Yenidoğan Haberleri

Yenidoğan bebeğin öldüğü söylenmişti! Cenazede hareket edince herkesi şaşkına çevirdi... 'Resmen dirildi'

Paraguay'da yaşanan bir olay ülkenin gündemine yerleşti. Doktorlar gerçekleştirilen doğumda bebeğin öldüğünü bildirdi. Çocuğunun cansız bedenini alarak cenaze töreni düzenleyen baba törende yenidoğan bebeğin tabutun içinde hareket ettiğini gördü. Baba Ignacio yerel basına, "Resmen dirildi" ifadelerini kullandı.

Trend 19-04-2024 08:15

Rus sosyal medya fenomeni Maxim Lyutyi bebeğini açlıktan öldürdü! Yiyecek yerine güneş ışığıyla besliyordu

Rus sosyal medya fenomeni Maxim Lyutyi yemek yerine güneş ışığıyla yaşamasını talep ettikten sonra yenidoğan bebeğinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklandı. 44 yaşındaki fenomen isim yüksek güvenlik bir cezaevinde 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Trend 16-04-2024 12:04

Sosyal medyada tepki çeken görüntüler! Yenidoğan bebeği paraya sararak kundakladılar.. O anlara yorum gecikmedi

Sosyal medyadan paylaşılan bir görüntü tepkilere neden oldu. Bir TikTok kullanıcısı yenidoğan bebeğin paraya sarıldığı anları paylaşılınca eleştiri yağmuruna tutuldu. Sosyal medya kullanıcılarının büyük bir bölümü gönderiyi 'görgüsüzlük' olarak nitelendirdi.

Trend 13-04-2024 07:55

Yenidoğan bebek sırtında 10 santimlik kuyrukla dünyaya geldi! Gözlerine inanamadıkları için daha yakından bakmak istediler

Çin'de gerçekleşen bir doğum ülke basınında geniş yankı uyandırdı. Son derece nadir görülen bir olayda ismi açıklanmayan yeni doğan bebek kalçasından çıkan 10 santimetrelik bir kuyrukla doğdu. Çocuk Doktoru Dr Li, Hangzhou Çocuk Hastanesi'nde çocuğun doğumunun ardından ek parçanın görüntülerini internete yükleyince sosyal medya bu olayı konuşmaya başladı.

Trend 06-04-2024 08:07

Yenidoğan

Yenidoğan Hakkındaki Haberler Mynet'te. Yenidoğan Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Cani anne yenidoğan bebeğini diri diri gömüp öldürmeye çalıştı! Mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başardı

23 yaşındaki Ugandalı anne yenidoğan bebeğini gece yarısı evinin bahçesine gömdü. Saatlerce toprak altında kalan bebek ertesi sabah saat 11.00'da bulundu. Hastaneye götürülen bebek kalbinde, midesinde veya diğer organlarında herhangi bir yaralanma olmadığı tespit edildikten sonra 6 gün boyunca tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Trend 05-04-2024 13:46

Çocuğunun kimliğini çıkartmaya gitti! Bebeğinin ismini karısının haberi olmadan değiştirdi... Verdiği tepki sosyal medyada olay oldu

TikTok'ta 'turkerguluss' kullanıcı adıyla paylaşım yapan bir çiftin son videosu olay oldu. Yenidoğan bebeklerinin ismi konusun anlaşana çiftten Türker, bebeğin kimliğini çıkartmak için nüfus müdürlüğüne gitti. Ancak baba karısına büyük bir sürpriz hazırlayarak karar verdikleri ismi değiştirerek oğlunun adını başka bir isim yaptı.

Trend 21-03-2024 07:53

Muğla'da ambulans uçak 2 günlük bebek için havalandı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde, kalbinde sorun bulunan 2 günlük bebek, ambulans uçakla İstanbul'a sevk edildi.

Yurthaber 19-03-2024 10:32

Yenidoğan bebekler için özel tasarlanmış en iyi yenidoğan bebek biberonları

Kendi bebeğinizin veya sevdiklerinizin bebeğinin dünyaya gelmesine sayılı günler kalmışken hâlâ onun ihtiyacı olan araç gereçleri tamamlamaya çalışıyor olabilirsiniz! Yenidoğan bebekler için özel olarak üretilen biberonlar arasından hem bütçenize uygun hem bebek sağlığını desteleyen seçenekler bulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! En iyi yenidoğan biberonlarından oluşan listemize göz atmaya ne dersiniz?

Haber 30-10-2023 17:13

Bebeklerini 'güneş ışığıyla' beslemeye çalıştılar! Fenomen çift bebeklerini açıklıktan öldürdü... Babanın savunması 'pes' dedirtti

Rusya'da yaşayan 33 yaşındaki Oxana Mironova ve 43 yaşındaki kocası Maxim Lyutyi yeni doğan bebekleri Kosmos'u güneş ışığıyla beslemek gibi ilginç bir yola başvurdu. Düzgün bir şekilde besin alamayan bebek zatürre ve zayıflıktan hayatını kaybetti. Fenomen çift tutuklanırken "Oğlumu Güneş yiyen bir adam olarak büyütmek istedim" dedi.

Trend 28-09-2023 11:02

Okul gezisi sırasında bir anda tuvalete koştu! Benzinlikte doğum yapan kız öğrenci yenidoğan bebeğini terk edip gitti

Tayland’ın Narathiwat şehrinde düzenlenen okul gezi bir skandala imza atılmasına neden oldu. Pattalung’a gerçekleştirilen okul gezisi sırasında benzinlikte verilen molada ismi açıklanmayan bir kız öğrenci doğum yaptı. Öğrencinin benzinlik tuvaletinde doğum yaparak yenidoğan bebeğini terk ettiği tespit edildi. İstasyondaki güvenlik kameraları sayesinde öğrencinin kimliği tespit edildi.

Trend 05-08-2023 09:20

Caniliğin böylesi! Yenidoğan bebeğini makasla öldürdü... Çöp kutusuna atıp arkasına bile bakmadan gitti

İngiltere’nin Liverpool şehrinde yaşayan Rachel Tunstill isimli bir kadın yenidoğan bebeğini makasla öldürerek mutfaktaki çöp kutusuna attığının tespit edilmesinden sonra tutuklanmıştı. Ömür boyu hapis cezasına çarptırılan cani annenin cezaevinde hayatını kaybettiği açıklandı.

Trend 02-08-2023 08:45

Bebeklerde oksijen tedavisi yapılır mı, bebeklere oksijen nasıl verilir? Yeni doğan oksijen tedavisi nedir, bebeklere fazla oksijen verilirse ne olur?

Her canlıda olduğu gibi bebeklerde de zaman zaman oksijen tedavisine ihtiyaç duyulabilir. Bebekler doğdukları andan itibaren birçok hastalığa açık hale gelirler. Bunun nedeni henüz gelişmemiş olmalarından kaynaklıdır. Özellikle yeni doğmuş bebeklerde solunum sıkıntısına çok sık rastlanır. Sezaryen veya beklenen süreden daha erken doğan bebeklerde oksijen sorunu ortaya çıkabilir. Peki, bebeklerde oksijen tedavisi yapmak doğru mu?

Haber 28-04-2023 15:40

Bebeklerde göz çapaklanması nasıl geçer, göz çapağı nasıl temizlenir? Bebeklerde göz iltihabına ne iyi gelir?

Bebeklerde göz çapaklanması çok sık rastlanan bir durumdur. Bebekler çok hassas bir yapıya sahip oldukları için gözlerde çapaklanma durumu yaygın yaşanır. Ayrıca bebeklerin göz kanalları çok küçüktür. Bu durumda göz çapaklanmasının oluşmasında etkilidir. Peki, bebeklerde göz çapaklanması nasıl geçer, çay pansumanı yapmak doğru mu?

Kadin 24-03-2023 16:54

Çiçeği burnunda annelere özel rehber: Yenidoğanın altı nasıl değiştirilir, nelere dikkat edilmelidir?

Bebek bezi değiştirmek, birçok annenin bebek sahibi olmadan önce endişelendiği konulardan biri. Eğer siz de çiçeği burnunda bir anne ya da anne adayıysanız ve daha önce bir bebeğin altını değiştirmediyseniz merak etmenize hiç gerek yok. Rehber niteliğindeki yazımızla bebeğinizi kirli bezlerinden kurtarmayı kolayca öğrenebilirsiniz.

Kadin 24-02-2023 16:19

Kendisinden iki kat büyük! Doktorlar gözlerine inanamadı: Daha büyüğü görülmedi

Dünya basını Avustralya’da kendisinden iki kat büyük tümörle doğan mucize bebeği konuşuyor. Annenin hamileliğinin 20. Haftasında yapılan kontrollerde bebeğin yaşama ihtimalinin yüzde 25 ila 40 olduğu belirtilmişti. Aynı zamanda üç ay erken doğan bebeğin tümörü, doğumdan sonra gerçekleşen altı saatlik operasyonla alındı. Güçlü bebeğin sağlık durumu şu anda iyi.

Haber 08-11-2022 22:23

Doktorun sözleri şaşkına çevirdi! Yenidoğan bebeğinde cinsel yolla bulaşan hastalık olduğunu belirtti... “Kocamdan şüphelendim”

İngiltere’de yaşayan 43 yaşındaki Jenna Barnes, yenidoğan bebeğinin cinsel yolla bulaşan bir hastalığa sahip olduğunu öğrendiğinde dehşete düştü. Kocasının kendisini aldattığından şüphelenen kadın gerçeği birkaç gün sonra öğrendi. Doktorun test sonuçlarını yanlış okuması nedeniyle anne kabus dolu günler yaşadığını belirtti.

Trend 19-10-2022 14:40

Oldukça şaşırtıcı: Anne sütünün turuncuya dönme nedenini paylaştı! Anne sütünün rengi neden değişir?

Anne sütünün ilk 2 yıl boyunca verilmesi önerilmektedir. Özellikle yenidoğan bebeklerin gelişiminde oldukça büyük önem taşıyan anne sütünde dönem dönem değişikler görülmektedir. Anne sütünün turuncuya döndüğünü gören bir kadın bunun nedenini araştırarak öğrendiği bilgiyi diğer anneler ile de paylaştı.

Kadin 01-09-2022 10:43

Erzurum'da 745 gram doğan bebeklerini 155 gün sonra kucaklarına aldılar

Şehir Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi sorumlusu Prof. Dr. Hasan Kahveci: - "İleri derecede düşük doğum ağırlıklı prematüre bebek yoğun bakımda 63 gün entübe edildi ve 40 gün de yüksek hızlı ventilasyon yapıldı"

Yurthaber 28-07-2022 14:07