Sığınmacı Haberleri

BBP lideri Mustafa Destici'den dikkat çeken sığınmacı açıklaması: 'Yabancı istihbarat kuruluşları açısından ülkemizde bir zaaf noktası oluşturdu'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Sığınmacıların, yabancı istihbarat kuruluşları açısından, ülkemizde bir zaaf noktası ve hareket alanı oluşturduğunu düşünüyoruz" dedi. Açıklamasının devamında Destici, "Sığınmacılar meselesi depremden sonra maddi olarak daha büyük bir külfet haline dönüşmüştür” ifadelerini kullandı.

Haber 22-10-23 14:31

Belçika'da hükümet, mahkemenin 'bekar erkek sığınmacı' kararını iptal etti! Ülkeye giremeyecekler...

Belçika mahkemesi, hükümetin sığınma hakkı isteyen bekar erkeklere barınma hakkı vermeme kararını bozmuştu. Belçika İltica ve Göçten Sorumlu Dışişleri Bakanı Nicole de Moor, mahkemenin bu kararını, ülkenin göç yasalarına aykırı olduğunu söyleyerek reddetti.

Haber 14-09-23 11:17

Belçika, bekar erkek sığınmacı kabulünü geçici olarak durdurdu

Belçika, barınma merkezlerinde yeterli yer olmadığı gerekçesiyle bekar erkek mültecilerin başvurularını kabul etmeyi geçici olarak durdurma kararı aldı. Belçika Sığınma ve Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Nicole de Moor, bu kararı çocuklu ailelere öncelik tanımak için aldığını vurguladı.

Haber 30-08-23 19:25

Skandal olay! 12 yaşındaki kıza tecavüz eden Afgan sığınmacı tutuklandı... Savunması herkesi şaşkına çevirdi

İngiltere’de yaşanan bir olay ülke basınında geniş yankı uyandırdı. İsmi Sakhidad Ahadi olarak açıklanan Afgan bir sığınmacı İngiltere’de 12 yaşındaki bir kıza iki kez tecavüz etme suçundan tutuklandı. Ahadi kızın 19 yaşında olduğunu zannettiğini ve cinsel birliktelik için rıza gösterdiğini söyledi.

Trend 23-08-23 07:36

Son dakika! Yunanistan açıklarında mültecileri taşıyan gemi battı: 17 ölü

Yunanistan'ın Mora Yarımadası açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan bir balıkçı teknesinin alabora olması sonucu 17 kişi hayatını kaybetti.

Haber 14-06-23 11:38

İstanbul'da kira artışına sığınmacı etkisi! İBB verileri paylaştı, ilk sırada o ilçe var: Yüzde 807 arttı

İstanbul'da kira sorunu büyüyerek devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sığınmacıların yoğun olarak yaşadığı 15 ilçedeki olağanüstü kira artışını, rakamlarla ortaya koydu. Buna göre en fazla artışın yaşandığı ilçe Kağıthane oldu. 5 senede artış yüzde 807'yi buldu. 5 sene öncesinde ortalama kira bin 600 TL iken, şimdi kiralar yaklaşık 15 bin TL.

Finans 23-05-23 07:44

Taksim'de Araplara özel gece kulüplerinde dikkat çeken anlar! Sosyal medyada gündem oldu: İçerisi tıklım tıklım

Arap olmayanlar giremiyor, içerisi tıklım tıklım: O gece kulüplerinin adresi İstanbul'un göbeği Taksim. Yalnızca Arap müşterilere hizmet verdiği öne sürülen mekanlardan gelen görüntülerde müzikli eğlencenin yanında nargile ve alkol kullanılırken paraların saçıldığı anlar da dikkatlerden kaçmadı.

Haber 30-04-23 11:25

İl Göç İdaresi'ndeki yangında dikkat çeken detaylar! Maskeli sığınmacılar itfaiyecileri engellemiş

Kayseri İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'nde yangın çıkardığı tespit edilen 20 sığınmacının yargılanması başladı. Duruşmada kurum müdürü Ahmet Danışman, "1 milyon 650 bin TL zararımız var" diyerek şikayetçi oldu. Tanık itfaiyeciler, yangına müdahale ve tahliyenin, yüzleri kapalı bazı sığınmacılar tarafından engellendiğini anlattı. Tanık güvenlik görevlisi ise "'Bize özgürlük, Afrika özgürlük' diye bağırdılar. 'Bizi göndereceksiniz' diye turnikeleri salladılar" dedi. Duruşma, ertelendi.

Haber 06-01-23 15:56

Yunanistan sınır birlikleri göçmenleri darbederek Türkiye'ye göndermeye devam ediyor

Yunanistan son yıllarda taraf olduğu sözleşmelere aykırı şekilde, ülkesine ayak basan göçmenlerin pek çoğunu Meriç Nehri üzerinden Türkiye'ye geri gönderiyor. Yunan sınır güçleri bunu son yıllarda göçmenlerin kişilik haklarını zedelemek ve psikolojilerini bozmak maksadıyla yarı çıplak şekilde gerçekleştiriyor - İçişleri Bakanlığının verilerine göre, Yunanistan 2020'den bu yana 14 bin 987'si kara sınırından olmak üzere 61 bin 737 göçmeni Türkiye'ye geri itti. Bu geri itilmelere maruz kalan 152 göçmen yaşamını yitirdi, 200'ü yaralandı - Yunanistan'a ayak basmaları sonrası darp ve gasp iddiasıyla Türk askerine sığınan gruptaki Fas uyruklu Muhammed Bilmedeni: - "Bize eziyetler ettiler, vurdular, kıyafetlerimizi çıkardılar. Beni dikenli çalılıkların içinde dövdükleri için yüzüm bu şekilde yara aldı. Bizi 2 gün boyunca dövdükten sonra kıyafetlerimizi çıkartıp, Türkiye'ye attılar"

Yurthaber 20-10-22 13:39

Kente gelen sığınmacılar kriz çıkardı! New York'ta OHAL ilan edildi

ABD, New York'un kararını konuşuyor! Aylardır sığınmacı göçü alan kentte olağanüstü hal ilan edildi. Karara gerekçe olarak 'sığınmacı akınıyla baş etme' gösterildi. New York Belediye Başkanı Eric Adams, "Barınma hakkı yasalarımız, sosyal hizmetlerimiz ve değerlerimiz başkaları tarafından siyasi kazanç için sömürülüyor" dedi.

Haber 08-10-22 17:20

Gündem yaratacak 'sığınmacı konvoyu' iddiası! Türkiye'den ayrılmaya hazırlanıyorlar, katılım artıyor

Türkiye, başta Suriyeliler olmak üzere milyonlarca sığınmacıya ev sahipliği yaparken Avrupa'ya da sığınmacılara kapılarını kapattığı yönünde tepkiler gelmeye devam ediyor. Fakat ortaya atılan çok çarpıcı bir iddiaya göre Türkiye'deki sığınmacılar artık Avrupa ülkelerinin de kapısına dayanmaya hazırlanıyor. Sosyal medyada bir araya gelerek binlerce göçmenin başlattığı harekete 'kervan' ya da 'ışık konvoyu' adı veriliyor.

Haber 10-09-22 11:38

Meral Akşener, Suriyeli sığınmacıları gönderecekleri tarihi açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Suriyeli sığınmacılarla ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Akşener, "1 Eylül 2026'da iktidarımızın 3'üncü yılının sonunda tüm Suriyeli sığınmacıları memleketlerine kavuşturmuş olacağız" dedi.

Haber 06-09-22 15:51

İzmir'de geri itilen 33 düzensiz göçmen kurtarıldı

İzmir'de geri itilen 33 düzensiz göçmen kurtarıldı

Yurthaber 26-08-22 22:18

Türkiye sığınmacı sorununu çözmede dünyanın yükünü çekiyor

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç: - "Türkiye’nin de sığınmacılara karşı yaptıkları, insanın vicdani duruşunu, dış politikada ortaya koyan bir tavırdır. Türkiye, dünyanın yükünü çeken bir ülke" - "Yabancı düşmanlığında karşımıza çıkan bir ilginç durum da dini aynı olan fakat farklı kökene ait olanlara da ayrımcılık yapıldığını görüyoruz. Etnik kökenden farklı olunca ayrı tutum sergileniyor. Ayrıca din üzerinden yapılan ayrımcılıklar var ki bunu da soydaşlarımıza karşı yayılan İslamofobinin olduğunu görüyoruz"

Yurthaber 25-08-22 13:45

TikTok'da pes dedirten dilencilik! Yaşlı ve çocukları kullanıyorlar

Çeşitli yollar kullanarak insanları dolandıran, duyguları istismar ederek gelir elde edenler bu kez Suriyeli sığınmacıları amaçlarına alet etti. Türkiye'deki kamplarda yaşayan sığınmacıları kullanan istismarcılar, TikTok üzerinden yayınladığı görüntülerle para talep etti. Videolarda özellikle yaşlı ve çocuklar kullanılırken insanlardan hediye ve para talep edildiği görüldü...

Haber 25-08-22 08:12

Sığınmacılar Geri Gönderme Merkezi'nde yangın çıkarmıştı! 20 kişi tutuklandı

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bulunan Geri Gönderme Merkezi'nde sığınmacılar yangın çıkarmıştı. Olayla ilgili 20 düzensiz göçmen tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber 20-08-22 22:56

Kayseri'de sığınmacılar Geri Gönderme Merkezi'nde yangın çıkardı! Ekipler olaya müdahale etti...

Kayseri İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'nde yangın çıktı. Yangının ülkelerine geri gönderilmemek için sığınmacılar tarafından çıkarıldığı belirtildi. Kısa sürede büyüyen alevler merkezin bir bölümünü kapladı. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

Haber 19-08-22 23:21

Bakan Yanık'tan gündem olan sözleriyle ilgili açıklama! 'Algı oluşturanlar başarılı olamayacaklar'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Adana'da yaptığı bir ziyaret sırasında Suriyeli mültecilerle ilgili sözlerine sosyal medyadan yaptığı açıklamayla açıklık getirdi. Bakan Yanık paylaşımında "Esnafımızın sorduğu Suriyeli kardeşlerimizle ilgili soruyu cımbızlayarak ve bağlamından kopararak algı oluşturanlar başarılı olamayacaklar" dedi.

Haber 08-08-22 07:13

'Frontex sığınmacıların Türk karasularına geri itilmesinde Yunanistan ile iş birliği yapıyor' iddiası ortalığı karıştırdı!

Basın kuruluşları Le Monde, Lighthouse Reports ve Der Spiegel, Avrupa Birliği'nin (AB) sınır koruma ajansı Frontex'in, sığınmacıların Türk karasularına yasa dışı şekilde geri itilmesi konusunda Yunanistan ile kasıtlı ve sistematik olarak iş birliği yaptığını iddia etti.

Haber 29-07-22 00:25

Türkiye'den İngiltere basınında yer alan sığınmacı haberine sert tepki

İngiltere basınında sığınmacılarla ilgili bir haberde Türkiye'nin de adının geçmesine Dışişleri Bakanlığı sert tepki gösterdi. Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Liz Truss'ın Başbakan olması halinde Ruanda'yla yapılan sığınma alanındaki işbirliği anlaşmasının bir benzerinin Türkiye ile de yapılmasını talep edeceği iddiası üzerine Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç açıklama yaptı. İşte detaylar...

Haber 16-07-22 20:45

Şahan Gökbakar'dan KYK faizi tepkisi! Sığınmacıya karşılıksız 40 milyar dolar, kendi öz vatan evlatlarına...

Gündeme dair yaptığı yorumlarla sık sık gündeme gelen ünlü komedyen Şahan Gökbakar, sosyal medyada gündem olan KYK borcu faizlerine tepki gösterdi. Gökbakar yaptığı paylaşımda, "Kendi öz vatan evlatların üniversite okumaya çalışırken Kredi Yurtlar Kurumu olarak 23 bin TL verip, faiziyle birlikte 80 - 90 bin TL olarak geri iste! Aklım almıyor ve vicdanım sızlıyor" dedi.

Magazin 11-07-22 08:57

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Hatay'da konuştu:

"Ottowa Sözleşmesi'nden çekileceğiz. Bakın Ottowa Sözleşmesi'ni kabul eden birçok ülke var ama bu ülkelerin hiçbirisi Türkiye gibi bir geçiş ülkesi değil”

Yurthaber 28-06-22 00:46

BM Mülteci Örgütü: Yerinden edilenlerin sayısı 100 milyonu aştı

UNCHR verilerine göre, dünyada yerinden edilenlerin sayısı Mayıs 2022 itibarıyla 100 milyonu aştı.

Haber 16-06-22 17:47

Kahramanmaraş’taki ‘Suriyeli’ kampında 'isyan' iddiası! Valilik’ten açıklama geldi…

Kahramanmaraş’taki Suriyelilerin yaşadığı kampta yaşanan olaylarla ilgili görüntüler dün gece sosyal medyada gündem olmuştu. Sosyal medyadaki iddialara göre kamptaki sığınmacılar isyan ederek yangın çıkarmıştı. Kahramanmaraş Valiliği’nden konu ile ilgili bugün açıklama geldi. Valilik açıklamasında "Kolluk birimlerimiz gerekli müdahaleyi yapmış ve sükunet sağlanmıştır" ifadelerini kullandı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 16-06-22 11:14

Avrupa ülkesinden tarihi karar! Sığınmacıları Afrika'ya gönderiyorlar

İngiltere'de Yargıtay, sığınmacıları yarın Ruanda'ya götürecek ilk uçuşa onay verdi. Afrika ülke Ruanda'ya yapılacak ilk uçuşta 4 İranlı, 2 Iraklı, 2 Arnavut, 1 Suriyeli ve uyruğu açıklanmayan 2 kişi dahil 11 kişinin olacağını bildirildi.

Haber 13-06-22 19:30

İngiltere'nin sığınmacıları Ruanda'ya gönderme planı: Yüksek Mahkeme, Salı günkü uçuşa izin verdi

İngiltere'de Yüksek Mahkeme, gelecek hafta Salı günü Ruanda'ya sığınmacıları götürecek uçuşun yapılmasına izin verdi. Ancak mahkemenin kararı Pazartesi günü Temyiz Mahkemesi'ne taşınacak.

Haber 11-06-22 10:35

Kaçakçıları taşıyan kamyon Kocaeli'ye geldi, mültecileri böyle bıraktı! O görüntüler sosyal medyayı karıştırdı

Türkiye'de sığınmacılara ilişkin her geçen gün yeni görüntüler ortaya çıkıyor. Son olarak Kocaeli'nin Gebze ilçesinden geldiği ileri sürülen görüntüler izleyenleri hayrete düşürdü. Görüntülerde bir kamyonetin kasasından sığınmacı olduğu ileri sürülen kalabalık bir grup insan akın akın iniyor.

Haber 25-05-22 09:34

İstanbulkart sahibi sığınmacı sayısı ortaya çıktı! Tevfik Göksu’ya böyle cevap verdi…

Türkiye’deki sığınmacıların sayısı ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Son olarak İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun İstanbul’da 500 bin mülteci olduğunu söylemesi yeni bir tartışma başlattı. İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan ise dikkat çeken bir veri paylaşarak Belbim kayıtlarına göre 1,6 milyon yabacı uyruklunun İstanbul kart aldığını açıkladı.

Haber 21-05-22 14:15

Suriyeli sığınmacılarla ilgili dikkat çeken anket! Hemen gönderilsin diyenlerin oranı...

Sığınmacı konusundaki tartışmalar artarak devam ederken, muhalefet partileri de bu konuyu seçim vaatlerinde ilk sıralara taşıyor. Hemen hemen tüm partiler "Göndereceğiz" derken, hükümet de gönüllü geri dönüşler için çalışmalara başladı. Peki vatandaş bu konuda ne diyor ve ne istiyor? İşte dikkat çeken anketin sonuçları...

Haber 21-05-22 09:12

İçişleri Bakanı Soylu, Esenyurt Karadeniz Dernekler Federasyonu'nun programında konuştu:

"Şu ana kadar 502 bin kişi (sığınmacı) gönüllü olarak geri döndü. Her hafta ortalama normal zamanlarda 400-500 kişi gönüllü olarak geri dönüyor zaten" - "Şu anda sadece 140 binin üzerindeki insan Türkiye'ye geldi Ukrayna'dan. 1100 yetim, annesiz ve babasız çocuklar, şu anda bizim bakımımız altında"

Yurthaber 20-05-22 16:04

SON DAKİKA | İçişleri Bakanı Soylu duyurdu: 502 bin sığınmacı ülkesine döndü!

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'deki 502 bin sığınmacının ülkelerine geri döndüklerini açıkladı. 2019 yılından bu yana İstanbul'a sığınmacı girişine izin vermediklerini belirten Soylu, yurt genelinde devam eden kaçak göçmenle mücadele kapsamındaki operasyonların altını çizdi.

Haber 20-05-22 11:16

Bolu Belediyesi'nin sığınmacılarla ilgili afişi kaldırıldı! Tanju Özcan'dan tepki geldi, Ümit Özdağ destek verdi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, geçici sığınmacılara yönelik Arapça ve Türkçe, "Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize' ilanı, Cumhuriyet Savcılığı kararıyla 'nefret ve ayrımcılık' suçlamasıyla dün gece saatlerinde kaldırıldı. Özcan, kararla ilgili, "Türk milletini çok sevmek nefret suçu oluşturuyorsa, ben bu nefret suçunu, ayrımcılık suçunu işlemeye devam edeceğim. Bir hukukçu olarak söylüyorum. Alın beni bu suçtan hapse atın" dedi. Özcan'a Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan destek geldi.

Haber 19-05-22 16:27

Bolu Belediyesi'nin sığınmacı kararıyla ilgili flaş gelişme! 40 bin TL ceza kesildi

TÜRKİYE İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), Bolu Belediye Başkanlığı'nın, kentte yaşayan yabancılara yönelik su ve nikah ücretlerinde farklı tarife uygulanmasına ilişkin kararında ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığına hükmederek 40 bin TL idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan son olarak bilboardlara astırdığı Türkçe ve Arapça yazılı ilanla, sığınmacılara, “Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” çağrısında bulunmuştu.

Haber 19-05-22 14:22

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan sığınmacılar için flaş ilan! Türkçe ve Arapça yazılı...

Sığınmacılarla ilgili sözleriyle gündemden düşmeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan şimdi de billboardlara astırdığı Türkçe ve Arapça yazılı ilanlarla konuşuluyor. Özcan'ın sığınmacılara yönelik astırdığı ilanlarda "Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize" çağrısı yapılıyor.

Haber 18-05-22 18:07

Son dakika: Ümit Özdağ'ın paylaştığı video gündem yarattı! Arapça konuşan bir kişi aldığı Türk pasaportunu paylaştı

Son dakika haberi: Ümit Özdağ'dan yine çok konuşulacak bir paylaşım geldi. Zafer Partisi lideri Özdağ'ın sığınmacıların Türk pasaportu aldığına dair iddialarla ilgili yaptığı paylaşımda, Arapça konuşan bir kişinin pasaport aldığı ve hükümete teşekkür ettiği görüldü. Söz konusu görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

Haber 18-05-22 16:19

Son dakika: Polis aracı kullanan sığınmacı sınır dışı ediliyor! Tepki çeken video bakın nasıl çekilmiş

Son dakika: Syria0333 ismiyle paylaşımlar yapan Suriyeli sığınmacının son gönderisi sosyal medyada olay oldu. İstanbul'da yaşayan Suriyeli sığınmacının polis arabasını kullandığı ve arabayı kullanırken selam yolladığı görülüyor. Kısa sürede tepkilere yol açan video sonrasında sığınmacı yakalandı ve videonun nasıl çekildiği ortaya çıkarıldı.

Haber 16-05-22 13:52

Dikkat çeken Mülteci açıklaması: Mümkün değil

Mülteci konusu gündemin ana maddesi olmaya devam ediyor. Muhalefet partilerinden peş peşe "Göndereceğiz" açıklamaları yapılırken, bunun mümkün olup olmadığı ve hangi şartlarda gerçekleşeceği ise merak konusu oldu. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Göç İdaresi Başkanlığı Genel Müdürü Dr. Gökçe Ok, bunun uluslararası hukuka uygun olmadığını ve boşa algı yapıldığını ve tek bir Suriyelinin gönderilemeyeceğini söyledi.

Haber 12-05-22 14:04

2017 yılını işaret etti: Dikkat çeken '10 milyon Suriyeli' açıklaması!

Son dakika haberi... Türkiye'nin gündemindeki konu olan sığınmacılara ilişkin İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı önemli açıklamalarda bulundu. Çataklı, sığınmacılar, düzensiz göçmenler ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıklayan Çataklı, Türkiye'nin göçmen stratejilerini paylaştı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 11-05-22 21:21

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'sığınmacı' tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sığınmacılarla ilgili olarak yaptığı açıklamaya Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tepki geldi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın "Sığınmacı kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız sözlerine, "Kendi milletinden umudu kestin, sığınmacı oyuyla mı kalmaya çalışıyorsun Erdoğan?" sözleriyle karşılık verdi.

Haber 09-05-22 16:07

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN? 9 Mayıs Kabine toplantısı saat kaçta? Gündem Suriyeli göçmenler!

Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek. Toplantıda masaya yatırılması öngörülen başlıklar merak konusu oldu. Vatandaşlar internette Kabine toplantısı ne zaman? 9 Mayıs Kabine toplantısı saat kaçta? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası saat kaçta açıklama yapacak? soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte Mayıs ayının ilk toplantısına ilişkin detaylar...

Haber 09-05-22 15:38

CHP’den çok konuşulacak sığınmacı araştırması! ‘Mafya’ tehlikesi…

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, yaptığı çalışmayla İstanbul’un göç haritasını çıkarttığını belirtti. Tekin’e göre, Kadıköy’de İran, Irak, Esenyurt’ta Suriye, Afganistan ve Pakistan uyruklular yoğunlukta. Tekin, “Yapılan çalışmalara göre yüzde 97’si kaçak. Uyuşturucu, fuhuş çeteleri, terör örgütleri onları istiyor. İleride yabancı mafyalarla karşı karşıya kalabiliriz” diye konuştu. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 09-05-22 07:00

Gözler Kabine toplantısına çevrildi! 'Geri dönüş' projesi masada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin toplantısı yarın gerçekleşecek. Toplantıda masaya yatırılması öngörülen başlıklar arasında son zamanlarda siyasetin gündeminden düşmeyen sığınmacılar konusu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu ' 1 milyon Suriyelinin geri dönüşü'ne ilişkin proje ile ekonomideki son durum yer alıyor.

Haber 08-05-22 16:24

Son dakika: Ümit Özdağ, Bakanlık önünde sert sözler söylemişti! İçişleri Bakanlığından yanıt geldi: 'Bu piyonların sahiplerine...'

Son dakika haberi: İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan 'Sessiz istila' etiketi altında yapılan paylaşımlarla ilgili açıklama geldi. Paylaşım yapan hesapların yüzde 41.54’ünün bilgisayar tarafından yönetilen bot hesaplar olduğunu belirten Çataklı "Yalanı attılar, yaydılar ve bunda ısrar ettiler." diye konuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile polemik yaşayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında da konuşan Çataklı "Piyonları, bugüne kadar olduğu gibi ciddiye almayacağız." dedi.

Haber 06-05-22 15:24

CHP'li Canan Kaftancıoğlu'ndan dikkat çeken sığınmacı mesajı! Söylemek zorundayım...

Son günlerin birinci gündem maddesi olan "sığınmacılar" konusunda CHP'li Canan Kaftancıoğlu'ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Muhalefetin "Göndereceğiz" dediği göçmenlerle ilgili konuşan Kaftancıoğlu, "Hepsini göndereceğiz" söyleminin gerçekçi olmadığını savundu. Evrensel hukuka da dikkat çeken CHP İstanbul İl Başkanı, "Söylemek zorundayım" diyerek çarpıcı ifadeler kullandı.

Haber 06-05-22 10:14

İstanbul'da 449 kaçak göçmen yakalandı

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde kaçak göçmenlere yönelik yapılan denetimlerde polis ekipleri, Türkiye’ye kaçak yollardan girdiği tespit edilen 449 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmesi için işlem başlatıldı.

Haber 05-05-22 22:13

Suriyeli sığınmacının yorumu Özdağ'ı kızdırdı: Ahmet Hamo seni 1 numaralı koltukta göndereceğim

Türkiye'de sığınmacılar konusu tartışılmaya devam ediliyor. Sığınmacılarla ilgili verdiği tepkilerle gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan bir sert çıkış daha geldi. Suriyeli sığınmacının Ümit Özdağ'ı eleştirmesine Özdağ sosyal medyadan yanıt verdi. Sığınmacıya "Ahmet Hamo" diye seslenen Özdağ, "Seni 1 numaralı koltukta göndereceğim" ifadelerini kullandı. İşte ayrıntılar...

Haber 05-05-22 16:27

Yabancı uyruklulara sahte belgelerle oturum ve çalışma izni! Aralarında kamu görevlileri de var

Şanlıurfa'da, yabancı uyruklu kişilere sahte belgelerle oturum veya çalışma izni aldığı öne sürülen kişilere yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında kamu görevlilerinin de olduğu 28 şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2’si kamu görevlisi 6 kişi tutuklandı.

Haber 28-04-22 22:07

Ülkesine dönmek istemeyen Suriyelilerin oranı yükseliyor! Sığınmacı tartışmaları sürerken çarpıcı araştırma

Sığınmacı tartışmaları gündemdeki yerini korurken, Birleşmiş Milletler Göçmen Ofisi'nin yaptığı son araştırmanın sonuçları dikkat çekti. Araştırmada Suriyelilere "Ülkenize geri döner misiniz?" sorusu yöneltilirken, Türkiye'den ayrılmak istemediğini belirten Suriyelilerin oranı yüzde 78'e çıktı. 2017 yılında bu oran yüzde 17'ydi.

Haber 27-04-22 11:18

'Biz olmasak yiyecek ekmek bulamazsınız' deyip küfretmişti! O Suriyeli Türkiye'ye veda ediyor

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Türk vatandaşlarına küfreden Suriyeli'nin videosu büyük tepki toplamıştı. Videoda "Biz olmasak yiyecek ekmek bulamazsınız" diyen Suriyeli F. H. hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Tutuklanan F. H.'nin sınır dışı edilmesi için de işlemler başlatıldı.

Haber 21-04-22 17:47