e Youtuber demesi de sosyal medyada dalga konusu oldu.

Magazin 28-06-21 10:25

Sedat Peker suç örgütüne 4 ilde operasyon! 25 kişi gözaltına alındı

Afyonkarahisar merkezli 4 ilde, Sedat Peker'in elebaşı olduğu organize suç örgütüne yönelik 2 operasyonda, 25 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden 2'si mahkemece tutuklanırken, 5'i Bursa'ya gönderildi, 18'i de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber 15-06-21 11:09

Sedat Peker suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 4 kişi serbest bırakıldı

Sedat Peker'in elebaşı olduğu organize suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 2 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 şüpheli, serbest bırakıldı.

Haber 11-06-21 21:57

Şanlıurfa’da 'Sedat Peker' operasyonu: MİSİAD Başkanı Feridun Öncel gözaltına alındı

Şanlıurfa’da Sedat Peker'in elebaşı olduğu organize suç örgütüne yönelik operasyonda Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı (MİSİAD) Feridun Öncel gözaltına alındı. Öncel, sorgulanmak üzere İstanbul’a gönderildi.

Haber 10-06-21 16:24

Doğu Perinçek'ten Sedat Peker hakkında suç duyurusu

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kendisine "Ülkücü katili" diyen suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber 04-06-21 14:57

Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker'in savcılık ifadesi ortaya çıktı

Kıbrıslı Gazeteci Kutlu Adalı'nın öldürülmesine ilişkin savcılığa ifade veren ve adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılan Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker'in savcılık ifadesi ortaya çıktı. Atilla Peker'in ifadesinde, Kıbrıs'tan döndükten sonra Korkut Eken'in yanına gelerek kendisine "Bak seninle gittiğimiz o olayı hallettik" dediği öğrenildi.

Haber 03-06-21 17:23

Makedon suç örgütü lideri Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alındı

Ülkesi Kuzey Makedonya'da uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen organize suç örgütü lideri Boban Tomovski, dün Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Mısır'ın başkenti Kahire'ye gitmek isterken, yakalandı. Tomovski, işlemlerinin ardından Kocaeli İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'ne gönderildi. Sedat Peker'in Kuzey Makedonya'da kaldığı dönemde Tomovski'nin yanında kaldığı iddia edildi.

Haber 02-06-21 18:44

Atilla Peker adli kontrolle serbest bırakıldı

Atilla Peker, adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı.

Haber 02-06-21 16:17

Kutlu Adalı cinayeti soruşturmasında yeni gelişme! Atilla Peker ifade için adliyeye geldi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, gazeteci Kutlu Adalı'nın Kıbrıs'ta öldürülmesine ilişkin iddialara yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, "şüpheli" sıfatıyla ifade veren organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker, adli kontrol tedbiri uygulanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Haber 02-06-21 13:44

Son Dakika: Atilla Peker'in iddiaları üzerine Kutlu Adalı cinayetine soruşturma

Son dakika haberine göre Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker'in gazeteci Kutlu Adalı cinayetine ilişkin iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı. Atilla Peker, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) öldürülen gazeteci-yazar Kutlu Adalı olayı ile ilgili olarak Korkut Eken'i suçlamıştı. Korkut Eken ise bu suikastın içinde olmadığını açıklamıştı.

Haber 01-06-21 14:29

Sedat Peker'in elebaşı olduğu suç örgütüne yönelik operasyonda yeni gelişme

İstanbul merkezli 2 ilde, Sedat Peker'in elebaşı olduğu organize suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheliden Abdullah S., tutuklandı.

Haber 31-05-21 14:12

Bahar Candan'dan Sedat Peker hamlesi! Herkesi sildi sadece o kaldı

Yaptığı her hareketle olay olan Bahar Candan Instagram'da takip ettiği tek kişiyle de gündem oldu. Candan herkesi takipten çıkartı ve Sedat Peker'i takibe aldı.

Magazin 29-05-21 14:35

Bakan Soylu çağrıda bulunmuştu! Mehmet Ağar'dan açıklama

Son günlerdeki konularla gündemde olan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Yalıkavak Marina’nın yönetim kurulu başkanlığından ayrılmak için dilekçe verdiğini açıkladı.

Haber 28-05-21 14:54

Son Dakika: Sedat Peker Suç Örgütü'ne operasyon! Gözaltılar var

Son dakika haberine göre Sedat Peker Suç Örgütü'ne yapılan operasyonlarda adreslerinde bulunamayan kişilere yönelik bugün İstanbul ve Çanakkale'de eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda aranan 3 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Haber 28-05-21 13:57

Korkut Eken'den 'Atilla Peker' sorusuna dikkat çeken yanıt

KKTC'de gazeteci Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili iddialarda adı geçen emekli yarbay Korkut Eken görev nedeniyle Ada'ya gittiğini söylemiş ve suç örgütü lideri Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker'in de yanında olduğunu kabul etmişti. Eken, konuyla ilgili yeni bir açıklama daha yaptı.

Haber 28-05-21 08:15

Bakan Soylu: Hiçbir şey gizli kalmaz, kalmayacaktır! Ekşi yemedim karnım ağrımıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Meclis'te "Kadına Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonu"nda yaptığı konuşmada, "Hiçbir şey gizli kalmaz, kalmayacaktır. Ekşi yemedim, karnım ağrımıyor" ifadelerini kullandı.

Haber 27-05-21 18:08

Suç örgütü lideri Sedat Peker'e verilen koruma kararında FETÖ izleri

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'e tahsis edilen korumalara yönelik kararlarla ilgili süreçte Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Emniyeti yapılanmasının etkili olduğu öğrenildi.

Haber 27-05-21 15:22

Son Dakika: Sedat Peker hakkında yakalama kararı!

Son dakika haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'le ilgili harekete geçildi. Peker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Haber 27-05-21 14:45

Bahar Candan olay oldu! Sedat Peker detayı

Yaptığı her hareketle olay olan Bahar Candan Instagram'da takip ettiği tek kişiyle de gündem oldu. Candan herkesi takipten çıkartı ve suç örgütü lideri Sedat Peker'i takibe aldı.

Magazin 27-05-21 09:32

Sedat Peker'in iddiaları sonrası Korkut Eken sessizliğini bozdu

KKTC'de öldürülen gazeteci-yazar Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili iddialarla gündeme gelen emekli asker Korkut Eken, sessizliğini bozdu.

Haber 27-05-21 09:15

Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı. Çelik, "İllegal mafyatik bir kişinin iftiraları gündeme getiriliyor. AK Parti MYK’sı, Süleyman Soylu’yla ilgili, eski Başbakanımızla ilgili bu iddiaları en güçlü şekilde reddetmektedir" dedi.

Haber 26-05-21 17:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan hangi mesajı verecek? Gözler kritik saate çevrildi

Organize suç örgütü lideri suçlamasıyla aranan Sedat Peker'in ortaya attığı iddialar gündem yaratırken Bakan Soylu ve MHP lideri Bahçeli, Türkiye'ye bir operasyon yapıldığını açıkladı. Gözler bugünkü AK Parti Grup Toplantısı'na çevrilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili gerekli mesajları vereceği belirtildi.

Haber 26-05-21 08:39

Son Dakika: Erkam Yıldırım'dan Sedat Peker hakkında suç duyurusu

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber 25-05-21 15:46

Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker serbest bırakıldı

Muğla Fethiye'de, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan gözaltına alınan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker ve yanındaki Yunus Olcay, çıkarıldığı mahkemece yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Atilla Peker'in emniyetteki sorgusunda, Sedat Peker'in gazeteci-yazar Kutlu Adalı’nın ölümüne ilişkin yaptığı açıklamalarla ilgili bilgisine başvurulduğu bildirildi.

Haber 25-05-21 15:15

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Süleyman Soylu'ya çağrı: İsmini açıkla

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı 'Sedat Peker'den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi' iddiasına değinen Kılıçdaroğlu, "Bir siyasetçiyi ayda 10 bin dolarla keklemişler diyor. Kim diyor? İçişleri Bakanı. Araştıralım dedik. Buna da hayır dediler. Kim her ay 10 bin dolar rüşvet alıyorsa Meclis Başkanı onu ortaya çıkarmak zorundadır. Süleyman Soylu bu ismi açıklamak zorundadır." dedi.

Haber 25-05-21 14:53

Bakan Soylu: Ağar'ın yerinde olsam 48 saat içinde görevimden ayrılırım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı canlı yayında, Sedat Peker'in gündeme getirdiği Yalıkavak Marinası'yla ilgili, "Mehmet Ağar'ın bir marinada görev alması doğru değil, ben olsam 48 saat içinde ayrılırım. İçişleri Bakanı olarak söylüyorum." ifadelerini kullandı.

Haber 24-05-21 23:30

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: FETÖ'cüleri kırmızı bültenle arayamıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk canlı yayınında soruları yanıtladı. Bakan Soylu, Sedat Peker hakkında neden kırmızı bülten çıkarılamadığı konusuna değindi. Bakan Soylu açıklamasında, "Biz FETÖ'cüleri kırmızı bültenle arayamıyoruz. Müracaat ediyoruz. Difizyon bölümüne alıyor, ondan sonra 'ilgisizdir' deyip geçiyor." ifadelerini kullandı.

Haber 24-05-21 23:22