Tesk Haberleri

ÖTV ile ilgili dikkat çeken talep:' Bir defaya mahsus indirim getirilmeli'

İkinci el otomobil satışlarına ilişkin 6 ay 6 bin kilometre sınırını getiren düzenleme bugün resmen başlamasının ardından TESK Genel Başkanı Palandöken'den ticari araçlarla ilgili ÖTV indirim talebi geldi.

Finans 15-09-22 17:01

TESK Genel Başkanı Palandöken, ticari araçlar için ÖTV indirimi talep etti

TESK Genel Başkanı Palandöken, ticari araçlar için ÖTV indirimi talep etti

Yurthaber 15-09-22 10:58

Yüzde 100 zam sonrası harekete geçtiler: Okul kantinleri için flaş ‘kira sınırlaması’ çağrısı

Öğrenciler pazartesi günü yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak. Daha okullar başlamadan kırtasiye ürünlerindeki artış velileri zora sokmuşken bir kötü haber de kantincilerden geldi. Kiralardın 20 bin liraya kadar çıkmasıyla kantindeki ürünlere yüzde 100 zam yapıldı. Kantinciler yüksek kiradan, veliler ise pahalı ürünlerden şikayet ederken TESK Başkanı Bendevi Palandöken çağrıda bulundu. Palandöken, “Okul kantinlerindeki kira artış oranlarına yüzde 25 sınırlaması getirmeli” dedi.

Finans 10-09-22 10:53

TESK Genel Başkanı Palandöken: Doğu Kapı'nın açılmasıyla ekonomi canlanacak

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Doğu Kapı'nın açılmasıyla ekonomi canlanacak"

Yurthaber 02-09-22 17:40

TESK Genel Başkanı Palandöken Niğde'de NESOB'u ziyaret etti

TESK Genel Başkanı Palandöken Niğde'de NESOB'u ziyaret etti

Yurthaber 26-08-22 16:31

TESK Genel Başkanı Palandöken Karabük'te konuştu:

"Bizim talebimiz en az asgari ücret kadar emekli aylığı alması lazım esnafın"

Yurthaber 22-08-22 17:45

TESK Başkanı Palandöken, esnafa özel elektrik ve doğal gaz tarifesi talebini yineledi

TESK Başkanı Palandöken, "esnafa özel elektrik ve doğal gaz tarifesi" talebini yineledi

Yurthaber 03-08-22 14:42

TESK'ten esnafa ucuz kredi talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, özel bankaların esnafa ucuz kredi temin etmesi gerektiğini belirtti.

Finans 02-08-22 16:33

TESK Genel Başkanı Palandöken, Gümüşhane'de esnafı ziyaret etti

TESK Genel Başkanı Palandöken, Gümüşhane'de esnafı ziyaret etti

Yurthaber 22-07-22 19:07

TESK Başkanı Palandöken Fiyatlarla mücadelenin tek yolu diyerek açıkladı

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, fiyatlarla mücadele etmenin tek yolunun perakende yasası olduğunu söyleyerek, "Fiyatların kimler tarafından yükseldiğini, esnafın bu konudaki mağduriyetini ve birçoğunun kapanmasına rağmen yine devletine, milletine bağlı kalmak suretiyle mahallelerin, bulunduğu semtin, caddenin en büyük etkeni yine esnaf sanatkarı oldu" dedi.

Finans 18-07-22 20:26

Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi saha uygulaması Kayseri'de yapıldı

"Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi" saha uygulaması Kayseri'de yapıldı

Yurthaber 20-06-22 11:37

TESK Başkan'ından zincir marketlere tepki: 'Enflasyon bundan oluyor'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu (TBBF) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Zincir market sahipleri ne yapıyor, elinde bir tuş, Türkiye’nin 81 ilinde, 986 ilçesinde düğmeye bastığı zaman fiyatını değiştiriyor. İşte enflasyon bundan oluyor. Onun için Cumhurbaşkanı ne diyor, ‘Bu işi sonuçlandırın’ diyor. Mecliste. İnşallah ki bunu göreceksiniz o ekmek yapıp ekmek satmayı” dedi.

Finans 02-06-22 17:12

Şanlıurfa'da, Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi'nin saha uygulaması yapıldı

Şanlıurfa'da, Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi'nin saha uygulaması yapıldı

Yurthaber 09-05-22 11:15

‘Satmadıkları ürün yok’ diyerek isyan etti: Zincir marketler için şok sözler!

Kazancını korumak isteyen küçük esnaf perakende yasasının bir an önce çıkmasını istiyor. Zincir marketlerin hem esnafın kazancını hem piyasa fiyatlarını alt üst ettiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Zincir marketler hem piyasa fiyatlarını hem de esnafın kazancını alt üst ediyor” dedi.

Finans 23-04-22 10:52

Esnaf düğün sezonundan umutlu

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: - "1 milyona yakın çiftimiz bu yaz düğününü yapacak. Düğün yapmanın maliyeti 150-200 bin lira gibi seviyelere çıkıyor" - "Hem evlenecek çiftlere hem de esnaftaki hareketliliğe fayda sağlaması için devletimiz piyasa koşullarını baz alarak yeni paketler sunmalı. Bankalar da cüzi faizli ihtiyaç kredileri sunarak vade süresini uzun tutmalı"

Yurthaber 16-04-22 11:11

TESK'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'KDV indirimi' teşekkürü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası açıkladığı KDV indirimleri ses getirdi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KDV indirimi kararı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür açıklaması yaptı.

Finans 28-03-22 22:16

TESK'ten akaryakıt önerisi: 'Fiyatlar düşene kadar...'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, elektrik, doğal gaz ve akaryakıt fiyatlarındaki yükselişin, esnafın işlerini yeniden durma noktasına getirdiğini, bununla beraber benzin ve motorin fiyatları yeniden düşene kadar akaryakıttan ÖTV alınmamalısı gerektiğini belirtti.

Finans 19-01-22 14:41

Yasa Mecliste deyip duyurdu! Bu ürünler zincir marketlerde satılmayacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, bakkalların yaşadıkları sorunlarla ilgili olarak çalışma yaptıklarını ve konu ile ilgili yasa teklifinin Mecliste olduğunu belirterek “Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri sadece bakkallar satacak” dedi.

Finans 09-01-22 18:04

TESK'ten, emeklilikte yaşı bekleyen esnaf ve sanatkarlar için sağlık hizmeti talebi

TESK'ten, emeklilikte yaşı bekleyen esnaf ve sanatkarlar için sağlık hizmeti talebi

Yurthaber 28-12-21 13:45

TESK Başkanınından vatandaşa çağrı: Kurlardaki yükselişi de göz önünde bulundurarak tutumlu olmanın tam zamanı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken alışverişlerde her zaman yerli üretimden yana olunması gerektiğini bildirdi. Palandöken ayrıca vatandaşlara, Özellikle döviz kurlarındaki yükseliş de göz önünde bulundurularak, paramız yurt dışına çıkmasın ve kendi ülkemiz kazansın diye yerli malı kullanmanın, yatırım yapmanın ve elimizdekilerin değerini bilerek tutumlu olmanın tam zamanı." diyerek çağrı yaptı.

Finans 14-12-21 16:12

TESK Başkanı Palandöken'den uyarı: Alo 175'e bildirin

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada döviz kurundaki dalgalanmaların ardından stokçuluk yapanları eleştirdi. Palandöken, vatandaşların gördüğü fahiş zamları, Ticaret Bakanlığının "Alo 175 Tüketici Danışma Hattı" üzerinden bildirmesi gerektiğini ifade etti.

Finans 08-12-21 15:57

TESK Genel Başkanı'ndan çağrı: 2022'de Bağ-Kur primlerine zam yapılmamalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, asgari ücrete gelen zamla birlikte Bağ-Kur primlerinin de zamlanacağını belirterek, esnafın indirime ihtiyacı olduğunu ve 2022'de Bağ-Kur primlerine zam yapılmamasını talep etti.

Finans 06-12-21 08:23

TESK Başkanı'ndan hükûmete çağrı: Faturalarda yaz ve kış tarifesi uygulanmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Elektrik ve doğalgaz, kış aylarına girdiğimiz ve pandeminin halen sürdüğü bu dönemde her zamankinden daha çok tüketiliyor. Esnafın, vatandaşın, sanayicinin, emeklinin ya da asgari ücretlinin bir nebze de olsa en önemli gider kalemlerinden yükü hafifletmek için bu faturalardaki vergi, fon ve kesintiler tekrar gözden geçirilmeli, KDV oranlarında 6 ay yaz, 6 ay kış tarifesi uygulanarak kışın KDV oranı faturalarda yüzde 1’e düşürülmeli” çağrısında bulundu.

Finans 07-11-21 13:45

Borcu olanlar dikkat! Yapılandırmada yarın son gün

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin yapılan düzenlemeden gelen son güncellemeyle 4 milyon 760 bin kişi başvurdu. Vergi barışı fırsatından faydalanmak isteyen vatandaşlar için yarın son gün. Başvurular yarın akşama kadar devam ederken, peşin ödeme yapmak isteyen vatandaşlara, 30 Kasım tarihine kadar ödeme yaptıkları halde hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90, idari para cezalarının aslından yüzde 25 indirim yapılacak.

Finans 29-09-21 09:00

Borç yapılandırma süresi uzatılacak mı? Esnaftan talep geldi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Bendevi Palandöken, yapılandırma kanunu kapsamındaki borçlar için başvuru süresinin uzatılmasını ve taksit ödemelerinin gelecek yıl başlamasını istediklerini bildirdi.

Finans 28-09-21 12:03

TESK: Borç yapılandırma süresi yıl sonuna kadar uzatılsın

TESK, borç yapılandırma başvurusu süresinin yıl sonuna kadar uzatılmasını talep etti.

Finans 06-09-21 11:39

Bendevi Palandöken: Turizm işletme belgesi almak 20 bin lirayı buluyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Turizm işletme belgesi, başvuru ücreti, sertifika ve diğer belgeler gibi açılışta birçok kalemde 20 bin liraya yakın ücret ödemek zorunda kalan butik esnaf otelleri başlangıçtaki bu yüksek ücretler nedeniyle devamlılığını sağlayamıyor” dedi.

Finans 20-08-21 16:22

Türkiye-AB KİK üyesi sivil toplum kuruluşlarından Kovid-19'a karşı aşılanma çağrısı:

"Eğitim, iş ve sosyal hayatın sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz gereklilik haline gelmiştir" - "Birinci önceliğimiz, tüm vatandaşlarımızın sorumlu bireyler olarak tedbirlerini alması ve aşı olarak topluma karşı ödevini yerine getirmesidir"

Yurthaber 18-08-21 11:07

TESK Başkanı Palandöken duyurdu! Kovid-19 aşısı olmayanların çalıştırılmaması için genelge

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşılar konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması için gayret ettiklerini belirterek, "İş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderildi." ifadesini kullandı.

Finans 01-08-21 09:38

TESK Başkanı: Bir kapanmaya daha tahammülümüz yok

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, koronavirüs vakalarındaki artışın esnafı tedirgin etmeye başladığını belirterek, "Bir kapanmaya daha tahammülümüz yok" dedi.

Finans 28-07-21 13:40

TESK'ten esnaflar için 6 ay geri ödemesiz 'can suyu' kredisi talebi!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, koronavirüs salgını sürecinden etkilenen esnaf ve sanatkarların yeniden ayağa kaldırılması için faizsiz ve uzun vadeli can suyu kredisi talebinde bulundu.

Finans 26-07-21 08:44

TESK Başkanı Palandöken'den ÖTV indirimi çağrısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, başta ticari araçlar olmak üzere binlerce kişinin aracını yenileceğini ve bu nedenle ÖTV indirimi beklendiğini açıkladı.

Finans 21-07-21 09:33

TESK'ten ucuz akaryakıt uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tatil sezonunun başlaması ve Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte uzun yola çıkacak olanların şehirlerarası yollardaki ucuz akaryakıt tabelalarına aldanmaması gerektiğini belirtti.

Finans 12-07-21 16:52

TESK Başkanı: Karayollarında dinlenme alanları artırılmalı

Şoför esnafı öncelikli olmak üzere yolculuk yapan herkes için karayollarındaki dinlenme tesislerinin ve alanlarının yetersiz kaldığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yük veya yolcu taşımacılığı yapan esnafımızın devamlı 4,5 saatten fazla araç sürmesi yasak olduğu için karayollarında dinlenmek zorundalar fakat dinlenme alanları yetersiz kalıyor. " dedi.

Finans 09-07-21 11:01

Tüm Türkiye bekliyor! 1 Temmuz'da başlıyor

Yarından itibaren tüm Türkiye'de normalleşme sürecine tekrar geçilecek. Bu süreçle birlikte koronavirüs pandemisinden dolayı konulan birçok yasak da sona erecek. "Destekler de bitti, artık herkesin kendi ayaklarının üzerinde durabileceği bir dönem başlıyor. Kurban Bayramı da yaklaşıyor. Bu da bir hareketlilik getirecek." yorumunu yapan TESK Başkanı Palandöken, yeni dönemden umutlu olduğunu belirtti.

Finans 30-06-21 10:24

TESK Başkanı Palandöken'den vatandaşlara sahte altın uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, artan düğünlerde sahte altına karşı dikkatli olunması gerektiğini belirterek, "Vatandaşlarımız altın alırken ve bozdururken bilinir, güvenilir kuyumcu esnafını tercih etmeli." ifadelerini kullandı.

Finans 27-06-21 10:40

TESK Başkanı Palandöken: Ulaşım sektörü muhakkak özel olarak desteklenmeli

TESK Başkanı Palandöken: “Ulaşım sektörü muhakkak özel olarak desteklenmeli” Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yarı kapasite ile çalışmaya devam eden ulaşım sektöründe maliyetlerin bir önceki yıla göre yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdiğini belirterek, “Başta ticari akaryakıt olmak üzere ulaşım sektörü muhakkak özel olarak desteklenmeli” ifadelerini kullandı.

Finans 02-06-21 10:11

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Satıştan önceki 3 gün içinde zorunlu

Ticaret Bakanlığı, 2. el oto satışında ekspertiz raporunun, satıştan önceki 3 gün içinde sistem üzerinden online olarak sorgulanabileceğini, raporsuz satış yapan işletmelerin ceza alacağını bildirdi.

Finans 25-05-21 16:20

KDV ve ÖTV’siz akaryakıt desteği mi geliyor? TESK Başkanı Erdoğan'la görüşme talep etti!

TESK Genel Başkanı Palandöken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep etti

Finans 19-05-21 08:17

TESK Genel Başkanı Palandöken esnafın tüm borçlarının yıl sonuna kadar ertelenmesini istedi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kovid-19 salgını nedeniyle sıkıntı yaşayan esnafa karşılıksız hibe desteği verilmesi ve tüm borçlarının yıl sonuna kadar faizsiz ertelenmesi gerektiğini bildirdi.

Finans 16-05-21 20:13

Palandöken: Teknik servis ve çilingirler tam kapanmadan muaf olsun!

TESK Genel Başkanı Palandöken, teknik servis ve çilingirler için tam kapanma döneminde muafiyet talep etti.

Finans 11-05-21 14:38

Meral Akşener'den Bendevi Palandöken'in önerisine destek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bendevi Palandöken elbette bu işi en iyi bilenlerinden birisi. Başkanın söylediği önerisine bizim, siyasilerin destek olması düşer" dedi. Akşener, Dudullu Metro Hattı Kayışdağı Durağı'yla ilgili ise, "Demin bu metro istasyonlarıyla ilgili konuşurken 1.5 milyar TL para harcanmış ondan sonra 1,5 yıl durmuş. Gömmüşsün parayı kardeşim, yürü ondan sonra üzerinde" açıklamasında bulundu.

Haber 11-05-21 13:39

Palandöken: Trafikte 5 milyon aracın sigortası yok!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada, trafikte 5 milyon aracın sigortası olmadığını belirtti.

Finans 10-05-21 11:50

TESK Genel Başkanı'ndan internetteki sahte kampanyalara karşı uyarı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, internet üzerinden "Anneler Günü" özelinde yapılan sahte kampanyalara karşı vatandaşları uyardı.

Finans 06-05-21 13:49

TESK Başkanı'ndan zincir marketlerin internetten satış yapmasına tepki!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında pazar günleri kapalı olan zincir marketlerin, satışlarına internetten devam etmesini eleştirdi.

Finans 03-05-21 14:06

Maske ve dezenfektan gibi ürünlerden KDV alınmasın

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, maske, kolonya, sabun ve dezenfektan gibi hijyen ve temizlik ürünleri üzerinden KDV alınmaması çağrısı yaptı.

Finans 27-04-21 16:39

İşsizlik ödeneği uzayacak mı? Nakdi ücret desteği uzar mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler kurumunu yazılı olarak detaylarını paylaştığı işsizlik ödeneği hakkında araştırmalar devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre, işsizlik ödeneği için son tarih 31 Mart 2021 olarak açıklandı. Geçtiğimiz hafta yapılan Kabine Toplantısından sonra Erdoğan, işsizlik ödeneği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre işsizlik ödeneği tarihini uzatmayarak, son tarih olarak 31 Mart 2021’in belirlendiğini duyurdu.

Finans 20-04-21 09:23

Kısa çalışma ödeneği bitti mi? KÇÖ ne zaman yatar?

Son süreçte çalışma dünyasından arka arkaya gelen 'Kısa Çalışma ödeneği uzatılsın' taleplerine, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) de katıldı. Kısa çalışma ödeneği uygulamasının süresinin uzatılması isteniyor. Peki, kısa çalışma ödeneği bitti mi? KÇÖ ne zaman yatar?

Haber 19-04-21 15:38

TESK Başkanı Palandöken: Ramazanda askıya ekmek, pide ve erzak kolisi bırakalım

TESK Başkanı Palandöken: "Ramazanda askıya ekmek, pide ve erzak kolisi bırakalım"

Yurthaber 08-04-21 12:12